Zavrieť

Porady

odvody z dohody o pracovnej činnosti

mela mela

mela je offline (nepripojený) mela

žena
Dobrý deň ,potrebujem poradiť ako je to z odvodmi pri dohode o pracovnej činnosti. Máme pracovníka na dohodu o prac. činnosti od 01.09.07 s platom 5000,- Sk a má trvalý prac. pomer v inej organizácii, aký je jeho VZ do zdr. pois.? Do soc. poisť. ako pri dohodách o vykonaní práce teda zamestnanec 0 a zamestnávateľ ur.p. + gar.p.?
Ďakujem
Usporiadat
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Ďakujem všetkým aj za prianie, aj za pochopenie mojej nepozornosti...a idem radšej piť....ešte keby bolo s kým.
Naposledy upravil Iwett : 27.05.09 at 16:45
0 0
Maaaria Maaaria

Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

ahojte poradaci,
potrebujem poradit. mame zamestnanca na DoPČ, ma min. hodinovu mzdu. po troch dnoch ako sme ho prihlasili dal vypoved.
tak za tie tri dni odvedieme socialke GP a UP, ale co dan? Co mi poradite? treba ho uviest v stvrtrocnom prehlade o zrazk.dani? a odviest za tri dni dan? alebo mu mame dat dodatocne podpisat vyhlasenie.......
dakujem
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Maaaria Pozri príspevok
ahojte poradaci,
potrebujem poradit. mame zamestnanca na DoPČ, ma min. hodinovu mzdu. po troch dnoch ako sme ho prihlasili dal vypoved.
tak za tie tri dni odvedieme socialke GP a UP, ale co dan? Co mi poradite? treba ho uviest v stvrtrocnom prehlade o zrazk.dani? a odviest za tri dni dan? alebo mu mame dat dodatocne podpisat vyhlasenie.......
dakujem
Chcem len upozorniť, že pri dohodách nie je minimálna a maximálma odmena za vykonanú prácu.
Čo sa týka dane, tak tú mu zdaníš zrážkovou daňou, pokiaľ nemá u Vás a ani nikde inde podpísané vyhlásenie. Ja osobne by som to riešila zrážkovou daňou, ktorú by som zrazila a odviedla. Tým pádom v štvrťročnom prehľade budeš vykazovať výšku zrazenej a odvedenej zrážkovej dane.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Maaaria Pozri príspevok
ahojte poradaci,
potrebujem poradit. mame zamestnanca na DoPČ, ma min. hodinovu mzdu. po troch dnoch ako sme ho prihlasili dal vypoved.
tak za tie tri dni odvedieme socialke GP a UP, ale co dan? Co mi poradite? treba ho uviest v stvrtrocnom prehlade o zrazk.dani? a odviest za tri dni dan? alebo mu mame dat dodatocne podpisat vyhlasenie.......
dakujem
Spraviť mu mzdu z toľko hodín koľko odpracoval, zraziť GP a UP, odviesť na SP. Odviesť aj daň.nAk nemá podpísané vyhlásenie, tak pri výpočte mzdy s tým neuvažovať. Samozrejme hneď ho zo SP odhlásiiť. Hlásenie na SP treba poslať.
0 0
anee anee

anee je offline (nepripojený) anee

mladá dáma ktorá vie byt aj rebelka ...viac
Dobrý deň prajem. ja by som sa chela opytat na našom príklade čo s dohodármi lebo som také este nerobila...takze obydvoch prihlasim do SP a do ZP nie. jeden dostane 270€ tomu odvody (GP a ÚP) za zam-tela a zrážková daň sa zrazí (nemá podpísané vyhlásenie ani jeden) a druhý 400€ zrazím odvody a predd. dan? ked podpíšu vyhlasenie mozu si uplatniť NČ? Dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

anee Pozri príspevok
Dobrý deň prajem. ja by som sa chela opytat na našom príklade čo s dohodármi lebo som také este nerobila...takze obydvoch prihlasim do SP a do ZP nie. jeden dostane 270€ tomu odvody (GP a ÚP) za zam-tela a zrážková daň sa zrazí (nemá podpísané vyhlásenie ani jeden) a druhý 400€ zrazím odvody a predd. dan? ked podpíšu vyhlasenie mozu si uplatniť NČ? Dakujem
Dohodárov prihlásiť pred začatím prác na dohodu do SP cez RLFO. Odvody platí len zamestnávateľ a to G a ÚP. Ak nemajú podpísané Vyhlásenie, odvádzajú daň z celého príjmu, ak majú, odvádzajú daň zo zníženej odmeny o NČ.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Len doplním, že v oboch prípadoch pôjde o preddavkovú daň, nie o zrážkovú.
0 0
anee anee

anee je offline (nepripojený) anee

mladá dáma ktorá vie byt aj rebelka ...viac
Dakujem
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Takže obidvoch treba prihlásiť na SP. Ten jeden pri hrubej mzde 270,- eur dostane na výplatu 218,70 / odráta sa mu len daň 51,3/ a zamestnávateľ za neho platí UP a GP.Pri tom druhom je to tak isto, len ten dostane 324,- eur a keď podpíšu vyhlásenie môže sa uplatniť NČ.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dobry den, chcela by som sa opytat. Mali sme dvoch dohodarov, ktori ale skoncili este v maji. Zabudli sme ich odhlasit zo SP. Da sa to dodatocne s tym, ze ukoncenie sa napise ku koncu maja a datum odovzdania sa napise napr. dnesny. Je v tom velky problem. Dakujem za odpoved.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Ociviste Pozri príspevok
Dobry den, chcela by som sa opytat. Mali sme dvoch dohodarov, ktori ale skoncili este v maji. Zabudli sme ich odhlasit zo SP. Da sa to dodatocne s tym, ze ukoncenie sa napise ku koncu maja a datum odovzdania sa napise napr. dnesny. Je v tom velky problem. Dakujem za odpoved.
áno, treba ich odhlásiť i napr.dnes s dátum ukončenia skutočným.
Je možné, že Vám príde pokuta za oneskorené podanie odhlášky
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Cize ukoncenie napisem ku koncu maja, tak ako skutocne ukoncili dohodu a datum podania dam napr. dnesny den. Takto to mozem potom podat na socialnu poistovnu?
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dakujem za odpoved.
0 0
stratena stratena

stratena je offline (nepripojený) stratena

necham si rada poradit :)
Ahojte, chcem sa spytat, ak je dhoda a zaroven aj pracovny pomer a prijem z dohody presiahne nejaku hodnotu, bude musiet zamestnanec za tu presiahnutu sumu platit odvody do zdravotnej poistovne? alebo mu z RZZP vyjde nejaky nedoplatok?
Dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

stratena Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa spytat, ak je dhoda a zaroven aj pracovny pomer a prijem z dohody presiahne nejaku hodnotu, bude musiet zamestnanec za tu presiahnutu sumu platit odvody do zdravotnej poistovne? alebo mu z RZZP vyjde nejaky nedoplatok?
Dakujem
pokial dohodár nie je poistencom štátu alebo samoplatitelom, nesleduje sa výška príjmu pre účely zdr.poistenia. Odvody z dohody sa neplatia a tento príjem sa nezahrňa ani do ročného zúčtovania zdr.poistenia.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Ociviste Pozri príspevok
Cize ukoncenie napisem ku koncu maja, tak ako skutocne ukoncili dohodu a datum podania dam napr. dnesny den. Takto to mozem potom podat na socialnu poistovnu?
A este jedna otazocka. Ak boli brigadnici prihlaseny v maji na SP a robili napr. april, maj, v juni nebolo co robit, tak nepracovali a v juli opatovne brigadovali, je potrebne ich odhlasit zo SP na ten mesiac jun. Lebo ich dohoda stale pokracuje, ibaze ten jeden mesiac nemali co robit. Treba aj napriek tomu odhlasit a v juli znova prihlasit? Alebo netreba. Dakujem za urychlenu odpoved.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ociviste Pozri príspevok
A este jedna otazocka. Ak boli brigadnici prihlaseny v maji na SP a robili napr. april, maj, v juni nebolo co robit, tak nepracovali a v juli opatovne brigadovali, je potrebne ich odhlasit zo SP na ten mesiac jun. Lebo ich dohoda stale pokracuje, ibaze ten jeden mesiac nemali co robit. Treba aj napriek tomu odhlasit a v juli znova prihlasit? Alebo netreba. Dakujem za urychlenu odpoved.
Nie netreba, ale uvádzaš ich vo výkazoch s nulovým príjmom.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

dakujem za odpoved. Takze to mozem konecne dokoncit. Este raz vdaka
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dobry den, opatovne sa chcem spytat :-). Ak ma dohodarov, ktori zarobili za jeden mesiac 212,20 eur a menej a maju podpisane vyhlasenie k zdaneniu prijmu, tak v takomto pripade za nich odvadzam iba GP a UP do SP? Alebo ako som citala su tam aj nejake zrazkove dane alebo preddavkove dane. Mam v tom uz chaoz, o mzdach sa este len ucim. Nikdy som to predtym nerobila. Dakujem za odpoved.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ociviste Pozri príspevok
Dobry den, opatovne sa chcem spytat :-). Ak ma dohodarov, ktori zarobili za jeden mesiac 212,20 eur a menej a maju podpisane vyhlasenie k zdaneniu prijmu, tak v takomto pripade za nich odvadzam iba GP a UP do SP? Áno. Alebo ako som citala su tam aj nejake zrazkove dane alebo preddavkove dane. AK majú podpísané Vyhlásenie, ich daň je preddavková, ale v tomto prípade im ani nevyjde. aMam v tom uz chaoz, o mzdach sa este len ucim. Nikdy som to predtym nerobila. Dakujem za odpoved.
Odpoveď v texte.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať