Zavrieť

Porady

Preco vzdelani a sikovni ludia, ktori by mali na to, radsej hladaju zamestnavatela?

V poslednej dobe pocujem (a vidim) vela ludi s fantastickym vzdelanim ako hovoria (a pisu), ze si nevedia najst pracu. Ako je to mozne? Ved by sa o nich mali bit zamestnavatelia. Ohanaju sa tu roznymi skolami, znalostami, posielaju denne 10 ponuk.... a predsa ziadna robota. A potom len nariekaju a sa navzajom hladkaju, ze to pre to a pre hento a si hladaju dovody. Pre mna je to dost cudne. Myslim si, ze by velka cast tychto nenachadzacov prace mohla zacat podnikat - ved maju na ruke viac tromfov ako ostatni. Ja ked som si dlhsi cas nenachadzal pracu co by mi vyhovovala, tak som zacal pracovat bez "bacu". Stal som sa bacom sam seba... A mozno prave to je ten problem, ze ked clovek zacne podnikat a sa musi niekedy (casto ) sam nakopat do zadku, aby sa pustil do prace, tak to nedokazu. Ale podla mna buducnost Slovenska nie je v masovom zamestnavani sa v Peugeot, WV, KIA, IBM, McDonalds.... ale v sebarealizovani sa v podnikani. Ze by tu ludom chybala odvaha, chut, ochota robit trocha viac...? Asi ano. Mam taky pocit, ze slovac potrebuje mat nad sebou nejakeho "bacu - pastiera" ci uz v politike alebo v praci, co ich popozenie a sem tam svihne bicom. Pravdaze si nemyslim, ze by mali podnikat uplne vsetci - napr. zdrav. a soc. pracovnici, policajti, hasici atd. A zase niektori na to jednoducho nemaju. Ale ti co na to maju nech tu nenariekaju. Kto je zdravy a ma chut nieco dosiahnut, tak to urcite dosiahne. A tiez si myslim, ze vo vacsine pripadov nemoze byt brzdou ani nedostatok penazi na rozbehnutie. VZDY SA DAJU NAJST CESTY. Ci uz si pozicat, dat sa dokopy s niekym alebo si zarobit-nasetrit aspon malinky kapitalik. Zacat sa da aj v malom...
Naposledy upravil Dav : 24.10.10 at 12:17 Dôvod: doplnenujem par slov
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Glorious Pozri príspevok
Bastian, co dodat k tejto celej teme,ktoru som si presiel..klobuk dole..
Vynimocny clovek..aspon pre mna.. keby bolo mozne naklonovat.. inak by sa to tu na SVK vyvijalo


Glorious Pozri príspevok
Verim,ze si bol prinosom po tie roky co si tu prispieval..pre mnohych!!!
Výnimočný? To hej. Ale že by som tu bol prínosom? Našlo by sa na porade pár ľudí, čo by asi iné povedali...

Glorious Pozri príspevok
Az raz pride aj na mna,a zalozim nejaku tu politicku stranu,ozvem sa..a budem dufat,ze zasadnes tam hore,a poupratujes tu
Možno raz, keď už budem mať všetkého plné zuby... alebo sa budem nudiť.

Glorious Pozri príspevok
Mimochodom, potreboval by som radu..az budesmat cas..daj mi vediet, rad by som to prejednal telefonicky skor..
Nech sa ti dari..
Máš pocit, že by som Ti vedel poradiť? Však sa mi ozvi.
Nech sa darí aj Tebe, potešil si ma .
0 0
Glorious Glorious

Glorious je offline (nepripojený) Glorious

Pekny podvecer prajem,

este jeden prispevok aby som s Bastian mohol pouzit sukromne spravy...cize co by som tak mohol povedat..
Podla slov Petra Nová

"Keď sa lepšie rozhliadneš po Porade, garantujem Ti, že podobné klony tu určite nájdeš, ani nemusíš vedieť klonovať."

Neviem,tak dlho tu na niesom registrovany..ale za tych par dni som si to prebehol..a najviac (ak nie jediny) ma jednoznacne "ohuril" Bastian..
Ma nielen v hlave, ale to vsetko okolo toho..neponizuje sa..nevyvysuje sa..je sam sebou..to mnohym tzv. "poradakom" chyba vazeny!
Viete,poznam mnoho pravnikov..ale jeden,len jeden je vynomocny..p.Janko..alias ludovy pravnik..pride na zabijacku, je sam sebou..nestratil sa..vypije,vypocuje si svojich aj nesvojich..ludia ho beru aky je...a preto moji mili...ma najviac sympatizantov,a ja s nim ratam..
(a verim,ze aj ten tam hore s nim rata,az sa raz pominie,ale to je o inom)

Takze myslim si,ze ci tak alebo onak..ten co sa nepovysuje,neponizuje,je sam sebou,ma odvahu a kvapku strachu,nieje mudry resp. mudro hlupy..vie ale nemysli si ze vie vela..

Pekny podvecer prajem..
1 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Bastian Pozri príspevok



Výnimočný? To hej. Ale že by som tu bol prínosom? Našlo by sa na porade pár ľudí, čo by asi iné povedali...


Možno raz, keď už budem mať všetkého plné zuby... alebo sa budem nudiť.


Máš pocit, že by som Ti vedel poradiť? Však sa mi ozvi.
Nech sa darí aj Tebe, potešil si ma .
Bastian, chcel som ti odpovedat na SS, ale vyhodilo mi, ze mas plnu schranku nezmyslov, vraj si to mas vymazat, inak nebudes moct prijlat SS.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

misomiso Pozri príspevok
Bastian, chcel som ti odpovedat na SS, ale vyhodilo mi, ze mas plnu schranku nezmyslov, vraj si to mas vymazat, inak nebudes moct prijlat SS.
už, prepáč
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Glorious Pozri príspevok
Pekny podvecer prajem,

este jeden prispevok aby som s Bastian mohol pouzit sukromne spravy...cize co by som tak mohol povedat..
Podla slov Petra Nová

"Keď sa lepšie rozhliadneš po Porade, garantujem Ti, že podobné klony tu určite nájdeš, ani nemusíš vedieť klonovať."

Neviem,tak dlho tu na niesom registrovany..ale za tych par dni som si to prebehol..a najviac (ak nie jediny) ma jednoznacne "ohuril" Bastian..
Ma nielen v hlave, ale to vsetko okolo toho..neponizuje sa..nevyvysuje sa..je sam sebou..to mnohym tzv. "poradakom" chyba vazeny!
Viete,poznam mnoho pravnikov..ale jeden,len jeden je vynomocny..p.Janko..alias ludovy pravnik..pride na zabijacku, je sam sebou..nestratil sa..vypije,vypocuje si svojich aj nesvojich..ludia ho beru aky je...a preto moji mili...ma najviac sympatizantov,a ja s nim ratam..
(a verim,ze aj ten tam hore s nim rata,az sa raz pominie,ale to je o inom)

Takze myslim si,ze ci tak alebo onak..ten co sa nepovysuje,neponizuje,je sam sebou,ma odvahu a kvapku strachu,nieje mudry resp. mudro hlupy..vie ale nemysli si ze vie vela..

Pekny podvecer prajem..
Je skvelé, že si zavítal medzi nás. A Tvoj názor je pre mňa veľmi prínosný. Bude z Teba dobrý politik, vo všetkom máš jasno za veľmi krátky čas. Poradu si zmapoval za jeden deň, a to je raketová rýchlosť. Máš sebavedomie a guráž , a viež rozlíšiť zrno od plevelu. A si veľmi skromný,keď si sa aj Ty nezaradil rovno medzi výnimočných. Tak hor sa do slovenskej politiky! Pretože výnimočné osobnosti v nej fakt chýbajú.
1 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Petra nelíškaj sa , Glorious zaradil aj teba ...
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Laco, a prečo nie? Veď výnimočnosť si zaslúži, aby bola obdivovaná, híčkaná, vážená, atď. A keď sa niekomu líškam, tak hneď mám pocit, že aspoň tieň tej výnimočnosti sa prenesie na mňa. A poviem Ti, že je to veeeľmi dobrý pocit.
Naposledy upravil Petra Nová : 13.09.10 at 20:39
0 0
neobud neobud

neobud je offline (nepripojený) neobud

Danila Pozri príspevok
Bastian, ale my sme na Slovensku. Toto, čo si napísal, akoby písala Alenka v ríši divov. Predstav si, že ak by toto boli kritériá pre výkon práce, tak potom celkom určite by sme boli v sľubovanom Švajčiarsku. Dnes sa netaja ani na poriadne vysokých stoličkách, že na nich sedia vďaka známosti,či kamarátstvu. A ešte občas úspešnosť závisí od toho, ako hlboko je človek ochotný siahnúť do kešene. A to naozaj nie som pesimista. Som realista ako remeň.
...si pesimista ako remeň a myslím si že ľudia s takýmto názorom tu na PORADE nemajú čo hľadať...!!!
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

neobud Pozri príspevok
...si pesimista ako remeň a myslím si že ľudia s takýmto názorom tu na PORADE nemajú čo hľadať...!!!
Chcela by som sa opýtať: ty si optimista? Tak fajn, mám rada optimizmus aj v príspevkoch. Ale podľa toho tvojho jediného príspevku by sa dalo skôr usudzovať, že si sockádrovčík. Len preboha, nezačni svoju púť na Porade mentorovaním, kto tu má čo robiť a kto nie.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Petra Nová Pozri príspevok
Chcela by som sa opýtať: ty si optimista? Tak fajn, mám rada optimizmus aj v príspevkoch. Ale podľa toho tvojho jediného príspevku by sa dalo skôr usudzovať, že si sockádrovčík. Len preboha, nezačni svoju púť na Porade mentorovaním, kto tu má čo robiť a kto nie.

Niektoré témičky sú na Porade jednoducho čarovné...
Niekto, s jedným a niekto s tromi príspevkami príde akurát sem - do témy starej tri rôčky.
Ešteže na mňa lezie viróza a môj čuch je značne mimo, inak by som tu kadečo zacítila.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
neobud Pozri príspevok
...si pesimista ako remeň a myslím si že ľudia s takýmto názorom tu na PORADE nemajú čo hľadať...!!!
Tak preto si tu doteraz ani neťukol? Mohol si si aj tento príspevok odpustiť
Naposledy upravil marjankaj : 12.10.10 at 19:53
0 1
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
dogicka Pozri príspevok

.....že ten kto začal v rokoch 89-95, ten sa má dobre. Poradím Ti – nezaoberaj sa tým... lebo už len tento názor Ťa bude dokonale brzdiť. Svoje neúspechy si budeš zdôvodňovať tak, že je to normálne, lebo žiješ v nesprávnej dobe... Hovadina. Vždy sú nejaké možnosti. Len si treba určité veci v hlave ujasniť.
1.Sám musíš mať jasno v tom, v čom si dobrý – čo rád robíš
2.Poobzeraj sa okolo, zorientuj sa, uzrejmi si kde sa nachádzaš
3.Vytíč si cieľ – kde sa chceš dostať, resp. čo chceš....
atd atd.....
Trochu neskoro, ale predsa.
Ano. Su to naše predstavy a bloky, ktore nas brzdia. Každy s tym zapasime. Ved to pozname - "to nezvladnem"...alebo "to nikto nebude potrebovať"...
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

duves Pozri príspevok
Trochu neskoro, ale predsa.
Ano. Su to naše predstavy a bloky, ktore nas brzdia. Každy s tym zapasime. Ved to pozname - "to nezvladnem"...alebo "to nikto nebude potrebovať"...
Človek dokáže toľko, koľko si verí.

Hranice svojich možností si v drvivej väčšine vytvára každý sám.
0 0
emik emik

emik je offline (nepripojený) emik

Bastian, preco len v drvivej? (srandujem, len podpichujem :P)

Len nebo je nasou hranicou. Vsetko je v nasej mysli. Nase myslienky nas vedu tam kam (ne)chceme.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Bastian Pozri príspevok
V poslednej dobe pocujem (a vidim) vela ludi s fantastickym vzdelanim ako hovoria (a pisu), ze si nevedia najst pracu. Ako je to mozne? Ved by sa o nich mali bit zamestnavatelia. Ohanaju sa tu roznymi skolami, znalostami, posielaju denne 10 ponuk.... a predsa ziadna robota.
Nemyslíte si, že ta posledná doba trvá už trochu dlho ? (už končí rok 2010)
--------------
Je to naše vzdelanie, trebárs aj univerzitné, vôbec vzdelaním?
--------------
Ak sa zamyslíme nad činnosťami, ktoré v poslednej dobe vykonávame v zamestnaní, alebo v podnikaní - na ktorú z nich vlastne využívame vedomosti získané na VŠ ???
(len tak na okraj; včera som zablúdil do témy z roku 2006 - niečo ako kurz Excel, Word) je to zábavné a zároveň smutné čítanie, ak si uvedomíme súvislosť s našim školstvom. Ak si k tomu pridáme aj súčasnú úroveň právneho vedomia ľudí, tak sa nemáme čomu čudovať.
Dokonca už poznáme, či skôr máme, aj výraz finančná negramotnosť.
1 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

jar88 Pozri príspevok
Nemyslíte si, že ta posledná doba trvá už trochu dlho ? (už končí rok 2010)
--------------
Je to naše vzdelanie, trebárs aj univerzitné, vôbec vzdelaním?
--------------
Ak sa zamyslíme nad činnosťami, ktoré v poslednej dobe vykonávame v zamestnaní, alebo v podnikaní - na ktorú z nich vlastne využívame vedomosti získané na VŠ ???
(len tak na okraj; včera som zablúdil do témy z roku 2006 - niečo ako kurz Excel, Word) je to zábavné a zároveň smutné čítanie, ak si uvedomíme súvislosť s našim školstvom. Ak si k tomu pridáme aj súčasnú úroveň právneho vedomia ľudí, tak sa nemáme čomu čudovať.
Dokonca už poznáme, či skôr máme, aj výraz finančná negramotnosť.
Tak je, pravdu máš Jar88 ! Radosť je čítať tvoje úvahy. Vieš, čo je dobré v tej našej školskej mizérii? Jednoducho to, že naše školstvo vychovalo toľko múdrych ľudí, ktorí píšu aj v tejto téme. A presne vedia, čo by kto mal a nemal, a čo by sa malo a čo nie. Je fajn sa o tom apoň porozprávať.
2 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

My tu trepeme dve na tri v Bastianovej teme, zatial co Bastian uz sem skoro nechodi. Ako som sa dozvedel, vysukal si rukavy a zacal pracovat na realnych projektoch, takze na taketo dristy uz ani nema cas. Tak to ma byt.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

misomiso Pozri príspevok
My tu trepeme dve na tri v Bastianovej teme, zatial co Bastian uz sem skoro nechodi. Ako som sa dozvedel, vysukal si rukavy a zacal pracovat na realnych projektoch, takze na taketo dristy uz ani nema cas. Tak to ma byt.
Ako vždy máš pravdu. Takže odkaz bastiana : ľudia, vyhrnte si rukávy, prestante všetci drístať a pracujte na reálnych projektoch!
1 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

misomiso Pozri príspevok
My tu trepeme dve na tri v Bastianovej teme, zatial co Bastian uz sem skoro nechodi. Ako som sa dozvedel, vysukal si rukavy a zacal pracovat na realnych projektoch, takze na taketo dristy uz ani nema cas. Tak to ma byt.
Ani na Porade sa nezaháľalo, prebiehal tu jeden nádherný projekt a zapojilo sa doň veľa úžasných ľudí.
A neboli to veru drísty, dnes sú tu už konkrétne výsledky .
Kuk tu :
http://www.porada.sk/t147657-bezpecne-hniezdo.html
1 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

danushka Pozri príspevok
Ani na Porade sa nezaháľalo, prebiehal tu jeden nádherný projekt a zapojilo sa doň veľa úžasných ľudí.
A neboli to veru drísty, dnes sú tu už konkrétne výsledky .
Kuk tu :
http://www.porada.sk/t147657-bezpecne-hniezdo.html
Tak potom je to super. To si zasluzi pochvalu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať