Zavrieť

Porady

Storno dokladu z ERP

Tomi Tomi

Tomi je offline (nepripojený) Tomi

Neniem ako posúdiť storno dokladu z ERP, predávame nahradné diely a ak zákaznik niečo kúpi a následne zistí, že tovar mu nevyhovuje npr. typ tak robýme storno. Máme to posudzovať ako dobropis a uvádzať do r. 23 daňového priznania? Má s tým niekto skúsenosť. Ďakuje za každú odpoveď.
Usporiadat
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Dobrý deň, rada by som sa opýtala na tento prípad z pohľadu nákupcu. Ak sme 16.10. - nakúpili materiál a následne ten istý materiál a to isté množstvo sme vôbec nepoužili a vrátili späť 22.10.- ako zaúčtovať tieto dva doklady z ERP. Teda prvý mi je jasný a druhý - vrátenie materiálu ako opravu ZD? Keďže tam nie je uvedené pôvodné číslo dokladu, ku ktorému sa vrátenie vzťahuje, možno tento doklad zaevidovať ako opravu ZD?

Vopred ďakujem za každú radu
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

L-M Pozri príspevok
Dobrý deň, rada by som sa opýtala na tento prípad z pohľadu nákupcu. Ak sme 16.10. - nakúpili materiál a následne ten istý materiál a to isté množstvo sme vôbec nepoužili a vrátili späť 22.10.- ako zaúčtovať tieto dva doklady z ERP. Teda prvý mi je jasný a druhý - vrátenie materiálu ako opravu ZD? Keďže tam nie je uvedené pôvodné číslo dokladu, ku ktorému sa vrátenie vzťahuje, možno tento doklad zaevidovať ako opravu ZD?

Vopred ďakujem za každú radu
posúvam
0 0