Zavrieť

Porady

Úhrada fa z osob. účtu – omylom

EFA EFA

EFA je offline (nepripojený) EFA

Živnostník má zriadený podnikateľský účet. Jednu faktúru však uhradil omylom z osobného účtu. Poraďte mi, ako sa dá v jednoduchom účtovníctve táto platba správne zaúčtovať. Alebo sa nedá?
Usporiadat
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Tak ako píše Martas 21.2.04 vyššie. Predpokladám, že robíš JU.
0 0
smajlinka smajlinka

smajlinka je offline (nepripojený) smajlinka

ano robim JU.

andrej_rv: ktoru kolonku myslis?
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Príspevok 15.
0 0
smajlinka smajlinka

smajlinka je offline (nepripojený) smajlinka

Ivenka
Príspevok 15.
aha, jasne diky
0 0
kika67 kika67

kika67 je offline (nepripojený) kika67

Martas
V jednoduchom účtovníctve by som to nemotala s internými dokladmi. Jednoducho výpis zo súkromného účtu zaúčtujem cez pokladňu. Priložím výpis k výdavkovému dokladu. A aby ti sedela pokladňa tak si tú sumu najprv vložíš do pokladňe ako vklad vlastníka. Hotovo.
Nerozumiem tomu na co vklad vlastnika do pokladne?Ja tiez uctujem jednu platbu omylom uhradenu /mobil cez sukr. Buc/ a bolo mi povedane, ze staci to dat cez VPD-rezia a prilozit vypis, VPD dat na sumu uhrady, vyplatene komu-kto tu platbu uhradil,komu boli dane peniaze na uhradu.Naco potom vklad, ved boli vybrane peniaze z pokladne a niekto to siel uhradit.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

smajlinka
ano robim JU.

andrej_rv: ktoru kolonku myslis?
Myslel som kolónku v peňažnom denníku - "odvody do fondov"
0 0
smajlinka smajlinka

smajlinka je offline (nepripojený) smajlinka

A este mam otazku, ak FO nezaplatil vsetky odvody do ZP v roku 2004, iba cast a ostatne doplatil az v tomto roku, nijako to neovplyvnuje uctovanie,ze?Zauctujem len to co bolo zaplatene za rok 2004 a len to dam do DP? Potom v dalsom DP ale bude odvodov viac.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Ano.. len to dáš do výdavkov, čo bolo zaplatené v r. 2004.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Presne ako píšeš.
0 0
levelo levelo

levelo je offline (nepripojený) levelo

ondrejvla
Vystav si na to interný doklad, prilož prefotený bankový výpis a zaúčtuj ako osobný vklad - nepeňažná operácia voči úhrade - analytické členenie-réžie, alebo tovaru, podľa znenia faktúry taktiež nepeňažnú operáciu. Potom to budeš mať v nákladoch a v osobnom vklade podnikateľa.
Hľadal som v JU riešenie na môj problém a našiel som len podobné, ale nie je to ono.
Ako postupovať, keď som uhradil faktúry z cudzieho účtu. Som FO a faktúry a aj 2 platby do fondov boli uhradené z účtu kamaráta, ktorému som potom peniaze vrátil.
Presne rovnaký prípad mám aj u sro-čky. Tiež boli faktúry uhradené z účtu cudzej osoby.
Sú tieto výdavky u SZČO a u sro-čky daňovým výdavkom? Ako by ste postupovali?
Ďakujem za pomoc!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať