Zavrieť

Porady

Daň z MV - od 2008

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Postrehli ste, že podľa pripravovanej parlamentom schválenej - zatiaľ nezverejnej - novely Zákona o miestnych daniach
sa bude DMV preddavkami a vyrovná sa po uplynutí roka a DMV bude zamestnávateľ platiť aj za zamestnancove auto?

Link na návrh novely som odstránila, Zákon v novelizovanom znení pozrite v # 38
________

Prezident zákon podpísal 19.11.2007__________
Ešte doplním: Novela zákona je uverejnená 27.11.2007 v Zbierke zákonov pod č. 538
Naposledy upravil Rozalka : 01.12.07 at 14:09 Dôvod: odstránený link na "návrh"
Usporiadat
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

JAJA11 Pozri príspevok
Ja by som potrebovala doplniť, ako to s tými zamestnancami bude. Napr. máme firemné autá, bežne sa jazdí na nich. Čo ak sa mi stane, že budem potrebovať niečo vybaviť, ale v tej chvíli nebudem mať voľné auto. Tak pošlem zamestnanca na jeho aute. Stane sa to len raz v roku. Budem musieť zaplatiť daň za celý rok?
nebudeš platiť za celý rok , ale len pomernú casť za mesiac v ktorom sa auto použilo.
A myslým že v zákone je to pisané tak, že ak v TP je uvedený zamestnanec.
Podľa toho, ak by cestovný príkaz bol vypísaný na vozidlo, ktoré by bolo vo vlastníctve napr. otca zamestnávatela (on nie je zamestnanec) ... tak sa dan neplatí?
0 0
kanianka kanianka

kanianka je offline (nepripojený) kanianka

mňa by zaujímalo tiež, či sa platí daň ak vozidlo , kde je ako držiteľ zapísaný manžel použije manželka- zamestnankyňa firmy, pričom manžel je riaditeľ tej firmy
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kanianka Pozri príspevok
mňa by zaujímalo tiež, či sa platí daň ak vozidlo , kde je ako držiteľ zapísaný manžel použije manželka- zamestnankyňa firmy, pričom manžel je riaditeľ tej firmy
Áno, ak sa používa na podnikanie, taj jednoznačne platí daň z MV.
0 0
popolvar5 popolvar5

popolvar5 je offline (nepripojený) popolvar5

Som SZČO, vo februári som si kúpil auto na živnosť. Neviem od ktorého dátumu mám nahlásiť daňovú povinnosť na DÚ. Podľa novely daňová povinnosť vzniká prvým dňom mesiaca nasledujúcom po dni použitia vozidla na podnikanie. Prvý krát som auto použil na podnikateľský účel v marci. Ale prihlásiť ho na dopravný inšpektorát som bol vo februári. Ráta sa táto cesta ako použitie na podnikanie alebo si to môžem napísať ako súkromnú jazdu?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

popolvar5 Pozri príspevok
Som SZČO, vo februári som si kúpil auto na živnosť. Neviem od ktorého dátumu mám nahlásiť daňovú povinnosť na DÚ. Podľa novely daňová povinnosť vzniká prvým dňom mesiaca nasledujúcom po dni použitia vozidla na podnikanie. Prvý krát som auto použil na podnikateľský účel v marci. Ale prihlásiť ho na dopravný inšpektorát som bol vo februári. Ráta sa táto cesta ako použitie na podnikanie alebo si to môžem napísať ako súkromnú jazdu?
Vzhľadom nato, že ste ešte auto neprihlásil, dajte ju radšej ako súkromnú.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Prosím,vyšlo už usmernenie k § 85 ods.2? Stále neviem ,či musí zamestnávateľ platiť daň za vozidlo,ktoré zamestnanec použije na SC aj v prípade ak nie je zapísaný ako držiteľ,ale držiteľom je jeho manželka,ktorá auto používa na podnikanie a má zaplatenú daň,resp.zaplatí v roku 2009?
0 0
Maryška Maryška

Maryška je offline (nepripojený) Maryška

Dobry den!

Chcela by som sa spytat, ci musim oznamit nejakym spôsobom danovemu uradu zaciatok uzivania vozidla na podnikanie. Pekne dakujem za odpoved.
Maryška
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

áno do 30 dní, pozri prílohu
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

Ano musíš oznámiť a to do 30 dní a ja som si na to spravila taký milý listík,kde uvádzam EČ vozidla,typ vozidla a od kedy ho užívam v súvislosti s podnikaním.Túto oznamovaciu povinnosť ti ukladá priamo zákon.
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

Vidíš keď som oznamovala ja,ešte na to nemali nič a tetraz pekné tlačivko
0 0
Maryška Maryška

Maryška je offline (nepripojený) Maryška

Dobry vecer!

Dakujem pekne Lepka a Muska za odpoved!
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

a pozor za neoznámenie ti hrozí pokuta 2000 SK
0 0
Zuna 3 Zuna 3

Zuna 3 je offline (nepripojený) Zuna 3

Prosím o radu.
Živnostník kúpil nové motorové vozidlo. / cez lízing/.
Chcem sa opýtať ako je to teraz s daňovým priznaním, teda za rok 2008.
Treba to teraz podať na daň.úrad, alebo len v jan. 2009 . Platiť sa bude
až v jan. 2009. Je nejaká oznamovacia povinnosť na daň. úrad?
Poprosím o skorú odpoveď.
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

Zuna 3 Pozri príspevok
Prosím o radu.
Živnostník kúpil nové motorové vozidlo. / cez lízing/.
Chcem sa opýtať ako je to teraz s daňovým priznaním, teda za rok 2008.
Treba to teraz podať na daň.úrad, alebo len v jan. 2009 . Platiť sa bude
až v jan. 2009. Je nejaká oznamovacia povinnosť na daň. úrad?
Poprosím o skorú odpoveď.
Ak bude mototrové vozidlo používať na podnikanie, čo predpokladám že bude je potrebné poslať na DÚ oznámenie o vzniku daňovej povinnosti a pozor do 30tich dní odkedy sa začne auto používať...hore vyššie (konkrétne príspevok 489) nájdeš aj formulár
0 0
Zuna 3 Zuna 3

Zuna 3 je offline (nepripojený) Zuna 3

Prosím Vás kedy vzniká daňová povinnosť pri osob.automobile ktorý sa používa na podnikanie ? Je to v deň kedy sa prihlási na polícii, alebo je to deň
kedy si auto preberie u predajcu a uskutoční prvú jazdu na ňom a to aj keď ešte nie je prihlásené ?

Ďakujem za radu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zuna 3 Pozri príspevok
Prosím Vás kedy vzniká daňová povinnosť pri osob.automobile ktorý sa používa na podnikanie ? Je to v deň kedy sa prihlási na polícii, alebo je to deň
kedy si auto preberie u predajcu a uskutoční prvú jazdu na ňom a to aj keď ešte nie je prihlásené ?

Ďakujem za radu.
§ 89
DP vzniká nasledujúcim dňom po dni použitia vozidla na podnikanie.
0 0
heluška heluška

heluška je offline (nepripojený) heluška

Prisím Vás o radu, mám nasledujúci problém : 11.4.2008 sme predali užitkový automobil, bola spísaná kúpna zmluva, auto som vyradila z majetku firmy dňom 11.4.2008, pretože nový majiteľ si vzal a teraz nastal problém, nakoľko auto stále nie prepísané na nového majiteľa na polícii, je to iný okres, predpokladám že na ňom aj jazdí - môžem ho odhlásiť na daňovom úrade k dátumu 11.4.2008, alebo musím čakať, kým sa novému majiteľovi uráči s nami spolupracovať a prehlásiť auto na neho? Tak isto neviem zrušiť poistky, pretože poisťovňa pýta technický už na nového majiteľa, poraďte, čo robíte v takýchto prípadoch? vrelá vďaka
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
heluška Pozri príspevok
Prisím Vás o radu, mám nasledujúci problém : 11.4.2008 sme predali užitkový automobil, bola spísaná kúpna zmluva, auto som vyradila z majetku firmy dňom 11.4.2008, pretože nový majiteľ si vzal a teraz nastal problém, nakoľko auto stále nie prepísané na nového majiteľa na polícii, je to iný okres, predpokladám že na ňom aj jazdí - môžem ho odhlásiť na daňovom úrade k dátumu 11.4.2008, alebo musím čakať, kým sa novému majiteľovi uráči s nami spolupracovať a prehlásiť auto na neho? Tak isto neviem zrušiť poistky, pretože poisťovňa pýta technický už na nového majiteľa, poraďte, čo robíte v takýchto prípadoch? vrelá vďaka
auto si vyradila z majetku, už ho vlastne nepoužívate, tak ho kľudne odhlás z DÚ.
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

..auto už neslúži u vás na podnikanie preto odhláste auto z daňového úradu prostredníctvom oznámenia o zániku daňovej povinnosti aby ste zbytočne neplatili DMV za auto ktoré sa u vás nepoužíva. ... s tými poisťovňami je to strašné...
0 0
zuzana j zuzana j

zuzana j je offline (nepripojený) zuzana j

Dobrý deň, predsa len jedna otázka: auto na leasing, daň z motorových vozidiel platená aj v roku 2006 a 2007, mám na tento rok 2008 poslať daňovému úradu oznámenie o vzniku daňovej povinnosti k dani z motorových vozidiel?
trošku váham, pretože si myslím, že to už má DÚ zaregistrované ako povinnosť do termínu, kým to auto neodhlásime?
Ďakujem za poradňu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať