Zavrieť

Porady

Daň z MV - od 2008

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Postrehli ste, že podľa pripravovanej parlamentom schválenej - zatiaľ nezverejnej - novely Zákona o miestnych daniach
sa bude DMV preddavkami a vyrovná sa po uplynutí roka a DMV bude zamestnávateľ platiť aj za zamestnancove auto?

Link na návrh novely som odstránila, Zákon v novelizovanom znení pozrite v # 38
________

Prezident zákon podpísal 19.11.2007__________
Ešte doplním: Novela zákona je uverejnená 27.11.2007 v Zbierke zákonov pod č. 538
Naposledy upravil Rozalka : 01.12.07 at 14:09 Dôvod: odstránený link na "návrh"
Usporiadat
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

miriza Pozri príspevok
Takže keď sme platili cestnú daň v roku 2007 v sume 70.700,- Sk tak si mám vypočítať tie preddavky z toho?
Pozri do príspevka č. 452, tam je usmernenie DR, vytlač si ho a podľa neho sa zorientuj čo a ako s DzMV. O preddavokoch je § 91 bod 3. a 4. - ale prečítaj si to celéééé, budeš tomu lepšie rozumieť.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

miriza Pozri príspevok
Takže keď sme platili cestnú daň v roku 2007 v sume 70.700,- Sk tak si mám vypočítať tie preddavky z toho?
Pokiaľ ste v roku 2007 nevyradili auto a ani nekúpili v priebehu roka nové, tak to potom platí a zo sumy 70.700 treba platiť preddavky.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Aj sme vyradili aj sme kúpili
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

miriza Pozri príspevok
Aj sme vyradili aj sme kúpili
Takže zobrať zoznam áut k 1.1.2008 - výšku DzMV podľa príslušného kraja a vypočítať. toto použiť ako základ na platenie preddavkov. Ak sa zmení stav v priebehu roka, daň sa upraví v daňovom priznaní k 31.1.2009 a podľa výsledku Vám daň vrátia, alebo ju doplatíte.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Tak som si to predstavovala, ale už ma to dnes všetko doplietlo. Nemám tam započítať aj autá, ktoré sme zakúpili do 31.3.2008? Či stačí len k 1.1.2008?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

miriza Pozri príspevok
Tak som si to predstavovala, ale už ma to dnes všetko doplietlo. Nemám tam započítať aj autá, ktoré sme zakúpili do 31.3.2008? Či stačí len k 1.1.2008?
Nie, tie potom dorovnáš v DP za rok 2008 v januári 2009.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Veľmi pekne ďakujem všetkým, ktorí mi odpísali, už v tom mám hádam jasno.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Chcem sa ešte opýtať do akej sadzby mám zaradiť prívesný vozík, vyrobený v roku 2003 o hmotnosti 3000 kg. Podľa mňa do sadzby ostatné pre žilinský kraj =5830,- Sk. Správne či?
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

asi máte všetci veľa práce
0 0
JUDDIT JUDDIT

JUDDIT je offline (nepripojený) JUDDIT

miriza Pozri príspevok
Chcem sa ešte opýtať do akej sadzby mám zaradiť prívesný vozík, vyrobený v roku 2003 o hmotnosti 3000 kg. Podľa mňa do sadzby ostatné pre žilinský kraj =5830,- Sk. Správne či?
aj ja mám príves nákladný o hmotnosti 1300 kg a idem ho zaradiť
do kategorie hmotnosť nad 1 do 2 pre Žilinu sadzba 3520 sk
myslím, že vozíkov sa týka kategória nákl. aut podľa hmotnosti, keďže osobné autá sú členené podľa zdvihového objemu.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Takže aj ten môj vozík je potom správne, pozerám do sadzieb a malo by to byť teda tak.
0 0
48912 48912

48912 je offline (nepripojený) 48912

Chcela by som sa spytat na spôsob uctovania preddavku na DzMV. Bude sa v priebehu roka účtovať predpis dane zápisom 531/345 alebo inak?
0 0
Jajina Jajina

Jajina je offline (nepripojený) Jajina

DÚ Púchov vydal usmernenie k posúdeniu zaradenia vozidiel so zníženou sadzbou dane:

"Informácia k dani z motorových vozidiel :
Prípojné vozidlá (kategórie O) , návesy, prívesy nemôžu spĺňať žiadne limity EURO3, EURO4 a EURO5, pretože nedisponujú motorom (preto neprodukujú emisie). Obvykle sa plnenie normy uvádza na riadku č. 49 osvedčenia o evidencii a to tak, že na uvedenom riadku je uvedené číslo príslušnej smernice Rady, podľa ktorej je norma EURO splnená, pričom na konci sa uvádza písmeno:
"A",čo znamená splnenie normy EURO 3,
"B",čo znamená splnenie normy EURO 4,
"C",čo znamená splnenie normy EURO 5."

riadok č.49 je len v nových osvedčeniach o evidencií, v starých tech.preukazoch je to uvedené asi len v texte ďalšie úradné záznamy
0 0
Timcsi Timcsi

Timcsi je offline (nepripojený) Timcsi

Potrebovala by som zistiť ročnú sadzba dane na NÁKLADNÝ PRÍVES na území Trnavského kraja.
Celková prípustná hmotnosť: 400 kg
Počet náprav: 1

Ďakujem
0 0
Timcsi Timcsi

Timcsi je offline (nepripojený) Timcsi

Túto tabuľku aj ja mám, ale chcem sa len uistiť.
Ide o príves, čo nemá motor (teda nemá nič spoločné s emisiou). Vyrobený bol v roku 2007.
Bude mať sadzbu: 1840,00 Sk???????
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

Jajina Pozri príspevok
DÚ Púchov vydal usmernenie k posúdeniu zaradenia vozidiel so zníženou sadzbou dane:

"Informácia k dani z motorových vozidiel :
Prípojné vozidlá (kategórie O) , návesy, prívesy nemôžu spĺňať žiadne limity EURO3, EURO4 a EURO5, pretože nedisponujú motorom (preto neprodukujú emisie). Obvykle sa plnenie normy uvádza na riadku č. 49 osvedčenia o evidencii a to tak, že na uvedenom riadku je uvedené číslo príslušnej smernice Rady, podľa ktorej je norma EURO splnená, pričom na konci sa uvádza písmeno:
"A",čo znamená splnenie normy EURO 3,
"B",čo znamená splnenie normy EURO 4,
"C",čo znamená splnenie normy EURO 5."

riadok č.49 je len v nových osvedčeniach o evidencií, v starých tech.preukazoch je to uvedené asi len v texte ďalšie úradné záznamy
...máme staršie osvedčenia a nie je to uvedené ani v kolonke ďaľšie úradné záznamy....ako teda zistím do ktorej kategórie normy EURO spadá naše vozidlo???
0 0
acco acco

acco je offline (nepripojený) acco

48912 Pozri príspevok
Chcela by som sa spytat na spôsob uctovania preddavku na DzMV. Bude sa v priebehu roka účtovať predpis dane zápisom 531/345 alebo inak?
Aj mňa to zaujíma...alebo iba 345/221??? A po podaní daňového priznania v januári 2009 ešte do roku 2008 zaúčtovať 531/345?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

acco Pozri príspevok
Aj mňa to zaujíma...alebo iba 345/221??? A po podaní daňového priznania v januári 2009 ešte do roku 2008 zaúčtovať 531/345?
Predpis preddavku: 531/345, úhrada 345/221 Na konci obdobia, ak ešte bude nejaký doplatok- podľa stavu MV ( dokúpili sa vozidla)- 531/345.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ja účtujem 345/221
Predpis budem účtovať podľa vypracovaného priznania (v r. 2009) a zaúčtujem do nákladov v r. 2008
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať