Zavrieť

Porady

Poznáte radu, ako otvoriť spravodlivosti oči?

Z dôvodu domáceho násilia a ublíženia na zdraví bol exmanžel z
3-izb.druž.bytu vylúčení súdnou cestou./bez náhrad.ubytovania/
Dnes sa domáha-s odkazom na judikát NS SR 5Cdo70/2000 v spojení s 5Cdo29/2000 a ust.§-143 O.z.v rámci vyporiadaniaBSM vyporiava sa hodnota členského podielu,ktorá v zmysle tu uvedený rozhodnutí predstavuje hodnotu členského podielu v reálnych trhových cenách.
Súdu som predložila dôkazy-žiaľ zatiaľ nepomohli.(mám aj právnika)
-nie som vlastníkom bytu-patríSBD-som len nájomníčka
-v r.2004,keď nás chceli deložovať s deťmi z bytu.Všetky dlžoby za byt som výlučne vyplatila len ja.
-nepodielal sa na nájomnom-neplatil ani výživne
Ako je možné, že mám vyplácať z bytu exmanžela za niečo čo nevlastním, nemám a nikdy mať nebudem?
Prosím o radu, kto týmto problémom prešiel a neutopil sa, ale preplával.Ja sa zatiaľ len topím, ale musím bojovať hlavne za deti.Ak zákon hovorí A musí hovoriľ aj B.Verím, že to zvládnem pomocou každého dobrého človeka.Vopred ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    teri61 Pozri príspevok
    Z dôvodu domáceho násilia a ublíženia na zdraví bol exmanžel z
    3-izb.druž.bytu vylúčení súdnou cestou./bez náhrad.ubytovania/
    Dnes sa domáha-s odkazom na judikát NS SR 5Cdo70/2000 v spojení s 5Cdo29/2000 a ust.§-143 O.z.v rámci vyporiadaniaBSM vyporiava sa hodnota členského podielu,ktorá v zmysle tu uvedený rozhodnutí predstavuje hodnotu členského podielu v reálnych trhových cenách.
    Súdu som predložila dôkazy-žiaľ zatiaľ nepomohli.(mám aj právnika)
    -nie som vlastníkom bytu-patríSBD-som len nájomníčka
    -v r.2004,keď nás chceli deložovať s deťmi z bytu.Všetky dlžoby za byt som výlučne vyplatila len ja.
    -nepodielal sa na nájomnom-neplatil ani výživne
    Ako je možné, že mám vyplácať z bytu exmanžela za niečo čo nevlastním, nemám a nikdy mať nebudem?
    Prosím o radu, kto týmto problémom prešiel a neutopil sa, ale preplával.Ja sa zatiaľ len topím, ale musím bojovať hlavne za deti.Ak zákon hovorí A musí hovoriľ aj B.Verím, že to zvládnem pomocou každého dobrého človeka.Vopred ďakujem za každú radu.
    Terri, ja ti neviem poradiť, nechám to na niekoho právne zdatnejšieho, ale je mi po prečítaní tvojho problému dosť smutno. Ako sa može tak človek za pár rokov zmeniť?Ten koho milujeme, nás časom takto zradí a podráža nám v živote nohy?Ja našťastie takýto problém nemám a držím ti palce, nech tým preplávaš , zaslúžiš si to! Vyzeráš byť fajn žena a osobnostne silná, veľa šťastia

    severka1 je offline (nepripojený) severka1

    severka1
    no je to velmi zlozite, a naco mas toho pravnika? (len aby ti bral peniaze) tak sa s nim porad, alebo si zajdi na bytovy podnik oni pravnika tiez maju, mas to zlozite. pokial je byt druzstevny, a on bol z neho vyluceny sudnou cestou, tak sa malo zrusit aj jeho clenske pravo, urobila si to?

    teri61 je offline (nepripojený) teri61

    teri61
    Dakujem.To štastie budem veľmi potrebovať.zo svojej skúsenosti možem tvrdiť, že svedská spravodlivosť neexistuje,verím,že ta božia áno.Zaslužia si ju hlavne deti.

    teri61 je offline (nepripojený) teri61

    teri61
    Právnika mám a za almužnu .Pomáha -ale čestnou cestou.Uf..čo raz viac cítim,že na sv...,treba ešte väčšiu sv...Inak nemám šancu.Všetko zlé je na niečo dobré...alebo čo ma nezabije to ma posilni.Dakujem za názor.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Vylúčenie z užívacieho práva k bytu žial nemá nič spoločné s vyporiadaním BSM.
    Kolko je od právoplatnosti rozsudku o rozvode?
    V akom vlastníckom režime bol byt?

    ickom je offline (nepripojený) ickom

    krpec,výzor - 1/2 skutočného veku ...viac ickom
    Teri, ja by som si to najprv vybavila s tvojím právnikom. Ak ho platíš, nech ti poriadne vysvetlí, v čom je vlastne problém.
    Mám kamarátku, ktorá sa 6 rokov rozvádzala a to len vďaka tomu, že manželova matka poznala kdekoho a hádzala jej polená pod nohy. Vždy, keď sa dozvedel, že si zohnala právnika, brnkla mu, lebo ona každého akosi pozná a na druhý deň jej už povedal, že žiaľ, má toľko práce, že ju nemôže zastupovať. A to nehovorím o výživnom a dokonca doteraz nemajú vysporiadaný byt, ktorý on medzičasom prenajíma svojej rodine. Takže sa do toho obula až teraz, keď syn je už dospelý a dcéra práve maturuje. Obe deti totiž na štart do života budú potrebovať aspoň niečo...
    Na druhej strane, ak on niečo chce od teba, kľudne žiadaj aj ty od neho. Žiadaj si výživné na deti so spätnou platnosťou + úroky z omeškania. Vraj je nejaký program na ochranu detí, keď ti nejaká inštitúcia vyplatí za otca dlžné výživné a oni si ho už budú naháňať ďalej, ale ty budeš mať aspoň niečo v ruke, kým to deti potrebujú. Pýtaj sa na sociálke. Tetušky sú tam na to, aby sa ti venovali. A nedaj sa odbiť!!!
    Okrem toho, nemaj strach, že by si mu ešte ty mala niečo platiť za byt. Jednoducho dokladuj, že po rozvode neobýval spoločnú domácnosť, neudržiaval a neprispieval na ňu a dlhy, ktoré ste si vytvorili spolu, si platila sama ( nech ti teda polovicu zo zaplatenej sumy vráti) a okrem toho musia akceptovať doklad z byt. družstva , že si len nájomca, nie vlastník. Tak ako ho máš vyplatiť za niečo, čo vám nepatrí? Ak by bol súd , určite sa ňom zúčastni a pozorne sleduj jeho priebeh, máš šancu sa odvolať, ak by si mala pocit, že bol nespravodlivý rozsudok a posunie sa to ďalej, kde už možno exmanžel nebude môcť ťahať za nitky (ak ich má u vás). Ale zatiaľ sa súď o výživné, to ti doslova PRIKAZUJEM, nedaj sa zastaviť napr. tým, že on zdokladuje, že má slabý príjem. Vždy si po čase daj overiť, či sa jeho situácia nezmenila, možno si prestane časom dávať pozor a dôjde aj naňho, aby prispel na SVOJE deti.

    hiker je offline (nepripojený) hiker

    hiker
    Ano, tento postup je mozny. Nie je to este ustalene, ale vacsinou uz sudy naozaj beru do uvahy trhovu cenu bytu.

    Z praxe viem, ze pre mnohe zeny je to neprekonatelna prekazka pri vysporiadavani si vztahov s byvalym manzelom.

    lconco je offline (nepripojený) lconco

    lconco
    Ja mam taky isti problem no ja len zacinam . Terin clanok ma zaujal
    z toho dovodu ze ja chcem tiez dat na sud navrh o vyluceni z bytu z tych istych dovodov, stym rozdielom ze ten byt je mojich rodicov na nich je napisany, je odkupeny a moj muz ma v nom len trvaly pobyt. No neviem kde mam zacat, lebo sa bojim o svoje deti, vyhraza sa mi ze ich vysudi.

    sylvio je offline (nepripojený) sylvio

    sylvio
    lconco Pozri príspevok
    Ja mam taky isti problem no ja len zacinam . Terin clanok ma zaujal
    z toho dovodu ze ja chcem tiez dat na sud navrh o vyluceni z bytu z tych istych dovodov, stym rozdielom ze ten byt je mojich rodicov na nich je napisany, je odkupeny a moj muz ma v nom len trvaly pobyt. No neviem kde mam zacat, lebo sa bojim o svoje deti, vyhraza sa mi ze ich vysudi.
    ...preco ho chcete vylucit z bytu ked k nemu nema ziaden pravny vztah...mate peniaze nazvys...?...pretoze sud Vam to zamietne....jednoducho ho vykopnite, vymente zamky a koniec...majitelia bytu ho odhlasia na obecnom urade (alebo mestskom resp. mestskej casti)...vybavene...takze zacat mozte tak ako som napisal...vsetko ale musia oficialne riesit vasi rodicia ako majitelia bytu...ak Vam byt prenajimaju, hoci len fiktivne ale je uzavtreta pisomna najomna zmluva, bude treba dodrzat isty postup ale ten tu nebudem zbytocne rozpisovat kedze neviem aka je situacia...a to ze sa Vam vyhraza ohladom deti, tak to snad len zartujete ze ho beriete vazne...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    lconco Pozri príspevok
    Ja mam taky isti problem no ja len zacinam . Terin clanok ma zaujal
    z toho dovodu ze ja chcem tiez dat na sud navrh o vyluceni z bytu z tych istych dovodov, stym rozdielom ze ten byt je mojich rodicov na nich je napisany, je odkupeny a moj muz ma v nom len trvaly pobyt. No neviem kde mam zacat, lebo sa bojim o svoje deti, vyhraza sa mi ze ich vysudi.
    KDE začať? Vlastníkom bytu sú Tvoji rodičia. Stačí napísať žiadosť o zrušenie trvalého pobytu(musia byť podpísaní obaja),priložiť list vlastníctva k bytu a podať na mestskom, rep. obecnom úrade.
    A vyhrážkami sa nedaj vystrašiť. Pokiaľ sa o ne riadne staráš a majú strechu nad hlavou, má veľmi malú šancu

    ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

    ??? ludmila12
    arizona Pozri príspevok
    KDE začať? Vlastníkom bytu sú Tvoji rodičia. Stačí napísať žiadosť o zrušenie trvalého pobytu(musia byť podpísaní obaja),priložiť list vlastníctva k bytu a podať na mestskom, rep. obecnom úrade.
    A vyhrážkami sa nedaj vystrašiť. Pokiaľ sa o ne riadne staráš a majú strechu nad hlavou, má veľmi malú šancu
    Presne takto som rušila tento rok aj ja ako vlastníčka domu trvalý pobyt jednému nepodarenému členovi rodiny.Teraz má trvalý pobyt mesto v ktorom mal naposledy trvalé bydlisko.Podľa mňa by som nedávala nájomnú zmluvu pretože z toho vyplývajú určité povinnosti daňovému úradu. Prečo nájomnú zmluvu s vlastným dieťaťom proste ho tam nechám bývať s mojím dovolením. Treba aby rodičia napísala stručnú žiadosť o zrušenie trvalého pobytu osobe ktorú si neprajú vo svojom byte. Ja som uviedla aj dôvod.Najhoršie čo je, je strach začať riešiť situáciu pretože už popredu sa bojíme čo sa môže stať.
    Ludka
    Inak začala som tiež výmenou zámkov pretože som ešte vtedy nebola sama vlastníčkou domu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.