Zavrieť

Porady

zdravotne poistenie

povinne Zdravotne poistenie je moja nocna mora a zrejme aj pre mnohych ludi zijucich na Slovensku.Poradi mi niekto prosim v tejto veci- je opravnena zdr. poistovna zaradit osobu ktora prekazatelne nema ziadny prijem ani majetok do skupiny -samoplatitel- a nasledne ho prenasledovat exekutormi pre udajnu dlzobu zurocenu na niekolko nasobok udajnej dlznej sumy? pameta zakon aj na ludi bez primu?za odborne rady vopred dakujem a ospravedlnujem sa za chybajuce interp. znamienka na mojej klavesnici.
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
mirekh Pozri príspevok
ako moze polovicka obyvatelov povedat ze nebude platit dane lebo na ne nema.ved ked ma platit dane tak asi z primu.ja popisujem pripad,ked nemas prijem ziadny.
Dane sa platia aj vtedy keď nemáš žiadne príjmy. Napríklad daň z nehnuteľnosti. Môžeš vlastniť dom, byt a nemať príjem, ale daň z nehnuteľnosti zaplatiť musíš. Potom sú rôzne miestne poplatky, ktoré tak isto si povinný platiť zo zákona, aj keď si bez príjmu (napr. poplatok za komunálny odpad).
0 0
mirekh mirekh

mirekh je offline (nepripojený) mirekh

Ak niekto plati dane z nehnutelnosti,zrejme je jej majitel.ja popisujem pripad,ked niekto nema nic.a poplatok za komunalny odpad-da sa podat ziadost o oslobodenie od poplatku,ked sa preukaze dotycna osoba,ze nema ziadny prijem.
ja ale popisujem pripad,ked nema clovek prostriedky ani na jedlo,ani na zdr. poistenie.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

mirekh Pozri príspevok
ak budete citat pozorne ,zistite ze ako clovek bez primu som bol v r. 1997,ked mi dlh vznikol.v zahranici pracujem v tejto dobe.

Nie je dôležité , kedy si bol bez príjmu, nie je dôležité, kde pracuješ teraz....dôležité je len to, že si dlžníkom . Nie si iste jediný ,ale na rozdiel od iných, ktorí sa chytajú za hlavu, že si nesplnili kedysi povinnosť a okrem nedoplatku je od nich vymáhané aj penále (príspevkov je o tom na Porade dosť) , Ty len točíš o tom istom a ak si myslíš, že toto je cesta ako vykľučkovať z dlhu, mýliš sa. Obráť sa so svojim problémom na príslušné ministerstvo, napíš im to, čo si popísal tu a daj nám potom vedieť. Na Porade tento problém nevyriešiš.
0 0
mirekh mirekh

mirekh je offline (nepripojený) mirekh

Ja tu tento problem neriesim,bol som iba zvedavy na reakcie a nazory.tento problem budem samozrejme riesit s pravnikom.
len ma zaraza postoj niektorych ludi na slovensku k takymto veciam.asi su spokojny so vsetkym,takze mozno ich neprekvapi ani to ak sa raz niekto rozhodne spravit zakon o daniach a poplatkoch z dychania.
takze vam vsetkym dakujem za zaujimave prispevky a koncim tuto temu.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
mirekh Pozri príspevok
Ja tu tento problem neriesim,bol som iba zvedavy na reakcie a nazory.tento problem budem samozrejme riesit s pravnikom.
len ma zaraza postoj niektorych ludi na slovensku k takymto veciam.asi su spokojny so vsetkym,takze mozno ich neprekvapi ani to ak sa raz niekto rozhodne spravit zakon o daniach a poplatkoch z dychania.
takze vam vsetkym dakujem za zaujimave prispevky a koncim tuto temu.
Zbytočne vyhodený peniaz. A keď už máš na právnika, tak určite máš aj na to aby si doplatil dlžné poistné. A požiadaj o odpustenie penále.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

mirekh Pozri príspevok
ako moze polovicka obyvatelov povedat ze nebude platit dane lebo na ne nema.ved ked ma platit dane tak asi z primu.ja popisujem pripad,ked nemas prijem ziadny.
Pretože Tvoj dôvod je to isté len v opačnom garde....nezaplatím dane, lebo mi neostane na nájomné, tak nezaplatím.
A písala som, že si mohol požiadať o soc. dávky. Vtedy sa platilo /nechce sa mi hľadať/ cca 546 sk na ZP...

Ps. Píšeš, že si necháme zdaniť aj vzduch a sme teda nevšímaví.... a môžeme sa aj opýtať prečo ľudia, ktorí majú vyššie príjmy práve preto, že študovali, snažili sa v robote od nevidím do nevidím majú platiť 5 000 a niekto /čím nechcem povedať , že sa nesnažil, ale nie všetci máme rovnaké možnosti a schopnosti/ nič za rovnaké služby...tiež by mohli namietať. Preto je zavedený solidárny systém a Ty nemôžeš chcieť neprispievať ničím...
Naposledy upravil evina : 21.09.07 at 17:10
0 0
coro coro

coro je offline (nepripojený) coro

Prepacte ale v tejto teme mi chyba fakt ze zdravotna poistovna si na dlh spomenula po 10 rokoch - doteraz jej dlzne poistne nechybalo?
Takto sa neumerne zvysuje penale, povazujem to za moderny sposob uzery.
Aka je doba po ktorej sa maryk premlci?
0 0