Zavrieť

Porady

Náplň Pracovnej zdravotnej služby - spokojnosť s ich službami

Jedna téma tu je o Pracovných zdravotných službách ale mňa by zaujímalo úplne niečo iné.
Takže kolegovia bezpečáci, zaujímal by ma Váš názor, či máte skúsenosti s Pracovnými zdravotnými službami, spokojnosť s ich výkonom a hlavne by ma zaujímala ich náplň práce. Keď sa robí zmluva o tejto službe ani jeden konateľ nemá ani potuchy čo to má obsahovať.
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
BXLmiami Pozri príspevok
V tejto oblasti je značný neporiadok a rozčuľuje to Vás presne tak isto ako lekárov,pretože každý jeden súkromný lekár so sestričkou je aj zamestnávateľ a týka sa ho to.Tento zákon bol spravený pre ,,našich" kamarátov na zárobok a pre nič iné.Niekto hore písal,že ho odmietli-treba ich osloviť písomne,aby o tom bol doklad.Okrem toho hore bezpečnostný technik písal o tom odpadávajúcom-lekár PZS je neznámy lekár a ten človek kľudne mohol svoju dokumentáciu zatajiť.Je to bordel a lekári to zmeniť nezvládnu,takže ak sa Vám to nepáči,budte takí láskaví a nedávajte to najavo lekárom ,ale zákonodarcom.V týchto cirkusoch sme uplne nevinne.
Toto tvrdím od začiatku, ako sa tento problém objavil .

Zuzana BoháčováRe: Náplň Pracovnej zdravotnej služby - spokojnosť s ich službami
Dobrý deň,
zapojím sa do diskusie-asi pred týždňom som si vypočula v správach v rádiu Express,že pracovnú zdravotnú službu musí mať nielen zamestnávateľ,ale aj každá SZČO?!!
Bol to pre mňa dosť šok,lebo doteraz sa spomínalo,že každý ZAMESTNÁVATEĽ, a nie každá SZČO.
A v spomínanom rádiu vyslovene povedali,že SZČO nielen zamestnávateľ,ale aj SZČO ktorá nemá zamestnancov-Pracovná zdravotná služba má schváliť a overiť podmienky,v ktorých SZČO vykonáva svoju prácu..

Čo si o tom prosím myslíte?
Ďakujem za názory
A k tomuto už ani neviem čo dodať.
Ak moje pracovisko nebude vyhovovať- jednoducho sa bude musieť sťahovať aj moja rodina z nevyhovujúceho domu- ja totiž pracujem doma.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Je to tak aj SZČO si musí zabezpečiť PZS . Žiaľ , ale k tomu sa už asi ani nebudem vyjadrovať . Ale mám aj nejaké iné perličky.
Ak končíte pracovný pomer v jednej firme a následne nastupujete do inej absolvujete 2x lekársku prehliadku. A to preto , že firma od ktorej odchádzate má uzavretú zmluvu s jednou PZS a firma do ktorej nastupujete má zmluvu s inou PZS . Myslím si , že aj keby obidve firmy mali uzavretú zmluvu s tou istou PZS aj tak by ste tie vyšetrenia absolvovali dvakrát . Veď platitelia sú rôzny nie? Tak mi povedzte nie je toto naháňanie peňazí pre PZS ? A ešte aby toho nebolo dosť , PZS si vyžiada od Vás , aby ste pri lekárskej prehliadke doniesli aj svoju kartu od obvodného lekára. Aby som to zhrnula , najprv návšteva u obvodného lekára , potom 2x prehliadky a opäť návšteva obvodného lekára , aby ste mu tú kartu vrátili . Nie je toto kocúrkovo? Ak by Vám Váš obvodný lekár robil lekárske prehliadky / výstupnú aj vstupnú/ tak by Vám určite nebral dvakrát krv . Žiaľ , ale takto to funguje , a uvidíme , čoho sa ešte v tejto oblasti dočkáme, veď blbí podnikatelia zaplatia všetko.

A mimochodom na kontroly na dodržiavanie ustanovení zákon 355/2007 už chodia , a posvecujú si hlavne na drobných podnikateľov.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
Dobrý deň,
zapojím sa do diskusie-asi pred týždňom som si vypočula v správach v rádiu Express,že pracovnú zdravotnú službu musí mať nielen zamestnávateľ,ale aj každá SZČO?!!
Bol to pre mňa dosť šok,lebo doteraz sa spomínalo,že každý ZAMESTNÁVATEĽ, a nie každá SZČO.
A v spomínanom rádiu vyslovene povedali,že SZČO nielen zamestnávateľ,ale aj SZČO ktorá nemá zamestnancov-Pracovná zdravotná služba má schváliť a overiť podmienky,v ktorých SZČO vykonáva svoju prácu..

Čo si o tom prosím myslíte?
Ďakujem za názory
Ja osobne si o tom myslím, že nejaká certifikovaná zdravotná služba mi určite za 10000.- bude vedieť povedať, či podmienky v mojej kancelárii sú vhodné na vykonávanie mojej práce, pretože ja to ani netuším. Nemám na to totiž oprávnenie. A možno mi to schváli aj nejaká PZS v Košiciach, aj keby som mala kanceláriu v Žiline, bez toho, aby to nejakým spôsobom overila. Stačí zaplatiť faktúru, a podmienky sú vyhovujúce.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

abel Pozri príspevok
Ja osobne si o tom myslím, že nejaká certifikovaná zdravotná služba mi určite za 10000.- bude vedieť povedať, či podmienky v mojej kancelárii sú vhodné na vykonávanie mojej práce, pretože ja to ani netuším. Nemám na to totiž oprávnenie. A možno mi to schváli aj nejaká PZS v Košiciach, aj keby som mala kanceláriu v Žiline, bez toho, aby to nejakým spôsobom overila. Stačí zaplatiť faktúru, a podmienky sú vyhovujúce.
Zabudla si pridať aspoň 5 zelených ....zubatých..

Ale ozaj je to na zamyslenie - kde to speje ( viď príspevky vyššie)
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

- aj keď nie celkom.

Klamala by som, keby som napísala, že so záujmom sledujem témy okolo PZS. Pravda je taká, že obdivujem všetkých prispievateľov do súvisiacich tém. Naozaj nie som schopná na "jedno nadýchnutie" prečítať viac ako 2 príspevky, lebo napriek môjmu silnému naturelu, toto je mimo moje chápanie a hlavne mimo mojej snahy pochopiť .
Klobúk dole pred tými, ktorí predmetnému aj rozumejú .
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ja sa teším na zákon, keď účtovníci budú schvaľovať kto môže podnikať a kto nie a ešte budú za to brať aj mastné odmeny.

Už je v pripomienkovom konaní.

Odkaz pre Richarda: Chýba mi tu smajl čo si chytá brucho od smiechu.
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

[quote=IVEB;568799]... , PZS si vyžiada od Vás , aby ste pri lekárskej prehliadke doniesli aj svoju kartu od obvodného lekára.[/quote]

Zaujala ma táto podčiarknutá veta.

Takže:
Obvodný lekár /súkromný/ si nakúpi materiál, aby mohol urobiť vyšetrenia, zapíše to do karty, ktorú si tiež musel zakúpiť, venuje pacientovi kopec času, na a potom ........... potom to s úsmevom odovzdá PZS, aby mohla dať pečiatku.

Zdrav.poisťovňa za vykonané práce uhradí obvodnému lekárovi /právom/, no a potom za to isté zamestnávateľ zaplatí PZS. Je to normálne?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

[quote=tinaM;568915]
IVEB Pozri príspevok
... , PZS si vyžiada od Vás , aby ste pri lekárskej prehliadke doniesli aj svoju kartu od obvodného lekára.[/quote]

Zaujala ma táto podčiarknutá veta.

Takže:
Obvodný lekár /súkromný/ si nakúpi materiál, aby mohol urobiť vyšetrenia, zapíše to do karty, ktorú si tiež musel zakúpiť, venuje pacientovi kopec času, na a potom ........... potom to s úsmevom odovzdá PZS, aby mohla dať pečiatku.

Zdrav.poisťovňa za vykonané práce uhradí obvodnému lekárovi /právom/, no a potom za to isté zamestnávateľ zaplatí PZS. Je to normálne?
tinka je to na hanbu, pre zákonodarcov by sa zišiel malý dvor a dlhý bič, pretože čo zákon, to záujem lobistov... Keď je už všetko rozkradnuté, tak sa začne "okrádať" v súlade so zákonom radový občan, živnostník atď.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Prečo nevyužiť zákon?
Založme Spoločnú pracovnú zdravotnú službu pre účtovníkov a ekonómov, s.r.o.,
zamestnáme 1 lekára + 1 sestričku.
Zoberieme do zmluvného vzťahu všetkých, ktorých nechceli zobrať iné PZS.
Teda zamestnávateľov s 1-2 zamestnancami, SZČO a iných znevýhodnených týmto zákonom.
Papierovačky a pečiatky zvládneme, nie je nás tu málo.
Zárobok si nejako podelíme......


A teraz vážne - toto je smiech cez slzy....
0 0
coro coro

coro je offline (nepripojený) coro

Všetko toto je smutná pravda, ale nedočítal som sa čo mám teraz robiť, ako spoločník, konateľ a jediný zamestnanec sro v jednom? Firma nemá ani kanceláriu, pracujem u zákazníkov (viacerých) a jediné čo potrebujem je "nejaká pečiatka"..

Veľmi by som uvítal kontakt na PZS ktorá mi za primeraný poplatok vystaví papier že som si zákonnú povinnosť splnil, pre takú PZS by som bol najspokojnejší klient...
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

AK TO ZISTIš POšLI MI INFO
0 0
myrka myrka

myrka je offline (nepripojený) myrka

coro Pozri príspevok
Veľmi by som uvítal kontakt na PZS ktorá mi za primeraný poplatok vystaví papier že som si zákonnú povinnosť splnil, pre takú PZS by som bol najspokojnejší klient...
tak ten primerany poplatok by zaujimal aj mna... mate niekto uz realne info o cenach za tieto tak potrebne sluzby?
ja som oslovila 3 PZS emailom a dostala som 1 odpoved, ze mam prist osobne.. upravuje zakon aj vysku poplatkov?
0 0
Kačena I. Kačena I.

Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

bol by niekto taký zlatý a pripojil kontakt na jednu z tých 72 existujúcich PZS? Niekde v okolí Nitry. ďakujem
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

http://www.ohs.sk/uvod.php

Písala som im mail asi pred týždňom, ale neozvali sa mi.
0 0
Kačena I. Kačena I.

Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

už to svedčí o ich prístupe a zodpovednosti, tak zverme sa takýmto ľuďom do rúk. Ale tebe ďakujem za ochotu
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať