Zavrieť

Porady

stravné lístky

Chcem sa opýtať, či môj zamestnávateľ postupoval správne, keď mi po návrate z rodičovskej dovolenky dal stravné lístky až po odpracovaní prvého mesiaca, teda celý mesiac som bola bez stravy. Je to správne?? Zákon vraví, že zamestnávateľ je povinný zabezpečiť stravu zamestnancovi, takže podľa mňa by tak malo byť od prvého dňa práce?? je to tak??? ďakujem
Usporiadat
evelien evelien

evelien je offline (nepripojený) evelien

uff, to som si vydychla. poradaci, dakujem
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

evelien Pozri príspevok
Som z toho uplne jasna . Ked som zacala citat usmernenie, tak som pochopila, ze ak som stravne poukazky nedala zamestnancovi 1. v mesiaci, ale dajme tomu 15. v mesiaci spatne, tak do nakladov si mozem dat iba tie za obdobie 15. - 30. V zavere usmernenia, ak spravne rozumiem, sa pise, ze mozem dat do nakladov aj poukazky vydane spatne. Tak teda ako? Bud ja som jelen, alebo ten, kto pisal to usmernenie...
To, o neuznaní stravných poukážiek spätne, sa týka SZČO, (nie zamestnancov)...
0 0
grupe grupe

grupe je offline (nepripojený) grupe

Prepáčte, ale chcela som získať čo najviac názorov. Ja nemôžem našu pani mzdárku presvedčiť o tom, že stravné lístky sa dávajú popredu. A už neviem, čo ďalej. Tvrdí mi, že všade sa stretla len s firmami, kde vydávali pozadu. Ja mám presne opačný názor. Tak som chcela získať viac odpovedí. Ďakujem
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
grupe Pozri príspevok
Prepáčte, ale chcela som získať čo najviac názorov. Ja nemôžem našu pani mzdárku presvedčiť o tom, že stravné lístky sa dávajú popredu. A už neviem, čo ďalej. Tvrdí mi, že všade sa stretla len s firmami, kde vydávali pozadu. Ja mám presne opačný názor. Tak som chcela získať viac odpovedí. Ďakujem
Pani mzdárka spracúva mzdy a účtuje o nich.Nerozhoduje o termíne vydania stravných lístkov. A ty máš v profile tiež, že si mzdárka, tak problém posuň konateľovi, prípadne nadriadenému.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
grupe Pozri príspevok
Prepáčte, ale chcela som získať čo najviac názorov. Ja nemôžem našu pani mzdárku presvedčiť o tom, že stravné lístky sa dávajú popredu. A už neviem, čo ďalej. Tvrdí mi, že všade sa stretla len s firmami, kde vydávali pozadu. Ja mám presne opačný názor. Tak som chcela získať viac odpovedí. Ďakujem
Ja Vám poradím nasledovne . Napíšte dotaz na Daňové riaditeľstvo ohľadom stravných lístkov a ich správnosť vydávania zamestnancom . Ak nepomôže ,tak na Národný inšpektorát práce . Dajte si to poslať listom a potom to predložte mzdárke .

Lebo je fakt , že ak zamestnanec má dostať stravu na základe stravnej poukážky 1.10. , tak stravnú poukážku mu nemôžem vydať napríklad 25.10.
0 0
monikad monikad

monikad je offline (nepripojený) monikad

Ahojte, tak ohladom stravnych listkov ja mam vyjadrenie z DU (ale len telefonicke), ze dolezite je, aby zamestnanec dostal stravne listky na zac. mesiaca.
Napr. 1. oktobra dostane listky na oktober a zuctovat ich mozem az vo vyplate za oktober, t.j. napr. 15.11.
A vraj oni neskumaju moc kedy su vyuctovane, ale ci je splneny narok zamestnanca ..
Ale to uz asi je aj o tom, ze kazdy DU ma iny sposob kontroly..
0 0