Zavrieť

Porady

Regenerácia pracovnej sily

Neviete mi poradiť, ako zaúčtujem príjem z účtu sociálneho fondu na bežný účet fin. prostriedky, ktoré sa vyplatili zamestnancom ako regenerácia pracovnej sily? 231/217, 315/215, 235 (príjem za čo?????? - analytika)/315. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

    AntekaK
    Ahoj, ja príspevok na regeneráciu prac. sily (aj ostatné nároky zamestnancov zo SF) realizujem nasledovne:
    vyplatíme ho zamestnancom obyčajne v mzde, takže pri predpise mzdy zaúčtujem aj predpis nároku zamestnancom na príspevok zo SF:
    952 (analytika) / 331
    Vyplatené prostriedky z bežného účtu (obyčajne spolu so mzdami):
    331 / 232 09121 637032 (mylná platba).
    Potom peniaze prevediem z účtu SF na bežný účet:
    - výpis zo sociálneho fondu - úbytok prostriedkov:
    262 / 243
    - výpis z bežného - príjem prostriedkov:
    232 09121 637032 / 262
    Ahoj.

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    janula94 Pozri príspevok
    Neviete mi poradiť, ako zaúčtujem príjem z účtu sociálneho fondu na bežný účet fin. prostriedky, ktoré sa vyplatili zamestnancom ako regenerácia pracovnej sily? 231/217, 315/215, 235 (príjem za čo?????? - analytika)/315. Ďakujem
    Pozdravujem,
    príjem prostriedkov zo sociálneho fondu na ZBÚ určených pre zamestnancov napr. na regeneráciu pracovnej sily sa neúčtuje ako rozpočtový príjem ! Sociálny fond sa tvorí pre zamestnancov a je určený tiež výlučne pre zamestnancov. Obec účtuje len o prevode prostriedkov zo SF na ZBÚ v prípade, ak plnenie zo SF nie je vyplatené priamo z účtu SF. Uvedené môže nastať v prípade, ak sa zamestnancovi vyplatí plnenie zo sociálneho fondu, ktoré je pre zamestnanca zdaniteľným príjmom. Príkladom môže byť peňažný príspevok na regeneráciu pracovnej sily zúčtovaný a vyplatený spolu so mzdou. Účtovanie:
    - predpis čerpania zo SF: MD 952 / D 331
    - prevod prostriedkov zo SF na ZBÚ (bankový výpis) : MD 262 / D 243
    - príjem prostriedkov zo SF na ZBÚ (bankový výpis ZBÚ): MD 231 / D 262

    Pre úplnosť informácie dodávam, že použitie podpoložky EK pre mylné platby (637 032) v účtovníctve obce je neodpostatnené, pretože obec nemá oddelené sústreďovanie príjmov a výdavkov. Všetko účtuje na účte 231. Iná situácia je v rozpočtových organizáciách, ktoré majú oddelené sústreďovanie príjmov a výdavkov (príjmy 236 a výdavky 232) a preto použitie podpoložky EK pre mylné platby vo vyššie uvedenom prípade je na mieste.

    Pekný deň

    janula94 je offline (nepripojený) janula94

    janula94
    Ďakujem veľmi pekne, takže príjem na ZBU 231/262. Som na obci kratko, takže ďakujem za info ))
    Pekný deň

    Oriona je offline (nepripojený) Oriona

    Oriona
    Nasa skola-rozpoctova org. ma v Zasadach aj cerpanie na rekreacie, tak to pouzivame, zamestnanec si najprv vyplati, poziada radu SF o preplatenie. Z uctu SF posleme peniaze na vydavkovy bezny ucet a dame do vyplaty.

    laumar je offline (nepripojený) laumar

    Emily laumar
    AHOJTE! Aj ja prosím o pomoc - ako sa účtuje faktúra za regeneračné služby (čo s DPH?)

    Regenerácia pracovnej sily

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.