Zavrieť

Porady

Ktorý riadok vo výkaze DPH?

Dobry den, potrebovala by som poradit s nasledovnym problemom: Odberatel nam zaslal "opravny danovy doklad" k nasej vydanej fakture s plusovymi hodnotami. Moze mi niekto poradit v ktorom riadku DPH a s akymi znamienkami by sa mal takyto doklad objavit? Uctujeme v MPR PU. Dakujeem:-)
Usporiadat
JulkaT JulkaT

JulkaT je offline (nepripojený) JulkaT

No skôr to vyzerá na ten dobropis. A prečo vystavujú opravný daňový doklad oni? Veď to by už mohol hocikto vystaviť hocičo za hocikoho.
0 0
nina66 nina66

nina66 je offline (nepripojený) nina66

Ano chyba je zvacsa v tych cislach objednavok. No z ich fakturacneho nam radsej poslu opravny danovy doklad, pockaju si kym sa ich prijem tovaru vyjadri k vzniknutemu rozdielu a potom ked bola chyba u nich tak nam doplatia fakturu.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Vladimír Ozimý Pozri príspevok
ja sa vyjadrujem k textu ale vidím že tuto to má v každom druhom príspevku iný spád ...kto vie kam sa dostaneme
Súhlasím s Tebou . Ale ja neviem pochopiť , ako môže obchodný reťazec vystaviť ťarchopis , veď sa nejedná o navýšenie ceny , ale jedná o dodaný tovar zatiaľ nevyfakturovaný . To znamená, že jedna objednávka je splnená aj vyfakturovaná a teraz vyvstáva problém dofaktúrovať dodanie tovaru , ktorý ešte nie je vyfakturovaný a to by mal doriešiť dodávateľ .
Naposledy upravil Zita5 : 21.09.07 at 10:41
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
nina66 Pozri príspevok
Ano chyba je zvacsa v tych cislach objednavok. No z ich fakturacneho nam radsej poslu opravny danovy doklad, pockaju si kym sa ich prijem tovaru vyjadri k vzniknutemu rozdielu a potom ked bola chyba u nich tak nam doplatia fakturu.
a to sa v tom aj vyznajú? ...ale prečo veci robiť jednoducho...ale z pohľadu dph je to celé zle to jest nemá dôjsť k žiadnej takejto operácie keďže dodanie a fakturácie z vašej strany sedia len oni si nevedia priradiť...pri daňovej kontrole by im to isto vyrazili...
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
Zita5 Pozri príspevok
Súhlasím s Tebou . Ale ja neviem pochopiť , ako môže obchodný reťazec vystaviť ťarchopis , veď sa nejedná o navýšenie ceny , ale jedná o dodaný tovar zatiaľ nevyfakturovaný . To znamená, že jedna objednávka je splnená aj vyfakturovaná a teraz vyvstáva problém dofaktúrovať dodanie tovaru , ktorý ešte nie je vyfakturovaný a to by mal doriešiť dodávateľ .
Zitka ale zo strany dodávateľa to sedí...len skrátka v reťazci si nevedia priradiť nejakú dodávku k tejto faktúre a preto im vychádza že vystavili Fa na väčšiu sumu ako dodali...to je celý problém...namiesto toho aby to riešili telefonicky z dodávateľom nech zdokladujú faktúru tak oni vystavia na ich meno opravný doklad ktorý nemá opodstatnenie a v ďalšom prípade pri daňovej kontrole by im to vyrazili odtiaľ podľa mňa...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Re: Ktorý riadok vo výkaze DPH?
Podla mna pojde o tarchopis pretoze povodne nam tento doklad bol zaslany pod nazvom "tarchopis" no neskor sme dostali vyjadrenie ze mame brat do uvahy len opatovne zaslany "opravny danovy doklad". A ked vezmem v uvahu povodnu vydanu fakturu tymto opravnym danovym dokladom sa vlastne znizuje jej hodnota.


citovala som od zadávateľky prípsevok č. 3 len sa mi to inak podarilo ako som chcela
---------------------------------------------------------------------
§ 25
Oprava základu dane
Na začiatok


(1) Základ dane pri dodaní tovaru alebo služby a pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa opraví

a) pri úplnom alebo čiastočnom zrušení dodávky tovaru alebo služby a pri úplnom alebo čiastočnom vrátení dodávky tovaru,
b) pri znížení ceny tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti,
c) pri zvýšení ceny tovaru alebo služby.

No ja by som im to vrátila , lebo skutočne to nemali čo vystavovať a ešte k tomu v mene dodávateľa .
Naposledy upravil Zita5 : 21.09.07 at 10:54
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať