Zavrieť

Porady

Usporiadat
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

sonička Pozri príspevok
Mala by som otázku sú vlastne povinné výstupné lekárske prehliadky keď daný zamestnanec nevykonáva práce, kt. by ohrozili jeho zdravie, ani na rizikovovm pracovisku?
V súlade so zákonom 126/2006 o verejnom zdravotníctve je zamestnávateľ povinný poslať zamestnanca pri skončení pracovného pomeru na výstupnú lekársku prehliadku - §19, odst.2 písm. d.
Nie je to náhodou aj v záujme zamestnavateľa? choroby z povolania a pod.
0 0
fimka fimka

fimka je offline (nepripojený) fimka

Obnovujem tému výstupných lekárskych prehliadok. Zaujímalo by ma, ako to v praxi funguje. Nie je mi totiž jasné:

1. ako donútim zamestnanca, aby vôbec výstupnú prehliadku absolvoval

2. môžem so zamestnancom ukončiť pracovný pomer, ak mi nedonesie lekárske osvedčenie o absolvovaní výstupnej zdravotnej prehliaky s tým, že pri ukončení prac. pomeru mu dám podpísať vyhlásenie, že bol na povinnosť absolvovania výstupnej lekárskej prehliadky vyzvaný a v prípade, že výstupnú lek. prehliadku neabsolvuje do istého dátumu, berie všetky dôsledky z jej neuskutočnenia na seba. Obstojí to vôbec pred IBP?

Vdaka za vase nazory.
0 0
fimka fimka

fimka je offline (nepripojený) fimka

Posúvam.
0 0
pracovisko pracovisko

pracovisko je offline (nepripojený) pracovisko

fimka Pozri príspevok
Obnovujem tému výstupných lekárskych prehliadok. Zaujímalo by ma, ako to v praxi funguje. Nie je mi totiž jasné:

1. ako donútim zamestnanca, aby vôbec výstupnú prehliadku absolvoval

2. môžem so zamestnancom ukončiť pracovný pomer, ak mi nedonesie lekárske osvedčenie o absolvovaní výstupnej zdravotnej prehliaky s tým, že pri ukončení prac. pomeru mu dám podpísať vyhlásenie, že bol na povinnosť absolvovania výstupnej lekárskej prehliadky vyzvaný a v prípade, že výstupnú lek. prehliadku neabsolvuje do istého dátumu, berie všetky dôsledky z jej neuskutočnenia na seba. Obstojí to vôbec pred IBP?

Vdaka za vase nazory.
Upozorňujem, že výstupné lekárske prehliadky nemusí absolvovať každý, dôležité sú u skončení pracovného pomeru zo zdravotných dôvodov, ďalej u pracovníkov pracujúcich v prostredí, ktoré môže ohrozovať ich zdravie, alebo prispieť v neskoršom období k zhoršeniu zdravia a tzv. následné prev. prehliadky v určených intervaloch po ukončení práce v prostredí so zdraviu škodlivými faktormi, ktorých pôsobenie sa môže prejaviť v neskoršom období.
0 0
vajda65 vajda65

vajda65 je offline (nepripojený) vajda65

nemáte niekto náhodou vzor toho tlačiva, ktoré by mali používať zamestnanci ak chcú odmietnuť výst. lekársku prehliadku a vzdávajú sa tým akýchkolvek dalších právnych postupov voči svojmu pred. zamestnávateľovi?
0 0
vajda65 vajda65

vajda65 je offline (nepripojený) vajda65

nikto nieč?
0 0
breckova breckova

breckova je offline (nepripojený) breckova

Dobrý deň.
Môžete ma niekto nasmerovať ako sa dostanem k zák. 126/2006 ?

Vopred ďakujem.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Skús na www.justice.gov.sk . Tam Ti ponúkne zákon ak bol novelizovaný, tak aj s novelizáciami. Alebo na www.zbierka.sk , zadáš číslo zákona a vyhľadá Ti ho
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
ahojte potrebujem bleskurýchlu odpoveď! zam-covi skončil PP na dobu určitú (montér - práca vo výškach), zam-ľ vyžaduje od neho výstupnú prehliadku a kázal mi zadržať výplatu kým si ju neurobí. musí mať ten zam-c výstupnú prehliadku? musím mu dať výplatu lebo už bežal na inšpektorát práce a nechcela by som problémy. + prehliadky si hradia samy je to OK? pomoc prosim
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
haloooo nikto neviete poradiť prosim
0 0
mirrom mirrom

mirrom je offline (nepripojený) mirrom

gven75 Pozri príspevok
ahojte potrebujem bleskurýchlu odpoveď! zam-covi skončil PP na dobu určitú (montér - práca vo výškach), zam-ľ vyžaduje od neho výstupnú prehliadku a kázal mi zadržať výplatu kým si ju neurobí. musí mať ten zam-c výstupnú prehliadku? musím mu dať výplatu lebo už bežal na inšpektorát práce a nechcela by som problémy. + prehliadky si hradia samy je to OK? pomoc prosim
neviem , ci si je ten kto tu prehliadku vyzaduje uvedomuje vsetky suvislosti, ci ma firma vsetky nalezitosti BOZP v poriadku. zdravotne prehliadky vo vztahu k praci vykonavat totiz zo zakona ma Prac. zdrav. sluzba PZS. a v plnej miere to hradi zamestnavatel. z tvojho textu som pochopil, ze zamestnanec by isiel k svojmu obvodnemu? , ked spominas uhradu. ak totiz tu "vypalnicku" zmluvu s PZS nemate uzatvorenu, tak by som nijaky kontakt s Inspektoratom neriskoval, lebo tu zmluvu budete musiet velmi rychlo uzatvarat .
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať