Zavrieť

Porady

odvod do ZP - spoločník sro - dohoda

Spoločník s.r.o. AA uzatvára dohodu o pracovnej činnosti na 300 h. popritom je zamestnaný v inej s.r.o. BB, treba do ZP platiť odvody z dohody?
Účtovníčka tvrdí, že áno a má sa pracovník sám prihlásiť do ZP.

Tento konkrétny človek už je prihlásený v ZP ako zamestanec v s.r.o.BB, ako SZČO lebo je konateľom v s.r.o. BB.

Prosím o radu.
Naposledy upravil enter : 22.02.05 at 09:36
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
ivetas - pardon, ak som toto ja napísal, prosím uviesť link na miesto, kde to je - aby som to OPRAVIL. Nie je to totiž pravda.

Dohodár sa nepovažuje za zamestnanca.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Treba dať pozor, že tento príjem na dohodu ak bude vyšší ako min. mzda, nájdete ako nedoplatok v ročnom zúčtovaní zp za r.2005 a nechcela by som to doplácať, mali by si to uvedomiť všetci dohodári, ja sa ich snažím na to upozorniť.Doporučujem ak je to aj zamestnanec a pre toho istého zamestnávateľ urobí aj čosi na dohodu a odmena je vyššia ako min. mzda nech 14% odvedie dobrovoľne.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Mám iný názor, ako Bionda.
Kedže ročné zúčtovanie za prvý polrok 2005 sa s vysokou pravdepodobnosťou robiť nebude, platiť akési dobrovoľné preddavky v prípade dohodárov je nezmysel - šlo by o doslovne vyhodené peniaze.

Šikovní dohodári si z vety "ročné zúčtovanie za prvý polrok 2005 sa s vysokou pravdepodobnosťou robiť nebude" zoberú možno niečo iné...Porozmýšľajte, čo asi.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať