Zavrieť

Porady

zdravotne poistenie

povinne Zdravotne poistenie je moja nocna mora a zrejme aj pre mnohych ludi zijucich na Slovensku.Poradi mi niekto prosim v tejto veci- je opravnena zdr. poistovna zaradit osobu ktora prekazatelne nema ziadny prijem ani majetok do skupiny -samoplatitel- a nasledne ho prenasledovat exekutormi pre udajnu dlzobu zurocenu na niekolko nasobok udajnej dlznej sumy? pameta zakon aj na ludi bez primu?za odborne rady vopred dakujem a ospravedlnujem sa za chybajuce interp. znamienka na mojej klavesnici.
Usporiadat
mirekh mirekh

mirekh je offline (nepripojený) mirekh

Napriklad v Kanade zdrav. poistenie platit nemusite aj ked ste zamestnany,ak je to vase rozhodnutie. V UK si platim zdrav. poistenie len ak mam prijem,a to automaticky z platu plati zamestnavatel.
Dakujem za prianie stastnej cesty.konci mi prechodne obdobie na slovensku a o par dni sa vratim do UK,kde je v myslim sloboda rozhodovania aspon v tomto pripade skutocnostou.zial na rozdiel od slovenska.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
mirekh Pozri príspevok
Ja som v bol v situacii ze som stal pred lekarom a povedal mi ze ma nemoze osetrit pretoze neplatim zdr. poistenie,takze tuto situaciu poznam.a platil som v hotovosti.iba nechapem preco mam teraz este platit tej poistovni za to obdobie ked som toto zazil.unika mi tu moznost slobodne sa rozhodnut ci chcem byt poisteny.nieje to zaklad prava cloveka? ja sam chcem rozhodovat o tom ci budem niekomu platit poistne,alebo si budem hradit pripadne osetrenie v hotovosti.a podstatna vec je---chcem sa o tom rozhodovat podla svojich moznosti.----ak na to nemam,nemozem si to dovolit.a to je najpodstatnejsie. ak na to jednoducho nemam,som vlastne mimo zakon.JE TO ABSURDNE.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ale tie ošetrenia niekedy človeka výjdu oveľ drahšie ako platiť mesačne. To zase ja vie z vlastnej skúsenosti. Mesačne potrebujem 3 krabice liekov, pritom 1 krabica stojí okolo 2.800,- Sk. Ale tým pádom, že platím zdravotné poistenie tak doplácam na jednu krabicu iba 75,- Sk. A toto je podstata celého sysému.

P.S. A nikto si nevšimol, že téma je uplne zle zaradená.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 21.09.07 at 12:54
0 0
mirekh mirekh

mirekh je offline (nepripojený) mirekh

Samozrejme je poistenie pre cloveka dolezite a ja ho uznavam,ale najprv na to musim mat,a ked na to nemam je nenormalne,aby ma tato situacia postavila mimo zakon.
postavim to z opacnej strany- osoba bez akehokolvek primu si plni platenie poistneho.kde na to berie? je to tiez mimo zakon.ako preukaze kde nadobudol financie na tuto platbu?to uz nikoho nezaujima?asi ked nema prijem,tak to nemoze byt legalnym sposobom. takze?
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

mirekh Pozri príspevok
Napriklad v Kanade zdrav. poistenie platit nemusite aj ked ste zamestnany,ak je to vase rozhodnutie. V UK si platim zdrav. poistenie len ak mam prijem,a to automaticky z platu plati zamestnavatel.
Dakujem za prianie stastnej cesty.konci mi prechodne obdobie na slovensku a o par dni sa vratim do UK,kde je v myslim sloboda rozhodovania aspon v tomto pripade skutocnostou.zial na rozdiel od slovenska.
To, že v nejakej krajine nemusíš platiť zdravotné poistenie keď Ti to práve nevyhovuje, nevyplýva náhodou zo zákona tej krajiny?
Keby Ti zákon v Kanade alebo v UK prikazoval platiť zdravotné poistenie podobným spôsobom ako na Slovensku, tiež by si sa "slobodne" rozhodoval asi iba do okamžiku návštevy osoby zabezpečujúcej splnenie tejto povinnosti z Tvojej strany.
O akom "slobodnom" rozhodovaní v prípade, že zákon niečo neumožňuje, je teda reč?
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Ak žiješ v UK a platíš si tam zdravotné poistenie, tak by si sa mal v našej zdravotnej poisťovni odhlásiť zo zdravotného poistenia. Vyžaduje si to však zdokladovanie, že si poistený v inom štáte. A tým pádom si ani nemusíš u nás platiť zdravotné poistenie.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

smith Pozri príspevok
P.S. A nikto si nevšimol, že téma je uplne zle zaradená.
Všimol. A aj "bonzáčika už dosť dávno použil. Avšak moderátor tejto porady nie je práve "na príjme"
0 0
mirekh mirekh

mirekh je offline (nepripojený) mirekh

Ano mam to uz poriesene s poistovnou,odhlasil som sa na zaklade zdokladovania,ze si platim poistne v UK.moj problem vznikol v r.1997,ked som neplatil-nemal som na to.
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

§ 3 zákona 95/2002 Z.z. odst.2 Povinne verejne zdravotne poistená je fyzická osoba, ktorá má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky; to neplatí, ak
a) je zamestnaná
1. v cudzine a je zdravotne poistená na území štátu, v ktorom vykonáva činnosť zamestnanca,

b) vykonáva samostatne zárobkovú činnosť v cudzine a je zdravotne poistená na území štátu, v ktorom vykonáva činnosť,

c) dlhodobo sa zdržiava v cudzine a je zdravotne poistená v cudzine; za dlhodobý pobyt v cudzine sa považuje pobyt dlhší ako šesť po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov.


Takže sa skús zaradiť do niektorej skupiny, odhlás sa u nás zo zdravotného poistenia a nebudeš musieť platiť.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Možno
Mne sa páči toto:
Idem pracovať vonku, doma si platím zdravotné poistenie z minima, to znamená nevypadnem zo "systému", vonku si pekne zarábam. V rámci návštevy rodiny a priateľov si u nás doma všetky prehliadky a vyšetrenia napr. zubára, gynekológa, malé chirurgické zákroky, pekne pobehám a s pevným zdravím odchádzam naspäť zarábať.
No ja si myslím, že ten náš systém je na nezaplatenie.
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Ak si v zahraničí platíš zdravotné poistenie, samozrejme záleží v ktorom štáte, dostane sa ti rovnakej zdravotnej starostlivosti (a možno že ešte lepšej) ako u nás. Je zbytočné platiť si poistenie dvojmo. Takže dovoľ, nesúhlasím s tebou Denda.
0 0
mirekh mirekh

mirekh je offline (nepripojený) mirekh

Este raz zopakujem- moj problem je z roku 1997,ked som neplatil poistne,lebo som nan nemal.z UP ma vyradili,bol som bez prostriedkov.
0 0
mirekh mirekh

mirekh je offline (nepripojený) mirekh

Aby ste neboli prekvapeny,ked budete u lekara v UK s problemom na odborne vysetrenie,on vas objedna na toto vysetrenie a za 6 mesiacov sa vam ozvu ze sa mozete na toto vysetrenie dostavit.stalo sa mi
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Tak platí to, čo už bolo napísané. Mal si sa prihlásiť ako samoplatiteľ a platiť si poistné. Budeš to musieť teraz doplatiť.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

vieroslava Pozri príspevok
Ak si v zahraničí platíš zdravotné poistenie, samozrejme záleží v ktorom štáte, dostane sa ti rovnakej zdravotnej starostlivosti (a možno že ešte lepšej) ako u nás. Je zbytočné platiť si poistenie dvojmo. Takže dovoľ, nesúhlasím s tebou Denda.
V mojom príspevku nehovorím o tom, že by si platil v krajine kde v skutočnosti zarába.
0 0
mirekh mirekh

mirekh je offline (nepripojený) mirekh

posledny krat ----dlzoba mi vznikla v r.1997. nie teraz. nieje umenie a je hlupost si poistenie neplatit KED NA TO MAS.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

mirekh Pozri príspevok
posledny krat ----dlzoba mi vznikla v r.1997. nie teraz. nieje umenie a je hlupost si poistenie neplatit KED NA TO MAS.

Mirekh, síce chápem Tvoje rozhorčenie o vyrubení vysokej sumy, ale prepáč používaš argumenty, ktoré by do slovníka dospelého človeka nemali patriť...... Nemôžeš ospravedlniť svoje počínanie - nemal som na to...To by polovička obyvateľstva mohla povedať, že nemá na platenie daní napríklad....

Z UP si sa mal odhlásiť na základe právoplatne podpísanej PZ, lebo dnes bohužiaľ veľakrát neplatí ani napísané a nie to ešte prisľúbené. Tu si asi konal zbrklo, ale stalo sa... Ak si sa ocitol bez príjmu mal si možnosť požiadať o sociálne dávky, ktoré by Ti vykryli napr. dobrovoľné platenie ZP. Ak si dokázal bez príjmu žiť s podporou rodiny v ostatných oblastiach určite sa dalo riešiť aj ZP. Čo ak by si napr. v tom čase potreboval nejaké finančne náročné ošetrenie...? Platil by si si min. poistenie samoplatiteľa a niekto iný napr., ktorý platí do ZP 3 000 a viac SK by Ti ošetrenie "zaplatil"...v zdravotnom systéme je u nás solidárny prístup.
Viem , že nemá zmysel mentorovať ex post, ale zaplať dĺžne poistné a snaž sa na základe Tvojej nepriaznivej finančnej situácii dohodnúť s poisťovňou na odpustení penále...
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

mirekh Pozri príspevok
posledny krat ----dlzoba mi vznikla v r.1997. nie teraz. nieje umenie a je hlupost si poistenie neplatit KED NA TO MAS.
Ak je to dlžoba, ktorú si spôsobil vlastným zavinením (aj keď neúmyselným; neznalosť zákona nikoho neospravedlňuje), nesieš za ňu zodpovednosť dovtedy, pokiaľ ju nevyrovnáš alebo nedôjde k jej premlčaniu. Ak sa tak nestalo, môžeš sa síce rozčuľovať, ale zničíš si tým iba vlastné zdravie - problém rozčuľovaním nevyriešiš.

Zisťujem, že napriek pokusom o pomoc a vysvetlenie zo strany viacerých diskutujúcich v tejto téme, sa asi nedokážeš vymotať zo svojej utkvelej predstavy. Preto považujem moje ďalšie vyjadrovanie sa k Tvojmu problému nastolenému v tejto téme za mrhanie časom.
Prajem Ti v budúcnosti čo najmenej (neúmyselných) porušení zákona (podľa možností aj s minimálnymi nepríjemnými následkami).

P.S.
Na záver môjho posledného príspevku v tejto téme by ma ešte zaujímalo, ako môže človek pracujúci v UK alebo v Kanade byť preukázateľne bez majetku a príjmu.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Keď pomáha rodina a všetci kamaráti s príjmom, ktorý nedosahujem, musia pomôcť platiť aj zákonom stanovené poistné. Múdro povedané - asi je piatok.
0 0
mirekh mirekh

mirekh je offline (nepripojený) mirekh

ako moze polovicka obyvatelov povedat ze nebude platit dane lebo na ne nema.ved ked ma platit dane tak asi z primu.ja popisujem pripad,ked nemas prijem ziadny.
0 0
mirekh mirekh

mirekh je offline (nepripojený) mirekh

ak budete citat pozorne ,zistite ze ako clovek bez primu som bol v r. 1997,ked mi dlh vznikol.v zahranici pracujem v tejto dobe.
0 0
Načítať ďalšie