Zavrieť

Porady

Ukončenie alebo prerušenie živnosti SZČO

Dobrý deň,
prosím o radu,aký je rozdiel medzi ukončením a prerušením zivnosti SZČO.Kedy treba podať daňové priznanie v jednom aj druhom prípade a ako je to s odvodmi pri prerušení?
Ďakujem!
Usporiadat
misena misena

misena je offline (nepripojený) misena

majetok vyradiť, auto preradiť do osobného užívania
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dakujem
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

misena Pozri príspevok
majetok vyradiť, auto preradiť do osobného užívania
a este pre istotu, iba to vyradim, nic nezdanujem? Radsej sa opytam, ako by som mala urobit chybu.
Jednoducho do karty napisem len vyradenie z dovodu prerusenia zivnosti a datum vyradenia dam datum prerusenia?
Dakujem za odpoved.
0 0
misena misena

misena je offline (nepripojený) misena

ten drobný majetok by som vyradila napr. aj z dôvodu opotrebenia, čo sa týka auta, ak sa po zaradení do osobného užívania predá do 5 rokov, tak sa musí tento príjem zdaniť....
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

dakujem za odpoved
teraz ma napadlo, ze ak je auto zastavene exekutorom z DU, nie je problem vo vyradeni tohto auta?
Dakujem
0 0
mikinka1 mikinka1

mikinka1 je offline (nepripojený) mikinka1

misena Pozri príspevok
ten drobný majetok by som vyradila napr. aj z dôvodu opotrebenia, čo sa týka auta, ak sa po zaradení do osobného užívania predá do 5 rokov, tak sa musí tento príjem zdaniť....
Dobrý večer, potrebovala by som poradiť, tiež riešim takýto problém,idem pozastaviť živnosť k 1.4., a ostalo mi auto, ktoré chcem predať, ale ešte neviem ako je to keď som platca DPH. Je treba k dátumu pozastavenia živnosti aj toto ukončiť? A keď predám auto? Musím uhradiť DPH?
Dakujem
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dobry den, chcem sa len uistit, ci som dala spravne datum.
Ak SZCO prerusil zivnost 13.12.2010 na vykazy tento datum pisem uplne hore Vykaz o majetku a zavazkoch v jednoduchom uctovnictve k ....... a tam dopisem ten datum 13.12.2010?
A zaskrtavam uctovna zavierka x riadna?
Dakujem za odpoved
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
z stránky DR SR
5 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

Rozalka Pozri príspevok
z stránky DR SR
rozalka, prosim, od kedy platí ten posledný odsek? platí aj spatne?
nakolko ja mam uz stvrtý rok pozastavenú zivnost a karticku stále mám, pretoze ju odo mna na dú v tom case neziadali, ked som im priniesla kopiu prerusenia zivnosti...
co to pre mna znamena? mam ist teraz dodatocne karticku na dú odovzdat?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
To som našla na DR SR dnes, včera to tam určite nebolo.
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

dakujem rozalka, zrejme v najblizsej buducnosti navstivim DÚ, aby som sa zbytocne do pruseru nedostala...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
aktaK Pozri príspevok
rozalka, prosim, od kedy platí ten posledný odsek? platí aj spatne?
nakolko ja mam uz stvrtý rok pozastavenú zivnost a karticku stále mám, pretoze ju odo mna na dú v tom case neziadali, ked som im priniesla kopiu prerusenia zivnosti...
co to pre mna znamena? mam ist teraz dodatocne karticku na dú odovzdat?
Už sa na Porade v minulom roku objavili príspevky, kedy pri pozastavení živnosti museli odovzdať Osvedčenie o registrácii . Ak neodovzdali tak ich daňový úrad vyzval .
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

Zita5 Pozri príspevok
Už sa na Porade v minulom roku objavili príspevky, kedy pri pozastavení živnosti museli odovzdať Osvedčenie o registrácii . Ak neodovzdali tak ich daňový úrad vyzval .
ejha, mozem dostat za to nejaku pokutu? ja som prerusila zivnost cca pred 3,5 r. a vtedy odo mna nic neziadali... i tak skor zvazujem uplne zrusenie, momentalne som v TPP...
ale teraz mam obavy ohladom tej karticky...
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

prosím, ubezpecte ma, ze sa nemusim obávať!

ja mam prerusenu zivnost na 5 rokov - cca do 8/2012

a teraz citam, ze po novom zivnost sa dá prerusit max. do 3 rokov, platí to aj pre mna? mozem byt v klude? pre mna stale platí tých 5 rokov prerusenia, alebo sa zmena teda týka i mna?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

aktaK Pozri príspevok
prosím, ubezpecte ma, ze sa nemusim obávať!

ja mam prerusenu zivnost na 5 rokov - cca do 8/2012

a teraz citam, ze po novom zivnost sa dá prerusit max. do 3 rokov, platí to aj pre mna? mozem byt v klude? pre mna stale platí tých 5 rokov prerusenia, alebo sa zmena teda týka i mna?
§ 80s Živnostenského zákona

Prechodné ustanovenia účinné od 1. júna 2010
Na začiatok

(1) Živnostenské listy a koncesné listiny vydané do 31. mája 2010 zostávajú v platnosti.

(2) Tam, kde sa v osobitných predpisoch používa názov "živnostenský list" alebo názov "koncesná listina", rozumie sa tým "osvedčenie o živnostenskom oprávnení".

(3) Podnikatelia, u ktorých bolo do 31. mája 2010 rozhodnuté o pozastavení prevádzkovania živnosti, upravia svoje právne vzťahy v súlade s § 57 ods. 6 do troch rokov od účinnosti tohto zákona, inak im uplynutím tejto doby pozastavené živnostenské oprávnenie zanikne.

2 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

veronikasad Pozri príspevok
§ 80s Živnostenského zákona

Prechodné ustanovenia účinné od 1. júna 2010
Na začiatok

(1) Živnostenské listy a koncesné listiny vydané do 31. mája 2010 zostávajú v platnosti.

(2) Tam, kde sa v osobitných predpisoch používa názov "živnostenský list" alebo názov "koncesná listina", rozumie sa tým "osvedčenie o živnostenskom oprávnení".

(3) Podnikatelia, u ktorých bolo do 31. mája 2010 rozhodnuté o pozastavení prevádzkovania živnosti, upravia svoje právne vzťahy v súlade s § 57 ods. 6 do troch rokov od účinnosti tohto zákona, inak im uplynutím tejto doby pozastavené živnostenské oprávnenie zanikne.
Veronika, takze pre mna zmena neplatí, a teda mi stale a regulerne plati pozastavenie zivnosti na tých 5 rokov a to od 1.9.2007 do 31.8.2012?
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

http://podnikam.webnoviny.sk/porada/...ti-t30-50.html

inak zaujímavé, ak to tak bude...to budú zasa nedoplatky, pokuty, penale atd....(myslim na vyjadrenie renata.bahnova)
0 0
Istiach Istiach

Istiach je offline (nepripojený) Istiach

Snažím sa
Dobry den,

Chcem sa opytat na jednu vec. Ak zrusim zivnost v roku 2012, budem musiet odovzdat danove priznanie za rok 2011 a zaplatit dan z prijmu. Ako to bude v 2012 s odvodmi. Tie uz platit po zruseni ZL nebudem?

PS: niekde na zaciatku tejto temy je napisane ze po zruseni zivnosti sa odovody neplatia, ale to bolo pred 4 rokmi. Chcem vediet ci je to stale to iste.

S pozdravom
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Po ukončení živnosti v roku 2012 sa treba odhlásiť zo sociálnej a zdravotnej poisťovne s uvedením presného dátumu ukončenia živnosti. Po tomto dátume sa už odvody neplatia.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
DP za rok 2011 samozrejme musíš podať a ak bude výsledkom DP daň, tak ju musíš zaplatiť.
Ak zrušíš živnosť v priebehu roka 2012 , musíš podať DP aj za rok 2012 a znova, ak bude výsledkom daň, tak ju budeš musieť znova zaplatiť.
Na fondy ti odpovedala Katarina - súhlasím s ňou.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať