Zavrieť

Porady

Prechod do nového roka

Môžem normálne účtovať v novom roku v programe ak som ešte neurobila prechod z vlaňajšieho roka do tohoto? Mám tam ešte nedoriešené veci a chcem účtovať v novom roku. Ak si dám prechod až v marci nestane sa nič?
Usporiadat
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Lekon Pozri príspevok
Prosím poraďte mi, dala som v Omege prechod no nového roka bez uzávierky. Keď som v r.2008 mám tam červeným aj všetky doklady z r. 2007 a keď si dám pridať OF tak mi v číselnej rade dáva stále 07. Prosím poraďte mi súrne. Ďakujem.
Do nasledujúceho roka sa vždy prenesú nevysporiadané doklady z predchádzajúceho roka, t.j. neuhradené pohľadávky, záväzky, preddavky. Ak sa preniesli aj iné doklady, tak je v predchádzajúcom roku zle vysporiadané saldokonto. Sťažuje to trochu prácu (hlavne ak sa urobí už chyba na začiatku), ale dá sa to vždy opraviť. (Ak si si istá, že je v predchádzajúcom roku všetko O.K. - stačí v doklade v roku 2007 označiť krížikom voľbu - Doklad neprenášať do nasledujúceho roka.) Ja účtujem v Omege už 6. rok a veru si pamätám, keď sa mi strašne veľa faktúr, pokladničných dokladov a pod. prenieslo do ďalšieho roka. Dnes už viem ako "rozmýšľa" OMEGA, takže takéto veci sa mi nestávajú a som s ňou veľmi spokojná. Nevymenila by som ju za nič.
0 0
dvojča dvojča

dvojča je offline (nepripojený) dvojča

ahojte, rada sa pripojím, v omege robím prvý rok, no som spokojná, ak mám nejaký problém, zavolám do Krosu a vždy mi poradia, preto aj Vám odporúčam zavolať tam, lebo niekedy sa trápim celý deň a nevyriešim to a po zavolaní to mám za pár minút. S tým číslovanim v novom roku je tak, ako bolo písané, čiže po zadaní dátumu s rokom 2008 sa vám automaticky zapíše číslo napr. s 08001
0 0
Lekon Lekon

Lekon je offline (nepripojený) Lekon

účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac
Mám ešte otázku, čo sa alfy týka a prechodu do nového roka. Dala som kontrolu účtovníctva a zásadné chyby som dala odstrániť, potrebujem naúčtovať január už v 08-ke. Dajú sa potom robiť ešte zmeny v roku 2007 a znovu po aktualizácii ich previesť do nového roka?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Lekon Pozri príspevok
Mám ešte otázku, čo sa alfy týka a prechodu do nového roka. Dala som kontrolu účtovníctva a zásadné chyby som dala odstrániť, potrebujem naúčtovať január už v 08-ke. Dajú sa potom robiť ešte zmeny v roku 2007 a znovu po aktualizácii ich previesť do nového roka?
nie nedajú pozor na to!
0 0
Lekon Lekon

Lekon je offline (nepripojený) Lekon

účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac
Ach jaj, ta Alfa :-((
0 0
Lekon Lekon

Lekon je offline (nepripojený) Lekon

účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac
Čiže v Omege sa to dá? Lebo omegu už som urobila prechod do nového roka, ale v starom ešte potrebujem robiť nejaké úpravy.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Lekon Pozri príspevok
Čiže v Omege sa to dá? Lebo omegu už som urobila prechod do nového roka, ale v starom ešte potrebujem robiť nejaké úpravy.


Ano v Omega je to OK, účtuj v 2007 , potom sprav opakovaný prechod do 2008 a je to Ok, len nesmieš mať v 2008 spravenú žiadnu uzávierku.
0 0
Lekon Lekon

Lekon je offline (nepripojený) Lekon

účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac
Ešte mi povedzte vychvaľovatelia alfy, ako napr. účtujete nový rok, keď nie je uzavretý starý? To mám daňové urobiť 15.1., aby som vôbec mohla ďalej účtovať? No zase si hovorím, zlaté Money S3 :-))
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Robili ste už niekto prechod do nového roku v Omege? Mne to ukazuje nejaké červené čísla a ukazuje na chybu ..a odporúča prerušiť prechod.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

DanielaSĽ Pozri príspevok
Robili ste už niekto prechod do nového roku v Omege? Mne to ukazuje nejaké červené čísla a ukazuje na chybu ..a odporúča prerušiť prechod.
Robila som prechod do nového roka a všetko prebehlo bez problémov. Robila som ho v 3 firmách. Je dobré spustiť si kontrolu pred spustením prechodu
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Kontrolu som spustenú mala, neviem čo to malo znamenať, lebo potom na druhý pokus to už išlo hladko.
A inak skúšali ste si urobiť kontrolu v Alfe v novej verzii? Mne to vyhádzalo spústu chýb, kde mi písalo, že partner v pen.denníku nie je totožný s partnerom v pohľadávkach alebo záväzkoch. Musela som ručne nastaviť v každom zápise peň. denníka v banke aj partnera. Pred novou verziou mi nič také neurobilo....
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Áno, túto chybu mám aj ja. Konzultovala som ju s Krosom a bolo mi povedané, že to netreba opravovať. Urobili nejakú zmenu v programe a preto to hlási. Neovplyvňuje to však účtovnícvo. V novom roku by už tento problém nemal byť. :-)
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
JAJA11 Pozri príspevok
Áno, túto chybu mám aj ja. Konzultovala som ju s Krosom a bolo mi povedané, že to netreba opravovať. Urobili nejakú zmenu v programe a preto to hlási. Neovplyvňuje to však účtovnícvo. V novom roku by už tento problém nemal byť. :-)

Som tam chcela práve volať.. tak som si tiež myslela, že sa stal asi nejaký zádrhel... Trochu som sa s jednou firmou večer potrápila , ručne to poopravovala a novou kontrolou to vypadlo. No a hneď som vedela, že u iných firiem sa s tým trápiť nebudem.....
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Lekon Pozri príspevok
Ešte mi povedzte vychvaľovatelia alfy, ako napr. účtujete nový rok, keď nie je uzavretý starý? To mám daňové urobiť 15.1., aby som vôbec mohla ďalej účtovať? No zase si hovorím, zlaté Money S3 :-))

Áno. máte pravdu, toto je dosť veľký problém v programe Alfa, ale už by mal byť odstránený. A v inom Alfa je v poriadku. Money nepoznám, ale počula som aj naň kritiku :-) Každému vyhovuje niečo iné. Niekto nedá dopustiť na MRP a mne sa nepáčilo. Dnes už však aj MRP robí pod Windowsami, takže je určite lepšie ako bolo v čase, keď som ho menila za Alfu a vtedy bola proti nemu ALFA neskutočne dokonalá
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

DanielaSĽ Pozri príspevok
Som tam chcela práve volať.. tak som si tiež myslela, že sa stal asi nejaký zádrhel... Trochu som sa s jednou firmou večer potrápila , ručne to poopravovala a novou kontrolou to vypadlo. No a hneď som vedela, že u iných firiem sa s tým trápiť nebudem.....
Ja podobne Malú firmu som opravila, myslela som, že som niečo zmenila v partnerovi a preto mi to hlási chybu. Keď mi to spravilo pri druhej firme, kde je veľa zápisov, tak som si to radšej preverila Spadol mi kameň zo srdca, keď mi povedali, že to netreba opravovať
0 0
macte macte

macte je offline (nepripojený) macte

Prosím vás skúšali ste si už vytiahnut výkaz ziskov a strát a súvahu za minulý rok?
Ja som si to dala vytvoriť a v úredchádzajúcom účtovnom obodbí mi do dosť blbo zaokrúhľuje. (pretava z munulého roku celé tisícky SK na celé eurá takže mi napr. vo výkaze ZaS vznikol rozdiel 12 eur)
čo s týmto ? treba to ručne prepočítavať aby to sadlo alebo nechať tak. Čo na do daňový úrad?
Volala som s Krosom a povedali mi že to je tak nastavené, tak to prepočítava a hotovo.

0 0
tigaki tigaki

tigaki je offline (nepripojený) tigaki

Prosím poraďte ako nastaviť v Alfe počiatočné stavy na bankovom účte keď sa po prechode do nového roka zmenili ?
0 0
ZuzkaOE ZuzkaOE

ZuzkaOE je offline (nepripojený) ZuzkaOE

Pekný večer prajem. Chcela by som sa opýtať, ako nahodiť v Alfe Mzdu a odvody za zamestnanca za mesiac december 2009, keď mzda za tento mesiac bola vytváraná 14.1.2010? ... nahadzujem to k roku 2009, alebo až v roku 2010 keďže vtedy bola mzda vytvorená?

Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať