Zavrieť

Porady

Rozvod

Dobry den, vie mi niekto poradit ako urychlit rozvod? Ziadost podana 3 mesiace a zatial nic. Da sa spysat nejake urgencia alebo take nieco? Ved ak sa to takto bude vliect, manzel narobi dlhy ako hrom. Dakujem.
Usporiadat
Katka3003 Katka3003

Katka3003 je offline (nepripojený) Katka3003

Ahoj, poplatok za rozvod manzelstva je 2.000.- Sk
0 0
shaggy shaggy

shaggy je offline (nepripojený) shaggy

Prosím poraďte. Prišiel si zamestnanec pýtať potvrdenie pre súd o výške zárobku.
Aké potvrdenie mám vystaviť?
Priemerný mesačný čístý alebo
Od - do a konkrétne čiastky?
Ďakujem
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
shaggy Pozri príspevok
Prosím poraďte. Prišiel si zamestnanec pýtať potvrdenie pre súd o výške zárobku.
Aké potvrdenie mám vystaviť?
Priemerný mesačný čístý alebo
Od - do a konkrétne čiastky?
Ďakujem

obdobie napr. čo si súd pýta, ked za 12 mesiacov tak za 12 atď.. obvykle súd žiada príjem za posledných 12 mesiacov.... hrubá mzda,.. poistné... daň...čistý príjem... náhr. pri DPN.../ doč. prac. neschopnosť / a ked má zrážky tak my uvádzame aj to či mu vykonávame nejaké zrážky alebo nie. a ked vyplácate aj nemocenské dávky aj to sa tam píše, ale nem. dávky u nás vypláca soc. poisťovna, preto som to nepaísala
Naposledy upravil Barbara : 18.12.07 at 06:50 Dôvod: doplnenie
0 0
shaggy shaggy

shaggy je offline (nepripojený) shaggy

Ďakujem Barbarka,
prajem pekný deň!
0 0
lusy.s lusy.s

lusy.s je offline (nepripojený) lusy.s

Dobrý deň, rada by som sa pridala a potrebujem aj trochu poradiť, resp. Vaše názory...k téme...rozvádzali ma na BA IV., prvé pojednávanie sme dostali asi 3,5mesiaca od podania návrhu, a rozvedená som bola asi do ďalších troch mesiacov (máme maloleté dieťa). Ale rada by som sa opýtala, ako si to vy vysvetľujete, jedná sa o platenie výživného.. "Odporca je povinný platiť na výživu maloletej sumu...., vždy do 15-teho dňa v mesiaci vopred k rukám navrhovateľky...." Ide mi o to, že ako to je myslené...na súd som volala a ani tam mi to nevedela povedať. či je to tak, že keď mi napr.15.12. zaplatí, či je to za december, alebo do 15eho decembra to má byť na január..??? Lebo svoj názor keď mi aj právnička povedala, tak by to chápala ako tú druhú možnosť. Tým pádom by mi mal prvýkrát po rozvode zaplatiť 2xtú sumu??? Čo si myslíte?? Ďakujem.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

lusy.s Pozri príspevok
Dobrý deň, rada by som sa pridala a potrebujem aj trochu poradiť, resp. Vaše názory...k téme...rozvádzali ma na BA IV., prvé pojednávanie sme dostali asi 3,5mesiaca od podania návrhu, a rozvedená som bola asi do ďalších troch mesiacov (máme maloleté dieťa). Ale rada by som sa opýtala, ako si to vy vysvetľujete, jedná sa o platenie výživného.. "Odporca je povinný platiť na výživu maloletej sumu...., vždy do 15-teho dňa v mesiaci vopred k rukám navrhovateľky...." Ide mi o to, že ako to je myslené...na súd som volala a ani tam mi to nevedela povedať. či je to tak, že keď mi napr.15.12. zaplatí, či je to za december, alebo do 15eho decembra to má byť na január..??? Lebo svoj názor keď mi aj právnička povedala, tak by to chápala ako tú druhú možnosť. Tým pádom by mi mal prvýkrát po rozvode zaplatiť 2xtú sumu??? Čo si myslíte?? Ďakujem.
Pokiaľ to je vopred, tak do 15. decembra by mal platiť výživné za január.

Obdobne je to v zákone o vlastníctve bytov § 10, kde sa hovorí o platení preddavkov:

"Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome sú povinní v súlade so zmluvou o spoločenstve alebo so zmluvou o výkone správy poukazovať preddavky mesačne vopred... "

Teda preddavky sa platia vopred - v decembri sa platia za január.
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

Chobot Pozri príspevok
Pokiaľ to je vopred, tak do 15. decembra by mal platiť výživné za január.

Obdobne je to v zákone o vlastníctve bytov § 10, kde sa hovorí o platení preddavkov:

"Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome sú povinní v súlade so zmluvou o spoločenstve alebo so zmluvou o výkone správy poukazovať preddavky mesačne vopred... "

Teda preddavky sa platia vopred - v decembri sa platia za január.
K obom uvadzam cerstvu skusenost - sudcovsky nazor:
"Vopred znamena za aktualny mesiac, avsak pred jeho skoncenim.
Pozadu by bolo k 15.decembru spatne za november.
Dopredu by bolo k 15.decembru za mesiac januar."
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

elli Pozri príspevok
K obom uvadzam cerstvu skusenost - sudcovsky nazor:
"Vopred znamena za aktualny mesiac, avsak pred jeho skoncenim.
Pozadu by bolo k 15.decembru spatne za november.
Dopredu by bolo k 15.decembru za mesiac januar."

Tak toto je ale potom závažná vec, pretože kopec správcovských spoločností účtuje preddavky za užívanie bytu dopredu, teda za január už v decembri. Napr. aj naša poisťovňa inkasuje poistné dopredu a pritom mám uvedené, že poistné je splatné vopred.

Vedela by si mi dať nejaký link, kde by to bolo oficiálne stanovené? Alebo aspoň odborne vysvetlené?
Naposledy upravil Chobot : 18.12.07 at 14:29
0 0
lusy.s lusy.s

lusy.s je offline (nepripojený) lusy.s

Ďakujem, myslela som si, že to súd myslel za aktuálny mesiac, ale logicky to vychádza inak, nielen mne =)
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

Chobot Pozri príspevok

Tak toto je ale potom závažná vec, pretože kopec správcovských spoločností účtuje preddavky za užívanie bytu dopredu, teda za január už v decembri. Napr. aj naša poisťovňa inkasuje poistné dopredu a pritom mám uvedené, že poistné je splatné vopred.

Vedela by si mi dať nejaký link, kde by to bolo oficiálne stanovené? Alebo aspoň odborne vysvetlené?
Sudcovsky nazor. V jednom konkretnom pripade a rozhodnuti.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

elli Pozri príspevok
Sudcovsky nazor. V jednom konkretnom pripade a rozhodnuti.
Aha, takže sa o to nedá oprieť. Treba si tieto pojmy naďalej vysvetľovať logicky sedliackym rozumom.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Je treba sa na pozrieť z hľadiska jazykového. Vopred je v tomto prípade výraz správny, používa sa z hľadiska časového. Teda tak je tu už vyššie uvedené, do 15. v mesiaci na mesiac nasledujúci. Z toho vychádza 1 platba 2x.
Výraz dopredu sa používá na určenie smeru - opak dozadu. V tomto konkrétnom prípade je to výraz nevhodný a nič nemôže riešiť.
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

svojar Pozri príspevok
Je treba sa na pozrieť z hľadiska jazykového. Vopred je v tomto prípade výraz správny, používa sa z hľadiska časového. Teda tak je tu už vyššie uvedené, do 15. v mesiaci na mesiac nasledujúci. Z toho vychádza 1 platba 2x.
Výraz dopredu sa používá na určenie smeru - opak dozadu. V tomto konkrétnom prípade je to výraz nevhodný a nič nemôže riešiť.
Nuz, nie ze by som si nevazila Tvoj nazor, ale aj napriek interpretacnym pravidlam (gramaticky vyklad) maju v prave bezne slova nie vzdy bezny vyznam. Pre odlahcenie temy - najtypickejsim prikladom bol stary zakon o rodine, ktory pozival terminus technicus naklady spojene s tehotenstvom a zlahnutim, vacsina klientov (osobitne panov), ktori sa na tuto klauzulu informovali, mali o tom, co su to naklady na "zlahnutie" uuuuplne inu predstavu nez zakonodarca :-))))
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať