Zavrieť

Porady

TORTY

Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Zakladám novú tému, prosím iba na torty - recepty, rady, krémy, ozdoby, obrázky...
Ako prvé prikladám niekoľko obrázkov. (Podotýkam - nie sú to vlastné výrobky - kiež by boli. Ale sú krásne, však)
Naposledy upravil Fany : 18.09.07 at 18:31
Usporiadat
dankatrnka dankatrnka

dankatrnka je offline (nepripojený) dankatrnka

Oni si totiž zaumienili,že chcú takú tortu,na ktorú nikto nezabudne A myslím, že sa im to aj podarilo
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Marta V
Prosím Ťa, koľko Ti trvá výroba takej torty s tou labuťou? Dík.
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

To je ťažko povedať. Cestá si vždy upečiem jeden deň vopred, lepšie sa mi to potom plní. Samotné upečenie trvá asi tak približne hodinu. Naplnenie a ozdobenie nejaké 3 - 4 hodinky. Ale to už počítam aj s výrobou labutí a kvietkov z marcipánu. Trvá mi to dosť dlho, lebo som len samouk.
0 0
penelopa penelopa

penelopa je offline (nepripojený) penelopa

dankatrnka, super svadobna torta :-D perfektne sa ti podarila, tlieskam :-)
0 0
dankatrnka dankatrnka

dankatrnka je offline (nepripojený) dankatrnka

Ďakujem penelopa,si zlatá.Ešte mám aj pikantnejšie,ale dám ich sem iba ak budete chcieť.Teras niečo slušné
070630_152653-800.jpg  
070718_195543-800.jpg  
torta21-800.jpg  
balik2-800.jpg  
13-torta solo-800.jpg  

1/1
0 0
Zuzka 335 Zuzka 335

Zuzka 335 je offline (nepripojený) Zuzka 335

Milé šikulienky, nepomýlili ste si náhodou povolanie??? Veď by vás bral ktorýkoľvek Viedenský interhotel, ak také niečo je. Ja sa trošku hanbím, ale kde sa to dozviem lepšie ako u Vás?
Keď pečiem tortu, tak mi vždy vznikne v strede kopec, ktorý musím zrezať. Niekde som čítala, ako na to, aby nebol, zdalo sa mi to také jednoduché, že som si to nezapísala a samozrejme som to zabudla.
Prosím, viete mi poradiť? Srdečná vďaka.
0 0
dankatrnka dankatrnka

dankatrnka je offline (nepripojený) dankatrnka

Ahoj Zuzka,Ja pečiem piškotu v teplovzd.rúre na 150 stupňoch cca 45 min. Kopec mi nevznikne,iba taká malá vyvýšenina a tá pri chladnutí klesne.Ja som niekde čítala,že treba do stredu pišk.zapichnúť 1 kolienko(cestovinu) Vyskúšaj!!!
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Keď pečieme piškótu v tortovej forme, a keď formu nevystelieme papierom ale iba vymastíme tukom a múkou tak vymastíme iba dolnú časť. Boky formy nemastíme vôbec, lebo teplotou steká tuk dole a tým sa vytvárajú bubliny v piškóte, ktoré spôsobujú jej nafuknutie a tým sa vytvára kopec.
A ešte na záver, keď vylejeme cesto do formy tak sa snažíme dať tú piškótu viacej po bokoch, v strede má byť tej masy pomenej...
0 0
semagi semagi

semagi je offline (nepripojený) semagi

Môžem potvrdiť, kedysi, keď som ešte začínala piecť, tak som neraz mala kopec, ale potom som sa niekde dočítala, že boky sa nemajú natierať a potvrdilo sa mi to, odvtedy mám korpusy bez kopcov. Na pečenie som si kedysi kúpila v zahraničí formu - je to len taký antikorový pás, ktorý si upravím na veľkosť akú potrebujem, na plech dám papier, formu a naplním cestom. Dostať ju kúpiť (niekedy) v Lidli a dokonca som kúpila aj v obdĺžnikovom tvare a nie je nič lepšie, keď chcem upiecť len polovičnú dávku rezov alebo robím rezy so želatínov. Môžem Vám ich vrele doporučiť sú naozaj super.
0 0
Zuzka 335 Zuzka 335

Zuzka 335 je offline (nepripojený) Zuzka 335

Srdečná vďaka, Tatiana, myslím, že tam robím chybu, že formu vymastím aj po bokoch. Určite to vyskúšam čo najskôr. Prajem len samé úspechy pri pečení torty.
0 0
penelopa penelopa

penelopa je offline (nepripojený) penelopa

No dankatrnka, ja teda ziram na tie tvoje torty, mna toto vzdy bavilo, ale kedze mam popri celej mojej familii menej casu, aj sa tomu zial menej venujem...a tiez preto, ze moiji su hrozne vyberavi, nezjedia vsetko co napeciem a ja sama to jest odmietam...ved by som bola ako bomba ale tie tvoje torticky su hodne vystavy
0 0
dankatrnka dankatrnka

dankatrnka je offline (nepripojený) dankatrnka

Ďakujem penelopa,aj ja mám velkú rodinu.Ved len deti mám 4.Tiež nemusím sladké,ale kúsok si sem tam dám.Deti sladké zbožnujú,preto sa snažím robiť ovocné!!!
0 0
MAISI MAISI

MAISI je offline (nepripojený) MAISI

Prikladám recept na nepečenú tortu. TRASENÁ Potrebujeme:
2 balíčky piškóty gulate
2 ks šľahačkové smotany
2 ks kompót mandarinkový alebo ananásový, môže byť aj z každého jeden
2 ks pudink vanilkový OLÉ(taký ktorý sa nevarí)
Do nádoby, ktorá sa dá natesno uzatvoriť nalejeme obidve šľahačky, kompóty a nakoniec pudingy. Nádobu zatvoríme a poriadne pretrepeme zhora dole a z boka na bok. Na dno nejakej nádoby (tortová) dáme piškoty, potom jednu polovicu utrepaného krému
zase piškoty a znova krém. Zarovnáme a môžeme zdobiť Grankom alebo strúhanou čokoládou. Odložíme do chladničky najlepšie na cca 5 hodín.
Je to síce kalorická bomba ale veľmi rýchla a chutná.
Dobrú chuť.
0 0
dankatrnka dankatrnka

dankatrnka je offline (nepripojený) dankatrnka

ahojte šikulky zase som sa vybláznila na tortáchtu sú
lebka5-800.jpg  
pila2-800.jpg  
svadobná-800.jpg  
1/1
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Dankatrnka, žasnem nad Tvojou
šikovnosťou. Klobúk dole.
0 0
dankatrnka dankatrnka

dankatrnka je offline (nepripojený) dankatrnka

Ďakujem Aňuška
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Teda, kocky, davno som tuto temu neotvorila,pretoze zo zaciatku ma, priznam sa, velmi neoslovila, ja sama dost a rada peciem, ale vase vytvory su nielen prekrasne, ale aj vtipne a zaujimave, mozete byt na seba pysne. To by ma fakt zaujimalo, co robite ako profesiu,pretoze na vsetko ostatne vas je skoda.
0 0
penelopa penelopa

penelopa je offline (nepripojený) penelopa

Volakedy to bola moja profesia, teraz uz len ked mam cas a komu

dankatrnka, ta lebka je super
0 0
jaroski jaroski

jaroski je offline (nepripojený) jaroski

tiez si mozete pozriet http://jaroski.spaces.live.com/photos/ album 1,7,8 a 15 .Vsetko vyrobene v Spanielsku
0 0
dankatrnka dankatrnka

dankatrnka je offline (nepripojený) dankatrnka

Ďakujem penelopa.Ja som vyučená strojárka a nikdy som nevedela upiecť ani piškótu. Zostala som dlhšie na materskej a kedže mám 4 deti,tak som začala skúšať a skúšam doteras
kosielka-800.jpg  
vlacik4-800.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať