Zavrieť

Porady

Susedské vzťahy

Dobrý deň!

Chcela by som pomôct v oblasti susedského práva:
Podľa občianskeho zákonníka §127 nesmiem nechať chované zviera vnikať na susediaci pozemok. Znamená to, že ak sused nie je ochotný opraviť si svoje oplotenie, pretože je staré a rozpadá sa, musím svojho psa uväzovať. Problém je aj v tom, že cez plot vnikajú na môj pozemok aj cudzí psy z dediny, pretože sused nemá ani z jednej strany poriadne oplotenie a jeho vstupná brána je asi 20-30 cm nad zemou, takže akýkoľvek pes sa k nám cez ten starý plot dostane.
Musím to oplotenie opraviť sama, aj keď to nie je náše oplotenie (my máme oplotenie z pravej strany domu).
Ďakujem Tatiana
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...iba v skratke ....v texte ...

mtvm Pozri príspevok
Prajem pekný deň,potreboval by som radu,sused si ide prerábať plot
...predsa zveľaďuje svoj majetok.....
,poslal mi list v ktorom mi oznamuje,aby som si počas dvoch dňov stavby nového plota zabezpečil psov aby vraj neprekážali v týchto prácach.
...vraj - nevraj ......v tom lepšom prípade by iba zavadzali , veď aj tak by ich nebral na brigádu ...
...radšej zabezpečiť , ako by mali psi útočiť - brániť svoje teritórium ( rasu nespomínaš ..)...a následne sa poťahovať po súdoch za ublíženie na zdraví ...

Chcem sa spýtať nie je povinný sused keď ide robiť nový plot aj zabezpečiť oddelenie jeho pozemku
NIE ......dokonca TY si POVINNÝ mu umožniť zo svojej strany pozemku prístup k jeho stavbe ...
...samozrejmá je ale aj druhá stránka ...sused sa má zdržiavať iba pri tom plote a urobiť čo najmenšiu škodu ...taktiež je povinný odstrániť po sebe tie nejaké zvyšky svojej činnosti ...
tak aby sme nemuseli niekde odstrániť na dva dni a jednu noc našich psov
...odstrániť nemusíte ......
,ďakujem Matúšek
PS:môžete mi poslať prosím odpoveď na mail mtvm@centrum.sk ďakujem
...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať