Zavrieť

Porady

Odblokovanie mobilu

Servus "PORADCOVIA"
Kto mi poradí ako odblokovať mobil SonyEricson T310 , skúšal som World unlcok calculate ale nejako sa mi nedarí, samozrejme skušam to bez kábla len cez kódy. Vie niekto ako na to?
ps: T-Mobil zakliata krajina
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
z k610 sa da urobit w660!
http://k610.yw.sk/index.php?option=c...id=19&Itemid=9
autor pise:Len na vlastné riziko!!!Zásahom do fw strácate nárok na záruku!!! (povodny fw sa dá vratit,tak nestrácate záruku)
Niekto pise, ze odblokovanie je mozne a niekto tvrdi opak:
http://se-tuning.cz/viewtopic.php?p=77920#77920
Chpiset na k610 db2020 s cid52 je vraj najhorsia mozna kombinacia.


Len podla mna treba treba mat vsetky tie subory pre spetne naflashovanie. Ak mas akciovy, treba ho decustomizovat od prevadzkovatela. Ak ho mas kupeny za hotove, aj tak je to riziko, lebo stracas zaruku.
k610 ma velmi zly kamerovy ovladac, tzv.camdriver. Robi silnu kompresiu fotografii. Existuju modifikacie camdrivera a fotky su prijatelnejsie.
http://se-tuning.cz/viewtopic.php?t=6113
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
a k610 sa da naflashovat na k530.
http://k610.yw.sk/index.php?option=c...id=16&Itemid=1

Inak vela veci na stiahnutie:
http://www.iprotebe.cz/sony-ericsson
0 0
paul paul

paul je offline (nepripojený) paul

A len tak nahodou odblok muzealneho kusu siemens MC60
0 0
grunge18 grunge18

grunge18 je offline (nepripojený) grunge18

duves takye y toho odbloku asi nic hej?
0 0
grunge18 grunge18

grunge18 je offline (nepripojený) grunge18

Duves takze mi nevies poradit ako by sa mi dal odbloknut ten telefon
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Nerobim take veci, fakt. Iba som si precital v lete tie stranky, co som sa stal vlastnikom k610. Radsej sa obrat na odbornikov, je tam link, kdesi na zaciatku.

Este sa da k610i prerobit na modernejsiu k530.
0 0
grunge18 grunge18

grunge18 je offline (nepripojený) grunge18

duves tak diky aj tak
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
grunge18 Pozri príspevok
duves a da sa cez to odblokovat aj k610i???
Uz to ide aj sofwerovo.
http://se-tuning.cz/viewtopic.php?t=...c8300558fbe48f
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

no moji drahy vecer vas tu upracem a vopcham do okna suvislosti

zatial len tolko
NEODBLOKOVAVAT na kolene pokial nemate kamarata servisaka...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto

Ja to tiez nedoporucujem. K610i ma chipset DB2020 s nejakou fakt dobrou ochranou. Odblokovanie je temporary. Kazdy dalsi upgrejd firmware cez legalny soft od SE znamena sa vratit do povodneho nastavenia. T.j. blokovany mobil bude znovu len pre jedneho operatora (napr. T-mobile)
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Takze funguje to. Odblokovany k610 od t mobilu. Temporary, kedykolvek to viem vratit do povodneho stavu a bez straty zaruky.
0 0
Lubk0 Lubk0

Lubk0 je offline (nepripojený) Lubk0

Skusim reagovat.

Ano, mobili blokuje jedine T-Mobile, ale takisto nie je prijemne, pokial si kupim orange telefon, a dam T-Mobilovu kartu, ze vsade mam orange world, a podobne, a neviem ani vyuzivat tmobilove nastavenia...

Pokial so zoberes telefon, zavezujes sa, ze dany telefon budes pocas doby viazanosti vyuzivat na siet T-Mobilu. Pokial ju budes chcet pouzivat pocas doby viazanosti na inu siet, takyto postup cestou T-mobilu neexistuje.

Oni ty kod nevydaju, to znamena, ze kod ziskas "nelegalnou" cestou. A to je problem. V zarucnych podmienkach nie je sice ani slovo, ze do telefonu nemozes dat kod, a odblokovat si ho na napr. orange.

Problem je v tom, ze telefon mas pouzivat podla navodu, a na to, na co bol urceny. Kedze podla navodu je tento telefon urceny pocas prvych 2 rokov iba na siet T-mobilu, a ty ho odblokujes, nerespektoval si navod, a ani to, na co bol telefon urceny.

Tym padom stracas zaruku. Pokial ho odblokujes inak, ako cez kod, je to neopravneny zasah do telefonu, a tym padom zaruka pada.

Pokial ty skoncila 2 rocna viazanost, a chces telefon odblokovat legalnou cestou, tak chod do tmobilu, odbolokovanie stoji 99 Sk bez dph tj 118 Sk s DPH... Nie je to az taka strasna suma, a mas to v pohode a legalne. Prepalovaci softwaru pytaju aj tak viac.

Dalej reci tipu, ze nikto ma nemoze obmedzovat v pouzivany vaseho majetku, si nechajte pre seba. To mozem ist ja niekde do bazaru, kupit poriadne auto s nadupanym motorom, a potom sa budem stazovat ze co sa policajti do mna staraju ze idem po dialnici 200 km/h. Ved je to moj majetok, a nikto ma nesmie obmedzovat ako s nim budem narabat.

Ludia, pokial chcete neblokovany telefon, tak chodte do orangu, o2 alebo nekde do predajne. Na toto ste pri kupe upozorneni, ze telefon je blokovany. Tak bud si ho nekupte, alebo sa potom nestazujte ze ake je to naprd, ked je blokovany. No nemali ste si ho kupovat...
0 0
Lubk0 Lubk0

Lubk0 je offline (nepripojený) Lubk0

Duves, teba este upozornim, kedykolvek to vies vratit do povodneho stavu ?

A myslis si, ze reklamacny technici su magori ? No osobne normalniu technik si vie pozret, kedy tam bol origo soft od tmo nahrany, a bude dost cudne, pokial je telefon rolk vyrobi 2007 a soft tam bude nahravany v 2008 cke...
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Neviem, nevyznam sa , ale dnes sa da vsetko patchnut
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Lubk0 Pozri príspevok
Skusim reagovat.

Ano, mobili blokuje jedine T-Mobile, ale takisto nie je prijemne, pokial si kupim orange telefon, a dam T-Mobilovu kartu, ze vsade mam orange world......
Su dve roviny rušenia priznakov viazanosti operatora:
1.odblokovanie (ikonky ostavaju)
2.decustomizacia (bez specialnych ikoniek operatora
Prvy pripad: existuje patch pre SE, ktory som s uspechom aplikoval do mojho SE k610i. Ak bude problem, naflashujem ten isty firmware (Lubk0, dobre čítaj!), ktory mi opäť zablokuje mobil pre použitie SIM karty ineho operatora. Žiadny technik nič neuvidi, lebo tam nebude nič na videnie.

2.Toto už može byt problem, lebo viem, že ti čo si mobil decustomizovali, t.j. odblokovali a zmizli aj tie priblble ikony operatora a potrebovali to vratiť, tak zistili, že nemaju potrebne subory, hlavne FS menu. Osobne nevidim vyznam ist do toho rizika. Staci mi mobil mat odblokovany.

Jaj, a este nieco: dopocul som sa, ze T-mobil dost zapasi s podvodnikmi, co si vezmu relativne drahy mobil a neplatia. Tak to vyzera, ze liberalny operatori su zostavajuci dvaja hraci na trhu.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Zdroj inspiracii:
http://se-tuning.cz/viewtopic.php?t=7730
0 0
Lubk0 Lubk0

Lubk0 je offline (nepripojený) Lubk0

Duves, ako to technici zistia, uz nechavam na nich.

Osobne existuju teraz podobne dohady o IPHONE, kde sa prave rovnako pamet FLASHUJE.

Presny nazov zacina nieco na ja...breakuje. Tym telefon odblokuju, na pouzivanie MMS, digital zoom, nahravanie videa, slovenske menu, a podobne.

Takisto sa hrdo pisia tym, ze kedykolvek to ide spet, zablokovat. Ver, ze APPLE asi pred tyzdnom zriadilo nove servisne stredisko, kde kontroluju prave toto. Pretoze trh je toho presiteny, myslim tych ludi co to za 400 - 500 Sk vsetko odblokuju, a daju potom pri pripadnej reklamacii do povodneho stavu.

A ver, ze dokazu toto danie do povodneho stavu zistit, a to niecim, co im povie, kedy bolo zo softwarom v telefone manipulovane (cas, datum, pripadne kolko dni dozadu, to uz neviem)

Viem, ze hovorim o APPLE, ale taketo nieco, mozu vediet aj servisne strediska. Nebudem sa hadat, ci ano alebo nie, pretoze sa na tolko nerozumiem tejto technologii, a otvorene povedane, hadal by som.

------------

Ja sa len vratim k tvojmu flashovaniu. Samozrejme, telefon vies dat do povodneho stavu. Lenze to nepotrebujes spravit, kym nepride na telefon porucha, ktora sa da reklamovat. Co ked ty zdochne telefon ??? Ze uz ho nezapnes, alebo zapnes, a soft bude zblbnuty ? Ked to tam nebudes vediet nahrat naspet ?

Ale ok, vsetko je to o dohadoch :P

A k tomu, ze si sa dopocul o zapaseni s podvodnikmy Porovnal by som to ku klebeteniu starych babiek na trhu

Nakolko s tymto zapasilo jedine O2, ktore ked vzniklo, vsetci podvodnici isli k nim. Skusim ty povedat preco.

Vsetky telekomunikacne spolocnosti, maju jeden system s nazvom BLACK LIST ... Zdielame spolocnu databazu T-COM, T-MOBILE, ORANGE a nakoniec uz aj O2.

Pokial si zoberes telefon, a neplatis faktury, vyvesia ta na BLACK LIST. Dajme tomu, ze toto si spravil v ORANGE. Prides na predajnu TMOBILU, a povies ze chces novy telefon. Das oobciansky, predajca zapise do systemu tvoje udaje vratane rodneho cisla. Da krok dalej, a rc sa overi. Pokial je na Black liste, system sa zastavi, a nie je mozne danemu zakaznikovi nic predat.

Cize kazdy moze byt neplatic, a zlodej telefonu len raz...

Problem s kradezami takychto telefonov malo len O2, nakolko sa na zaciatku nepridalo do tejto skupiny, a black list nemalo. Az potom, ako zistili, ze vsetci ty neplatici ktory si uz nikde nemohli nic kupit isli k nim. Potom uz o black list ziadali , a chceli ho velmi rychlo...

Takze pokial si sa uz aj nieco ine dopocul, asi si si splietol nazov TMo s O2.

O liberalnosti O2 by som inac tiez pomlcal, nakolko stale bezi na TMO sietach, tj je na inom operatorovi zavysla. To ze O2 nabera na zakaznikoch je pre TMO len dobre, lebo im platia za to pekny najom... Zatial O2 s nejakym budovani vlastnych sieti nezacalo, ani nejak nevidim ze by sa do toho hrnuli.

O velkosti operatorov by som zase nachvilku pomlacal, lebo orange onedlho strati prvenstvo. Bude to len blbim spojenim TMO s T-Comom. (mozno by si neveril, ale t-com ma stale cez 800 000zakaznikov s pevnymi linkami + ma stale prvenstvo v internete, s dostatocne velkym naskokom pred orange ) tym padom tato skupina, ktora sa bude volat pokial sa nic nezmeni T-Home a T-Biznis (viem, nazvi su strasne, ale co uz) , previsi daleko pocet zakaznikov tak hlasovich sluzieb, tak internetovych )

Tento proces mozes sledovat sam, kludne si daj napriklad stranku T-Mobilu, kde uz su noviky, ze vsetko vybavis na jednom mieste. Momentalne teraz sa zaskoluju t-com pracovnici na t-mobile pracoviskach, a t-mobilaci na t-com pracoviskach, vznikaju t-centra a podobne

Neni som nejakym obrovskym zastancom T-Mobilu, mam pausal aj od nich, aj od ORANGE.. Platim si oba. Len chcem aby si vedel, ako to s tymito spolocnostami do buducnosti bude. Odhliadnuc od toho, ze t-com ma uz v 10 mestach ciastocne pokritie optikou, a ta sa dost masovo rozsiruje.

A este dodam jednu vec. Pokial si zoberes telefon, hocijakej znacky, dajme tomu nokiu 6300.

Skus zavolat do zalozne, do jednej, a opytaj sa kolko ty daju za tu nokiu od T-Mobilu, a kolko ty daju za tu nokiu od Orange. Za nokiu od orange dostanes viac, a to prave zlodeji telefonov vedia. Nakolko je tu stale o niec viac orange zakaznikov, takze blokovane mobilu su im neni take vyhodne Neviem preco by mali prave po nich siahat ked mozu mat to iste, z predajne o kusok vedla
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

Lubk0 Pozri príspevok
Duves, teba este upozornim, kedykolvek to vies vratit do povodneho stavu ?

A myslis si, ze reklamacny technici su magori ? No osobne normalniu technik si vie pozret, kedy tam bol origo soft od tmo nahrany, a bude dost cudne, pokial je telefon rolk vyrobi 2007 a soft tam bude nahravany v 2008 cke...
moja skusenosť s Orange: od júna riešim jednu reklamáciu mobilu a mám oprávnený dôvod domnievať sa že ÁNO, REKLAMAčNí TECHNICI Sú MAGORI. Robí to externá firma. Ako nazveš človeka čo chce opraviť hardwarovú závadu updatom firmware? Škoda zachádzať do podrobností...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Lubk0 Pozri príspevok
Duves, ako to technici zistia, uz nechavam na nich.
Vies co je firmware? Je to programove vybavenie (telefonu, fotoaparatu, DVD napalovacky, atd atd...) Pokial ako uvadzas, že vraj technik narazi na aktualny soft v mobile a bude urobena aktualizacia korektne cez aplikaciu co vydal vyrobca vid napr. toto: http://www.cyber-shot.cz/firmware/ak...csson-seus-ii/
tak nemozes stratit zaruku za legalnu aktualizaciu programoveho vybavenia aparatu. To nikto, ziadny vyrobca nemoze a ani nezakazuje. Dokonca upozornuje na aktualne vydanie, lebo nove programove vybavenie može odstranit urcite problemy, ktore neboli doriesenie v predoslej verzii.

Lubk0 Pozri príspevok
Ja sa len vratim k tvojmu flashovaniu. Samozrejme, telefon vies dat do povodneho stavu. Lenze to nepotrebujes spravit, kym nepride na telefon porucha, ktora sa da reklamovat. Co ked ty zdochne telefon ??? Ze uz ho nezapnes, alebo zapnes, a soft bude zblbnuty ? Ked to tam nebudes vediet nahrat naspet ?
Wotan server. Zatial som nepotreboval. Menil som iba camdriver a patchol som aplikaciu na simlock. Obe veci viem vratit do povodneho stavu
Lubk0 Pozri príspevok
Vsetky telekomunikacne spolocnosti, maju jeden system s nazvom BLACK LIST ... Zdielame spolocnu databazu T-COM, T-MOBILE, ORANGE a nakoniec uz aj O2.
To (im) kvitujem. Robia spravne. Preco by mali poctivi zakaznici doplacat na podvodnikov. Lebo inak povedane, kazdy produkt ma byt ziskovy. Ak je napr.10% neplatičov, tak to v principe zaplatia za nich tí ostatní, poctiví. Je to ako pri úveroch. Aj tam je zdielana databaza neplatičov.
0 0
Milas265 Milas265

Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

Ja si myslím,že by nemali blokovať telefony...to ako keby si kupil auto a manželka ho nemôže šoférovať....a vlastne sa nahráva tým,čo to aj tak vedia odblokovať....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať