Zavrieť

Porady

odvody z dohody o pracovnej činnosti

mela mela

mela je offline (nepripojený) mela

žena
Dobrý deň ,potrebujem poradiť ako je to z odvodmi pri dohode o pracovnej činnosti. Máme pracovníka na dohodu o prac. činnosti od 01.09.07 s platom 5000,- Sk a má trvalý prac. pomer v inej organizácii, aký je jeho VZ do zdr. pois.? Do soc. poisť. ako pri dohodách o vykonaní práce teda zamestnanec 0 a zamestnávateľ ur.p. + gar.p.?
Ďakujem
Usporiadat
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

timejka200 Pozri príspevok
rozumiem čiže ak bude mať 50 eur ako odmenu tak z toho mu strhnem 19% dan
Ak budeš mať podpísané vyhlásenie k dani / za predpokladu, že nepôjde o dôchodcu , alebo zamestnanca, ktorý nebude mať u iného z-ľa podpísané vyhlásenie/ , pri uvedenej odmene daň nezrážaš /nakoľko odmena je nižšia ako odpoč.položka/ .
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Otázka znela :

ak zametnávame dôchodcu na dohodu o pracovnej činnosti odvádzame len GP a UP + daň?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

veronika, vidím, že už to bude u mňa dnes prepracovanosť...tak to balím...
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ale tá dohoda o vykonaní práce mu trvá do 31.12.2010 no a teraz sa obe strany dohodli ze chcu dohodu o VP zmeniť na dohodu o PČ. Treba urobiť novú alebo stačí dodatok.


2. je to dôchodca a nemá u nás podpísané vyhlásnie...tak mu musím zrážať dan..?
0 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

timejka200 Pozri príspevok
ale tá dohoda o vykonaní práce mu trvá do 31.12.2010 no a teraz sa obe strany dohodli ze chcu dohodu o VP zmeniť na dohodu o PČ. Treba urobiť novú alebo stačí dodatok.

2. je to dôchodca a nemá u nás podpísané vyhlásnie...tak mu musím zrážať dan..?
K prvej časti otázky tú máš linky na problematiku ukončenia DoVP:
http://www.porada.sk/t72633-skoncenie-dohody-o-vykonani-prace.html
<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
http://www.porada.sk/t30101-p2-dohoda-o-vykonani-prace-skoncenie.html
<o:p></o:p>
http://www.topky.sk/cl/100374/743757/Vypoved-v-pripade-dohod-o-pracach-vykonavanych-mimo-pracovneho-pomeru
a tu sa okrem iného píše, že:
Pracovná úloha sa musí vykonať v dohodnutej dobe, inak môže zamestnávateľ od dohody odstúpiť. Zamestnanec môže od dohody odstúpiť, ak nemôže pracovnú úlohu vykonať preto, že mu zamestnávateľ neutvoril dohodnuté pracovné podmienky. Zamestnávateľ je povinný nahradiť škodu, ktorá mu tým vznikla. Výpoveď dohody o vykonaní práce nie je možná.

<o:p></o:p>
http://www.profesia.sk/forum-prace/pracovne-vztahy/dohody-mimo-pracovneho-pomeru/skoncenie-dohody-o-vykonani-prace-134716

http://moje.hnonline.sk/node/623
a tak ako napísala "veronikasad" v príspevku 341, iba dodatkom to riešiť nemôžeš.

a k bodu č. 2, áno, daň mu musíš zrážať z celej odmeny.
Naposledy upravil vieraaaa : 11.08.10 at 05:05
4 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

dakujem lenže jemu nekončí d ohoda len sa mu bude menit na dohodu o PČ ameniť sa bude aj odmena treba mu uzatvoriť novú dohodu o prac. činnosti s dátumom zmeny?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

timejka200 Pozri príspevok
dakujem lenže jemu nekončí d ohoda len sa mu bude menit na dohodu o PČ ameniť sa bude aj odmena treba mu uzatvoriť novú dohodu o prac. činnosti s dátumom zmeny?
Akože nekončí? Veď chcete prejsť na DoPČ, takže starú ukončí a uzatvor novú . Skús si preštudovať ZP, k téme aspoň od § 223-228.
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

dakujem ja som myslela ze to sa len nejakým dodatkom mení
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Dodatkom môžeš zmeniť obsah zmluvy (mzda, praocvná úloha,...), ale nie typ zmluvy.
3 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

ok tak už som urobila dohodu o ukončení k 31.07.2010 a novú dohou o PČ od 01.08.2010 tak by to malo byť ok.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

timejka200 Pozri príspevok
ok tak už som urobila dohodu o ukončení k 31.07.2010 a novú dohou o PČ od 01.08.2010 tak by to malo byť ok.
11.8. novú dohodu s nástupom od 1.8., ktorá sa nahlasuje do SP pred začiatkom výkonu práce ?

Ak si ju spätne robila uchádzačovi o zamestnanie, ktorý je evidovaný na úrade práce, vyradia ho z evidencie.
1 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

veronikasad Pozri príspevok
11.8. novú dohodu s nástupom od 1.8., ktorá sa nahlasuje do SP pred začiatkom výkonu práce ?

Ak si ju spätne robila uchádzačovi o zamestnanie, ktorý je evidovaný na úrade práce, vyradia ho z evidencie.
Iba by som doplnila, že aj ukončená dohoda 31.7. sa mala nahlasovať na SP v ten deň, najneskôr deň po ukončení dohody.
Pokiaľ si to na SP nenahlasovala a nedala si ju dohodárovi aby sa ňou preukázal na úrade práce, resp. ju tam ešte neodovzdal, mala by si jednu dohodu ukončiť k 31.8. a druhú uzatvoriť od 1.9.
Okrem toho, ak som nestratila niť, v tvojom prípade ide o dôchodcu, čiže problém s ÚP by nebol a v tom prípade by mohol mať dohodár vystavenú novú dohodu aj počas platnosti predošlej dohody, alebo ukončíť jednu a pokračovať v druhej hoci kedy v priebehu mesiaca.
Ja som podobný prípad dohody a pracovného pomeru riešila tento mesiac tak, že odmenu z dohody za august som dohodárovi zahrnula do výplaty za júl, aby nemal v auguste na dohodu žiadnu odmenu - ukončenie som mu dala 8.8. a od 9.8. má pracovník pracovnú zmluvu so mzdou. Odmenu za august (do 8.8.) som dala po dohode so zamestnancom do júla iba z dôvodu, že neviem, ako by reagoval mzdový program, ktorý používam, keby mal v jednom mesiaci jeden pracovník 2 príjmy - aj keď ani to nemôže byť problém. Takto som sa tomu vyhla.
Naposledy upravil vieraaaa : 11.08.10 at 18:24
3 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

áno dôchodca...dakujem za pomoc
0 0
milkami milkami

milkami je offline (nepripojený) milkami

tak si tu pozerám zaujímavé témy a zamrzla som. Ja som mala tiež Dohodu o BPŠ a od 1.9. som mu ju zmenila na Dohodu o PČ. Bez ukončenia na SP a nahlásení novej zmluvy, pokladala som to tiež len za zmenu. Nemôžem to poriešiť tak, že mu vykážem za september a október do zajtrajšieho dňa ako študentovi 0 výplatu a odhlásim a prihlásim ho zajtra ako DoPČ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

milkami Pozri príspevok
tak si tu pozerám zaujímavé témy a zamrzla som. Ja som mala tiež Dohodu o BPŠ a od 1.9. som mu ju zmenila na Dohodu o PČ. Bez ukončenia na SP a nahlásení novej zmluvy, pokladala som to tiež len za zmenu. Nemôžem to poriešiť tak, že mu vykážem za september a október do zajtrajšieho dňa ako študentovi 0 výplatu a odhlásim a prihlásim ho zajtra ako DoPČ?
Nie, musíš ukončiť jednu, a prihlásiť druhú. Veď už novú má podpísanú nie?
0 0
milkami milkami

milkami je offline (nepripojený) milkami

veď ja ju chcem ukončiť, ale až zajtrajším dňom, len neviem, či môže byť dohoda o BPštudenta ešte v septembri a októbri, keď už nemá štatút študenta - príjem mu nevykážem (podpis nie je problém, je to rodinný príslušnik)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

milkami Pozri príspevok
veď ja ju chcem ukončiť, ale až zajtrajším dňom, len neviem, či môže byť dohoda o BPštudenta ešte v septembri a októbri, keď už nemá štatút študenta - príjem mu nevykážem (podpis nie je problém, je to rodinný príslušnik)
Ak nemá príjem, znamená, že nepracoval, tak ako chceš tú dohodu ešte držať?
0 0
anilah anilah

anilah je offline (nepripojený) anilah

Zdravim!Potrebujem poradiť ako je to z odvodmi pri dohode o pracovnej činnosti.Zarobila som za 20hod. 100€.Zamestnavatel mi sťahol na odvodu skoro 20€.Je to v poriadku?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

anilah Pozri príspevok
Zdravim!Potrebujem poradiť ako je to z odvodmi pri dohode o pracovnej činnosti.Zarobila som za 20hod. 100€.Zamestnavatel mi sťahol na odvodu skoro 20€.Je to v poriadku?
Dohodár neplatí žiadne odvody.
0 0
anilah anilah

anilah je offline (nepripojený) anilah

Dakujem!Tiež som si to myslela,ale ona mi tvrdi,že musi odvadzať.Aký je to zakon?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať