Zavrieť

Porady

Daň z MV - od 2008

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Postrehli ste, že podľa pripravovanej parlamentom schválenej - zatiaľ nezverejnej - novely Zákona o miestnych daniach
sa bude DMV preddavkami a vyrovná sa po uplynutí roka a DMV bude zamestnávateľ platiť aj za zamestnancove auto?

Link na návrh novely som odstránila, Zákon v novelizovanom znení pozrite v # 38
________

Prezident zákon podpísal 19.11.2007__________
Ešte doplním: Novela zákona je uverejnená 27.11.2007 v Zbierke zákonov pod č. 538
Naposledy upravil Rozalka : 01.12.07 at 14:09 Dôvod: odstránený link na "návrh"
Usporiadat
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Vladimír Ozimý Pozri príspevok
Jajka ja to isté tak som si prepočítal koľko ma vyjde pokuta a koľko ak to podám až teraz a rozhodol som sa zmestiť do 30 dní hehe...lebo oni síce nemajú príkaz ale ten môže prísť budúci rok a môžu pokutovať aj spätne
Viem, že idem do rizika, ale nemám zlé skúsenosti s DÚ. V mojom prípade je to však problém, lebo auto sme predali v júni a aj bolo prehlásené, takže asi by som ťažko dokazovala, že som ho ešte v júli používala.
0 0
Kathryn Kathryn

Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

Pri operatívnom leasingu, nie sme ani majiteľom ani držiteľom os. automobilu, povinnosť platiť daň z mot. vozidiel nemáme. Aj napriek tomu, že ho používame pri podnikaní. Chápem to správne ?
0 0
dosi dosi

dosi je offline (nepripojený) dosi

Dobrý deň, všetkým vospolok kde by som zistila aké sú sankcie za nedodržanie 30 dňovej lehoty k oznamovaciej povinnosti pri predaji firemného auta.

Ďakujem.

Eva.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

dosi Pozri príspevok
Dobrý deň, všetkým vospolok kde by som zistila aké sú sankcie za nedodržanie 30 dňovej lehoty k oznamovaciej povinnosti pri predaji firemného auta.

Ďakujem.

Eva.
Mne sa tiež podarilo zabudnúť odhlásiť predané vozidlo. Keď som to robila dodatočne, tak mi pán na daňovom úrade povedal, že to nebudú pokutovať. Snáď to bude platiť aj neskôr
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

dosi Pozri príspevok
Dobrý deň, všetkým vospolok kde by som zistila aké sú sankcie za nedodržanie 30 dňovej lehoty k oznamovaciej povinnosti pri predaji firemného auta.

Ďakujem.

Eva.
Konkrétne za nesplnenie oznamovacej povinnosti - Zákon o správe daní a poplatkov §35 ods.7 písm.b.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

K nahliadnutiu aj na Porade:

http://www.porada.sk/t16135-zakon-o-...10-2007-a.html
0 0
dosi dosi

dosi je offline (nepripojený) dosi

JAJA11 Pozri príspevok
Mne sa tiež podarilo zabudnúť odhlásiť predané vozidlo. Keď som to robila dodatočne, tak mi pán na daňovom úrade povedal, že to nebudú pokutovať. Snáď to bude platiť aj neskôr
Tak to samozrejme, skúsime to aj touto cestou.

Ďakujem všetkým za pomoc.

Eva
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

dosi Pozri príspevok
Tak to samozrejme, skúsime to aj touto cestou.

Ďakujem všetkým za pomoc.

Eva
V prípade, že žiadate o vrátenie alebo započítanie pomernej časti zaplatenej dane pokutujú vždy.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Denda Pozri príspevok
Konkrétne za nesplnenie oznamovacej povinnosti - Zákon o správe daní a poplatkov §35 ods.7 písm.b.
Však práve to je výhoda, lebo v tomto prípade DÚ "môže" , ale nemusí vyrúbiť pokutu a zatiaľ majú inštrukcie, keďže je tam veľa otázok - nepokutovať. V iných prípadoch musia pokutu udeliť či chcú alebo nechcú. Len aby to platilo aj neskôr.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Finančný spravodajca 9/08 strana 589-590 - vzor podania priznania DMV
na str. 591 - oprava FS 7/08 - oprava textu na str. 421
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Dobý deň,
poprosila by som Vás o radu. SZČO má malú firmu-predali sme MV-zmluva zo dňa 1.10.2008- príjmový doklad 9.10.2008.
Treba poslať oznámenie DÚ - s dátumom zániku daň. povinnosti - 9.10.2008??? Nemá na to vplyv - dátum ,kedy bude auto prehlásené?? Ešte som to nikdy nerobila.
ďakujem pekne
Lucia
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
L-M Pozri príspevok
Dobý deň,
poprosila by som Vás o radu. SZČO má malú firmu-predali sme MV-zmluva zo dňa 1.10.2008- príjmový doklad 9.10.2008.
Treba poslať oznámenie DÚ - s dátumom zániku daň. povinnosti - 9.10.2008??? Nemá na to vplyv - dátum ,kedy bude auto prehlásené?? Ešte som to nikdy nerobila.
ďakujem pekne
Lucia
Automobil môžeš odhlásiť s DU na základe predaja, vyradenia z majetku firmy.
Oznámenie treba poslať vždy do 30 dní od začiatku alebo konca používania auta na firemné účely. Takže si ho určite pošli.
No neviem akú máš zmluvu o predaji, ale mne skôr pripadá dátum ukončenia daňovej povinnosti 1.10.2008
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
L-M Pozri príspevok
Dobý deň,
poprosila by som Vás o radu. SZČO má malú firmu-predali sme MV-zmluva zo dňa 1.10.2008- príjmový doklad 9.10.2008.
Treba poslať oznámenie DÚ - s dátumom zániku daň. povinnosti - 9.10.2008??? Nemá na to vplyv - dátum ,kedy bude auto prehlásené?? Ešte som to nikdy nerobila.
ďakujem pekne
Lucia
Do 30 dní treba poslať oznámenie DÚ o ukončení používania MV na podnikateľské účely, v Tvojom prípade z dôvodu predaja. Ak ste ho predali 09.10.2008, tak do 30 dní od tohto predaja máš povinnosť oznámiť to. Ak platíš preddavky dane z MV, platíš ďalej, v januári 2009 si preplatok vysporiadaš pri podaní DP.
Oznámenie nájdeš aj na tejto stránke v sekcii "Tlačivá", hľadaj...
Lenka
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

To je rýchlosť - ste super
ďakujem všetkým- "Oznámenie" som si tu minule našla,stiahla a vytlačila- to som ešte ani nevedela,že ho budem potrebovať. Tiež som si myslela,že to bude asi 9.10 - ale nebola som si istá.
Ešte raz veľmi pekne ďakujem
Lucia
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

L-M Pozri príspevok
To je rýchlosť - ste super
ďakujem všetkým- "Oznámenie" som si tu minule našla,stiahla a vytlačila- to som ešte ani nevedela,že ho budem potrebovať. Tiež som si myslela,že to bude asi 9.10 - ale nebola som si istá.
Ešte raz veľmi pekne ďakujem
Lucia
Podľa zákona dátum skončenia používania vozidla je posledný deň v mesiaci, v ktorom sa auto posledný krát použilo. Ak ste ho používali aj len jeden deň v mesiaci, zánik je až 31.10.2008 a odhlásiť ho treba do 30. 11. 2008. Tak to bude aj v priznaní k DzMV.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Aj ja by som chcela požiadať o radu:
klient - SZČO - používa súkromné auto na firemné účely, platí DzMV.
Teraz ale založil s.r.o. a to isté auto by chcel využívať aj v s.r.o. Teda auto bude jazdiť buď pre SZČO, alebo pre s.r.o, alebo súkromne.
Potrebovala by som zistiť, či toto auto musí prihlásiť na DzMV aj v s.r.o? Ak áno, musí platiť DzMV dvakrát?
Vopred vďaka za pomoc.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

JAJA11 Pozri príspevok
Podľa zákona dátum skončenia používania vozidla je posledný deň v mesiaci, v ktorom sa auto posledný krát použilo. Ak ste ho používali aj len jeden deň v mesiaci, zánik je až 31.10.2008 a odhlásiť ho treba do 30. 11. 2008. Tak to bude aj v priznaní k DzMV.
Ďakujem,
ale keď sme ho nepoužívali v októbri už ani jeden deň,ale kúpno-predajná zmluva je 1.10 a príjmový doklad 9.10.2008, tak odhlásené bude už 30.9.2008????
Lucia
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

JAJA11 Pozri príspevok
Podľa zákona dátum skončenia používania vozidla je posledný deň v mesiaci, v ktorom sa auto posledný krát použilo. Ak ste ho používali aj len jeden deň v mesiaci, zánik je až 31.10.2008 a odhlásiť ho treba do 30. 11. 2008. Tak to bude aj v priznaní k DzMV.
Ja som našla,že zaniká dňom používania vozidla,kde je to prosím ťa napísané,že posledným dňom mesiaca,v ktorom sa vozidlo používalo?
L
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

L-M Pozri príspevok
Ďakujem,
ale keď sme ho nepoužívali v októbri už ani jeden deň,ale kúpno-predajná zmluva je 1.10 a príjmový doklad 9.10.2008, tak odhlásené bude už 30.9.2008????
Lucia
Vy musíte vedieť, kedy ste ho použili naposledy na podnikateľské účely - hádam niekde to evidujete, napr. v knihe jázd.
Ak dátum posledného použitia vozidla na podnikanie bolo 30.9.2008, daňová povinnosť vám zaniká týmto dňom, keďže je to posledný deň mesiaca, ale ak ste vykonávali ním cesty na podnikateľské účely aj medzi 1. až 9. októbrom, tak zánik daňovej povinnosti bude až 30.10.2008 ako písala Jaja11.
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

L-M Pozri príspevok
Ja som našla,že zaniká dňom používania vozidla,kde je to prosím ťa napísané,že posledným dňom mesiaca,v ktorom sa vozidlo používalo?
L
§ 89 Vznik a zánik daňovej povinnosti
nDaňová povinnosť vzniká nasledujúcim dňom po dni použitia vozidla na podnikanie, ak tento zákon neustanovuje inak.
nDaňová povinnosť zaniká posledným dňom mesiaca, v ktorom sa vozidlo prestalo používať na podnikanie.

§ 90 Daňové priznanie a oznamovacia povinnosť

nNovela zákona zaviedla každoročné podávanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie v termíne do 31. januára po uplynutí zdaňovacieho obdobia.

nDaňovník, ktorému v priebehu zdaňovacieho obdobia vznikne alebo zanikne daňová povinnosť, je povinný oznámiť túto skutočnosť správcovi dane miestne príslušnému podľa miesta evidencie vozidla do 30 dní odo dňa vzniku alebo zániku daňovej povinnosti.

0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať