Zavrieť

Porady

Registračný list FO

jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Vedel by mi niekto poradiť, ako vyplniť a elektronicky poslať zmenu v RL ?
Mám pracovníčku, ktorá sa 15.9.2007 vydala a treba do SP nahlásiť zmenu mena. Akosi to neviem.
Prosím, poradíte ?
Vopred díky.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

31Jankal Pozri príspevok
Dobrý den
mali sme teraz kontrolu z Upsvar a pozerali nám dohody a zmluvy a RLFO. Na zmluvu to máme ok ale na dôchodcov a dohody o PC sme nemali RLFO. My im dávama zmluvy vždy na jeden rok ale nedávame prihlášky a odhlásky na konci a začiatku roka. Teraz neviem ako mám vypísať RLFO či tam mám dať zmenu alebo odhlášky a prihlášky. Dohodárov prihlásiš cez RLFO dátumom začatia prác na dohodu, a odhlásiš ich dátumom ich skončenia. A ako je to s dátummi?
Keby som vedela tak im dám dohodu na dlhšiu dobu ako rok. Dá sa to vôbec? Nabuduci rok by som to spravila. Dohoda môže byť aj dlhšia, ako na jeden rok.

Dakujem za pomoc
Odpovede v texte.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

vlastne tie dátumy na seba nadvazujú tak som si myslela že to netreba ked sme ich už niekedy v roku 2007 prihlásili. Takže musím ich ku koncu minul. roka odhlásiť a k začiatku roka prihlásiť.
Dá sa DPC uzavrieť aj na viac rokov?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

31Jankal Pozri príspevok
vlastne tie dátumy na seba nadvazujú tak som si myslela že to netreba ked sme ich už niekedy v roku 2007 prihlásili. Takže musím ich ku koncu minul. roka odhlásiť a k začiatku roka prihlásiť.
Dá sa DPC uzavrieť aj na viac rokov?
Ak ste ich v roku 2007 prihlásili a dohoda trvala len do 31.12.2007, mali ste ich týmto dátumom aj odhlásiť. Ak ale trvala dlhšie, aj v roku 2008, na konci roku 2007 ste ich odhlasovať nemali, až pri skončení dohody.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

tá dohoda sa tuto uzatvára len na jeden rok. Neviem prečo. Mali sme to spraviť ale nespravili sme to. Tak teraz to už musím spraviť odhlásiť ich z r.2008 a prihlásiť ich na r.2009. Pretože sú to 2 dohody.
Dá sa DPC uzavrieť aj na viac rokov? aby som to nemusela stále odhlasovať a prihlasovať. Dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

31Jankal Pozri príspevok
tá dohoda sa tuto uzatvára len na jeden rok. Neviem prečo. Mali sme to spraviť ale nespravili sme to. Tak teraz to už musím spraviť odhlásiť ich z r.2008 a prihlásiť ich na r.2009. Pretože sú to 2 dohody.
Dá sa DPC uzavrieť aj na viac rokov? aby som to nemusela stále odhlasovať a prihlasovať. Dakujem
Pozri môj príspevok č. 22. Tam so to uviedla.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

31Jankal Pozri príspevok
tá dohoda sa tuto uzatvára len na jeden rok. Neviem prečo. Mali sme to spraviť ale nespravili sme to. Tak teraz to už musím spraviť odhlásiť ich z r.2008 a prihlásiť ich na r.2009. Pretože sú to 2 dohody.
Dá sa DPC uzavrieť aj na viac rokov? aby som to nemusela stále odhlasovať a prihlasovať. Dakujem
Aj dohoda sa uzavrieť na dobu neurčitú.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Dakujem Vám.Takže na budúci rok im dám dohodu na dobu neurčitú.
Nie sú z toho nejaké iné povinnosti zamestnávateľa ako na dobu určitú?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

31Jankal Pozri príspevok
Dakujem Vám.Takže na budúci rok im dám dohodu na dobu neurčitú.
Nie sú z toho nejaké iné povinnosti zamestnávateľa ako na dobu určitú?
nie
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

a mohla by som im to urobiť aj spatne od 1.januára 2009. Ved tie dohody sa vlastne nikde neodosielajú?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

31Jankal Pozri príspevok
a mohla by som im to urobiť aj spatne od 1.januára 2009. Ved tie dohody sa vlastne nikde neodosielajú
To nie, ale upraviť jej trvanie dodatkom, to áno.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

dakujem Vám všetkým
0 0
dkleinova dkleinova

dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Mne zatiaľ MRP vždy vedeľ vytvoriť xml súbor bez chýb. Na začiatku kým som nevedel popísaný postup, tak som používal ručné vyplnenie RLFO cez EZU.
Dobrý deň, keď sa môžem opýtať, akým spôsobom ste sa v MRP dopracovali k RLFO??? Neviem to tam nikde nájsť a nehľadám to prvý raz
Mám program MRP Mzdy (verzia 6,12), ktorý som ešte zdedila po kolegyni, ktorá RLFO vypisovala ručne na tlačivo od Soc. poist.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

dkleinova Pozri príspevok
Dobrý deň, keď sa môžem opýtať, akým spôsobom ste sa v MRP dopracovali k RLFO??? Neviem to tam nikde nájsť a nehľadám to prvý raz
Mám program MRP Mzdy (verzia 6,12), ktorý som ešte zdedila po kolegyni, ktorá RLFO vypisovala ručne na tlačivo od Soc. poist.
výstupy-poistné-registračné listy zamestnancov
0 0
dkleinova dkleinova

dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

Ďakujem Katka už som to našla.. potrebovala by som zrušiť prihlášku dohodárovi k 1.1.2010. Prihlášky som už posielala (písané rukou), ale jeden dohodár povedal, že pracovať nebude.

Inak, je normálne, že tam mám nahodenú v RLFO kolegyňu, ktorá je na materskej? Asi mi to tam program dosadil automaticky.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

dkleinova Pozri príspevok
Ďakujem Katka už som to našla.. potrebovala by som zrušiť prihlášku dohodárovi k 1.1.2010. Prihlášky som už posielala (písané rukou), ale jeden dohodár povedal, že pracovať nebude.

Inak, je normálne, že tam mám nahodenú v RLFO kolegyňu, ktorá je na materskej? Asi mi to tam program dosadil automaticky.
A nekončí jej materská a začína rodič.príspevok ?
0 0
dkleinova dkleinova

dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

katka50 Pozri príspevok
A nekončí jej materská a začína rodič.príspevok ?
Nie, ešte jej nekončí materská, myslím. To treba tiež nahlásiť zmenu? Fíha..

Tak som našla správne obdobie, nahodila som zmenu k správnemu dohodárovi, odoslala som reg. list. Keď som si ho otvorila v EZU, tak pozerám, že tam nie je adresa toho dohodára ani jeho dátum narodenia. To tam treba dopisovať ručne v EZU, alebo to tam netreba? Prípadne ja som spravila niečo zle?
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

dkleinova Pozri príspevok
Nie, ešte jej nekončí materská, myslím. To treba tiež nahlásiť zmenu? Fíha..

Tak som našla správne obdobie, nahodila som zmenu k správnemu dohodárovi, odoslala som reg. list. Keď som si ho otvorila v EZU, tak pozerám, že tam nie je adresa toho dohodára ani jeho dátum narodenia. To tam treba dopisovať ručne v EZU, alebo to tam netreba? Prípadne ja som spravila niečo zle?
Adresu a dátum narodenia doplň v Zamestnancoch-otvor jeho kartu-doplň a znova exporuj RLFO. V EZU pokiaľ nie je pôvodný RLFO skontrolovaný zmaž a exportuj opravený. Na RLFO prerušuješ poistenie počas poberania rod. príspevku - dôvod prerušenia 6.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

dkleinova Pozri príspevok
Nie, ešte jej nekončí materská, myslím. To treba tiež nahlásiť zmenu? Fíha..

Tak som našla správne obdobie, nahodila som zmenu k správnemu dohodárovi, odoslala som reg. list. Keď som si ho otvorila v EZU, tak pozerám, že tam nie je adresa toho dohodára ani jeho dátum narodenia. To tam treba dopisovať ručne v EZU, alebo to tam netreba? Prípadne ja som spravila niečo zle?
Na registračnom liste sú údaje ako adresa a dátum narodenia iba na tom prvom - teda na prihláške. Na ostatných RL - zmeny a odhlášky sa tieto údaje už neuvádzajú. Preto si to tam nemala vyplnené.
0 0
dkleinova dkleinova

dkleinova je offline (nepripojený) dkleinova

Tamila Pozri príspevok
Na registračnom liste sú údaje ako adresa a dátum narodenia iba na tom prvom - teda na prihláške. Na ostatných RL - zmeny a odhlášky sa tieto údaje už neuvádzajú. Preto si to tam nemala vyplnené.
Aha, tak potom tomu už rozumiem. Neviem či vadí, že prihlášku som podala fyzicky a prerušenie prihlásenia elektronicky. Dúfam, že nie. Môžem sa opýtať, či neviete kedy sa končí materská dovolenka a začína rodičovská? Lebo tou otázkou ste ma dostali. Kolegyňa má už asi ročné dieťa...
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

dkleinova Pozri príspevok
Aha, tak potom tomu už rozumiem. Neviem či vadí, že prihlášku som podala fyzicky a prerušenie prihlásenia elektronicky. Dúfam, že nie. Môžem sa opýtať, či neviete kedy sa končí materská dovolenka a začína rodičovská? Lebo tou otázkou ste ma dostali. Kolegyňa má už asi ročné dieťa...
Zákon 461/2003 § 48
§ 48
(1) Poistenkyňa, ktorá je tehotná alebo ktorá sa stará o narodené dieťa, má nárok na materské, ak v posledných dvoch rokoch pred pôrodom bola nemocensky poistená najmenej 270 dní.
(2) Poistenkyni vzniká nárok na materské od začiatku šiesteho týždňa pred očakávaným dňom pôrodu určeným lekárom, najskôr od začiatku ôsmeho týždňa pred týmto dňom, a ak porodila skôr, odo dňa pôrodu. Nárok na materské zaniká uplynutím 28. týždňa od vzniku nároku na materské, ak tento zákon neustanovuje inak.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať