Zavrieť

Porady

Daň z MV - od 2008

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Postrehli ste, že podľa pripravovanej parlamentom schválenej - zatiaľ nezverejnej - novely Zákona o miestnych daniach
sa bude DMV preddavkami a vyrovná sa po uplynutí roka a DMV bude zamestnávateľ platiť aj za zamestnancove auto?

Link na návrh novely som odstránila, Zákon v novelizovanom znení pozrite v # 38
________

Prezident zákon podpísal 19.11.2007__________
Ešte doplním: Novela zákona je uverejnená 27.11.2007 v Zbierke zákonov pod č. 538
Naposledy upravil Rozalka : 01.12.07 at 14:09 Dôvod: odstránený link na "návrh"
Usporiadat
renocka99 renocka99

renocka99 je offline (nepripojený) renocka99

Od 20.12.2007 pozastavená živnosť do 20.12.2008, auto bolo v podnikaní, neodhlasovali sme ho aj daň z MV sme platili do 20.12.2007. Teraz máme zaplatiť len za 12/2008?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

renocka99 Pozri príspevok
Od 20.12.2007 pozastavená živnosť do 20.12.2008, auto bolo v podnikaní, neodhlasovali sme ho aj daň z MV sme platili do 20.12.2007. Teraz máme zaplatiť len za 12/2008?
Máte viac aut, platili ste preddavky ? Lebo daň sa platí do 31.1.09 po podaní DP k dani z mot.vozidiel.
0 0
renocka99 renocka99

renocka99 je offline (nepripojený) renocka99

Iba jedno - 3.100 je s neho dan v BB. Len mi ide o to že či správne uvažujem, prečo by mal platiť za obdobie prerušené. Podľa mňa len za 12/2008. Že?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Klient má jazdnú súpravu, ťahač a náves. V DP k dani z MV sa vychádza z celkovej hmotnosti a náprav. A práve tu som narazila na problém.
V TP má údaj 16 t a 2 nápravy pre ťahač a 27 t a 3 nápravy pre náves. Obidva údaje sú hraničné a tak neviem, ktorý sa má použiť.
Rozpätie pre určenie dane ťahača podľa VZN je
a) 14 - 16,
b) 16 - 18,
rozpätie návesu je
c) 25 - 27,
d) 27 - 29.
Zaradiť sa majú do najbližšej nižšej sadzby dane. Ale z ktorej hmotnosti treba vychádzať?
Doteraz používal klient a) + c), s tým, že ešte zaradil aj ťahač aj náves do najbližšej nižšej sadzby, (t.j. ťahač 12 - 14 a náves 23 - 25), a mal to odsúhlasené aj na DU.
Dnes som si však stiahla DP z Krosu a tam mi to zaradilo do 14 -16 a 25 - 27, čo by znamenalo platiť podstatne vyššiu daň z MV.
Teraz som zapochybovala. Mýlil sa doteraz klient a DU, alebo zle zaraďuje program? Mám vypísať DP ručne, (lebo program mi nedovolil opraviť ho)?
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

Anja111 Pozri príspevok
Klient má jazdnú súpravu, ťahač a náves. V DP k dani z MV sa vychádza z celkovej hmotnosti a náprav. A práve tu som narazila na problém.
V TP má údaj 16 t a 2 nápravy pre ťahač a 27 t a 3 nápravy pre náves. Obidva údaje sú hraničné a tak neviem, ktorý sa má použiť.
Rozpätie pre určenie dane ťahača podľa VZN je
a) 14 - 16,
b) 16 - 18,
rozpätie návesu je
c) 25 - 27,
d) 27 - 29.
Zaradiť sa majú do najbližšej nižšej sadzby dane. Ale z ktorej hmotnosti treba vychádzať?
Doteraz používal klient a) + c), s tým, že ešte zaradil aj ťahač aj náves do najbližšej nižšej sadzby, (t.j. ťahač 12 - 14 a náves 23 - 25), a mal to odsúhlasené aj na DU.
Dnes som si však stiahla DP z Krosu a tam mi to zaradilo do 14 -16 a 25 - 27, čo by znamenalo platiť podstatne vyššiu daň z MV.
Teraz som zapochybovala. Mýlil sa doteraz klient a DU, alebo zle zaraďuje program? Mám vypísať DP ručne, (lebo program mi nedovolil opraviť ho)?
Anja, klient to má dobre. T.j. ťahač do kategórie 14-16 t a náves 25-27 t a z hľadiska sadzby dane zaradiť do najbližšej nižšej skupiny. Tiež to mám odsúhlasené daňovým úradom.
Naposledy upravil mandula : 08.01.09 at 20:41 Dôvod: preklep v číslach
0 0
renocka99 renocka99

renocka99 je offline (nepripojený) renocka99

Anja111: Nevzťahuje sa tam aj zníženie EURO?
0 0
renocka99 renocka99

renocka99 je offline (nepripojený) renocka99

Posúvam
Iba jedno - 3.100 je s neho dan v BB. Len mi ide o to že či správne uvažujem, prečo by mal platiť za obdobie prerušené. Podľa mňa len za 12/2008. Že?[/quote]
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Johanka Pozri príspevok
Aby si nemal pochybnosti, spýtala som sa pri prameni.Odpoveď je tu http://www.porada.sk/910352-post3.html .
Johanka, oceňujem tvoju snahu. Ale to ich stanovisko asi nezohľadnilo ten §91 ods. 6. Myslím, že najlepšie v tomto prípade by bolo si vypýtať vyjadrenie príslušného správcu dane písomne, aby som mal o tom doklad. Mne to podľa zákona vychádza na 3 mesiace.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Johanka Pozri príspevok
Kategorizáciu vozidiel podliehajúcich dani nájdeš tu http://www.porada.sk/t98307-dan-z-mv...tml#post910007

§ 84 Predmet dane

(1) Predmetom dane z motorových vozidiel je motorové vozidlo a prípojné vozidlo kategórie M, N a O 38) (ďalej len „vozidlo“), ktoré sa používa v Slovenskej republike na podnikanie 12) alebo na činnosti, z ktorých plynúce príjmy sú predmetom dane z príjmov 39) (ďalej len „podnikanie“).

  • Kategória O: prípojné vozidlá
OK, jasné. A ktoré sadzby sa na vozíky vzťahujú?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

mandula Pozri príspevok
Anja, klient to má dobre. T.j. ťahač do kategórie 14-16 t a náves 25-27 t a z hľadiska sadzby dane zaradiť do najbližšej nižšej skupiny. Tiež to mám odsúhlasené daňovým úradom.
renocka99 Pozri príspevok
Anja111: Nevzťahuje sa tam aj zníženie EURO?
Mandula: ďakujem veľmi pekne. Ukľudnila si ma. Je to môj nový klient a nemala som s tým žiadnu skúsenosť. Takže, vypíšem DP ručne...
Alebo pozná niekto, kto používa program od Krosu, spôsob, ako sa to dá opraviť v DP?
renocka99: zníženie sa naňho v tomto prípade nevzťahuje. Je to staršia jazdná súprava. Ale ďakujem za upozornenie.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

marjankaj Pozri príspevok
Johanka, oceňujem tvoju snahu. Ale to ich stanovisko asi nezohľadnilo ten §91 ods. 6. Myslím, že najlepšie v tomto prípade by bolo si vypýtať vyjadrenie príslušného správcu dane písomne, aby som mal o tom doklad. Mne to podľa zákona vychádza na 3 mesiace.
Nemôžeš mať lepšie vyjadrenie ako z DR SR, ak chceš prepošlem Ti mail .
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Pre Anja111 : ak pracuješ v Krose je tam možnosť zadať si vlastnú sumu.....takže si tam dáš takú akú potrebuješ......
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

andrea Pozri príspevok
Pre Anja111 : ak pracuješ v Krose je tam možnosť zadať si vlastnú sumu.....takže si tam dáš takú akú potrebuješ......
Stiahla som si bezplatnú verziu, ale inak v Krose nepracujem...
Ty myslíš ten riadok č. 9, kde je znížená daň alebo oslobodenie od dane podľa VZN? Ja som to chápala tak, že ten sa vypĺňa iba vtedy, keď ide o zníženie dane (EURO 2, 3, 4) a o oslobodenie. Skutočne to tam môžem dať?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Anka, usudzuješ správne:
Riadok 9 sa vypĺňa len v prípade zníženia, ak MV spĺňa EURO xx alebo sa používa na poľnohospodárske účely.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Rozalka Pozri príspevok
Anka, usudzuješ správne:
Riadok 9 sa vypĺňa len v prípade zníženia, ak MV spĺňa EURO xx alebo sa používa na poľnohospodárske účely.
Ďakujem za uistenie.
0 0
renocka99 renocka99

renocka99 je offline (nepripojený) renocka99

Prikladám z DRSR komu neni jasné z čoho vychádzať pri vyplňovaní priznania. Mne to jasné nebolo, tak som hľadala.
Pre účely určenia základu dane z motorových vozidiel pri úžitkových vozidlách a autobusoch sa vychádza z údaja uvedeného na riadku č. 32 osvedčenia. Pri návesových jazdných súpravách sa vychádza z údaja uvedeného na riadku č. 33, pričom počet náprav na uvedenom riadku by sa mal zhodovať s počtom náprav uvedených na riadku č. 39.
Dúfam že pomôže.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Prosím Vás vyplňujem tlačivo platné do 31.12.2008, lebo už je tam aj od 1.1.? ďakujem
0 0
glglgl glglgl

glglgl je offline (nepripojený) glglgl

Prosim o radu, za rok 2008 ideme podat a zaplatit dan z Motor. vozidiel,mame problem jedná sa o auto: Seat Alhambra 1896m3, ktorá ma v TP ako druh vozidla: Nákladné vozidlo a je to kategoria N1, nevieme kde ho zaradit aku sadzbu pouzit ci pre osobné auto v BB alebo užitkové auto v BB, ak z užitkovej tak vas poprosim aku hmotnost auta mam pouzit z TP najvacsiu pripustnú celkovú hmotnost /2430kg/ alebo prevádzkovú hmotnost /1605 kg./ auto má 2 nápravy. Dakujem za pomoc
0 0
mandula mandula

mandula je offline (nepripojený) mandula

glglgl Pozri príspevok
Prosim o radu, za rok 2008 ideme podat a zaplatit dan z Motor. vozidiel,mame problem jedná sa o auto: Seat Alhambra 1896m3, ktorá ma v TP ako druh vozidla: Nákladné vozidlo a je to kategoria N1, nevieme kde ho zaradit aku sadzbu pouzit ci pre osobné auto v BB alebo užitkové auto v BB, ak z užitkovej tak vas poprosim aku hmotnost auta mam pouzit z TP najvacsiu pripustnú celkovú hmotnost /2430kg/ alebo prevádzkovú hmotnost /1605 kg./ auto má 2 nápravy. Dakujem za pomoc
Ak je v TP zapísané ako vozidlo kategórie N1, tak sadzba dane bude ako za úžitkové auto a základ dane vypočítaš podľa celkovej hmotnosti (2 430 kg), počtu náprav (2) a prípadne plnenia emisných limitov.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Pru Pozri príspevok
Prosím Vás vyplňujem tlačivo platné do 31.12.2008, lebo už je tam aj od 1.1.? ďakujem
Za rok 2008 sa vypĺňa tlačivo DP z MV platné od 1.1.2009.
__________________
Katija
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať