Zavrieť

Porady

Daň z MV - od 2008

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Postrehli ste, že podľa pripravovanej parlamentom schválenej - zatiaľ nezverejnej - novely Zákona o miestnych daniach
sa bude DMV preddavkami a vyrovná sa po uplynutí roka a DMV bude zamestnávateľ platiť aj za zamestnancove auto?

Link na návrh novely som odstránila, Zákon v novelizovanom znení pozrite v # 38
________

Prezident zákon podpísal 19.11.2007__________
Ešte doplním: Novela zákona je uverejnená 27.11.2007 v Zbierke zákonov pod č. 538
Naposledy upravil Rozalka : 01.12.07 at 14:09 Dôvod: odstránený link na "návrh"
Usporiadat
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
pre maculu :

Ak je auto na lizing, potom majiteľom vozidla je lizing.spoločnosť (do skončenia lizingu) a držiteľom je SZČO. Takže mne to vychádza na odst. 1, písm. A
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
jess Pozri príspevok
Chcela som, si overiť, či som vyplnila správne tlačivo (mám ho z Krosáckeho programu), ale na stránke drsr tlačivo nefunguje.
Ak máš tlačivo stiahnuté zo stránky uvedenej firmy z verzie alfa 15.01 tak je to aktuálne a platné tlačivo.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

držiteľ vozidla je firma, za ktorú sa podáva DP, tak som dala 1a. A mám vyplniť aj oddiel II, keď DP pôjde podať konateľ?
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

kde by som našla znenie zákona č. 582/2004 o miestnych daniach a poplatkoch?
Ešte možno hlúpa otázka, DP za r. 2008 sa podávala len za autá, ktoré boli nadobudnuté v r. 2008? Za ostatné sa len daň zaplatí? ďakujem
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Čítala som predošlé príspevky a veľa som sa dozvedela , resp. utvrdila pri vyplňovaní DP z MV. Vďaka!
Jedno však neviem vyplniť: R01 - kategória vozidla/M,N,O/ - autobus je M ?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Pru Pozri príspevok
kde by som našla znenie zákona č. 582/2004 o miestnych daniach a poplatkoch?
Ešte možno hlúpa otázka, DP za r. 2008 sa podávala len za autá, ktoré boli nadobudnuté v r. 2008? Za ostatné sa len daň zaplatí? ďakujem
... po novele platnej od 1.12.2007
0 0
Forest LK Forest LK

Forest LK je offline (nepripojený) Forest LK

Prosím o radu,

naša s.r.o. má v nájme 2 Avie od štátneho podniku
(používa ich na podnikanie - rozvoz ľudí), mesačne za ne platíme nájomné.

Kto je v danom prípade daňovníkom, kto podáva DP a platí DzMV?
(doteraz, teda za rok 2007 to platil štátny podnik)
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Forest, v príspevku nad tvojou otázkou je pripojený zákon o DzMV, pozri si §85 aj 84
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Pru Pozri príspevok
kde by som našla znenie zákona č. 582/2004 o miestnych daniach a poplatkoch?
Ešte možno hlúpa otázka, DP za r. 2008 sa podávala len za autá, ktoré boli nadobudnuté v r. 2008? Za ostatné sa len daň zaplatí? ďakujem
tu:
http://www.porada.sk/581500-post38.html

Daňové priznanie k DzMV sa podáva za všetky vozidlá, ktoré sa používali na podnikanie v roku 2008 - odporúčam prečítať si zákon... odteraz sa DP bude podávať každý rok po skončení roka....
Naposledy upravil liba2 : 14.01.09 at 07:44
0 0
Forest LK Forest LK

Forest LK je offline (nepripojený) Forest LK

liba2 Pozri príspevok
Forest, v príspevku nad tvojou otázkou je pripojený zákon o DzMV, pozri si §85 aj 84
Len pre uistenie.
Naša s.r.o. nie je zapísaná ako držiteľ vozidla v dokladoch. Daň z MV neplatíme.
0 0
jabko1 jabko1

jabko1 je offline (nepripojený) jabko1

Prosím poraďte mi,
som SZČO, ktorá používa svoj súkromný automobil na podnikanie(t.j. držiteľ je v podstate totožný s firmou, keďže ide o fyzickú osobu),

do daňového priznanie k dani z MV by ste do riadku 07, dali odstavec 1, ale aké písmeno?

a) fyzická osoba je ako držiteľ vozidla zapísaná v dokladoch vozidla

c) fyzická osoba používa vozidlo, v dokladoch ktorého je ako držiteľ vozidla zapísaná osoba, ktorá nepoužíva vozidlo na podnikanie

Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jabko1 Pozri príspevok
Prosím poraďte mi,
som SZČO, ktorá používa svoj súkromný automobil na podnikanie(t.j. držiteľ je v podstate totožný s firmou, keďže ide o fyzickú osobu),

do daňového priznanie k dani z MV by ste do riadku 07, dali odstavec 1, ale aké písmeno?

a) fyzická osoba je ako držiteľ vozidla zapísaná v dokladoch vozidla

c) fyzická osoba používa vozidlo, v dokladoch ktorého je ako držiteľ vozidla zapísaná osoba, ktorá nepoužíva vozidlo na podnikanie

Ďakujem
a je správne.
0 0
jopo jopo

jopo je offline (nepripojený) jopo

Mam vozidlo N1 Pegueot partner, prevadzkova hmotnost 1280 kg, kubatura 1560 cm2.

Kosicky kraj ma v tabulke sazdbu pre nakladne vozidla podla nosnosti od 1 do 2 ton sumu 3400 Sk.

Dan zaplatim 3400 sk, alebo mam este k tomu priratat aj nieco z tabulky za kubaturu?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jopo Pozri príspevok
Mam vozidlo N1 Pegueot partner, prevadzkova hmotnost 1280 kg, kubatura 1560 cm2.

Kosicky kraj ma v tabulke sazdbu pre nakladne vozidla podla nosnosti od 1 do 2 ton sumu 3400 Sk.

Dan zaplatim 3400 sk, alebo mam este k tomu priratat aj nieco z tabulky za kubaturu?
Berieš celkovú hmotnosť v tonách.
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Vie niekto, čo znamená norma EURO 3, EURO 4 ...?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

blcha Pozri príspevok
Vie niekto, čo znamená norma EURO 3, EURO 4 ...?
http://www.porada.sk/t87687-dan-z-mv...o-1-2-3-a.html
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Takže aj za auto, ktoré SZČO v júni predala, musím podať nové DPzMV a zaplatiť za pol roka? A za autá, ktoré má firma dlhšie treba podať nové DP a nie len vyrátať a zaplatiť?
0 0
AMM AMM

AMM je offline (nepripojený) AMM

Potrebovala by som sa uistit, nasa spolocnosti si prenajala auto od 29.2.2008. Danova povinnost vznikla az od 1.3.2008?
A este jedna otazocka, dane auto sme v priebehu roka odkupili, ale v dokladoch je drzitelom vozidla dodnes napisana stara firma. Do priznania uvediem danovnik podla § 85 ods. 1 písm. c) ?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Pru Pozri príspevok
Takže aj za auto, ktoré SZČO v júni predala, musím podať nové DPzMV a zaplatiť za pol roka? A za autá, ktoré má firma dlhšie treba podať nové DP a nie len vyrátať a zaplatiť?
DP podáš za všetky MV, ktoré boli v roku použité na podnikanie, Je jedno či 1 mesiac alebo 12 mesiacov.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

AMM Pozri príspevok
Potrebovala by som sa uistit, nasa spolocnosti si prenajala auto od 29.2.2008. Danova povinnost vznikla az od 1.3.2008?
A este jedna otazocka, dane auto sme v priebehu roka odkupili, ale v dokladoch je drzitelom vozidla dodnes napisana stara firma. Do priznania uvediem danovnik podla § 85 ods. 1 písm. c) ?
Daňová povinnosť vzniká deň po použití MV na podnikanie. Takže na prvú časť otázky treba doplniť najdôležitejšiu informáciu - kedy ste MV použili na podnikanie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať