Zavrieť

Porady

Daň z MV - od 2008

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Postrehli ste, že podľa pripravovanej parlamentom schválenej - zatiaľ nezverejnej - novely Zákona o miestnych daniach
sa bude DMV preddavkami a vyrovná sa po uplynutí roka a DMV bude zamestnávateľ platiť aj za zamestnancove auto?

Link na návrh novely som odstránila, Zákon v novelizovanom znení pozrite v # 38
________

Prezident zákon podpísal 19.11.2007__________
Ešte doplním: Novela zákona je uverejnená 27.11.2007 v Zbierke zákonov pod č. 538
Naposledy upravil Rozalka : 01.12.07 at 14:09 Dôvod: odstránený link na "návrh"
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

machinak Pozri príspevok
Skúsim otázku z iného súdka:

Ako účtovať preddavky v PU?

342/221
alebo skôr takto, keďže sa to bude zúčtovávať v r. 2009 a daň súvisí s rokom 2008:

531/383?
342? to je predsa dań zo mzdy.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Tweety Pozri príspevok
342? to je predsa dań zo mzdy.
Tak usudzoval som z toho, ze DzMV je tiez priama dan.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

machinak Pozri príspevok
Skúsim otázku z iného súdka:

Ako účtovať preddavky v PU?

342/221
alebo skôr takto, keďže sa to bude zúčtovávať v r. 2009 a daň súvisí s rokom 2008:

531/383?
Ja som si urobil predpis na platbu dane a mám to zaúčtované 531 / 379. (platíme preddavky štvrťročne.)
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
machinak Pozri príspevok
Skúsim otázku z iného súdka:

Ako účtovať preddavky v PU?

342/221
alebo skôr takto, keďže sa to bude zúčtovávať v r. 2009 a daň súvisí s rokom 2008:

531/383?
predpis by si mal účtovať 531/345
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
OK..ma to logicky zaklad.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

cactus Pozri príspevok
predpis by si mal účtovať 531/345
Určite budem účtovať rovnako, a v roku 2009 už len vysporiadanie, plus, alebo mínus.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Čo myslíte, čo bude lepšie: nehoda sa stala 06.01.2008, totálna škoda, značky však boli odobraté až 06.02.2008. Odhlásim toto auto napr. 30.01.2008 alebo radšej až k 06.02.2008, ak mu vznikli náhodou ešte nejaké náklady (teraz ma napadlo, že sa ho na to spýtam...).
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ZuzanaP Pozri príspevok
Čo myslíte, čo bude lepšie: nehoda sa stala 06.01.2008, totálna škoda, značky však boli odobraté až 06.02.2008. Odhlásim toto auto napr. 30.01.2008 alebo radšej až k 06.02.2008, ak mu vznikli náhodou ešte nejaké náklady (teraz ma napadlo, že sa ho na to spýtam...).
Odhlásiš ho dátumom, kedy sa prestalo používať na podnikanie, logicky teda, ak škoda bola 6.1.- tak týmto.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Na to je však neskoro..... Vznikli ešte nejaké náklady aj po tomto dátume.... Odvoz vraku na vrakovisko, doviezli mu ho domov - odťah....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ZuzanaP Pozri príspevok
Na to je však neskoro..... Vznikli ešte nejaké náklady aj po tomto dátume.... Odvoz vraku na vrakovisko, doviezli mu ho domov - odťah....
To s odhlásením nemá nič.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Takže logicky to prešvihol......
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ZuzanaP Pozri príspevok
Takže logicky to prešvihol......
Nie, prečo? auto, ktoré prestal používať, bolo treba odtiahnuť, to je logické nie? A logické je, že vznikol náklad na jeho odťah.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
No myslím to odhlásenie, do 30 dní...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ZuzanaP Pozri príspevok
No myslím to odhlásenie, do 30 dní...
Teraz nerozumiem, už ho odhlásil, alebo nie? pretože je tam termín do 30. dní.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

A nezaniká mu daňová povinnosť až ku koncu mesiaca??
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
No veď práveže nie neodhlásil, ma tak napadlo, že keď zaniká povinosť posledným dňom mesiaca, tak by sme to relatívne stihli. Keď sa na to vykašlal.....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Rozumiem tomu správne ak podnikateľ 1.1.2008 vyradí MV pre súkromné účely , tak podľa § 89 odst.2 mu zaniká daňová povinosť a to posledným dňom mesiaca, v ktorom sa vozidlo prestalo používať na podnikateľské účely t.j. 31.1.2008 je posledným dňom .

Podľa § 90 odst.2 je povinný túto zmenu resp. zánik daňovej povinnosti oznámiť na DÚ a to do 30 dní odo dňa zániku daňovej povinnosti .

To znamená ak daňová povinnosť zanikla 31.1.2008 tak tých 30 dní sa počíta od 31.1.2008 ? Ja to aspoň tak chápem . Je to vôbec tak ? Chápem to správne ?

Ďakujem za odpoveď .
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Ja som to tiež tak pochopila....
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Zita5 Pozri príspevok
Rozumiem tomu správne ak podnikateľ 1.1.2008 vyradí MV pre súkromné účely , tak podľa § 89 odst.2 mu zaniká daňová povinosť a to posledným dňom mesiaca, v ktorom sa vozidlo prestalo používať na podnikateľské účely t.j. 31.1.2008 je posledným dňom .

Podľa § 90 odst.2 je povinný túto zmenu resp. zánik daňovej povinnosti oznámiť na DÚ a to do 30 dní odo dňa zániku daňovej povinnosti .

To znamená ak daňová povinnosť zanikla 31.1.2008 tak tých 30 dní sa počíta od 31.1.2008 ? Ja to aspoň tak chápem . Je to vôbec tak ? Chápem to správne ?

Ďakujem za odpoveď .
Ťažká odpoveď... Mala som podobný prípad. Klient išiel na DU, vyzbrojený takýmito argumentami, a tam mu povedali, že čo stresuje, keď za to sa sankcie vôbec nedávajú...
0 0
maska2 maska2

maska2 je offline (nepripojený) maska2

sme viacerí kámoši
Platenie preddavkov na daň z motorových vozidiel:

Daňovník, ktorého predpokladaná daň u jedného správcu dane nepresiahne 20 000 Sk, ako i daňovník, ktorému vznikne daňová povinnosť v priebehu roka 2008, preddavky na daň na rok 2008 neplatí.
Daňovník, ktorého predpokladaná daň u jedného správcu dane presiahne 20 000 Sk a nepresiahne 250 000 Sk, je povinný platiť štvrťročné preddavky na daň na rok 2008 vo výške jednej štvrtiny predpokladanej dane. Štvrťročné preddavky na daň sú splatné do konca príslušného kalendárneho štvrťroka.
Daňovník, ktorého predpokladaná daň u jedného správcu dane presiahne 250 000 Sk, je povinný platiť mesačné preddavky na daň na rok 2008 vo výške jednej dvanástiny predpokladanej dane. Mesačné preddavky na daň sú splatné do konca príslušného kalendárneho mesiaca.
Mesačné a štvrťročné preddavky na daň platí daňovník v roku 2008 tomu správcovi dane, ktorý je miestne príslušný podľa evidencie vozidla k 1. januáru 2008.
Na platenie preddavkov na daň na rok 2008 nemá vplyv zmena predmetu dane, vznik a zánik oslobodenia od dane, zmena miestnej príslušnosti v priebehu roka 2008.
Predpokladaná daň je súčet ročnej sadzby dane za každé vozidlo, ktoré je predmetom dane k 1. januáru 2008 a nie je oslobodené od dane.


Chcem sa len uistiť.Preddavko platím aj za automobili, ktoré sme už vyradili v priebehu tohto času plnú sumu? S tým, že oproti minulému roku platíme nie za dni ale už za mesiac používania? Mám to chápať takto?Ďkaujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať