Zavrieť

Porady

Ďalší nepodarok - novela koncesionárskych poplatkov ?

Už je to tu.
Koncesionárske poplatky. Čoskoro pôjdu na schválenie do parlamentu. Teda v prípade, že konečne niekto v súčasnej vláde nezačne myslieť v prospech občanov tohoto štátu.

http://www.rokovania.sk/appl/materia...E?OpenDocument

Skúste si to pozrieť a zamyslieť sa nad dôsledkami takéhoto zákona.
Naposledy upravil emgeton : 26.09.07 at 05:45
Usporiadat
fizol fizol

fizol je offline (nepripojený) fizol

Vidím, že mi ich niekto zmazal. Mám len 8, teraz už asi 9
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Baťuška Pozri príspevok
Ľudkovia radte, sme firma v prenajatých priestoroch, elektriku platíme prenajímateľovi. Kde sa máme nahlásiť k plateniu koncesionárskych poplatkov?
Pozri sa sem a budeš v obraze:
Toto je informácia pre PO a FO
https://www.koncesionari.sk/stv/?__p...8%2C3905626736

Toto je informácia pre domácnosti
https://www.koncesionari.sk/stv/?__p...39518%2C390905
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Do počtu zamestanacov sa berú aj tí, ktorí pracujú na dohody?
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Hurrá ďalšia umelovytvorená inštitúcia

http://www.rtvs.sk/rtvs?__id=mmFHlav....aaSetFilterNo
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

VladoaKatka Pozri príspevok
Hurrá ďalšia umelovytvorená inštitúcia

http://www.rtvs.sk/rtvs?__id=mmFHlav....aaSetFilterNo

Na Slovensku je to tak!
0 0
balci balci

balci je offline (nepripojený) balci

Radšej to ani čítať nejdem.... mám vysoký TK
0 0
LenkaBr LenkaBr

LenkaBr je offline (nepripojený) LenkaBr

Mám v ruke zákon. A napriek tomu, ze som ho prečítala 2x, som zmätená. Má sa PO do konca apríla na tej ich prihláške prihlasovať alebo nemá? V jednom paragrafe píšu, že evidenciu odovzdá vyberateľ koncesionárskeho poplatku (bývalého), odsek za tým píšu o fyzických osobách - nepodnikateľoch a hneď aj dopĺňajú, že "vznik takejto povinnosti nie je povinný oznámiť". Ďalší par. hovorí o zamestnávateľoch a ich vzniku povinnosti platiť úhradu, ale to, že "vznik takejto povinnosti nie je povinný oznámiť", tak to tam už nie je.

Ako ste sa rozhodli vy? Prihlásiť sa/neprihlásiť?
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

VladoaKatka Pozri príspevok
Hurrá ďalšia umelovytvorená inštitúcia

http://www.rtvs.sk/rtvs?__id=mmFHlav....aaSetFilterNo
Na uvedenej stránke sú odpovede na dotazy, skús môžno tam nájdeš odpoveď. Ja som pochopila tak, ak zamestnávateľ nemá viac ako 3-zamestnancov nemusí sa prihlásiť nikde. Ak doteraz platil FA na STV alebo Rlov. Rozhlas mal by dostať už len FA za 3 mesiace roku 2008.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

LenkaBr Pozri príspevok
Mám v ruke zákon. A napriek tomu, ze som ho prečítala 2x, som zmätená. Má sa PO do konca apríla na tej ich prihláške prihlasovať alebo nemá? V jednom paragrafe píšu, že evidenciu odovzdá vyberateľ koncesionárskeho poplatku (bývalého), odsek za tým píšu o fyzických osobách - nepodnikateľoch a hneď aj dopĺňajú, že "vznik takejto povinnosti nie je povinný oznámiť". Ďalší par. hovorí o zamestnávateľoch a ich vzniku povinnosti platiť úhradu, ale to, že "vznik takejto povinnosti nie je povinný oznámiť", tak to tam už nie je.

Ako ste sa rozhodli vy? Prihlásiť sa/neprihlásiť?
Na stránke tej "umelovytvorenej" inštitúcie je uvedené:

" S účinnosťou od 1.4.2008 je v platnosti nový zákon o úhrade za služby verejnosti poskytované Slovenskou televíziou a Slovenským rozhlasom.
Zamestnávateľ, ktorý bude zamestnávať minimálne troch zamestnancov, bude povinný prihlásiť sa do evidencie platiteľov a platiť úhrady.

Ak sa vyššie uvedená povinnosť bude vzťahovať aj na Vás, budete o tom upovedomený v prvej polovici apríla 2008."

Takže ja budem čakať, kým nás upovedomia
0 0
LenkaBr LenkaBr

LenkaBr je offline (nepripojený) LenkaBr

Martina CF Pozri príspevok

Takže ja budem čakať, kým nás upovedomia
... len aby nas potom neupovedomili, ze budeme platit rovno pokutu z dôvodu, ze sme sa sami neprihlasili....
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Odporúčam všetky otázky z tejto diskusie smerovať na spomínanú zbytočnú inštitúciu.
Zo zákona má táto inštitúcia nárok na 4% z výpalného vymysleného štátom na zdieranie ľudí za to, čo si nezalúži ani slušné pomenovanie.
Tie 4% predstavujú ročne niekoľko desiatok miliónov, ku ktorým oná inštitúcia môže prísť prakticky bez toho, aby jej zamestnanci pohli prstom.
Prečo by si nemali teda zaslúžiť tie peniaze aj tým, že každému vysvetlia, ako postupovať v prípade aplikácie v praxi toho legislatívneho nepodarku, ktorý bol v Zbierke zákonov uverejnený pod číslom 68 / 2008?

P.S.
So spomenutou inštitúciou som si už začal dopisovať aj ja. Prvá odpoveď svedčí o tom, že sú v tejto inštitúcii zamestnaní "odborníci" neznalí základných zákonov tohoto štátu. V dopisovaní teda budeme pokračovať. Azda sa aj týmto spôsobom podarí nejako dosiahnuť to, že zákonodarcami bude pochopená absurdnosť zákona 68/2008.
Naposledy upravil endrju : 28.03.08 at 17:16
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

tak mi napada ze podla zakona je platitelom podla par.3 "a) fyzicka osoba, ktora.... alebo b) zamestnavatel......aspon 3 zamestnancov....", a vhodne obcianske zdruzenie nie je ani a) ani b) - takze co ak sa ludia v bytovke dohodnu ze si zalozia obcianske zdruzenie a poprehlasuju odbery elektriny na toto obcianske zdruzenie?
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Práve som volala na infolinku RTVS a bolo mi povedané, že my ako zamestnávateľ sa neprihlasujeme, ale oni nám pošlú formuláre, ktoré treba vypísať.RTVS spolupracuje so sociálnou poisťovňou, takže budú vedieť kto má nad 3 zamestnancov a dohody sa tam nerátajú.Takže čakám a potom uvidím.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

To asi ani nemôže byť inak. Existuje nejaký zákon na Slovensku, ktorý nemusia ihneď novelizovať???

http://spravy.pravda.sk/zastrckovy-z..._sk_domace_p04
0 0
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

...pripínam sem otvorený list jedného nespokojného občana..."hovorí" mi z duše...
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Každá veta tam evokuje ešte 10 ďalších, čo človeka napadnú, ale asi by sme skončili s infarktom.
Mňa len v súvislosti s televíziou napadla jedna vec. Stále počúvam, ako si kde vysúdili odškodné alebo neviem ako to nazvať za - podľa mňa - úplné nezmysly. Môžem ja zažalovať televíziu, že mi spôsobuje zdravotné problémy a psychické traumy svojimi vtieravými a nechutnými reklamami?
Napríklad dnes ráno pri raňajkách - mala som zapnutý televízor, keď vysielanie prerušila reklama ( občas mám dojem, že reklamu prerušuje vysielanie) a ako naschvál, museli dať moju obľúbenú. Priznám sa, v iných chvíľach už pri začiatočnom zvuku beriem rýchlo ovládač a prepínam, ale dnes som nestihla, lebo som držala v ruke šálku s horúcim čajom, a moje raňajky putovali mojim tráviacim traktom naspäť a skončili na WC. O čo ide? O reklamu na zubnú pastu, kde sa musíte pozerať na zakrvavené pľuvance. Môj žalúdok znesie skutočne veľa, neviem, čo je "kyselina", kľudne zajedám zákusok s feferónkou a prekladám to pivom, nevadilo mi umývať toalety, keď som mala prenajaté pohostinstvo, ale jednoducho pľuvance, aj na chodníku, mi zdvíhajú žalúdok. A tu mi to vnucujú priamo v mojej obývačke, bez upozornenia, bez toho, aby som o to niekoho žiadala, a ešte im za to aj platím. A dôsledok toho je, že aj v drogérii keď zbadám tú zubnú pastu, už mi nie je všetko jedno a len verím, že vydržím a neurobím si tam hanbu. Skutočne nie je žiadna možnosť brániť sa?
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
abel Pozri príspevok
Každá veta tam evokuje ešte 10 ďalších, čo človeka napadnú, ale asi by sme skončili s infarktom.
Mňa len v súvislosti s televíziou napadla jedna vec. Stále počúvam, ako si kde vysúdili odškodné alebo neviem ako to nazvať za - podľa mňa - úplné nezmysly. Môžem ja zažalovať televíziu, že mi spôsobuje zdravotné problémy a psychické traumy svojimi vtieravými a nechutnými reklamami?
Napríklad dnes ráno pri raňajkách - mala som zapnutý televízor, keď vysielanie prerušila reklama ( občas mám dojem, že reklamu prerušuje vysielanie) a ako naschvál, museli dať moju obľúbenú. Priznám sa, v iných chvíľach už pri začiatočnom zvuku beriem rýchlo ovládač a prepínam, ale dnes som nestihla, lebo som držala v ruke šálku s horúcim čajom, a moje raňajky putovali mojim tráviacim traktom naspäť a skončili na WC. O čo ide? O reklamu na zubnú pastu, kde sa musíte pozerať na zakrvavené pľuvance. Môj žalúdok znesie skutočne veľa, neviem, čo je "kyselina", kľudne zajedám zákusok s feferónkou a prekladám to pivom, nevadilo mi umývať toalety, keď som mala prenajaté pohostinstvo, ale jednoducho pľuvance, aj na chodníku, mi zdvíhajú žalúdok. A tu mi to vnucujú priamo v mojej obývačke, bez upozornenia, bez toho, aby som o to niekoho žiadala, a ešte im za to aj platím. A dôsledok toho je, že aj v drogérii keď zbadám tú zubnú pastu, už mi nie je všetko jedno a len verím, že vydržím a neurobím si tam hanbu. Skutočne nie je žiadna možnosť brániť sa?
Hovoríš mi z duše. Ja to pociťujem rovnako. Skutočne by ma zaujímalo, či fakt nie je nejaká možnosť brániť sa takým nechutným reklamám?
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

cactus Pozri príspevok
Hovoríš mi z duše. Ja to pociťujem rovnako. Skutočne by ma zaujímalo, či fakt nie je nejaká možnosť brániť sa takým nechutným reklamám?
Možnosť obrany existuje - nezapínať prijímač.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Chcem sa s Vami podeliť o svoju skúsenosť, možno pomôže aj niekomu inému.

Diskusiu ohľadom zákona som sledovala iba okrajovo (tlač, TV). Po nadobudnutí účinnosti zákona som pozrela stránku (rtvs), aké povinnosti vyplývajú firme. Pri tejto príležitosti som si pozrela aj domácnosti.

zo stránky vyberám .....
..... Oslobodené od úhrady sú osoby ZŤP. .....

z informatívneho dokladu SIPO vyberám ....
... Oslobodené od úhrady sú osoby ZŤP. .....

nazriem do zákona ....
§5 -od povinnosti platiť úhradu je oslobodený platiteľ ak žije v domácnosti s osobou s ťažkým zdravotným postihnutím alebo je sám osobou s ťažkým zdravotným postihnutím

Jasné, že som "neobjavila Ameriku", ale toto bol aj môj prípad (v spoločnej domácnosti máme otca - ZŤP).

Nasledujúci deň stačilo zobrať preukaz ZŤP, (alebo rozhodnutie o posúdení), OP a na svojej pošte, kde spravujú vaše SIPO, vyplniť tlačivo a ste oslobodení.

Povedali, až od mája (v aprílovom SIPO už je zahrnutých 140,-).
Nešlo až tak o tých 140,- Sk (za ten apríl), ako o princíp - tak som telefonicky zisťovala v (rtvs) kde mám žiadať preplatok za apríl.
Pani na telefóne bola milá, spýtovala sa, či som doteraz nebola oslobodená ...
Nárok bol aj doteraz, len som o ňom nevedela.

Pani na telefóne mi poradila, nech napíšem list (doterajšiemu vyberateľovi- STV-odd.konc.poplatkov, Mlynská dolina, Bratislava), doložím všetky skutočnosti a môžem žiadať vrátenie uhradených poplatkov 36mesiacov spätne. 35-od STV, 1-od RTVS

Nuž idem písať žiadosť, myslím, že sa oplatí .....
0 0
bashka bashka

bashka je offline (nepripojený) bashka

ahojte, please, vedel by mi nieto objasnit toto?
Som majitelkou 4 bytov a doteraz som platila len za jedno miesto, teda tam kde byvam. V ostatnych bytoch su podnajomnici.
1.4. som sa vybrala na postu nahlasit aj tie zvysne byty, ale tety a dokonca aj sama veduca posty mi povedala, ze to nie je tak, ze stale platim len za jedno miesto. Tak super, hovorim si, ale to vobec nevadi, ze vo vsetkych tych bytoch sa kludne pozera TV aj pocuva radio? Alebo ako to je? Musim platit za vsetky 4, ci len za jeden? Dakujem. Bashka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať