Zavrieť

Porady

Psychický teror na pracovisku

Neviem kam to umiestniť tak to dávam do rubriky Zdravie.v Práci máme riaditeľku ,ktorá jedna s nami ako s malými deťmi ,mení nálady a všetko musí odsúhlasiť.Nie som jediná čo s ňou v tichosti bojuje ,ale bojí sa niečo povedať ,lebo ona má hneď argumenty. Až by som sa odvážila komunikácia by sa zhoršila.Dala by mi to pocítiť iným spôsobom. Nemám inú robotu a viem ,že na moje miesto by mala hneď ďalších záujmcov,ale vyťažuje nás na maximum.Viac ľudí kvoli nej odišlo,ale neprizná si to a povie , že ľudia si nevážia prácu.Kolektív je fajn ,dobre si rozumieme ,ale bojíme sa mať aj lepšiu náladu ,lebo vidno ,že jej to prekáža. Smejeme sa keď sa ona smeje.Teraz si položíte otázku ,že to nie je možné. NO cudzí človek by ju charakterizoval ako milú osobu ,ale vie byť zákerná.Je to žena mnohých tvári.A odoberá to dosť energiu. Má ľudí akoby zaškatuľkovaných a podľa toho sa k nim správa aj keď tvrdí ,že je objektívna. A prečo to vlastne píšem? no možno mi niekto poradí ako si nepripúšťať takéto správanie a nedať si odoberať energiu,lebo aj keď sa snažím ,nečakaný útok ma vždy zaskočí a neviem sa brániť.Každý kto prišiel na naše pracovisko a prešiel krst ohňom tak povedal ,že nikdy neveril,že sa tak naozaj správa.A nikto nechce ísť k nám robiť.
Usporiadat
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

áno, aj ja som mala podobnú šéfku ako píše Sylvinka35, čistá katastrofa, na ľudí ziapala, že sa pred ňou vážne rozplakali aj chlapi, a to už bolo silné kafe. My povedzte kto takých šéfov na tie pozície vyberá???
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

aj my sme mali takuto sefku, bola to mlada baba (27 rocna), ale strasne naladova, jedine jej pozitivum bolo, ze sa naozaj rozumela nasej robote, ludia sa normalne bali chodit domov po skonceni pracovnej doby, lebo mala kancel akurat pri vychode, a vzdy otvorene dvere ked sa niekto smial, hned vykrikovala, ze co sa smeje, psycho
vzdy som k nej chodila po obede, ked bola najedena, vtedy bola spokojna a nic nehrozilo
nakoniec to dopadlo tak, ze ju presunuli do ineho statu, co sa jej teda vobec nepacilo, za to nam vsetkym velmi
ked uz bola prec, sem tam prisla na navstevu, a bola ako med, a stale hovorila, ze by sa k nam chcela vratit

osobne si myslim, ze zeny su priserne sefky, bud sa spravaju ako taketo panovacne mrchy, alebo sa vsetkeho boja, a stale stresuju
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
KatarinaNR Pozri príspevok
áno, aj ja som mala podobnú šéfku ako píše Sylvinka35, čistá katastrofa, na ľudí ziapala, že sa pred ňou vážne rozplakali aj chlapi, a to už bolo silné kafe. My povedzte kto takých šéfov na tie pozície vyberá???
Obyčajne to býva vo firmach, kde taky človek je od založenia. No a vraj to ma za dlhoročné pracovanie pre firmu. Ja som niečo podobne zažil v banke na pobočke - 1996. A som ale rad, že teraz viem rozoznať a važiť si človeka na do mnou, čo vie naozaj slušne s ludmi pracovať.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Azapad, ja ked vidim nasranu zenu, tak v mysli tuzim, aby sa usmiala. Dovtedy ju uriekam, kym sa neusmeje. A ono to funguje. :-)
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
No ano, je umenie pracovať s ludmi. Je to o vzajomnej koleracii a ak nikto necgce naladiť usmev, tak tam nebude pohoda.
0 0
Jurivo Jurivo

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

Prečítajte si tento článok, je veľmi výstižný:
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/n...ce_220099.html
2 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
No ja už mam nejaky rok za sebou v takom otvorenom priestore. Treba sa s tym naučiť žiť.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Je rozdiel, či človek pracuje na pobočke v banke, kde prichádza do styku s de facto kľudnými klientmi, alebo robí akúkoľvek inú, ale najmä tvorivú prácu. Redaktori, projektanti a pod. Banky pre normálnu verejnosť mali vždy otvorené priestory.
0 0
Zimama Zimama

Zimama je offline (nepripojený) Zimama

... už keď som videla tento druh "kancelárií" ešte len v amerických filmoch, som si pomyslela, že z tohto nemôže vzísť nič dobré...

Nie je to pre každého - ja sama si neviem ani predstaviť byť celých 8 hodín všetkým na očiach...
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

no ja som robila v Sony v NR, veľmi som sa tam tešila, jednoducho svetová prosperujúca firma, keď som vošla do tých dverí, fuuuu ani neviem popísať ten pocit. Asi 120ľudí v kancelárií a to sme bola malá kancelária, kde bolo len ekonomické oddelenie a IT, fu keď mal číňanec konferenčný hovor, museli sme si dať slúchadlá s hudbou na uši, lebo to sa nedalo. To nebolo všetko, ja ako finančný kontrolór a teda aj všetci ostatní administratívny pracovníci sme sa museli obliekať do takej antisexuálnej vesty a takých topánok umelých, v ktorýcch sa potili nohy a ktoré boli rovnaké pre mužov a ženy. Ja sa rada obliekam a každý človek myslím, teda väčšina dáva svoju osobnosť najavo aj spôsobom prejavu a aj toho vizuálneho, a mala som teda čo robiť aby som sa ja sama so sebou s tým stotožnila, ako koľvek som si to nahovárala, nedarilo sa mi to. Nebolo to to pravé orechové a pritom som sa tam tak tešila.......
mám rada ľudí a som spoločenský typ ale toto pri práci s číslami mi vôbec nevyhovovalo, nedalo sa sústrediť, veľmi veľa ľudí všade......telefony, konverencie, porady, to všetko v tej jednej miestnosti......len toľko môj osobný postreh
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Zimama Pozri príspevok
... už keď som videla tento druh "kancelárií" ešte len v amerických filmoch, som si pomyslela, že z tohto nemôže vzísť nič dobré...

Nie je to pre každého - ja sama si neviem ani predstaviť byť celých 8 hodín všetkým na očiach...
Máš aj pozitívne skúsenosti s ich priblblými filmami (typu ona chce byť hlavná roztlieskavačka, on hrdina v bejzbale; ona preafektovaná "embr alebo rejčl alebo hedr" sa zamiluje do drogového dílera; ona ho má rada, on ju nie, potom on ju áno, ona už nie; a pod)?
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Zimama Pozri príspevok
... už keď som videla tento druh "kancelárií" ešte len v amerických filmoch, som si pomyslela, že z tohto nemôže vzísť nič dobré...

Nie je to pre každého - ja sama si neviem ani predstaviť byť celých 8 hodín všetkým na očiach...
Pracoviská tohto druhu sa vyskytli na Slovensku už za 1. ČSR, boli to zhodou okolností účtarne (nemecká firma). Šéf za sklom. Pracovníci už v tej dobe neboli spokojní. Avšak platové podmienky boli na tú dobu nadštandardné aj pre maturanta bez praxe.
Dnes človek stráca sám seba, prichádza o "bublinu". Všade tesno. Ešte aj na cestách človek stráca súkromie, hromadná doprava prepchatá, v zápchach auto na aute, okolo nás kedysi na výpadovke z mesta (BA) prešli tri autá za deň, dnes nekonečné kolóny.
Každý všetko nepreberá.
Viem, že firmy napr. vo Švédsku ak ide o projektové kancelárie alebo redakcie, tak ľudia pracujú doma. Stretnú sa raz denne alebo podľa potreby ak ide o teamovú prácu na cca 2 hod. a rozídu sa po svojom tvoriť. Je to ekonomickejšie a ľudskejšie.
Určite nie všetky, ale u nás sa takto asi nepracuje.
Farmácia prekvitá ako nikdy predtým.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
korela 15.01.12, 18:41
Je rozdiel, či človek pracuje na pobočke v banke, kde prichádza do styku s de facto kľudnými klientmi, alebo robí akúkoľvek inú, ale najmä tvorivú prácu. Redaktori, projektanti a pod. Banky pre normálnu verejnosť mali vždy otvorené priestory.
Aj na ústredí su ludia v otvorených priestoroch, ak to počítam, tak možno aj 5-6 rokov mam tak za sebou.
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
KatarinaNR Pozri príspevok
......finančný kontrolór a teda aj všetci ostatní administratívny pracovníci sme sa museli obliekať do takej antisexuálnej vesty ......
A mali by si obliecť sexuálnu vestu?
Čo kedysi dielňa? Tam sa chodilo v monterkach. Mne tak otec pracoval vyše 40 rokov. Nič v zlom, robili tam aj ženy. Mysliš, že sa mohli sťažovať, že je to antisexuálne?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

duves Pozri príspevok
A mali by si obliecť sexuálnu vestu?
Čo kedysi dielňa? Tam sa chodilo v monterkach. Mne tak otec pracoval vyše 40 rokov. Nič v zlom, robili tam aj ženy. Mysliš, že sa mohli sťažovať, že je to antisexuálne?
Nakoniec išlo o kanceláriu, nie o výrobný priestor. Mňa pohoršili viac ako vesty (rovnošaty), umelohmotné topánky. Ak boli uzavreté, byť v nich počas celej pracovnej doby je zdraviu ohrozujúce.
Ak bola ešte aj vesta z nejakého nemožného lacného materiálu a farby..., normálny človek zdrhne. Ak sa dá.



Kedysi dielňa? Aj dnes. To nie je rovnošata, ale pracovný odev. Ak sa niekomu začnú namotávať montérky, alebo nedajbože vlasy na sústruh...
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

no duves, ale to sme všetci v kancli sedeli celý deň za pc, načo tie vesty? Topánky? hrozné umelé, mne teda bežne noha nesmrdí ale toto bol čistý des. Cez leto zima. Sedela som mala som šál, silonky, nohavice, vonku 33stupňov, no prečo? lebo 150ks počítačov potrebuje zimu, potom ten pocit keď som vyšla von........ nešlo mi o to, že tie vesty sú antisexuálne, ale boli zbytočné, niekoho blbý výmysel, úplne neopodstatnený, zbytočný. Klíma fúkala všade, keď začala chrípkové obdobie, všetky bacile kolovali..........a mohla by som ešte pokračovať...
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

...korela zrejme dobre vie o čom píšem, keďže tie topánky...... :-)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať