Zavrieť

Porady

TORTY

Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Zakladám novú tému, prosím iba na torty - recepty, rady, krémy, ozdoby, obrázky...
Ako prvé prikladám niekoľko obrázkov. (Podotýkam - nie sú to vlastné výrobky - kiež by boli. Ale sú krásne, však)
Naposledy upravil Fany : 18.09.07 at 18:31
Usporiadat
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

brčko Pozri príspevok
Tak pri týchto tortách vždy relaxujem. Sú to umelecké diela. Aj ked osobne torty moc nemusím, radšej mám čokoládu Za tie cukrové dielka máte môj obdiv.

No a konečne môžem prispieť aj ja. Nepiekla som však ja, ale tortu upiekol a ozdobil pre mna môj manžel. A urobila mi velkú radosť. Dokonca aj riady po sebe umyl

Snád sa mi podarí pripnúť sem tú fotku. Nabudúce sa pokúsime kúpiť aj ozdobu pod nu. Tie ušká su pre lepšiu manipuláciu s tortou (chlapi sú technické typy ...)
mas v dome poklad.aj keby ta torta nebola taka krasna ako je,uz len myslienka,ze ti ju vlastnorucne urobi,je pre mna gesto sialene romantickeho gentlemana........srdecne pozdravujem krala tvojho srdca....
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Miru Pozri príspevok
Hmmmm...riady po sebe umyl ?? Šťastná to žena. Ja mám skúsenosť,že navaria,napečú , ale aká spúšť zostane v kuchyni ,ani nechcite vedieť.....

miru,este vzdy ma prinasas do uzasu.lodka a vlastne vsetky tvoje dielka su krasne.je este vobec daco,co si nepiekla.mam pocit,ze uz si tu predviedla nielen vsetky mozne,ale i nemozne tvary.obdivujem ta.naozaj.
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Moja včerajšia torta
torta1 004 (Large).jpg  
0 0
katulik111 katulik111

katulik111 je offline (nepripojený) katulik111

vydávala sa mi neter...
DSC02649.jpg  
DSC02653.JPG  
DSC02646.JPG  
DSC02720.JPG  
1/1
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Aby ste stále tak vážne tie torty nepiekli, treba aj inšpirácie.

0 0
Štefanka Štefanka

Štefanka je offline (nepripojený) Štefanka

Andrejka tie torty sú nádherné. Tá štvorposchodová je aj nejak vystúžená, lebo je dosť vysoká? Korunka na tej ďalšej torte je urobená tiež z marcip. hmoty?
Naposledy upravil Štefanka : 28.09.09 at 06:48
0 0
Andrea308 Andrea308

Andrea308 je offline (nepripojený) Andrea308

Števka ďakujem..tá štvorposchodová torta mala 23kíl..musela som ju vystužiť..v každom poschodí boli po 4-špajle a plato,aby sa poschodia nevborili do seba.A korunka bola z White Icin-gu potretá zlatou farbou.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ahojte, ja som robila tiež teraz svoju prvotinu z marcipánu, ale oproti vašim to nie je bohviečo. Ale na prvýkrát no nebolo to až také zlé. Marcipán sa mi podaril ale nevedela som s ním poriadne robiť, vyvaľkala som ho medzi igelitom, ale potom bol taký vráskavý a nevedela som ho ukončiť okolo torty a chcela som urobiť mašlu, len bol nato moc mäkký, keby mi niekto poradil ako nato. ďakujem
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

sybila3 Pozri príspevok
ahojte, ja som robila tiež teraz svoju prvotinu z marcipánu, ale oproti vašim to nie je bohviečo. Ale na prvýkrát no nebolo to až také zlé. Marcipán sa mi podaril ale nevedela som s ním poriadne robiť, vyvaľkala som ho medzi igelitom, ale potom bol taký vráskavý a nevedela som ho ukončiť okolo torty a chcela som urobiť mašlu, len bol nato moc mäkký, keby mi niekto poradil ako nato. ďakujem
do marcipanu alebo aj cukrikoveho marcipanu treba pridavat cukor dovted,kym sa prestane lepit.nesmies to ale prehnat,treba aby sa to dalo valkat,ak je to prilis huste,je to tvrde a neformovatelne.treba skusat.
ja som sa tiez natrapila kym som odhadla spravnu konzistenciu hmoty z cukrikov ale vysledok stal za to.
vyzbroj sa trpezlivostou a priprav sa na to,ze to bude daky cas trvat.
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Ja najradšej robím marcipán z penových cukríkov, ktoré kupujem v Lidli, také penové kosoštvorce, z jednej strany sú ružové a z druhej žlté, alebo modrobiele šmolkové a nevaľkám medzi igelitom, lebo zo začiatku som tiež vaľkala medzi igelitom a mala som to také vráskavé. Keď postupne pridávam cukor, dá sa urobiť výborná hmota, ktorá nelepí a vaľkám to tak, že si len trošku posypem dosku solamylom, alebo zlatým klasom. Ale tiež mi to trvalo, kým som odhadla správnu konzistenciu.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
AlaNR Pozri príspevok
Aj ja som cez víkend piekla...

ešte mám aj ďalšie, len ich musím prekopčiť...
Ahoj. Prečo to máš v pdf a nie ako obrázok (napr. jpg)?
0 0
danielko danielko

danielko je offline (nepripojený) danielko

Tieto išli minulú sobotu na svadby . . .
26.9. - svadobná cyklamenová I..jpg  
26.9. - svadobná fialovo-žltá  1.jpg  
26.9. - svadobná ružová.jpg  
dsc00093.jpg  
1/1
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Marta V Pozri príspevok
Ja najradšej robím marcipán z penových cukríkov, ktoré kupujem v Lidli, také penové kosoštvorce, z jednej strany sú ružové a z druhej žlté, alebo modrobiele šmolkové a nevaľkám medzi igelitom, lebo zo začiatku som tiež vaľkala medzi igelitom a mala som to také vráskavé. Keď postupne pridávam cukor, dá sa urobiť výborná hmota, ktorá nelepí a vaľkám to tak, že si len trošku posypem dosku solamylom, alebo zlatým klasom. Ale tiež mi to trvalo, kým som odhadla správnu konzistenciu.
ja mam na spodu potravinovu foliu,natiahnutu a kuskami pasky prilepenu o linku.dobru"pomucim" prask.cukrom a hmotu urim tiez taku aby som uz na vrch mohla valkat pocukrenym valcekom.aj dnes som piekla a prave tuto hmotu valkala,este som ani nestihla upratat
0 0
Štefanka Štefanka

Štefanka je offline (nepripojený) Štefanka

Ďakujem Andrejka,
tak to bola riadne ťažká tá štvorposchodová torta
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

a z tých cukríkov sa to len vyvalká alebo rozpustí? A koľko ide na tortu?
0 0
katulik111 katulik111

katulik111 je offline (nepripojený) katulik111

cukríky sa roztopia v mikrovlnke a potom sa pridá cukor vymieša a vypracuje sa potahová hmota ja robím vaščinou len z nej aj tieto všetky torty su tým potiahnuté
DSC02728.JPG  
DSC02730.JPG  
DSC02736.JPG  
1/1
0 0
Andrea308 Andrea308

Andrea308 je offline (nepripojený) Andrea308

http://www.kat.sk/torty/
Naposledy upravil Andrea308 : 03.10.09 at 12:26
9a.jpg  
9b.jpg  
9c.jpg  
9d.jpg  
9e.jpg  

syr..jpg  
1/1
0 0
Miru Miru

Miru je offline (nepripojený) Miru

http://mirus11.rajce.idnes.cz
IMG_2331.JPG  
IMG_2340.JPG  
1/1
0 0
doktor01 doktor01

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

Prikladám aj ja jednu fotografiu.
Naposledy upravil doktor01 : 03.10.09 at 20:12
0 0
Miru Miru

Miru je offline (nepripojený) Miru

A kam? Ja nič nevidím
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať