Zavrieť

Porady

Odblokovanie mobilu

Servus "PORADCOVIA"
Kto mi poradí ako odblokovať mobil SonyEricson T310 , skúšal som World unlcok calculate ale nejako sa mi nedarí, samozrejme skušam to bez kábla len cez kódy. Vie niekto ako na to?
ps: T-Mobil zakliata krajina
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Univerzálny kód na odblokovanie je 0000, len neviem,či som ťa správne pochopila, čo chceš odblokovať..
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Ak Ti skoncila viazanost, tak si zavolaj do t-mobilu a tam by Ti mali poskytnut kod na odblokovanie mobilu voci sieti. tzv. NCK kod. Mam pocit, ze za to chcu nejaku uplatu. To je legalna cesta. Ak Ti viazanost neskoncila, tak Ti ten kod nevydaju. Potom je na rade nelegalna cesta. Tu Ti vsak nepoviem, lebo som sa zaviazal dodrzovat pravidla porady.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
ja som tiež chcela odblokovať T-Mobile, ale stojí to 1500 - 2000 Sk, tak som to radšej nechala tak. Jediný T. Mobile má takto ošetrené svoje mobily, iní operátori až takéto blokovanie nepoužívajú.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

cactus Pozri príspevok
ja som tiež chcela odblokovať T-Mobile, ale stojí to 1500 - 2000 Sk, tak som to radšej nechala tak. Jediný T. Mobile má takto ošetrené svoje mobily, iní operátori až takéto blokovanie nepoužívajú.
V iných firmách (napr., ktorí predávajú doplnky k mobilom) je to odblokovanie lacnejšie, pár sto korún. Nedávajú však na to záruku.
0 0
wierdo wierdo

wierdo je offline (nepripojený) wierdo

robovi Pozri príspevok
Ak Ti skoncila viazanost, tak si zavolaj do t-mobilu a tam by Ti mali poskytnut kod na odblokovanie mobilu voci sieti. tzv. NCK kod. Mam pocit, ze za to chcu nejaku uplatu. To je legalna cesta. Ak Ti viazanost neskoncila, tak Ti ten kod nevydaju. Potom je na rade nelegalna cesta. Tu Ti vsak nepoviem, lebo som sa zaviazal dodrzovat pravidla porady.
Ja by som chel iba upozornit, ze z pravneho hladiska odblokovanie mobilu pocas viazanosti a zaruky je uplne legalne. Viazanostou sa zakaznik zavazuje vyuzivat urcity pausal po urcitu dobu a to nema nic spolocne s tym, ze svoj majetok (mobil) bude pouzivat ako uzna za vhodne.

Dokonca to neovplyvnuje ani zaruku. V zarucnych podmienkach sa uvadza, ze zaruka pada ak sa uskutocni neopravneny zasah do zariadenia. Odblokovanie pre inu siet sa v ziadnom pripade nemoze povazovat za neopravneny zasah, pretoze uzivatel iba zada cez klavesnicu kod, ktory ho mobil v urcitom rezime vypyta. V zarucnych podmienkach nie je ziadna zmienka o tom, ze by zadavanie urcitych kodov nebolo povolene.
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Hej az na to, ze do novsich typov mobilov mozes zadavat cez klavesnicu kody na odblokovanie nck len 5 krat. Ak netrafis, potom ti uz nepomoze ani 10 puk kodov. Pokial nevies spravny kod, tak to radsej neskusaj. potom to ide len cez kabel a specialny soft na pc. To uz sa ale povazuje za zasah do mobilu a pada zaruka. Zhruba takto to je. Ten, kto vykonava taketo zasahy do mobilu ziskava tymto cinom pristup aj na sim kartu a informacie na nej ulozene. Takze minimalne porusuje zakon o ochrane osobnych udajov.
0 0
alextv alextv

alextv je offline (nepripojený) alextv

ak vieš ako nato , tu je moj mail, tak to neporušíme žiadne zásad...dik
alextv@zoznam.sk
0 0
wierdo wierdo

wierdo je offline (nepripojený) wierdo

robovi Pozri príspevok
Hej az na to, ze do novsich typov mobilov mozes zadavat cez klavesnicu kody na odblokovanie nck len 5 krat. Ak netrafis, potom ti uz nepomoze ani 10 puk kodov. Pokial nevies spravny kod, tak to radsej neskusaj. potom to ide len cez kabel a specialny soft na pc. To uz sa ale povazuje za zasah do mobilu a pada zaruka. Zhruba takto to je. Ten, kto vykonava taketo zasahy do mobilu ziskava tymto cinom pristup aj na sim kartu a informacie na nej ulozene. Takze minimalne porusuje zakon o ochrane osobnych udajov.
No moze tam vlozit vlastnu SIM, zakaznik si ju moze pred tym vybrat. Suhlasim, ze takyto zasah by bol posudeny ako neopravneny a padla by zaruka (ak este nejaka je). To ale neznamena, ze aj takyto zasah by bol nelegalny. Je iba na zakaznikovi, ci sa vzda zaruky uskutocnenim neopravneneho zasahu. S nelegalnym a protizakonnym konanim to nema nic spolocne.

Inak ja som doteraz vsetky moje mobily odblokoval cez www.unlock.it upne zadarmo a vacsinou na prvy sup.
0 0
paul paul

paul je offline (nepripojený) paul

wierdo Pozri príspevok
Ja by som chel iba upozornit, ze z pravneho hladiska odblokovanie mobilu pocas viazanosti a zaruky je uplne legalne. Viazanostou sa zakaznik zavazuje vyuzivat urcity pausal po urcitu dobu a to nema nic spolocne s tym, ze svoj majetok (mobil) bude pouzivat ako uzna za vhodne.

Dokonca to neovplyvnuje ani zaruku. V zarucnych podmienkach sa uvadza, ze zaruka pada ak sa uskutocni neopravneny zasah do zariadenia. Odblokovanie pre inu siet sa v ziadnom pripade nemoze povazovat za neopravneny zasah, pretoze uzivatel iba zada cez klavesnicu kod, ktory ho mobil v urcitom rezime vypyta. V zarucnych podmienkach nie je ziadna zmienka o tom, ze by zadavanie urcitych kodov nebolo povolene.
Nie že by som nemal mobil odblokovaný ale ten kód vie len operátor a tie male firmyčky to robia cez software a už je len na šťastí či mi to urobia kvalitne?(software večinou sťahujú z internetu)
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
paul Pozri príspevok
Nie že by som nemal mobil odblokovaný ale ten kód vie len operátor a tie male firmyčky to robia cez software a už je len na šťastí či mi to urobia kvalitne?(software večinou sťahujú z internetu)
SE Tool2 Lite edition vie nejake kody zistit, tu je vypis z mojej SE K610i:

Ale neviem ktory je to, nie je to ten posledny? Network LOCKED, Operator:231-02

Treba citat diskusne kluby:
http://forum.semania.cz/
http://se-tuning.cz/
0 0
grunge18 grunge18

grunge18 je offline (nepripojený) grunge18

neviete mi niekto poradit kde by sa dal stiahnut ten SEtool2 lite edition?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Z domu dam link.
0 0
paul paul

paul je offline (nepripojený) paul

duves Pozri príspevok
SE Tool2 Lite edition vie nejake kody zistit, tu je vypis z mojej SE K610i:

Ale neviem ktory je to, nie je to ten posledny? Network LOCKED, Operator:231-02

Treba citat diskusne kluby:
http://forum.semania.cz/
http://se-tuning.cz/
Toto tu je len výpis z fizickej pamäte telefónu, verzie software, imei, typ pametí atd...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
grunge18 Pozri príspevok
neviete mi niekto poradit kde by sa dal stiahnut ten SEtool2 lite edition?
http://www.upnito.sk/download.php?fi...71e1f02804d171
0 0
trpaslik trpaslik

trpaslik je offline (nepripojený) trpaslik

Potrebovala by som odblokovat mobil SE z610i, ale nemozem najst nikde tie kody...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Trpaslik, neskusaj to. Daj to odbornikom. Na 1.strane je link.
Pokazis to, stratis zaruku. I ked aj tam to vedia odbornici opravit. A potom to vie zachranit aj wotan server.
0 0
trpaslik trpaslik

trpaslik je offline (nepripojený) trpaslik

dufam ze odblokovanie plati aj pre zahranicnych operatorov (irsko - three)
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
cactus Pozri príspevok
Jediný T. Mobile má takto ošetrené svoje mobily, iní operátori až takéto blokovanie nepoužívajú.
Môžem potvrdiť! Ale T.Mobile je natoľko "ústretový", že keď som chcel požiadať o odblokovanie telefónu syna, ktorý je už vyše roka mimo republiky (a aby ho vedel použiť s kartou tamojšieho operátora) a platí plný paušál bez prehovorenej minúty, tak to veľkoryso zamietli, že to počas viazanosti nejde.
Tak som sa poďakoval s tým, že im ďakujem a zoberiem to do úvahy, keď si budem kupovať ďalší paušál (akciový telefón) ....
0 0
grunge18 grunge18

grunge18 je offline (nepripojený) grunge18

duves a da sa cez to odblokovat aj k610i???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať