Zavrieť

Porady

odvody z dohody o pracovnej činnosti

mela mela

mela je offline (nepripojený) mela

žena
Dobrý deň ,potrebujem poradiť ako je to z odvodmi pri dohode o pracovnej činnosti. Máme pracovníka na dohodu o prac. činnosti od 01.09.07 s platom 5000,- Sk a má trvalý prac. pomer v inej organizácii, aký je jeho VZ do zdr. pois.? Do soc. poisť. ako pri dohodách o vykonaní práce teda zamestnanec 0 a zamestnávateľ ur.p. + gar.p.?
Ďakujem
Usporiadat
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

mzdarka renca Pozri príspevok
Ešte otázočka, toho zamestnanca máš od kedy?

prosim uz nie co som este neurobila?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Ociviste Pozri príspevok
toho mam od marca tohto roku a ma minimalmu mzdu 295,50.
tak sa prihlásiš ako zamestnávateľ na DÚ od marca (od vtedy, od kedy nastúpil prvý zamestnanec) a prehľad urobíš už za 1.štvrťrok.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Ociviste Pozri príspevok
prosim uz nie co som este neurobila?
chcem ti len pomôcť, neboj.......inak, neprihlasovala si už zamestnávateľa na DÚ od marca?
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dakujem za info :-), to mi doslo, preto som pisala ze pokuta je za 2 vykazy za 1. a 2. stvrtrok + registracia zamestnavatela. Ale ked sme uz pri tom, tak ten prehlad odovzdavam do 25. nasledujuceho mesiaca po ukonceni kvartalu, tak ako pri DPH?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ociviste Pozri príspevok
Dakujem za info :-), to mi doslo, preto som pisala ze pokuta je za 2 vykazy za 1. a 2. stvrtrok + registracia zamestnavatela. Ale ked sme uz pri tom, tak ten prehlad odovzdavam do 25. nasledujuceho mesiaca po ukonceni kvartalu, tak ako pri DPH?
posledný deň nasledujúceho mesiaca po skončení Q.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

to bolo v dobrom. Som rada, ze aspon niekde najdem ludi, ktori ochotne pomozu a dokonca aj nad ramec. :-).
Nie na DU som nic nenosila. Iba do SP a ZP. Lebo ked som zacala s tym jednym zamestnancom som sa pytala, kde vsade ho musim zahlasit a bolo mi povedane na SP a ZP. Ale zrejme som nepolozila spravne otazku, alebo sme sa len nepochopili, ja som totiz chcela vsetky urady a pod. A odpovedajuci mi odporucili len poistovne.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

tu máš daňový kalendár zo stránky drsr
http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...DQ1UQ!!#skryty
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Ociviste Pozri príspevok
to bolo v dobrom. Som rada, ze aspon niekde najdem ludi, ktori ochotne pomozu a dokonca aj nad ramec. :-).
Nie na DU som nic nenosila. Iba do SP a ZP. Lebo ked som zacala s tym jednym zamestnancom som sa pytala, kde vsade ho musim zahlasit a bolo mi povedane na SP a ZP. Ale zrejme som nepolozila spravne otazku, alebo sme sa len nepochopili, ja som totiz chcela vsetky urady a pod. A odpovedajuci mi odporucili len poistovne.
no, pýtala si sa na zamestnanca, nie na zamestnávateľa a to je rozdiel
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

evina Pozri príspevok
posledný deň nasledujúceho mesiaca po skončení Q.

Prepac ze takto podrobne, ale pre uistenie, najblizsie podam teda prehlad do 31.10.2009 za 3 Q?
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

mzdarka renca Pozri príspevok
no, pýtala si sa na zamestnanca, nie na zamestnávateľa a to je rozdiel

Vidis, takze v tomto bol problem. Ved som pisala, ze som asi zle polozila otazku. Nabuduce si budem musiet poriadne premysliet co napisat, aby som vedela vsetky info. Moja chyba. Na buduce budem vediet. Je za neuveritelne ze staci len par pismen k tomu, aby sa zmenil cely zmysel otazky. Nie som este taka zrucna, preto aj niekedy napisem blbost.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Ociviste Pozri príspevok
Vidis, takze v tomto bol problem. Ved som pisala, ze som asi zle polozila otazku. Nabuduce si budem musiet poriadne premysliet co napisat, aby som vedela vsetky info. Moja chyba. Na buduce budem vediet. Je za neuveritelne ze staci len par pismen k tomu, aby sa zmenil cely zmysel otazky. Nie som este taka zrucna, preto aj niekedy napisem blbost.
Si v pohode, aj my sme sa učili a učíme sa stále......
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

mzdarka renca Pozri príspevok
Si v pohode, aj my sme sa učili a učíme sa stále......

Dufam, ze mi z toho nepraskne hlava. Lebo dnes som teda zamestnala skoro celu cast mojho mozgu. :-). Ale snazim sa. Ked nieco neviem, hned sa dam na poradu a potom je to v pohode. Dufam, ze sa toho este vela naucim ale s predstihom.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

A este jedna overujuca otazocka. Na ten prehlad uvediem aj tych dohodarov?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Ociviste Pozri príspevok
A este jedna overujuca otazocka. Na ten prehlad uvediem aj tych dohodarov?
Všetkých zamestnancov, či na prac. zmluvu, či na dohodu, jednoducho všetkých, ktorí majú príjem zo závislej činnosti.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dakujem za vycerpavajuce odpovede. Uz mi zostava len vsetko do dorobit a uvidime co dalej. Prajem pekny zvysok dna :-) .
0 0
kuang kuang

kuang je offline (nepripojený) kuang

Chcem sa opytat ako je to v pripade, ze som konatelom s.r.o., zaroven dobrovolny platca ZP avsak neodvadzam ziadne odvody, pretoze oficialne nemam ziaden prijem a chcel by som uzavriet dohodu o pracovnej cinnosti. Vztahuju sa na mna nejake zvlastne obmedzenia?
Ak to dobre chapem mam narok na nezdanitelne minimum z dohody o pracovnej cinnosti a dalej odvadza sa uz len 0,8 UP a 0,25 GF?
Dakujem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

kuang Pozri príspevok
Chcem sa opytat ako je to v pripade, ze som konatelom s.r.o., zaroven dobrovolny platca ZP avsak neodvadzam ziadne odvody, pretoze oficialne nemam ziaden prijem a chcel by som uzavriet dohodu o pracovnej cinnosti. Vztahuju sa na mna nejake zvlastne obmedzenia?
Ak to dobre chapem mam narok na nezdanitelne minimum z dohody o pracovnej cinnosti a dalej odvadza sa uz len 0,8 UP a 0,25 GF?
Dakujem
Konateľ je povinný odvádzať do ZP aj z akejkoľvek dohody. Do SP platí čo píšeš, a na nezdaniteľné máš nárok po podpísaní Vyhlásenia.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

kuang Pozri príspevok
Chcem sa opytat ako je to v pripade, ze som konatelom s.r.o., zaroven dobrovolny platca ZP avsak neodvadzam ziadne odvody, pretoze oficialne nemam ziaden prijem a chcel by som uzavriet dohodu o pracovnej cinnosti. Vztahuju sa na mna nejake zvlastne obmedzenia?
Ak to dobre chapem mam narok na nezdanitelne minimum z dohody o pracovnej cinnosti a dalej odvadza sa uz len 0,8 UP a 0,25 GF?
Dakujem
Z dohody o pracovnej činnosti platí odvody do sociálnej poisťovne iba zamestnávateĺ a to tak ako píšeš, ÚP - 0,8 %, GP-0,25%. Keď podpíše Vyhlásenie k dani, tak je nárok na odpočítatelnú položku, prípadne daňový bonus. Do zdravotnej poisťovne odvod z dohody o pracovnej činnosti nejde.
Naposledy upravil VERONIKA6 : 30.09.09 at 04:13
0 0
mafiporada mafiporada

mafiporada je offline (nepripojený) mafiporada

Dobry den, na temu odvody z dohody o pracovnej cinnosti je tu popisane kadeco, ale poradi mi ako je to u vysluhoveho dochodcu policajta /58/, ktory uz nikde nepracuje a chcel by uzatvorit dohodu o pracovnej cinnosti ? Co je povinny odvadzat, ako je to s nejakym danovym bonusom, treba nejake danove priznanie na konci roka robit, je to obmedzene vyskou odmeny /cca 500 € mes/?? Ake doklady je povinny predlozit zamesnavatelovi, co by malo byt obsahom dohody o PČ, uzatvara sa len na dobu urcitu? trebars do konca roka potom sa moze zase na dalsi rok obnovit?? Co je povinnostou zamestnavatela a co je mojou povinnostou v tomto vztahu. Dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mafiporada Pozri príspevok
Dobry den, na temu odvody z dohody o pracovnej cinnosti je tu popisane kadeco, ale poradi mi ako je to u vysluhoveho dochodcu policajta /58/, ktory uz nikde nepracuje a chcel by uzatvorit dohodu o pracovnej cinnosti ? Co je povinny odvadzat, ako je to s nejakym danovym bonusom, treba nejake danove priznanie na konci roka robit, je to obmedzene vyskou odmeny /cca 500 € mes/?? Ake doklady je povinny predlozit zamesnavatelovi, co by malo byt obsahom dohody o PČ, uzatvara sa len na dobu urcitu? trebars do konca roka potom sa moze zase na dalsi rok obnovit?? Co je povinnostou zamestnavatela a co je mojou povinnostou v tomto vztahu. Dakujem
Výška odmeny nie je obmedzená, výsluhový dôchodca nemá nárok na nezd.časť základu dane. Ak má nezaopatrené dieťa, má nárok na daňový bonus (ale ty si zrejme pletieš nezd.časť základu dane s daňovým bonusom). Príjem do 5000sk/prepoč. na EUR je zdaňovaný zrážkovou daňou, príjem nad 5000sk/prepoč. na EUR je zdaňovaný preddavkovou daňou.
Ak jeho ročný príjem nepresiahne 1/2 ročnej nezdanitelnej časti základu dane a podá si DP do 31.3.10, DU mu zrazenú daň vráti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať