Zavrieť

Porady

formát buniek

riga riga

riga je offline (nepripojený) riga

Prosím o radu. Potrebujem v exceli naformátovať bunky (obsahom buniek je kód pozostávajúci z troch písmen a poradového čísla) tak, aby sa mi dali tieto kódy zoraďovať podľa veľkosti. Napr. abc 1, abc 2, abc 5, abc 33, abc 112 a NIE abc 1, abc 112, abc 2, abc 33 a abc 5. Chcem, aby sa kódy správali ako čísla a nie ako text. Ale tým, že sú tam aj písmená, neviem to vyriešiť. Poradí mi niekto?
Usporiadat
Infarkt Infarkt

Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

Muž...zatiaľ :-)
EPk Pozri príspevok
Presne toto som mal na mysli Stále to nerieši ten jej problém a ukladá to 1, 11,2 atď...

Pomohlo by dať format tychto čísel "vlastný 000" a potom zobrazí 001 011 003 a to už vie spravne zotriediť.
Pardón, máš pravdu...nesústredil som sa...

0 0
Infarkt Infarkt

Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

Muž...zatiaľ :-)
RIGA :

prikladám ti návod...

A ešte ti odporučím sa ti zaregistrovať na portali eNoviny.sk a daj si odoberať napríklad len Tipy a triky na MS Excel a Word...
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

riga Pozri príspevok
Skúsila som... nič sa nedeje...vôbec sa mi tie nuly pred číslami neobjavili...netuším prečo
Mas to rozdelene do dvoch stlpcov tex a cisla. Ten druhy stlpec s cislami preformatujes cez Format bunek - vlastny - a do policka typ (asi je tam general) napises 000. Vtedy sa ti zobrazi 001, 002...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

riga Pozri príspevok
Už to mám v dvoch stĺpcoch, ale mám problém so zoradením. Podľa "textového" stĺpca je to OK, no číselný stĺpec sa stále zoraďuje ako text 1, 11, 2, 238, 5... (stĺpec som predtým naformátovala ako číslo). Kde robím chybu?
Tak to bude niekde v nastaveniach, lebo mňa sa to opýta, či číslený údaj má brať ako číslo alebo ako text. Pripojil som screenshoty, ako to vyzerá, keď to dávam zoradiť u mňa.

Ešte otázka, ktorú verziu Excellu máš? Ja mám 2003. Ak máš starši, tak rozdiel bude v tom.
Naposledy upravil Chobot : 28.09.07 at 12:28
0 0
riga riga

riga je offline (nepripojený) riga

Chobot Pozri príspevok
Tak to bude niekde v nastaveniach, lebo mňa sa to opýta, či číslený údaj má brať ako číslo alebo ako text. Pripojil som screenshoty, ako to vyzerá, keď to dávam zoradiť u mňa.

Ešte otázka, ktorú verziu Excellu máš? Ja mám 2003. Ak máš starši, tak rozdiel bude v tom.
Mám Excel 2000 a bude to teda asi tým.
Naposledy upravil riga : 28.09.07 at 12:50
0 0
riga riga

riga je offline (nepripojený) riga

Všetkým vám veeeľmi pekne ďakujem, posunuli ste ma kus dopredu, niečo som sa podučila, snáď to už zvládnem. Som milo prekvapená, nečakala som takú ochotu. Vďaka aj za čas, ktorý ste mi venovali. Ste SUPER!
0 0
riga riga

riga je offline (nepripojený) riga

Infarkt Pozri príspevok
Pardón, máš pravdu...nesústredil som sa...
To som tiež skúšala, ale funguje mi to iba pri novozapísaných číslach. Tie prekonvertované údaje sa mi nezmenili, hoci som preformátovala celý stĺpec. Keďže databaza zatiaľ nie je príliš veľká, údaje v tomto číselnom stĺpci jednoducho prepíšem... I tak veľká vďaka. Pomohol si mi.
0 0
riga riga

riga je offline (nepripojený) riga

Super, super, super...

Databázu mám vďaka vám vyriešenú... Funguje to!!!
0 0
Infarkt Infarkt

Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

Muž...zatiaľ :-)
Mnooo...zasik sme niekomu pomohli...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať