Zavrieť

Porady

SOftip Human Resources

Človek, sivý a fúzatý.
Uz to niekde bola podobna tema, ale teraz vyslovene kvoli prechodu z PAM PAcket na mzdy PROFIT s obchodnym nazvom Human Resources. Softip ich ponuka za vyraznu zlavu, vacsiu cast prechodu tvoria sluzby, radovo des.tisic. Ake mate informacie a skusenosti? Osobne som bol na predvedeni, je to fajn, ziskava sa personalistika a mzdy v jednom balicku pod databazou SQL. Naviac zadarmo 1 nadstavbovy program - Dalsie vzdelavanie.
Prosim ozvite sa, velmi ma zaujimaju vase nazory...
Usporiadat
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Ikka Pozri príspevok
Nahadzujete do miedz pri vypoctoch aj rodicovsku dovolenku? Len nejakym casovym kodom informacne. Alebo to netreba?
nie, mám to nahraté v kmeni
0 0
Ikka Ikka

Ikka je offline (nepripojený) Ikka

Este jedna otazka . Tento mesiac mam taky pripad, ze zamestnanec ma od 1.5. do 11.05. dohodu o vykonani prace a od 11.05 uz hlavny pracovny pomeru. Minuly mesiac bol len dohodar. Tento mesiac som ho nahodila aj ako zamestnanca na hlavny prac. pomer. Mzdu som vystavila jednu,kde je zahrnuta aj odmena za dohodu. Problem ale nastal, ked mi do zoznamu platitelov na socialne poistenie a vlastne aj na mesacny vykaz do soc. poistovne dava dni poistenia 21. Proste nezarata aj dni poistenia tykajuce sa dohody. Mam mu teda vystavit dve mzdy, jednu na dohodu a jednu na HPP, alebo sa to da nejako opravit?
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Ale ked bol zamestnanec na dohodu, tak nie je socialne poisteny, alebo nemam pravdu? Podla mna to program urobil spravne.
0 0
Ikka Ikka

Ikka je offline (nepripojený) Ikka

V mesacnych vykazoch sa uvadzaju dni poistenia aj na garancne a urazove poistenie.
Teraz tak nad tym rozmyslam, ze program to asi ani nema ako inak pocitat, kedze HPP je registrovany od 11.5., cize dni si vypocital dobre. Z toho mi vyplyva,ze mu musim vystavit aj mzdu ako dohodarovi extra, aj ked mi nieco hovori,ze mzda by mala byt jedna (aj ked ma zamestnanec dva pracovne pomery). Alebo vystavit nulovu mzdu dohodarovi? Neviem
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
mne program dava dve pasky u zamestnanca, ktory ma aj dohodu aj pracovny pomer (u jedneho zamestnavatela), avsak na "dohodarskej" paske je k vyplate O a vyska dohody je zahrnuta v druhej paske v zdanitelnom prijme.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

ešte doplním, dôležité je dohodu korektne nahrať, HPP bude pracovný vzťah č. 1 a dohoda č.2, inak to nebude správne a bude ti to program brať ako dvoch ľudí.
0 0
Ikka Ikka

Ikka je offline (nepripojený) Ikka

mzdarka renca Pozri príspevok
ešte doplním, dôležité je dohodu korektne nahrať, HPP bude pracovný vzťah č. 1 a dohoda č.2, inak to nebude správne a bude ti to program brať ako dvoch ľudí.

A ako je korektne? V tomto programe len zacinam, takze budem povdacna za kazdu radu.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Ikka Pozri príspevok
Este jedna otazka . Tento mesiac mam taky pripad, ze zamestnanec ma od 1.5. do 11.05. dohodu o vykonani prace a od 11.05 uz hlavny pracovny pomeru. Minuly mesiac bol len dohodar. Tento mesiac som ho nahodila aj ako zamestnanca na hlavny prac. pomer. Mzdu som vystavila jednu,kde je zahrnuta aj odmena za dohodu. Problem ale nastal, ked mi do zoznamu platitelov na socialne poistenie a vlastne aj na mesacny vykaz do soc. poistovne dava dni poistenia 21. Proste nezarata aj dni poistenia tykajuce sa dohody. Mam mu teda vystavit dve mzdy, jednu na dohodu a jednu na HPP, alebo sa to da nejako opravit?
a vypocet mas v poriadku?
0 0
Ikka Ikka

Ikka je offline (nepripojený) Ikka

Ano, vypocet je OK. Problem bol v tom,ze kolegyna, co robila v softipe ako prva, nahodila oddelene zamestnancov, to znamena, ze HPP cislovala od 1 a DOVP od 7000. Takze sa stalo,ze nema k jednotlivym zamestnancom pridelene napr. 2 pracovne pomery, ale ich berie ako dve osoby. Takze som vcera mala upratovaci den a snazila sa dat aspon rok 2009 do poriadku. Dakujem krasne za rady.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
No vidis a presne o tomto je Porada. To sa moze stat aj mne, lebo dohodarov davam tiež od cisla 9000. Ked takyto dohodar sa stal zamestnancom, dala som mu nove cislo ako zamestnancovi, hoci sa to programu velmi nepacilo Nestalo sa ale, ako tebe, ze sa to stalo v priebehu mesiaca. Preto nevyskocil tento problem mne.
Mame dochodcov, ktori doteraz boli aj zamestnanci aj dohodari, mali pridelene cislo ako zamestnanci a dva PV 1 ako pracovny pomer, 2 ako dohodar na DoVP, neskor 3 ako dohodar DoPC.
0 0
Ikka Ikka

Ikka je offline (nepripojený) Ikka

Mam este jednu otazku ohladom Softip HR. Volala mi pani z danoveho uradu,ze nevedia otvorit cd s hlasenim za rok 2008, resp. ze im to otvara nezname subory. Ako ste to napalovali vy? Nieco ste specialne upravovali? Ja som to robila v sprave tlacovych zostav a cez tlacidlo export. Nedalo mi to vsak v takom tvare, ako to pozaduje danovy urad.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Ikka Pozri príspevok
Mam este jednu otazku ohladom Softip HR. Volala mi pani z danoveho uradu,ze nevedia otvorit cd s hlasenim za rok 2008, resp. ze im to otvara nezname subory. Ako ste to napalovali vy? Nieco ste specialne upravovali? Ja som to robila v sprave tlacovych zostav a cez tlacidlo export. Nedalo mi to vsak v takom tvare, ako to pozaduje danovy urad.
Vytlačila som celé hlásenie a zaniesla na DÚ. Máte veľa pracovníkov?
0 0
Ikka Ikka

Ikka je offline (nepripojený) Ikka

VERONIKA6 Pozri príspevok
Vytlačila som celé hlásenie a zaniesla na DÚ. Máte veľa pracovníkov?

Cez 60. DU to chce aj v papierovej forme a aj na CD.
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Vie mi niekto poradiť, ako správne nahodiť do SW 6 mesačné neplatené voľno. ZP - poistné za ZĽ a ZC z min. VZ a SP - prerušenie. Keď som ZC nahodila kód 702 alebo 710 nedolo mi odvod do ZP z min.VZ. Je potrebné nastaviť niečo aj v kmeni ?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať