Zavrieť

Porady

poplatky za dedicske konanie

dobry den
umrel nam ocko, sme traja surodenci a mama

chcel by som sa opytat,
1. ake su poplatky notarovi pri dedicskom konani z nehnutelnosti a penaznych uspor,


2. je vobec potrebne ist do dedicskeho konania ak sa dohodneme o vysporiadani majetku v rodinnom kruhu???

3. su terminovane vklady na dobu 48 mesiacov na ocovom mene, a nechceme ich rusit, ako je to pri dedicskom konani s tymito uctami
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    voda8 Pozri príspevok
    dobry den
    umrel nam ocko, sme traja surodenci a mama

    chcel by som sa opytat,
    1. ake su poplatky notarovi pri dedicskom konani z nehnutelnosti a penaznych uspor,
    Pozri § 13 v http://www.numalikova.sk/odmena_vyhlaska.htm

    2. je vobec potrebne ist do dedicskeho konania ak sa dohodneme o vysporiadani majetku v rodinnom kruhu??? Áno.

    3. su terminovane vklady na dobu 48 mesiacov na ocovom mene, a nechceme ich rusit, ako je to pri dedicskom konani s tymito uctami
    Aj tie sú predmetom dedičského konania.
    Odpoveď v rámci citátu.

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Prosím pomoc a radu.
    Vcera sme mali so sestrou dedicske konanie, kde sme podpisali Osvedcenie.... s vetickou na konci tohto osvedcenia, ze : " Účastníčky konania vyhlásili, že sa vzdávajú práva na podanie žiadosti o pokračovanie v konaní o dedičstve."
    Až doma sme z hruzou zistili, ze notarka zle pochopila hodnotu dedicstva, dala vyssiu, ako mala byt v skutocnosti. Mozme este nieco podniknut, alebo je to stratena vec? dakujem

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    zavolajt notárke, určite to ešte neposielala na súd .....
    že je tam omyl

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Zavolala som a povedala, ze keby to mala prepisat, ze je to trestny cin. Tak preto sa chcem niekoho z vas opytat, ze ci sa da s tym este nieco robit.

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    Aký bol rozdiel v tej hodnote?

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    My sme povedali, ze byt ma celkovu hodnotu 53000,00€ a ona pocitala 53000,00€ ako hodnotu podielu dedeneho majetku. 53000,00€ mal byt zaklad na vypocitanie 4/6 dedenej casti. Neviem, ci som to dobre vysvetlila.

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    no, to máte rozdiel na poplatkoch cca. 100 EUR
    neviem, išiel by som tam aj so sestrou ..... prípadne následne na súd za sudcom, ktorý to má v kompetencii .....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.