Zavrieť

Porady

Daň z MV - od 2008

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Postrehli ste, že podľa pripravovanej parlamentom schválenej - zatiaľ nezverejnej - novely Zákona o miestnych daniach
sa bude DMV preddavkami a vyrovná sa po uplynutí roka a DMV bude zamestnávateľ platiť aj za zamestnancove auto?

Link na návrh novely som odstránila, Zákon v novelizovanom znení pozrite v # 38
________

Prezident zákon podpísal 19.11.2007__________
Ešte doplním: Novela zákona je uverejnená 27.11.2007 v Zbierke zákonov pod č. 538
Naposledy upravil Rozalka : 01.12.07 at 14:09 Dôvod: odstránený link na "návrh"
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzana j Pozri príspevok
Dobrý deň, predsa len jedna otázka: auto na leasing, daň z motorových vozidiel platená aj v roku 2006 a 2007, mám na tento rok 2008 poslať daňovému úradu oznámenie o vzniku daňovej povinnosti k dani z motorových vozidiel?
trošku váham, pretože si myslím, že to už má DÚ zaregistrované ako povinnosť do termínu, kým to auto neodhlásime?
Ďakujem za poradňu
Nie, oznámenie tento rok neposielaš, pošleš len, ak sa ti zmení v priebehu roka daňová povinnosť - zánik, vznik novej DP, DP za rok 2008 sa podáva do konca januára roku 2009.
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

zuzana j Pozri príspevok
Dobrý deň, predsa len jedna otázka: auto na leasing, daň z motorových vozidiel platená aj v roku 2006 a 2007, mám na tento rok 2008 poslať daňovému úradu oznámenie o vzniku daňovej povinnosti k dani z motorových vozidiel?
trošku váham, pretože si myslím, že to už má DÚ zaregistrované ako povinnosť do termínu, kým to auto neodhlásime?
Ďakujem za poradňu
ak ste na to auto poslali oznamenie o vzniku, a stále ho využívate na podnikanie, netreba posielať každý rok oznámenie o vzniku, teda ak som správne pochopila otázku
0 0
zsazsula zsazsula

zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

Ahojte:

dňom 01.04.2008 som oznamila vznik daňovej povinnosti na DMV týmto dňom som presiahla 20 000Sk hranicu a tak sa stávam Q platcom DMV iba neviem akú sum mám uhradiť po prvý krát mám platiť v 2Q a to sumu:

23100/4 , alebo 23 100/3 dnes na túto otázku na DÚ odpovedala pani takto: viete že to neviem,ale uhradte viac ako menej
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Preddavky sa platia podľa predpokladanej dane:
Predpokladaná daň je súčet ročnej sadzby dane za každé vozidlo, ktoré je predmetom dane k 1. januáru 2008 a nie je oslobodené od dane.

Podľa môjho názoru ti povinnosť platiť preddavky nevznikla.
Podrobnejšie nájdeš v priloženom dokumente.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
zsazsula Pozri príspevok
Ahojte:

dňom 01.04.2008 som oznamila vznik daňovej povinnosti na DMV týmto dňom som presiahla 20 000Sk hranicu a tak sa stávam Q platcom DMV iba neviem akú sum mám uhradiť po prvý krát mám platiť v 2Q a to sumu:

23100/4 , alebo 23 100/3 dnes na túto otázku na DÚ odpovedala pani takto: viete že to neviem,ale uhradte viac ako menej
Milujem takéto rady od tetušiek z DÚ.

Ak k 1.1.2008 ti nevznikla povinnosť platiť preddavky na daň z MV, tak aj keď počas roka pribudne MV nie si naďalej povinná platiť preddavky. Vysporiadaš a doplatíš to pri podávaní DP.
0 0
zsazsula zsazsula

zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

Ďakujem Vám
0 0
dune13 dune13

dune13 je offline (nepripojený) dune13

Dobry deň,

chcela by som sa spýtať, či niekde neexistuje vzor žiadosti o stanovenie preddavkov inak na dan z motorovych vozidiel. Ukončujeme totiž činnosť a k 1. 4. 2008 už nemáme v evidencii žiadne vozidlo, takže chcem požiadať daňový úrad o zrušenie platenia ďalších preddavkov. Ďakujem veľmi pekne
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Prosím vás a ako je to ak firma zamestnáva napr. v Nemecku a to vo viacerých mestách a zamestnanci sa presúvajú vlastnými autami z mesta A do mesta B, čiže z jedného pracoviska do druhého, pričom si vyúčtovávajú PC, ale iba v rámci Nemecka, bude tiež potrebné v takomto prípade platiť daň z MV? keďže zamestnávateľ prepláca PC?
0 0
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

máme v sro, nákl.automobil, ktorý nám už viacej stojí na dvore ako na ceste, chcem od 1.5.2008 zrušiť povinnosť platenia dane z MV.
Chcem ho odhlásiť na DU a neviem akou formou, toto auto stále bude ešte v podnikaní a bude pracovať na dvore firmy na presun materiálu - máme veľký dvor ale nevyjde len na komunikáciu , je to nákl. auto TATRA , akou formou ho zrušiť na neplatenie dane z MV, keďže bude stále v podnikaní aj PHM budem naň kupovať. Je mi jasné, že preddavky naň platiť stále budem a vysporiadam to 31.01.2009 v daňovom priznaní, kto mi vie poradiť vhodnú formu?

ešte doplnok,
porovnala som si zákon predtým a teraz a zistila som, že z § 86 oslobodenie od dane ,vypadol ods. d, ktorý hovorí :vozidlo, ktoré nevyužíva počas celého zdaň.obdobia diaľnice, cesty a miestne komunikácie a ja som sa chcela tohto chytiť, teraz raďte...........
Naposledy upravil ANNAP : 29.04.08 at 07:08 Dôvod: doplnenie
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
cactus Pozri príspevok
Prosím vás a ako je to ak firma zamestnáva napr. v Nemecku a to vo viacerých mestách a zamestnanci sa presúvajú vlastnými autami z mesta A do mesta B, čiže z jedného pracoviska do druhého, pričom si vyúčtovávajú PC, ale iba v rámci Nemecka, bude tiež potrebné v takomto prípade platiť daň z MV? keďže zamestnávateľ prepláca PC?
vedel by niekto pomôcť, ak zamestnanec používa nie vlastné súkromné motorové vozidlo, ale iba v Nemecku a vyučtováva si PC. Platí zamestnávateľ DzMV?
Poradíte?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

cactus Pozri príspevok
vedel by niekto pomôcť, ak zamestnanec používa nie vlastné súkromné motorové vozidlo, ale iba v Nemecku a vyučtováva si PC. Platí zamestnávateľ DzMV?
Poradíte?
Pripájam Vyjadrenie DRSR ohľadom dane z MV -vozidlo v dokladoch,ktorého nie je zapísaný ako držiteľ zamestnanec ... (od KVAKO)

http://www.porada.sk/t81019-vyjadrenie-drsr.html
Naposledy upravil azla : 30.04.08 at 06:17
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
azla Pozri príspevok
Pripájam usmernenie DRSR ohľadom dane z MV -vozidlo v dokladoch,ktorého nie je zapísaný ako držiteľ zamestnanec ... (od KVAKO)

http://www.porada.sk/t81019-vyjadrenie-drsr.html
Ďakujem azla.
Doplnenie témy od KVAKO by bolo vítané. Je to také suché, že vyjadrenie DRSR.

Naposledy upravil cactus : 30.04.08 at 06:39
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

cactus Pozri príspevok
Ďakujem azla.
Doplnenie témy od KVAKO by bolo vítané. Je to také súché, že vyjadrenie DRSR.

a v čom je potrebné doplniť?
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Denda Pozri príspevok
a v čom je potrebné doplniť?
mala som na mysli názov témy, že ten názov znie iba
Vyjadrenie DR SR, takže by sa tam zišlo doplniť, že k DzMV.


0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

cactus Pozri príspevok
mala som na mysli názov témy, že ten názov znie iba
Vyjadrenie DR SR, takže by sa tam zišlo doplniť, že k DzMV.


Máte pravdu skúsime prehodiť a zmeniť názov témy.
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

mňa by zaujímalo ako sa to bude počítať príklad zamestnanec použije súkr. mot. vozidlo na sl. cestu 5 dní
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Ahojte,
stále neviem čo urobiť ked konateľ použije súkromné vozidlo na výkon funkcie. Viem že DP podáva s.r.o. do 31.1.2009 ale oznámiť tiež treba a ak áno tak kedy? Do 30 dní od použitia a potom zase odhlásiť a tak dokola??
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

certik Pozri príspevok
Ahojte,
stále neviem čo urobiť ked konateľ použije súkromné vozidlo na výkon funkcie. Viem že DP podáva s.r.o. do 31.1.2009 ale oznámiť tiež treba a ak áno tak kedy? Do 30 dní od použitia a potom zase odhlásiť a tak dokola??
Oznamovacia povinnosť sa na použitie súkromného vozidla zamestnancom nevzťahuje. Konateľ sa považuje za zamestnanca.
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Dakujem
0 0
zlatica76 zlatica76

zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

Trochu obnovím túto tému, lebo zatiaľ som neprišla na to, kde v zákone je spomenutý tento problém:

Zamestnanec použije na SC vlastné vozidlo. Podľa §85 je jeho zamestnávateľ daňovníkom dane z motorových vozdiel.

Môžu nastať nasledovné situácie:
1. zamestnanec je zapísaný v technickom preukaze - zamestnávateľ je daňovníkom
2. zamestnanec nie je zapísaný v technickom preukaze - zamestnávateľ NIE JE daňovníkom

- zamestnanec dostane náhrady (a platí bod 1):
A. 6,20 sk/km plus PHM
B. vo výške cestovného hromadnej dopravy
Je zamestnávateľ v obidvoch prípadoch daňovníkom? (ja si myslím, že áno, ale počula som už aj názor, že nie)

Nikde v zákone som nenašla odkaz na to, že platí sa daň podľa kubatúry plus počet dní.

V § 91 ods. 7 sa hovorí: "Pomernú časť dane vypočítanú ako súčin 1/365 ročnej sadzby dane a počtu kalendárnych dní, v ktorých sa vozidlo používalo na prepravu uskutočnenú mimo výkonu vo verejnom záujme je daňovník povinný zaplatiť v lehote na podanie daňového priznania".

Tento odsek podľa mňa nehovorí o tom, že je to súkromné auto. O tých zamestnancoch a zamestnávateľov som v zákone už ďalšiu zmienku nenašla. Alebo som už slepá?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať