Zavrieť

Porady

Stravne pri ceste do zahranicia

Dobry den, potrebujem si vyjasnit stravne v pripade cesty do zahranicia a spät. Konkretne ma metie prisudenie stravneho v pripade ak zamestnanec cestuje napr. zo stredu Slovenska do Prahy. Stava sa, ze pri ceste tam alebo spät stravi viac casu na uzemi SR, ale zaroven to nie je viac ako 5 hodin (stanovena casova hranica na priznanie min. diet v SR= 89,- Sk). Mam brat do uvahy cely cas straveny na prac. ceste v ten den (CR+SR) a dat diety v Sk, alebo dat CZK s ohladom na ukoncenie cesty i ked v SR? .... konkretne: .........
15.9. Praha- statna hranica 0:00- 3:15 (3:15 hod. v CR)
15.9. statna hranica- Banska Bystrica 3:15- 7:45 (4:30 v SR)
Dakujem
Usporiadat
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

super dakujem

napadol ma este taky extrem...

co ak bol v troch statoch a v kazdom dajme tomu cosi okolo 8 hodin... dostal by stravne len 50% za cely den?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

andreaS Pozri príspevok
super dakujem

napadol ma este taky extrem...

co ak bol v troch statoch a v kazdom dajme tomu cosi okolo 8 hodin... dostal by stravne len 50% za cely den?
Jaj nie, asi si ma zle pochopila...

Napr. zamestnanec cestoval z SK, cez ČR do Nemecka a v Nemecku zostane. Z SK vyrazí o 1:00 po polnoci, hranice SR/ČR prekročí o 7:00 a hranice ČR/DE prekročí o 14:00. Takže V SK cestoval 6 hodín, v ČR bol 7 hodín a v DE bol 10 hodín.

Cesta na SK sa považuje za tuzemskú cestu, takže tam je náhrada 89 Sk(cesta od 5 do 12 hodín).

Zvyšok sa posudzuje ako zahraničná cesta - a v zahraničí strávil viac ako 12 hodín (celkovo 17 hodín). Otázka je, čo bude základom pre výpočet náhrady. Keďže najviac času strávil v DE, tak ako základ sa bude posudzovať nárok pre krajinu DE - čo je v zmysle opatrenia 45 EUR.

Ďalej sa počíta so základom náhrady 45 EUR a počtom celkového času stráveného v zahraničí, nie iba v DE! Takže ak cesta trvala 17 hodín, tak je nárok na 100% stravného - t.j. 45 EUR!

Ty si si myslela, že sa počíta len s časom stráveným v DE - 10 hodín? A že nárok by bol 50% z 45EUR? To nie je správny postup.

Dúfam, že z uvedeného je to pochopiteľné.

Keby niekto strávil napr. 8 hodín v ČR, 8 hodín v AT a 8 hodín v HU, tak náhrady sú podľa opatrenia nasledovné - HU(38 EUR), DE (45 EUR) CZ (600 CZK) - teda pre zamestnanca je najvýhodnejšie DE, teda dostane za 24 hodinovú PC 45 EUR + vreckové.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

super, daaaakujeeem!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať