Zavrieť

Porady

Chamtivá svokra

Dobrý den
Potrebuje súrne radu, ktroá bude užitocná a hlavne realizovateľná.
Bývame so svokrom ja, manžel, syn (10) v 2 iz. byte. Pred vyše 1 rokom sa svokrovci rozviedli ale už pred rozvodom nezili spolu vyže 1 1/2 roka.
Svokrovci sú spoluvlastníci bytu. Na začiatku prisla svokra s tým, že svoju 1/2 bytu prepíše na muža ale ako sa zoznámila s 1 hňupom tak zmenila názor. Teraz ho chce predat ( byt) ale nakolko svokor je 2 spoluvlastníkom s tým nesuhlasí. Pretože svokra už viac ako 3 roky neprispieva na byt ani korunou, že ona tam nebýva tal nebude dávat nic ani dan ani poistku, proste nic. Preto potrebujem zistit či je možné ju ná základe neplnenia si spoluvlastníckych povinností sťažnostou na súd pozbaviť práva na byt???
Ako to máme so svokrom spísat atd... prosím pomôžte naám. ... ona nás psychicky vydiera,že sa máme odsťahovat (nie je kam) , byt sme chceli prerobit na 3 izbový ale ona nesuhlasile.. povedzte je vôbec normálna???
Súrne potrebujem nejakú radu aby sme sa mohli posunut aspon koli synovi
Dakujem, dakujem, dakujem
Usporiadat
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Chobot Pozri príspevok
Gabi, verím, že jasmine3 to nemyslela tak, ako si to ty pochopila. Možno tam malo byť napísané "sa len pýta, ako....". SKúsme si zachovať chladné hlavy bez emócií.
Aby sme si rozumeli, nie som naštvaná, len už mi je to smiešne. Okrem toho aj ja dúfam, že to jasmine nemyslela tak, ako napísala, ale bohužiaľ, som len obyčajný smrteľný človek, ktorý nevie čítať myšlienky iných. A preto verím tomu, čo vidím napísané.
Ale máš pravdu, mala som byť radšej ticho.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Chobot Pozri príspevok
Anklar ma požiadal, aby som uviedol bližšie informácie o mediátoroch. Dávam to sem na poradu, možno to pomôže aj nikomu inému.

Činnosť mediátora vykonávajú advokáti, ktorí majú na to licenciu. Zoznam mediátorov sa dá nájsť na stránke komory mediátorov:

http://www.komoramediatorov.sk/zoznam.html
Toto je vynikajúca rada pre množstvo ľudí. Zasluhuje si ocenenie, žiaľ, opäť to nemôžem urobiť. Škoda. (chcela som pridať aspoň tú ruku s palcom dohora, ale asi som zasa dačo z(v)orala.)
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
anklar ,teraz som skúsila dať ocenenie a omylom som namiesto Chobota ocenila Gabi3
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
jasmine3 Pozri príspevok
ja neviem komu tu čo vadí som sa prisla len poradit ako co teba urobit...vidím že ste sveta znalí ... hájite práva toho komu sa podla Vas ubližuje... dakujem že ste mi pomohli... z určitých odpovedí som si vzala ponaučenie a z nejakých aj príklad .... neviem od čoho funguje táto poradna ... A TERAZ SOM DRZÁ
dakujem
Táto Porada funguje na dobrovoľnosti ľudí, ktorí radia bez nároku na honorár!
Obdivujem úprimne Chobota za jeho trpezlivosť a snahu, zaslúžil by si vyznamenanie. Ja by som toľkú trpezlivosť nemala,
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Melnick Pozri príspevok
anklar ,teraz som skúsila dať ocenenie a omylom som namiesto Chobota ocenila Gabi3
Tak už tomu rozumiem!!!
A som sa nádejala, že už konečne budem VIPka.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Melnick Pozri príspevok
anklar ,teraz som skúsila dať ocenenie a omylom som namiesto Chobota ocenila Gabi3

Problém bol v tom, že anklar mi tesne predtým udelil bod (za čo zároveň ďakujem), preto nemohol pridať ďalší. Musí medzitým oceniť niekoho iného, nedá sa dvakrát za sebou oceniť jedným poraďákom ten istý poraďák.

Inak dávam do pozornosti novozaloženú tému:

http://www.porada.sk/t62520-exmanzel...locny-dom.html

ktorá má veľa spoločného s touto, akurát z druhej strany.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
jasmine3 Pozri príspevok
ja neviem komu tu čo vadí som sa prisla len poradit ako co teba urobit...vidím že ste sveta znalí ... hájite práva toho komu sa podla Vas ubližuje... dakujem že ste mi pomohli... z určitých odpovedí som si vzala ponaučenie a z nejakých aj príklad .... neviem od čoho funguje táto poradna ... A TERAZ SOM DRZÁ
dakujem
To je milučké! No, teraz si fakt drzá. Keď chceme rady, tak to aj tak formulujeme. Ty však rovno požaduješ. Preto tie, trochu podráždené slová od Gabi. Iné: Tu prezentujú svoje názory na Tvoj problém osoby, ktoré nie sú v ňom emocionálne zainteresované, na rozdiel od Teba. Títo ľudia preto k Tvojmu problému pristupujú z hľadiska faktov, čo Ty teraz, vo svojom rozpoložení nedokážeš. Skús sa teda k príspevkom postaviť podľa toho.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Melnick Pozri príspevok
anklar ,teraz som skúsila dať ocenenie a omylom som namiesto Chobota ocenila Gabi3
Takto si nás potešila obidve naraz, Melnick. Ty teda vieš, ako s ľudmi narábať!
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
a nielen vás dve aj Chobotovi som udelila..
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Gabi03 Pozri príspevok
Tak už tomu rozumiem!!!
A som sa nádejala, že už konečne budem VIPka.
Gabi ,Ty už VIPka aspoň pre mňa ,si.
0 0
jasmine3 jasmine3

jasmine3 je offline (nepripojený) jasmine3

ako pardon dobre sa vam zabáva ???
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Jasmine prepáč za všetkých, vôbec sa to netýka témy. Ale je milé, keď sa k tebe správaju milo. Aj keď je to maskovaná pochabosť?!
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ja sa tu rehocem na celú kanceláriu. (ešteže som sama) To som nechcela takto ozelenieť!

A to som tak netrpezlivo čakala na ten jubilejný bod! Že aká budem múdra v odbornej téme.... No dík, som sa stala VIP-kou, lebo som bola negatívna.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
sorrrrrrry
Príspevok od Gabi A som sa nádejala, že už konečne budem VIPka.
veď už máš nárok - 40 bodov, riško



sakriš - to je rýchlosť, ani som nestihla dopísať
0 0
jasmine3 jasmine3

jasmine3 je offline (nepripojený) jasmine3

dakujem vám ... za vsetko
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
jasmine3 Pozri príspevok
ako pardon dobre sa vam zabáva ???
Jasmine, tým,že Chobot Ti skutočne pomohol ,považujeme tému tak trochu za ukončenú. Skús aj Ty byť a nie . Neboj, rozumným dialógom so svokrou, verím,že aj Tvoj problém vyriešite k obojstrannej spokojnosti. Držím .

PS: Áno a možno sa aj zabávame ,ale určite nie na Tvojom probléme. Táto práca,ktorú robíme je taká vyčerpávajúca,že za chvíľkové vybočenie z témy, ani mnohí nemôžeme- jednoducho to príde.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Gabi03 Pozri príspevok
Ja sa tu rehocem na celú kanceláriu. (ešteže som sama) To som nechcela takto ozelenieť!

A to som tak netrpezlivo čakala na ten jubilejný bod! Že aká budem múdra v odbornej téme.... No dík, som sa stala VIP-kou, lebo som bola negatívna.
Gratulujeme, Gabi!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Gabi03 Pozri príspevok
Ja sa tu rehocem na celú kanceláriu. (ešteže som sama) To som nechcela takto ozelenieť!

A to som tak netrpezlivo čakala na ten jubilejný bod! Že aká budem múdra v odbornej téme.... No dík, som sa stala VIP-kou, lebo som bola negatívna.
Uff vidím , že ste tu narobili riadny mrník Gabi gratulujem k VIP
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ďakujem, som poctená vašim záujmom. Ale fakt sa cítim hlúpo.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Gabi03 Pozri príspevok
Ďakujem, som poctená vašim záujmom. Ale fakt sa cítim hlúpo.
Gabi vôbec sa nemusíš cítiť hlúpo , lebo ono tak či tak by to k tej 40 prišlo a jedného dňa by si ozelenela
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať