Zavrieť

Porady

Chamtivá svokra

Dobrý den
Potrebuje súrne radu, ktroá bude užitocná a hlavne realizovateľná.
Bývame so svokrom ja, manžel, syn (10) v 2 iz. byte. Pred vyše 1 rokom sa svokrovci rozviedli ale už pred rozvodom nezili spolu vyže 1 1/2 roka.
Svokrovci sú spoluvlastníci bytu. Na začiatku prisla svokra s tým, že svoju 1/2 bytu prepíše na muža ale ako sa zoznámila s 1 hňupom tak zmenila názor. Teraz ho chce predat ( byt) ale nakolko svokor je 2 spoluvlastníkom s tým nesuhlasí. Pretože svokra už viac ako 3 roky neprispieva na byt ani korunou, že ona tam nebýva tal nebude dávat nic ani dan ani poistku, proste nic. Preto potrebujem zistit či je možné ju ná základe neplnenia si spoluvlastníckych povinností sťažnostou na súd pozbaviť práva na byt???
Ako to máme so svokrom spísat atd... prosím pomôžte naám. ... ona nás psychicky vydiera,že sa máme odsťahovat (nie je kam) , byt sme chceli prerobit na 3 izbový ale ona nesuhlasile.. povedzte je vôbec normálna???
Súrne potrebujem nejakú radu aby sme sa mohli posunut aspon koli synovi
Dakujem, dakujem, dakujem
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jasmine3 Pozri príspevok
My sme sa chceli dohodnut, že by sme jej to postupne nejak splácali ale ona nie chce plnu sumu alebo ho predá inak pojedme na ulicu
Zase ani z jej strany to nie je také jednoduché, ako si to napísala. Tým, že je 1/2 vlastník, tak s predajom musí súhlasiť aj druhý vlastník - teda svokor. A na ulicu vás tak jednoducho vyhodiť nemôže, najmä nie svokra, ktorý má riadne užívacie právo na byt a do bytu môže pustiť koho on chce (teda syna, teba a vnuka).

Skúste si ten úver vybaviť za tým účelom, aby ste ju mohli vyplatiť. Skúste sa dohodnúť na nejakej rozumnej cene. AK to nepôjde s ňou, skúste využiť služby mediátora. Je to akýsi sprostredkovateľ, síce spor nerozhodne, ale bude sa snažiť, aby obe strany dospeli k nejakej dohode. Ak tam bude tretia, nezávislá osoba, obe strany budú pristupovať k problému s menšími emóciami a nebudú mať prehnané nároky na dohodu.
Naposledy upravil Chobot : 09.10.07 at 08:27
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jasmine3 Pozri príspevok
Dobre ked ste taký múdri všetci, my sme manželia 4 roky a syna som si privydala, naša finančná situácia nie je najlepšia, ja svokre prajem nech sa jej v novom živote darí ale 2x súhlasila s prepisom na muža s tým, že ich oboch dochováme súhlasili sme ale ona sa z toho vyvliekla, že nie aj ked sme už mali rozbehnuté 3 úvery na prerábku celého toho bytu bol by 3 izbový. Lenže si to rozmyslela... moji rodičia už nežijú a brat predal po nich byt takže ja mám hovno... na nový byt nemáme!!! tak sme chceli aspon tento nejako prerobyt tým by sa zvýšila jeho kúpna hodnota pri predaji.. ked to náchepte... ona sa k svojmu podielu akosi nemá .... pretože aj tak ked nebýva v tom byte je podla zákona povinná si plnit aspon spoluvlastnícke povinnosti... t.j dan za byt, príspevok na nájom a poistka ... predsa ked niečo s polovice vlastním tak aj ked v tom nebývam aspon si to udržiavam... skúste mi odpovedať niečo rozumné ..hladám riešenie....
Práveže sa má k svojmu podielu. Áno, mala by prispievať na údržbu, ale je to spravodlivé?

Poviem ti iný príklad zo života. Boli 4 súrodenci. Traja z nich si v dospelosti zabezpečili vlastné bývanie. Jeden po msrti rodičov zostal bývať v rodičovskom dome, hoci ten patril všetkým štyrom. VYplatiť ich nemall z čoho, a keby dom predali, ťažko by si zo štvrtiny kúpil vlastný byt (boli veľká rodina - 4 deti). Ostatní traja v rodičovskom dome ani teoreticky nemohli bývať, lebo by sa tam nezmestili.

Na jednom stretnutí chcel ten, ktorý býval v rodičovskom dome, aby aj ostatní prispievali na daň a údržbu domu (maľovanie, oprava strechy..). Vieš ako to dopadlo? Skoro ho dorazili... .

Takže prečo chceš, aby svokra prispievala na byt, ak ho vôbec neužíva. Spravodlivé by bolo, keby ste jej platili nájomné (teda ty, manžel; svokor nie), potom by ste mohli od nej žiadať, aby si plnila svoje povinnosti vlastníka.

Skutočne si nemôžte zobrať úver v takej výške, aby ste ju mohli (tú jej polovicu) vyplatiť? Na základe čoho od nej požadujete, aby vám tú polovicu dala zadarmo? Máte na to nejaký argument? Alebo len jej bývalý ústny súhlas?
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Chobot Pozri príspevok
Práveže sa má k svojmu podielu. Áno, mala by prispievať na údržbu, ale je to spravodlivé?

Poviem ti iný príklad zo života. Boli 4 súrodenci. Traja z nich si v dospelosti zabezpečili vlastné bývanie. Jeden po msrti rodičov zostal bývať v rodičovskom dome, hoci ten patril všetkým štyrom. VYplatiť ich nemall z čoho, a keby dom predali, ťažko by si zo štvrtiny kúpil vlastný byt (boli veľká rodina - 4 deti). Ostatní traja v rodičovskom dome ani teoreticky nemohli bývať, lebo by sa tam nezmestili.

Na jednom stretnutí chcel ten, ktorý býval v rodičovskom dome, aby aj ostatní prispievali na daň a údržbu domu (maľovanie, oprava strechy..). Vieš ako to dopadlo? Skoro ho dorazili... .

Takže prečo chceš, aby svokra prispievala na byt, ak ho vôbec neužíva. Spravodlivé by bolo, keby ste jej platili nájomné (teda ty, manžel; svokor nie), potom by ste mohli od nej žiadať, aby si plnila svoje povinnosti vlastníka.

Skutočne si nemôžte zobrať úver v takej výške, aby ste ju mohli (tú jej polovicu) vyplatiť? Na základe čoho od nej požadujete, aby vám tú polovicu dala zadarmo? Máte na to nejaký argument? Alebo len jej bývalý ústny súhlas?

Znova musím použiť moje obľúbené: Najviac zaplatíš za to čo je zadarmo.
0 0
jasmine3 jasmine3

jasmine3 je offline (nepripojený) jasmine3

Nie bohužial z nášho spoločného rozpočtu , ktorý je dokopy 25.000,- z toho platíme celý nájom + kablovku + poistku na byt + elektrinu + kde je malého skola a treningy+ ŠKJ ??? ostáva nám na živobytie asi 5000,- na mesiac a pochybuje, že by nám niekto poskytol úver na sumu 1,300,000,- Sk ked ho nájdete sa mi ohláste .... viete ja som chcela len radu, pretože so svokrou sa nedá dohodnut na ničom ... muž to skusal milon x , svokor sa tiež prihovoril ale tam v jej hlave sa to otočilo ona do toho bytu nevložila nič za svoj život nebyt mna a muža tak nemá ani novu linku v kuchyni ani nový záchod ani kupelnu .. proste by to vyzeralo ako za komunistov ale hlavne, že ona vsetko len chce ale nic nevracia.... poviem príklad... bola v nemocnici ok nebola na tom dobre vravela, že pojde na operáciu chrbtice ... z toho zišlo ... ja som mala tiež operáciu chrbtice a teraz mi je fajn ... dalej ... zacne pracovat v nejakom hypermarkete je tam 1/2 roka a potom ide pomaly na 2 ročnú PN-ku a toho bolo viac... od kedy zacala pracovat .. ona má 53 rokov a z toho má dopracované asi 18 rokov ... tak teraz mi na to niečo povedzte .. ja niesom chamtivá ani manžel my sme jej dosť pomohli ale co ona vždy povedala a my sme si mysleli., že to je tak vždy nás okolie o tom presvedcilo, že to nie je pravda... malý ju zbožnoval ale teraz sa mu ani za celý rok neozve ako babka... svojej dcére nepomohla ked porodila malú (jej vnučku ) malá má 7 mesiacov a ona nemá ani záujem ju vidiet .... totižto pred pôrodom dcéry u nej bývala a neplatila ani korunu .... prosímm..
0 0
habibti habibti

habibti je offline (nepripojený) habibti

No v prvom rade sa domnievam ze nazov tejto temy si mala dat- som chamtiva....To ze nie ste schopni si poradit s bytovou otazkou...Dala by som ti priklady z mojho zivota ako som si poradila, ale neviem ci by to pomohlo. Ked som zarabala v zahranici, byvali sme v jednej izbe 6-aby sme usetrili na najomnom....to bol jeden priklad. Od minuleho tyzdna byt mam a to vdaka svojej skromnosti a nezajmu vesat sa druhym na krk (matka byva v 3 izb. sama...otec v 2 izb. sam -obaja ho chceli prepisat. My s priatelom sme zili 3 roky v garzonke a nikoho sme neotravovali)
Apropo, neviem co sa ti nepaci na myslienke predaja bytu, teraz je an to najlepsie obdobie a ked budes sikovna tak si zozenies byt za dobru cenu. (ja som obvolavala vyse roka a kupila som byt, kt uz pri predaji mal cenu o par 100 tisic vacsiu)
Snaz sa, rob nieco. Nehan svokru, nie je povinna Vam pomahat. Ste dospeli ludia.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

jasmine3 Pozri príspevok
Dobre ked ste taký múdri všetci, my sme manželia 4 roky a syna som si privydala, naša finančná situácia nie je najlepšia, ja svokre prajem nech sa jej v novom živote darí ale 2x súhlasila s prepisom na muža s tým, že ich oboch dochováme súhlasili sme ale ona sa z toho vyvliekla, že nie aj ked sme už mali rozbehnuté 3 úvery na prerábku celého toho bytu bol by 3 izbový. Lenže si to rozmyslela... moji rodičia už nežijú a brat predal po nich byt takže ja mám hovno... na nový byt nemáme!!! tak sme chceli aspon tento nejako prerobyt tým by sa zvýšila jeho kúpna hodnota pri predaji.. ked to náchepte... ona sa k svojmu podielu akosi nemá .... pretože aj tak ked nebýva v tom byte je podla zákona povinná si plnit aspon spoluvlastnícke povinnosti... t.j dan za byt, príspevok na nájom a poistka ... predsa ked niečo s polovice vlastním tak aj ked v tom nebývam aspon si to udržiavam... skúste mi odpovedať niečo rozumné ..hladám riešenie....
Ak niekto "užíva"nehnuteľnosť - platí zaň dane,
Nájomné - ona predsa niekde býva, a tam platí náklady spojené s bývaním.
Rozumné riešenie - ? Ten byt po rodičoch prečo predal len brat?Ty si nemala k tomu byt vlastnícke právo, alebo ťa vyplatil ešte predtým?Predsa si musela dediť po rodičoch? Alebo prečo Tebe rodičia nedarovali 1/2 bytu?
Naposledy upravil VladoaKatka : 09.10.07 at 08:46
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
jasmine3 Pozri príspevok
Nie bohužial z nášho spoločného rozpočtu , ktorý je dokopy 25.000,- z toho platíme celý nájom + kablovku + poistku na byt + elektrinu + kde je malého skola a treningy+ ŠKJ ??? ostáva nám na živobytie asi 5000,- na mesiac a pochybuje, že by nám niekto poskytol úver na sumu 1,300,000,- Sk ked ho nájdete sa mi ohláste .... viete ja som chcela len radu, pretože so svokrou sa nedá dohodnut na ničom ... muž to skusal milon x , svokor sa tiež prihovoril ale tam v jej hlave sa to otočilo ona do toho bytu nevložila nič za svoj život nebyt mna a muža tak nemá ani novu linku v kuchyni ani nový záchod ani kupelnu .. proste by to vyzeralo ako za komunistov ale hlavne, že ona vsetko len chce ale nic nevracia.... poviem príklad... bola v nemocnici ok nebola na tom dobre vravela, že pojde na operáciu chrbtice ... z toho zišlo ... ja som mala tiež operáciu chrbtice a teraz mi je fajn ... dalej ... zacne pracovat v nejakom hypermarkete je tam 1/2 roka a potom ide pomaly na 2 ročnú PN-ku a toho bolo viac... od kedy zacala pracovat .. ona má 53 rokov a z toho má dopracované asi 18 rokov ... tak teraz mi na to niečo povedzte .. ja niesom chamtivá ani manžel my sme jej dosť pomohli ale co ona vždy povedala a my sme si mysleli., že to je tak vždy nás okolie o tom presvedcilo, že to nie je pravda... malý ju zbožnoval ale teraz sa mu ani za celý rok neozve ako babka... svojej dcére nepomohla ked porodila malú (jej vnučku ) malá má 7 mesiacov a ona nemá ani záujem ju vidiet .... totižto pred pôrodom dcéry u nej bývala a neplatila ani korunu .... prosímm..
A vieš koľko rodín v dnešnej dobe žije v panelákoch so starou kuchynskou linkou , WC a kúpelňou ? Bez rozdielu na vzdelanie a ich šikovnosť .
Ja tiež poznám takých a sú v rokoch Tvojej svokry a nikdy ma nenapadlo , ich odsúdiť , že do bytu nedali nič .Je to detinské .Každý má tak , na čo sa finančne cíti . Ak ste chceli mať modernú linku a príslušenstvo , tak ste si zabezpečili . Však tam bývate .
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jasmine3 Pozri príspevok
Nie bohužial z nášho spoločného rozpočtu , ktorý je dokopy 25.000,- z toho platíme celý nájom + kablovku + poistku na byt + elektrinu + kde je malého skola a treningy+ ŠKJ ??? ostáva nám na živobytie asi 5000,- na mesiac a pochybuje, že by nám niekto poskytol úver na sumu 1,300,000,- Sk ked ho nájdete sa mi ohláste .... viete ja som chcela len radu, pretože so svokrou sa nedá dohodnut na ničom ... muž to skusal milon x , svokor sa tiež prihovoril ale tam v jej hlave sa to otočilo ona do toho bytu nevložila nič za svoj život nebyt mna a muža tak nemá ani novu linku v kuchyni ani nový záchod ani kupelnu .. proste by to vyzeralo ako za komunistov ale hlavne, že ona vsetko len chce ale nic nevracia.... poviem príklad... bola v nemocnici ok nebola na tom dobre vravela, že pojde na operáciu chrbtice ... z toho zišlo ... ja som mala tiež operáciu chrbtice a teraz mi je fajn ... dalej ... zacne pracovat v nejakom hypermarkete je tam 1/2 roka a potom ide pomaly na 2 ročnú PN-ku a toho bolo viac... od kedy zacala pracovat .. ona má 53 rokov a z toho má dopracované asi 18 rokov ... tak teraz mi na to niečo povedzte .. ja niesom chamtivá ani manžel my sme jej dosť pomohli ale co ona vždy povedala a my sme si mysleli., že to je tak vždy nás okolie o tom presvedcilo, že to nie je pravda... malý ju zbožnoval ale teraz sa mu ani za celý rok neozve ako babka... svojej dcére nepomohla ked porodila malú (jej vnučku ) malá má 7 mesiacov a ona nemá ani záujem ju vidiet .... totižto pred pôrodom dcéry u nej bývala a neplatila ani korunu .... prosímm..
Jasmine3, na tomto fóre myslím, že nám neprináleží posudzovať osobnosť tvojej svokry, jej charakter či skutky. Rovnako nemôžme posudzovať teba, lebo nepoznáme ani teba, ani tvoju svokru ani vaše pomery, to čo nám tu predostieraš, je len jednostranný pohľad na vec.

Jediné, čo tu môžeme urobiť, je posúdiť vec z hľadiska zákonov a navrhnúť riešenie v súlade so zákonom. A bohužiaľ, odhliadnuc od toh, čo svokra povedala alebo aká (možno) je, je 1/2 vlastníkom nehnuteľnosti, čo je závažný argument pre to, čo požaduje - teda vyplatenie jej podielu, aj za podmienky predaja bytu. Radu sme ti už dali, takž nemá význam ďalej očierňovať niekoho, kto tu nie je.

Ešte z podkladov, čo si napísala, by som ti mohol poradiť nasledovné:

1.300.000 by bola podľa teba polovica hodnoty bytu. Ak je to dvojizbový byt, tak odhaduješ jeho hodnotu na 2.600.000. (podľa ceny to bude asi BA). Ak by ste ho predali, dostali by ste teda 1.300.000. Keby ste si zobrali úver aspoň 700.000, mohli by ste si v širšom okolí BA kúpiť lanejší 2-izbový, ktorý by patril už len vám dvom a svokra by ste mohli v ňom doopatrovať. (Napr. v Malackách by ste mohli mať za 2 mil. dokonca až trojizbový). Tým by ste mali svokru z krku a mali by ste vlastné bývanie (aspoň nejaký začiatok).

Myslím, že nemá význam rozmýšľať tým smerom, že ako svokru obrať o jej majetok. Treba sa s ňou vysporiadať.
0 0
jasmine3 jasmine3

jasmine3 je offline (nepripojený) jasmine3

o.k. chcem sa este opýtat akou formou sa podáva majetkovoprávne vysporiadanie a sťažnosť na neplnenie si vlastníckych povinností ... to je v mene svokra .. môžte mu dat nejaké podrobnejsie inštrukcie???
dakujem
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
pozri tu: http://www.odkazy.sk/mambo1/index.ph...y&id=79&Itemid

celkom dole
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Anklar ma požiadal, aby som uviedol bližšie informácie o mediátoroch. Dávam to sem na poradu, možno to pomôže aj nikomu inému.

Činnosť mediátora vykonávajú advokáti, ktorí majú na to licenciu. Zoznam mediátorov sa dá nájsť na stránke komory mediátorov:

http://www.komoramediatorov.sk/zoznam.html
Naposledy upravil Chobot : 09.10.07 at 10:21
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
mám nemiestnu otázku: čo keby sa "drzá svokra" chcela nasťahovať do svojej polovice bytu aj s "chňupom?...aj taká varianta by predsa mohla nastať....
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Nie som si celkom istý, či je to správna stránka, pretože tam sú rady ohľadne manželov a BSM, ale svokrovci jasmine3 už sú dávno rozvedení.


jasmine3 Pozri príspevok
o.k. chcem sa este opýtat akou formou sa podáva majetkovoprávne vysporiadanie a sťažnosť na neplnenie si vlastníckych povinností ... to je v mene svokra .. môžte mu dat nejaké podrobnejsie inštrukcie???
dakujem
Na čo konkrétne sa chcete sťažovať? Na to, že neplatí poplatky za užívanie bytu? Myslím, že si stále nepochopila podstatu veci.

Ohľadne toho majetkoprávneho vysporiadania - to rieši jedine súd na základe návrhu jedného z majiteľov. Ale tiež nechápem, o čo vám ide. Veď tá svokra má záujem o majetkoprávne vysporiadanie, len vy s tým nesúhlasíte, resp. neviete sa vzájomne dohodnúť na forme.

Súd vás bude stáť kopec peňazí (súdny poplatok, advokát - sami sa asi nebudete zastupovať na súde,...). A nakoniec môže rozhodnúť, že treba nehnuteľnosť predať a peniaze rozdeliť. Síce skôr by asi súd svokra zaviazal vyplatiť svokru z bytu po čiastiach.

Takže môže dať návrh na súd, ale musíte vedieť presne, čo chcete dosiahnuť. Súd nerozhodne za vás, on len buď potrvdí to, o čo žiadate alebo vám to zamietne.

Takže ako by podľa teba mal znieť rozsudok? "Svokra nemá právo bývať vo svojom byte, ale musí prispievať na domácnosť sumou ...... SKK?
0 0
jasmine3 jasmine3

jasmine3 je offline (nepripojený) jasmine3

Vy ste ma asi nerozumeli svokra ešte majetkové nepodala chce to podat svokor po týchto vasich radách a po vas len požaduje ako to má spísat ..nic viac
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

jasmine3 Pozri príspevok
a po vas len požaduje ako to má spísat ..nic viac
Ja už žasnem nad drzosťou. Jasmine, dúfam, že si to tak nemyslela, ako si to napísala. Nikto tu nie je povinný nič spraviť ani pre teba ani pre tvojho svokra. Verím, že všetky príspveky v tejto téme boli písane, aby ti pomohli. No ty POŽADUJEŠ! Už mi je to smiešne. A nevšimla som si, že si sa tu bola bývala niekomu poďakovala.
Síce ja som neprispela ničím k problematike, ale skús formulovať svoje POŽIADAVKY trochu inak, lebo takto nebudíš najpríjemnejší dojem.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jasmine3 Pozri príspevok
Vy ste ma asi nerozumeli svokra ešte majetkové nepodala chce to podat svokor po týchto vasich radách a po vas len požaduje ako to má spísat ..nic viac
Ja som pochopil, že to chce dať svokor. Ale predtým musí vedieť, čo chce dosiahnuť. Majetkovoprávne vysporiadanie znamená, že jeden majiteľ vyplatí druhého, resp. že majetok sa na príkaz súdu predá a peniaze sa rozdelia. Takže čo chcete na súde navrhnúť, aby svokre prikázal?

Aby si videla, o čom to hovorím, prikladám ti jeden vzor žaloby na vysporiadanie spoluvlastníctva. Je to síce na hnuteľnú vec, ale rovnako by to znelo na nehnuteľnosť.


Žaloba na zrušenie a vyporiadanie podielového
spoluvlastníctva predajom veci
(§ 142 OZ)



Okresnému súdu
v Lučenci

Žalobca: Ignác Družný, bytom Lučenec, Poľná 132
Žalovaná: Jolana Veselá, bytom Breznička, Lúčna 29

o zrušenie a vyporiadanie podielového spoluvlastníctva predajom veci
I.
So žalovanou som žil ako s družkou v priebehu roku 1994, kedy som býval v jej dome v Brezničke. Vtedy sme spolu nadobudli, každý v jednej polovici, malotraktor ZŤS 25 č. motora 354128 za kúpnu cenu 45 000 Sk, aby sme mohli obrábať jej záhradu. Od januára 1995 so žalovanou ako družkou už nežijem a z jej domu som sa odsťahoval. Keďže malotraktor zostal u žalovanej, vyzval som ju listom z 28. mája 1995, aby mi vyplatila polovicu terajšej hodnoty malotraktora. Žalovaná mi odpovedala listom zo 14. júna 1995, že záhradu už predala, malotraktor nechce, pretože ho nepotrebuje a navrhla mi, aby som si malotraktor ja zobral a poskytol jej zaň primeranú náhradu.

II.
Pretože sa so žalovanou nevieme dohodnúť o zrušení a vyporiadaní podielového spoluvlastníctva k predmetnému malotraktoru a ani žiaden z nás ho nechce do výlučného vlastníctva, navrhujem, aby súd na základe vykonaného dokazovania vydal tento

rozsudok:
Podielové spoluvlastníctvo Ignáca Družného a Jolany Veselej k malotraktoru ZŤS 25 č. motora 354128 sa zrušuje predajom. Nariaďuje sa predaj tohto malotraktora s tým, že jeho výťažok bude medzi účastníkov rozdelený rovnakým dielom.
Žiaden z účastníkov nemá nárok na náhradu trov konania.
V Lučenci 15. júla 1995


Vedela by si sfomulovať, čo chcete mať v tej časti "rozsudok"?
0 0
jasmine3 jasmine3

jasmine3 je offline (nepripojený) jasmine3

ja neviem komu tu čo vadí som sa prisla len poradit ako co teba urobit...vidím že ste sveta znalí ... hájite práva toho komu sa podla Vas ubližuje... dakujem že ste mi pomohli... z určitých odpovedí som si vzala ponaučenie a z nejakých aj príklad .... neviem od čoho funguje táto poradna ... A TERAZ SOM DRZÁ
dakujem
0 0
jasmine3 jasmine3

jasmine3 je offline (nepripojený) jasmine3

to by nebol problém len som potrebovala aspon nejeký vzor- námet ako s tým zacat dakujem Chobot za vzor a som ti velmi vdačná
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Gabi03 Pozri príspevok
Ja už žasnem nad drzosťou. Jasmine, dúfam, že si to tak nemyslela, ako si to napísala. Nikto tu nie je povinný nič spraviť ani pre teba ani pre tvojho svokra. Verím, že všetky príspveky v tejto téme boli písane, aby ti pomohli. No ty POŽADUJEŠ! Už mi je to smiešne. A nevšimla som si, že si sa tu bola bývala niekomu poďakovala.
Síce ja som neprispela ničím k problematike, ale skús formulovať svoje POŽIADAVKY trochu inak, lebo takto nebudíš najpríjemnejší dojem.
Gabi, verím, že jasmine3 to nemyslela tak, ako si to ty pochopila. Možno tam malo byť napísané "sa len pýta, ako....". SKúsme si zachovať chladné hlavy bez emócií.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Skúsme pre zachovanie Porady takej ako si ju pamätám spred roka, nevnášať émócie do svojich príspevkov. Každá zo strán môže mať svoju pravdu a preto sa vyvarujme toho,že budeme ľudí nazývať že sú drzí. My tu za monitorom aj tak nevieme situáciu posúdiť objektívne,ak nevypočujeme obe strany, takže ak viem poradím, ak nie nezapájam sa.
To platí aj pre Teba Melnick.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať