Zavrieť

Porady

Daň z MV - od 2008

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Postrehli ste, že podľa pripravovanej parlamentom schválenej - zatiaľ nezverejnej - novely Zákona o miestnych daniach
sa bude DMV preddavkami a vyrovná sa po uplynutí roka a DMV bude zamestnávateľ platiť aj za zamestnancove auto?

Link na návrh novely som odstránila, Zákon v novelizovanom znení pozrite v # 38
________

Prezident zákon podpísal 19.11.2007__________
Ešte doplním: Novela zákona je uverejnená 27.11.2007 v Zbierke zákonov pod č. 538
Naposledy upravil Rozalka : 01.12.07 at 14:09 Dôvod: odstránený link na "návrh"
Usporiadat
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Tweety Pozri príspevok
Ak nepresahuje 20000.-, tak áno.
Ak presiahne 20 tis a nepresiahne 250 tis, tak sa bude platiť 1/4 k 31.03.2008
0 0
renata renata

renata je offline (nepripojený) renata

Johanka, to znamená, že ak máme vozidlá v evidencii DI v Novom Meste n/V, tak treba zaplatiť DzMV Daňovému úradu v NMnV (vrátane zasielania oznámení a podania DP) a nie nášmu miestne príslušnému daňovému úradu, ktorý spravuje ostatné naše dane?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

renata Pozri príspevok
Johanka, to znamená, že ak máme vozidlá v evidencii DI v Novom Meste n/V, tak treba zaplatiť DzMV Daňovému úradu v NMnV (vrátane zasielania oznámení a podania DP) a nie nášmu miestne príslušnému daňovému úradu, ktorý spravuje ostatné naše dane?
Nahlasujete svojmu správcovi dane.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
liba2 Pozri príspevok
Nahlasujete svojmu správcovi dane.
Libuš všetky mám v PK, keď sme dve umiestnili do prevádzky v BA, museli sme dať DP na príslušný DU v BA a aj zaplatiť daň a zmenu sme nahlásili svojmu správcovi.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ALDA Pozri príspevok
Libuš všetky mám v PK, keď sme dve umiestnili do prevádzky v BA, museli sme dať DP na príslušný DU v BA a aj zaplatiť daň a zmenu sme nahlásili svojmu správcovi.
Nie je náhodou na účely výberu dane z MV v celom Bratislavskom kraji jednotné číslo účtu?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

ALDA Pozri príspevok
Libuš všetky mám v PK, keď sme dve umiestnili do prevádzky v BA, museli sme dať DP na príslušný DU v BA a aj zaplatiť daň a zmenu sme nahlásili svojmu správcovi.
Tak ja skúsenosť nemám, len čítam zo zákona a citujem (možno si to zle vykladám ?) :
§90
(2) Daňovník, ktorému vznikne alebo zanikne daňová povinnosť, je povinný oznámiť túto skutočnosť správcovi dane miestne príslušnému podľa miesta evidencie vozidla do 30 dní odo dňa vzniku alebo zániku daňovej povinnosti, okrem daňovníka podľa § 85 ods. 2 písm. a).
§91
(10) Preddavky na daň platí daňovník tomu daňovému úradu, ktorý je miestne príslušný k 1. januáru bežného zdaňovacieho obdobia.




0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

smith Pozri príspevok
Nie je náhodou na účely výberu dane z MV v celom Bratislavskom kraji jednotné číslo účtu?
Zoli,
každý obvod má svoje číslo účtu aj na dane z MV
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Muška Pozri príspevok
Zoli,
každý obvod má svoje číslo účtu aj na dane z MV
Vďaka.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
[quote=liba2;627262]Tak ja skúsenosť nemám, len čítam zo zákona a citujem (možno si to zle vykladám ?) :
§90
(2) Daňovník, ktorému vznikne alebo zanikne daňová povinnosť, je povinný oznámiť túto skutočnosť správcovi dane miestne príslušnému podľa miesta evidencie vozidla do 30 dní odo dňa vzniku alebo zániku daňovej povinnosti, okrem daňovníka podľa § 85 ods. 2 písm. a).
§91
[COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=black][FONT=Verdana][I](10) Preddavky na daň platí daňovník tomu daňovému úradu, ktorý je miestne príslušný k 1. januáru bežného zdaňovacieho obdobia.



Veď miesto evidencie vozidiel mám aj v PK a aj BA. Správcu dane má firma podľa sídla v PK.
Keď sme premiestnili vozidlo do prevádzky v BA tak sme postupovali podľa krokov ako som už uviedla.
Naposledy upravil ALDA : 31.01.08 at 08:23
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

Mám takú otázočku: Vlastním motorvé vozidlo, vlastne je majetkom lízingovej spoločnosti. V dohľadnej dobe si zriadim živnosť. Môžem si dávať náklady na PHM až po vyplatení dĺžnej čiastky a prepísaní vozidla na mňa, ako SZČO, alebo aj skôr?
Ďakujem za odpoveď.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Zaujímavý článok http://podnikanie.etrend.sk/89136/uc...-vozidiel-2008
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Prosím, Vás po prečítaní celej témy mi nie je jasné, či daň z MV vysporiadam v 01/2009 aj keď som platila daň a používala vozidlo už aj v minulom roku (čiže je už nahlásené na DÚ, teda vlastne pokračujem), alebo sa týka len vozidiel, ktoré začínajú.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Pochopila si to správne, daň za rok 2008 vysporiadaš v DP podanom v lehote do 31.1.2009. V tejto lehote je daň splatná.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Podanie daňového priznania a zaplatenie dane:

V roku 2008 daňovník dane z motorových vozidiel nebude podávať daňové priznanie. Daňové priznanie k dani z motorových vozidiel daňovník podľa novely zákona podá prvýkrát za rok 2008 v lehote do 31. januára 2009. V tejto lehote je daňovník povinný daň aj zaplatiť, resp. doplatiť rozdiel dane v prípade platenia preddavkov na daň na rok 2008.
V lehote na podanie daňového priznania je daňovník povinný zaplatiť aj pomernú časť dane pri vzniku a zániku daňovej povinnosti v priebehu roka 2008.

tzn., že aj na "staré" MV budeme všetci podávať DP 31.1.2009
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

otázka Pozri príspevok
Prosím, Vás po prečítaní celej témy mi nie je jasné, či daň z MV vysporiadam v 01/2009 aj keď som platila daň a používala vozidlo už aj v minulom roku (čiže je už nahlásené na DÚ, teda vlastne pokračujem), alebo sa týka len vozidiel, ktoré začínajú.
Daň za rok 2007 je vysporiadaná - platila sa dopredu. V novom roku sa už bude platiť spätne, t.j. až po skončení roka do 31.1. . Len firmy, ktoré majú väčší počet áut a ich daňová povinnosť presiahne 20.000 budú mať povinnosť platiť preddavky podľa stavu k 1.1.2008. Platí to rovnako pre všetky autá, teda aj tie, ktoré boli obstarané do konca roka 2007 a aj nové, ktoré budú obstarané v tomto roku. Rozdiel je len v tom, že autá obstarané v tomto roku treba nahlásiť na DÚ. (Tlačivo je na stránkach DR).
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Jajka ďakujem Ti veľmi pekne za odpoveď aj ochotu.
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

Nahlasujete DÚ, že budete platiť daň z mot.voz. v preddavkoch,vyšla nám nad 20.000,- Sk, vždy som to preistotu hlásila, ale neviem či sa to musí, alebo stačí automaticky zaplatiť. Aďa
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Adula Pozri príspevok
Nahlasujete DÚ, že budete platiť daň z mot.voz. v preddavkoch,vyšla nám nad 20.000,- Sk, vždy som to preistotu hlásila, ale neviem či sa to musí, alebo stačí automaticky zaplatiť. Aďa
Prikladám Oznam DRSR .........

http://www.porada.sk/612639-post272.html

Je potrebné zaplatiť preddavok .
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

Ďakujem moc.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Nečítal som celú diskusiu o tomto probléme - možno je to tu už niekde riešené..ale napadá ma jedna vec.

Citát zo zákona o dani z MV - na rok 2008:
"Daňovníkom je tiež
a) zamestnávateľ, ak vypláca cestovné náhady zamestnancovi za použitie vozidla, v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísný zamestnanec..."

Podľa zákona o cestovných náhrad nemusí zamestnanec výlučne použiť iba svoje MV.

Mám to chápať tak, že ak zamestnanec nepoužije SVOJE motorové vozidlo na služobku, nemusí zamestnávateľ platiť daň z MV?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať