Zavrieť

Porady

Osobný vklad podnikateľa

sara sara

sara je offline (nepripojený) sara

Prosím o radu, mám takú asi hlúpu otázku, keď v JÚ na začiatku roku vložím do pokladne peniaze ako osobný vklad podnikateľa, eviduje sa to aj v knihe záväzkov a dáva sa to aj do výkazu o majetku a záväzkoch?
Usporiadat
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

silveco
pre Mickya - vlastná skúsenost, pri kontrole bolo potrebné dokladovat vklady podnikatela,dokladovat odkial boli tieo vklady realizované,, myslím tým zdroj,,
chceš povedať, že danoví kontrolóri chceli vedieť od kial podnikatel vzal peniaze-mohol si ich požičať od rodičov-aj to musím preukázať ?
0 0
Marika Jurčová Marika Jurčová
Osobný vklad podnikateľa zaúčtujem ako príjem do pokladne v druhovom členení ako príjem neovpl. zákl. dane /osobný vklad podnikateľa/.A vätčinou na konci účt. obdobia to zaúčtujem ako výber osobného vkladu podnikateľa na zákl. výd. pokl. dokl. ako výdaj neovpl. zákl dane a v druhom členení výdaje neovpl. zákl. dane.Ak Vám to pokladňa dovolí /stav/ tak tento výber môžeš urobiť aj skôr.A nie je to potrebné účtovať k knihe záväzkov a pod.
0 0
silveco silveco

silveco je offline (nepripojený) silveco

jeso
chceš povedať, že danoví kontrolóri chceli vedieť od kial podnikatel vzal peniaze-mohol si ich požičať od rodičov-aj to musím preukázať ?
Presne to som chcel povedat,,,preukázat odkial mal podnikatel peniaze na vklady podnikatela,,ono totiž tieto vklady fungujú tak,že cez ne sa zakrývajú čierne príjmy,,ktoré ale potom aktivuješ cez náklady vo firme,,,treba tak s týmto rozumne a citlivo,,,
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Dávala som to vkladom do pokladne - bude s tým problém? Vieš, šéf sa bojí nechávať na podnikateľskom účte väčšie množstvo peňazí, keďže nie je poistený, preto tieto peniaze presúva na súkromný účet, ktorý je poistený.
A keď ide platiť niečo v hotovosti, tak peniaze berie zo súkromného účtu.
A tým sa mi stáva, že pokladňu mi dostane do mínusu niekedy aj 100 tis. a ja potom dávam vklady podnikateľa. Mám radšej nechávať pokladňu v mínuse? - to si myslím, že tiež nie je správne.
Tak ako to mám, prosím, robiť?
0 0
GABRIELA GABRIELA

GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

Nemôžem dať výber z bankomatu rovno do výdavkov neovplyvňujúci základ dane- osobná spotreba? Naćo sa to preháňa cez pokladňu?
Idem prvý krát robiť JÚ azdá sa mi zamotanejšie ako PU.
ĎAKUJEM
0 0
ANNA ANNA

ANNA je offline (nepripojený) ANNA

GABRIELA
Idem prvý krát robiť JÚ azdá sa mi zamotanejšie ako PU.
ĎAKUJEM
Tiež stále nechápem prečo sa jednoduché účtovníctvo volá jednoduché
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Mickya
Dávala som to vkladom do pokladne - bude s tým problém? Vieš, šéf sa bojí nechávať na podnikateľskom účte väčšie množstvo peňazí, keďže nie je poistený, preto tieto peniaze presúva na súkromný účet, ktorý je poistený.
A keď ide platiť niečo v hotovosti, tak peniaze berie zo súkromného účtu.
A tým sa mi stáva, že pokladňu mi dostane do mínusu niekedy aj 100 tis. a ja potom dávam vklady podnikateľa. Mám radšej nechávať pokladňu v mínuse? - to si myslím, že tiež nie je správne.
Tak ako to mám, prosím, robiť?
Pokladňa nemôže byť v mínuse v žiadnom prípade. Určite treba urobiť vklad do pokladne. Ja si myslím, podnikateľ už nejako v najhoršom prípade vydokladuje odkiaľ mal peniaze na dotovanie pokladne. Ale určite by som to vysvetlila dotyčnému podnikateľovi, aby vedel, čo ho môže prípadne čakať a nebol prekvapený pri nejakej "dôkladnej" kontrole.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
GABRIELA
Nemôžem dať výber z bankomatu rovno do výdavkov neovplyvňujúci základ dane- osobná spotreba? Naćo sa to preháňa cez pokladňu?
Idem prvý krát robiť JÚ azdá sa mi zamotanejšie ako PU.
ĎAKUJEM
Keď máš pokladňu v pluse, môžeš výber z BU dať aj ako osobnú spotrebu.
0 0
Enyma Enyma

Enyma je offline (nepripojený) Enyma

Dobrý deň, chcela by som sa uistiť, ktoré zaučtovanie je najsprávnešie

Osobný vklad podnikateľa : Pokladňa - hotovosť - PNZD - osobný vklad
Výber vkladu podnikateľa : Pokladňa - hotovost - VNZD - iný výdavok neovplyvňujúci ZD - ja učtujem týmto spôsobom
alebo
Výber vkladu podnikateľa : Pokladňa - hotovosť - mínusové znamienko v príjme - mínusové znamienko v osobnom vklade podnikateľa - vyčítala som to z jednej knihy JU - tento postup autorka obhajuje tým, aby zbytočne v peňažnom denníku v kolonke osobný vklad nebola vysoká suma.

ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Enyma Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa uistiť, ktoré zaučtovanie je najsprávnešie

Osobný vklad podnikateľa : Pokladňa - hotovosť - PNZD - osobný vklad
Výber vkladu podnikateľa : Pokladňa - hotovost - VNZD - iný výdavok neovplyvňujúci ZD - ja učtujem týmto spôsobom
alebo
Výber vkladu podnikateľa : Pokladňa - hotovosť - mínusové znamienko v príjme - mínusové znamienko v osobnom vklade podnikateľa - vyčítala som to z jednej knihy JU - tento postup autorka obhajuje tým, aby zbytočne v peňažnom denníku v kolonke osobný vklad nebola vysoká suma.

ďakujem.
Správny je prvý spôsob.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať