Zavrieť

Porady

Úmrtie po dopravnej nehode

Zaujímal by ma názor viacerých na tomto fóre

Suseda prišla za mnou a prosila ma o radu. Ja by som rád poprosil vás.

Pred dvomi mesiacmi sa vybral jej manžel na bicykli navštíviť svoju sestru. Býva 20 km od nás, čo bolo na bicykel dosť. Po nejakom čase sa vrátil a povedal jej, že u sestry ani nebol, pretože mal nehodu. Vtedy boli tie vysoké teploty, tak sme si všetci mysleli, že sa mu zatočila hlava a jednoducho spadol. Nik mu neveril. Vyzeral však čudne. Prišlo mu zle a začal strácať zrak. Ňa druhý deň šiel na pohotovosť. Odtiaľ ho poslali na očnú pohotovosť. Bola sobota, tak nešiel s tým, že pôjde v pondelok, pretože tá očná pohotovosť bola iba v krajskom meste a tam mal problém sa dostať. V pondelok si ho už v stále sa zhoršujúcom stave nechali v nemocnici a o dva týždne po nehode zomrel na mŕtvicu. Dostala sa mu do mozgu krvná zrazenina.
Dnes asi dva mesiace po nehode dostala na naše veľké prekvapenie (vlastne jej nebohý manžel dostal) list z poisťovne, v ktorom ho žiada zaplatiť 34 tisíc korún. Poisťovňa totiž zaplatila vodičovi škodu na aute a požaduje náhradu od nebožtíka. Až teraz sme pochopili, ako sme mu krivdili, keď sme mu neverili. K listu od poisťovni bola pripojená aj zápisnica od policajtov. Nebohý nafúkal 0,75 promile. Čo si myslíte, čo má vdova spraviť? Nebola zanedbaná prvá pomoc po nehode? Boli tam aj policajti. Nemali sa zaujímať aj o jeho zdravotný stav? Musí to vdova zaplatiť? List prišiel na jeho meno. Nevedia, že zomrel. Ďakujem za vaše názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    minciarik Pozri príspevok
    Zaujímal by ma názor viacerých na tomto fóre

    Suseda prišla za mnou a prosila ma o radu. Ja by som rád poprosil vás.

    Pred dvomi mesiacmi sa vybral jej manžel na bicykli navštíviť svoju sestru. Býva 20 km od nás, čo bolo na bicykel dosť. Po nejakom čase sa vrátil a povedal jej, že u sestry ani nebol, pretože mal nehodu. Vtedy boli tie vysoké teploty, tak sme si všetci mysleli, že sa mu zatočila hlava a jednoducho spadol. Nik mu neveril. Vyzeral však čudne. Prišlo mu zle a začal strácať zrak. Ňa druhý deň šiel na pohotovosť. Odtiaľ ho poslali na očnú pohotovosť. Bola sobota, tak nešiel s tým, že pôjde v pondelok, pretože tá očná pohotovosť bola iba v krajskom meste a tam mal problém sa dostať. V pondelok si ho už v stále sa zhoršujúcom stave nechali v nemocnici a o dva týždne po nehode zomrel na mŕtvicu. Dostala sa mu do mozgu krvná zrazenina.
    Dnes asi dva mesiace po nehode dostala na naše veľké prekvapenie (vlastne jej nebohý manžel dostal) list z poisťovne, v ktorom ho žiada zaplatiť 34 tisíc korún. Poisťovňa totiž zaplatila vodičovi škodu na aute a požaduje náhradu od nebožtíka. Až teraz sme pochopili, ako sme mu krivdili, keď sme mu neverili. K listu od poisťovni bola pripojená aj zápisnica od policajtov. Nebohý nafúkal 0,75 promile. Čo si myslíte, čo má vdova spraviť? Nebola zanedbaná prvá pomoc po nehode? Boli tam aj policajti. Nemali sa zaujímať aj o jeho zdravotný stav? Musí to vdova zaplatiť? List prišiel na jeho meno. Nevedia, že zomrel. Ďakujem za vaše názory.
    Tak v prvom rade by som si na vašom mieste zistil okolnosti dopravnej nehody, vypýtal zápisnicu o dopravnej nehode. Pokiaľ jej manžel bo vinný, tak poisťovňa má prívo vymáhať škodu od vinníka nehody (rovnako ako keby šoféroval auto a spôsobil by nehodu). Navyše mal alkohol v krvi.

    Treba si zistiť o veci čo najviac faktov, bez toho sa nedá pohnúť ďalej. Pokiaľ na základe zistených skutočností si budete istý, že doprevnú nehodu on nespôsobil, že nebol vinný, tak môžete zamietnuť plnenie.

    Pokiaľ sa preukázala jeho vina, tak poisťovňa môže vymáhať škodu aj od dedičov. Jedine, keby nič nededili, tak nemá čo vymôcť, lebo dedič ručí za pouričiteľove záväzky len do výšky dedičstva.
    Suseda je taká chudera. Pred manželom jej zomrel chorý syn. V priebehu pár mesiacov robila dva pohreby. Ja jej chcem poradiť, že nech zájde za tým vodičom a nech sa s ním skúsi dohodnúť. On a ani policajti sa pravdepodobne nezaujímali o zdravotný stav jej manžela. Podľa mňa bolo potrebné zistiť, či nemá vnútorné, či iné zranenie po kolízii s automobilom! Manželka nevedela o tejto nehode. On ju síce spomenul, ale mu neverila. Ani ja som mu neveril, takže nik netrval ani na jeho okamžitom vyšetrení. Inak si myslím, že by mohla podať trestné oznámenie pre neposkytnutie pomoci. Ale nie som si istý. Keby vodič zaplatil poisťovni škodu, ani ona by si neuplatňovala žiadne nároky. Čo Vy nato?

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    minciarik Pozri príspevok
    Zaujímal by ma názor viacerých na tomto fóre

    Suseda prišla za mnou a prosila ma o radu. Ja by som rád poprosil vás.

    Pred dvomi mesiacmi sa vybral jej manžel na bicykli navštíviť svoju sestru. Býva 20 km od nás, čo bolo na bicykel dosť. Po nejakom čase sa vrátil a povedal jej, že u sestry ani nebol, pretože mal nehodu. Vtedy boli tie vysoké teploty, tak sme si všetci mysleli, že sa mu zatočila hlava a jednoducho spadol. Nik mu neveril. Vyzeral však čudne. Prišlo mu zle a začal strácať zrak. Ňa druhý deň šiel na pohotovosť. Odtiaľ ho poslali na očnú pohotovosť. Bola sobota, tak nešiel s tým, že pôjde v pondelok, pretože tá očná pohotovosť bola iba v krajskom meste a tam mal problém sa dostať. V pondelok si ho už v stále sa zhoršujúcom stave nechali v nemocnici a o dva týždne po nehode zomrel na mŕtvicu. Dostala sa mu do mozgu krvná zrazenina.
    Dnes asi dva mesiace po nehode dostala na naše veľké prekvapenie (vlastne jej nebohý manžel dostal) list z poisťovne, v ktorom ho žiada zaplatiť 34 tisíc korún. Poisťovňa totiž zaplatila vodičovi škodu na aute a požaduje náhradu od nebožtíka. Až teraz sme pochopili, ako sme mu krivdili, keď sme mu neverili. K listu od poisťovni bola pripojená aj zápisnica od policajtov. Nebohý nafúkal 0,75 promile. Čo si myslíte, čo má vdova spraviť? Nebola zanedbaná prvá pomoc po nehode? Boli tam aj policajti. Nemali sa zaujímať aj o jeho zdravotný stav? Musí to vdova zaplatiť? List prišiel na jeho meno. Nevedia, že zomrel. Ďakujem za vaše názory.
    Keby sa stala takáto dopravná nehoda mne a to by ani nemuseli byť prizvaní policajti, trvala by som na vyšetrení človeka s ktorým došlo ku kolízii. Sama by som ho naložila do auta a nebrala by som do úvahy žiaden jeho protiargument,že nechce podstúpiť vyšetrenie. Podľa mňa postup zo strany vodiča a aj polície bol minimálne neštandardný ak nie ľahostajný.
    Ale to je ozaj iba môj názor.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    susedka, aby sa mohla od niečoho odraziť, potrebuje pitevnú správu manžela, potom zápisnicu z dopravnej nehody a podľa toho sa bude dať vo veci konať

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Podľa mňa postup zo strany vodiča a aj polície bol minimálne neštandartný ak nie ľahostajný.
    v tejto veci konať:
    trestné oznámenie na neznámeho páchateľa vo veci neposkytnutia prvej pomoci......................................
    .................
    dôležitá je pitevná správa,

    Nika je offline (nepripojený) Nika

    Nika
    Melnick Pozri príspevok
    Keby sa stala takáto dopravná nehoda mne a to by ani nemuseli byť prizvaní policajti, trvala by som na vyšetrení človeka s ktorým došlo ku kolízii. Sama by som ho naložila do auta a nebrala by som do úvahy žiaden jeho protiargument,že nechce podstúpiť vyšetrenie. Podľa mňa postup zo strany vodiča a aj polície bol minimálne neštandardný ak nie ľahostajný.
    Ale to je ozaj iba môj názor.
    Syn mal nehodu minulé leto. Nebol na vine ani nebol pod vplyvom alkoholu. Išiel na motorke po hlavnej a vodička, ktorá vychádzala z parkoviska mu nedala prednosť. Urobil salto cez motorku a dopadol na chrbát. Našťastie mal na chrbáte veľký batoh. No a vodička aj policajti sa ho iba spýtali, ako sa cíti a nechali ho tam samého. Ešte si musel aj tú motorku sám odťahovať z cesty. Až po dvoch hodinách sa dovolal manželovi a ten tam poňho išiel. Nechcel ísť k lekárovi, ale ja som ho donútila .........No tak to vyzerá, že ten prístup je štandardný......

    Úmrtie po dopravnej nehode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.