Zavrieť

Porady

Prechod do nového roka

Môžem normálne účtovať v novom roku v programe ak som ešte neurobila prechod z vlaňajšieho roka do tohoto? Mám tam ešte nedoriešené veci a chcem účtovať v novom roku. Ak si dám prechod až v marci nestane sa nič?
Usporiadat
slnko slnko

slnko je offline (nepripojený) slnko

uko
Prosím Vás a keď chcem v Alfe fakturovať nový rok. chcem mať už faktury 2006001 ale nechcem ešte uzatvarať stary rok. čo mám urobiť? môžem normálne pokračovať len, že by som si opravila číslovanie faktúr.
Aj toto je jeden z možných spôsobov. Potom pri prechode do nového roka prejdú tieto faktúry ako neuhradené, ale iba do evidencie pohľadávok. Nebudú vo fakturácii. Ak ich tam nepotrebuješ, pokojne to môžeš urobiť aj takto.
Iný spôsob je prejsť do nového roka hneď a vystavovať faktúry v novom roku. Potom keď budeš mať dokočený starý rok, tak v novom iba ručne opravíš PS napr. pokladnicu, banku....
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Prosím o pomoc. Nesedí mi saldokonto.

Pri prechode do nového roka mi ostali ešte 2 neuhradené Odoslané faktúry. Odberatelia mi ich uhradili, ale nesedí mi saldokonto. Vyskakujú mi, že sú nevyrovnané ! Mám tam sumy len na strane DAL.
Úhrady som účtovala pomocou predkontácie Inkaso OF... 221/311...mám tam aj uvedené, že ktorej fa sa to týka.
Má to tam visieť v saldokonte alebo sa to dá nejakým spôsobom napraviť ?

detto DF, tam mám sumy len na strane MD
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Anairda
Môžem normálne účtovať v novom roku v programe ak som ešte neurobila prechod z vlaňajšieho roka do tohoto? Mám tam ešte nedoriešené veci a chcem účtovať v novom roku. Ak si dám prechod až v marci nestane sa nič?
Omega neviem ako funguje pri prechode. Ale ked to porovnam s Alfou - je to trošku horšie. Ak vystavuješ i dodacie listy, tak pri prechode o ne prídeš. Ďalšia vec je, že sa ti môžu pliesť číselné rady, pokiaľ ich nemáš správne nastavené. Taktiež bude určite chyba pri uhradených pohľadávkach a záväzkoch...
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

jess
Prosím o pomoc. Nesedí mi saldokonto.

Pri prechode do nového roka mi ostali ešte 2 neuhradené Odoslané faktúry. Odberatelia mi ich uhradili, ale nesedí mi saldokonto. Vyskakujú mi, že sú nevyrovnané ! Mám tam sumy len na strane DAL.
Úhrady som účtovala pomocou predkontácie Inkaso OF... 221/311...mám tam aj uvedené, že ktorej fa sa to týka.
Má to tam visieť v saldokonte alebo sa to dá nejakým spôsobom napraviť ?

detto DF, tam mám sumy len na strane MD
No neviem či som to správne pochopila:
Ak nesedí saldokonto v Omege vnímam tak, že niečo je uhradené, ale v saldokonte sa javí neuhradené. Tomu by zodpovedali tie 2 OF, ktoré ti ako neuhradené prešli do nového roka. Vráť sa k úhradám tých 2 faktúr a v okne vpravo dole, kde je uvedené ktorý doklad sa uhrádza, lupou ktorá tam je vyhľadaj daný doklad a potvrď OK. Omege totiž niekedy nestačí že číslo dokladu je tam "len" zapísané, treba to aj potvrdiť; postup som ti napísala. Detto DF. Či sa tie faktúry za týmto úkonom uhradili zistíš aj zo saldokonta r.2006 , ale dobre urob opäť prechod a uvidíme, či ich ešte stále prenáša. Potom bude chyba niekde inde.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ahoj Tie faktúry boli vystavené koncom roka 2006 a boli uhradené až 2.1.2007. V saldokonte roku 2006 je to jasné, keďže fa neboli uhradené nemôžu byť spárované, ale keď si dám saldokonto v roku 2007 tak mi to nesedí a keďže nie som vyučený účtovník, tak neviem, či to tak má byť . Všetko inak počas roka mám vypárované, ale tieto prechody do nového roka a neuhradené OF a DF mi robia miš-maš.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

jess
Ahoj Tie faktúry boli vystavené koncom roka 2006 a boli uhradené až 2.1.2007. V saldokonte roku 2006 je to jasné, keďže fa neboli uhradené nemôžu byť spárované, ale keď si dám saldokonto v roku 2007 tak mi to nesedí a keďže nie som vyučený účtovník, tak neviem, či to tak má byť . Všetko inak počas roka mám vypárované, ale tieto prechody do nového roka a neuhradené OF a DF mi robia miš-maš.
Tak v tomto prípade by som to nespájala s prechodom do n.r. Veď neuhradené fa ti prešli ako neuhradené - teda ako mali, nie ?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
liba2
Tak v tomto prípade by som to nespájala s prechodom do n.r. Veď neuhradené fa ti prešli ako neuhradené - teda ako mali, nie ?
Takže je to v poriadku ?
0 0
aima2 aima2

aima2 je offline (nepripojený) aima2

Účtujem v Omege, preniesla som stavy účtov do nového roku na 701. Mám ešte urobiť nejaký interný doklad na ban.účet a pokladňu? Ja tam tie stavy nevidím..
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

Neviem, ako si previedla zač. stavy, pri prechode do nového roka, ale program OMEGA to robí automaticky ak si klikneš na knihu ae a dáš 701 od obdobia otvorenie určite to uvidíš.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
aima2 Pozri príspevok
Účtujem v Omege, preniesla som stavy účtov do nového roku na 701. Mám ešte urobiť nejaký interný doklad na ban.účet a pokladňu? Ja tam tie stavy nevidím..
v evidencii dokladov sa ti stav objaví až po zaúčtovaní prvého dokladu v roku 2007. Skontroluj si či máš zostatky prevedené v knihe anal. evidencie.
0 0
Buková Buková

Buková je offline (nepripojený) Buková

Anairda Pozri príspevok
Učtujem v Omege, a prechod chcem spraviť až po podaní DP. Verím, že aj viacerí to tak robíte
V Omege účtujem aj ja,
prechod do noveho roka 2007 som už urobila,pozor nie uzávierku.
a účtujem súbežne, v novom roku, a keď potrebujem aj v roku 2006, prechod do nového roka sa dá v OMEGE urobiť aj viac krát, je to výhoda, lebo sa Ti prenesú zostatky, a v novom roku máš počiatočný stav na účtoch.
Doporučujem Ti, aby i to spravila, nič s tým nepokazíš.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Pri prechode do nového roka mi niektoré interné doklady prešli do roku 2008. Prečo len niektoré?

Ďakujem
0 0
lbdent lbdent

lbdent je offline (nepripojený) lbdent

mamička na rodičovskej dovolenke ...viac
Hmm, ja som robila po prechode bez uzavierky banku a zistila som ze mi neprenieslo niektore zahranicne pohladavky. Urobila som prechod este raz, pohladavky neprenieslo opät a nadovazok niektore zaväzky ktore som predtym cez banku uhradila sa mi znovu ukazuju ako neuhradene. Zajtra zavolam do Krosu, neviem ci ja robim nejaku chybu. A dost casto mi Omega pada, pricom robim len bezne ukony
0 0
Lekon Lekon

Lekon je offline (nepripojený) Lekon

účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac
Ja robím asi rok v omege kvôli jednej firme a je to katastrofa. Ostatne firmy robim v Money S3, vrelo odporúčam.
0 0
Lekon Lekon

Lekon je offline (nepripojený) Lekon

účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac
Prosím poraďte mi, dala som v Omege prechod no nového roka bez uzávierky. Keď som v r.2008 mám tam červeným aj všetky doklady z r. 2007 a keď si dám pridať OF tak mi v číselnej rade dáva stále 07. Prosím poraďte mi súrne. Ďakujem.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Lekon Pozri príspevok
Prosím poraďte mi, dala som v Omege prechod no nového roka bez uzávierky. Keď som v r.2008 mám tam červeným aj všetky doklady z r. 2007 a keď si dám pridať OF tak mi v číselnej rade dáva stále 07. Prosím poraďte mi súrne. Ďakujem.
Tak si spravila špatný prechod, pretože po prechode do r. 2008 napr. v okruhu OF by si mala mať len neuhradené alebo čiastočne uhradené OF.
A ak pridáš novú OF vystavovanú už v r. 2008, tak pri Internom čísle OF klikni na lupu a nastav si 1008001 a môžeš pokračovať vo vystavovaní OF ďalej.
Omega je dobrá, zo začiatku trošku náročná /pri neprečítaní si základných vecí z príručky/ ale potom sa ti odvďačí komfortom práce a výstupmi, kde dáš len razítko a podpis.
Asi toľko.
0 0
Lekon Lekon

Lekon je offline (nepripojený) Lekon

účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac
Áno, nechalo mi zostatky faktúr, ale ešte nemám uzavretý r. 2007, tak dúfam, že tie zostatky sa dajú aktualizovať. Dala som si lupu samozrejme, ale do RR ma nechce pustiť to zmeniť a samo automaticky mi to 08 neponúka, neviem z akého dôvodu.
0 0
Lekon Lekon

Lekon je offline (nepripojený) Lekon

účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac
Je pravda, že každý je zvyknutý na svoj soft, s omegou robím rok s Money 8 rokov, ale som v rubrike Omega, tak chápem, že sú tu jej samí priaznivci ))
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Lekon Pozri príspevok
Áno, nechalo mi zostatky faktúr, ale ešte nemám uzavretý r. 2007, tak dúfam, že tie zostatky sa dajú aktualizovať. Dala som si lupu samozrejme, ale do RR ma nechce pustiť to zmeniť a samo automaticky mi to 08 neponúka, neviem z akého dôvodu.
Nestačí pridať nový doklad, musíš zapísať dátum vystavenia s rokom 2008 a vtedy sa ti automaticky RR prepíše na 08 - skús.
0 0
Lekon Lekon

Lekon je offline (nepripojený) Lekon

účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac
No toto presne som potrebovala vedieť ) Koľko-krát za mesiac si poviem, že ešteže tá porada existuje! ))
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať