Zavrieť

Porady

Daň z MV - od 2008

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Postrehli ste, že podľa pripravovanej parlamentom schválenej - zatiaľ nezverejnej - novely Zákona o miestnych daniach
sa bude DMV preddavkami a vyrovná sa po uplynutí roka a DMV bude zamestnávateľ platiť aj za zamestnancove auto?

Link na návrh novely som odstránila, Zákon v novelizovanom znení pozrite v # 38
________

Prezident zákon podpísal 19.11.2007__________
Ešte doplním: Novela zákona je uverejnená 27.11.2007 v Zbierke zákonov pod č. 538
Naposledy upravil Rozalka : 01.12.07 at 14:09 Dôvod: odstránený link na "návrh"
Usporiadat
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Rozalka Pozri príspevok
Do 31.1.2009 - podať priznanie, zaplatiť daň - v €
daň z MV za rok 2008 - DP sa podá do konca januára 2009 - DP vypíšem v SKK ale daň zaplatím po prepočítaní 30,1260 v EUR.
Len si overujem, či som to správne pochopila.
Dakujem pekne
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Gong Pozri príspevok
daň z MV za rok 2008 - DP sa podá do konca januára 2009 - DP vypíšem v SKK ale daň zaplatím po prepočítaní 30,1260 v EUR.
Len si overujem, či som to správne pochopila.
Dakujem pekne
Posledný termín je 2.2.09, kedže 31.1.08 je víkend, DP v SKK, predpokladanú daň na rok 2009 v €, zaplatenie dane do 16.1.09 v SKK, po tomto termíne v €.
0 0
AMM AMM

AMM je offline (nepripojený) AMM

Johanka Pozri príspevok
Daňová povinnosť vzniká deň po použití MV na podnikanie. Takže na prvú časť otázky treba doplniť najdôležitejšiu informáciu - kedy ste MV použili na podnikanie.
Prvykrat sme ho pouzili 29.2., takze dan.povinnost vznikla 1.3.
Dakujem!
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Neviem, či tu bolo spomenuté, ale u nás na DU pýtali k dani z MV aj ofotený technický preukaz.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Pru Pozri príspevok
Neviem, či tu bolo spomenuté, ale u nás na DU pýtali k dani z MV aj ofotený technický preukaz.
... neoprávnene .
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Johanka Pozri príspevok
... neoprávnene .
A k starým autám, ktoé majú ešte starý veľký technický preukaz stačí ofotiť len ten malý?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

JAJA11 Pozri príspevok
A k starým autám, ktoé majú ešte starý veľký technický preukaz stačí ofotiť len ten malý?
K DP nie je povinnosťou priložiť žiadne TP. Takže, ani staré, ani nové.
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

Dobry den,
chcem sa opytat ci podavam DP k DzMV za jednoosobovu sro ako PO alebo ako FO? Jedna sa mi o to, ze auto, pre ktore idem robit DP vyuziva sam konatel a je to jeho sukromne auto, ktore pouziva na podnikanie. Preto sa pytam, kedze je to jeho sukromne auto, ci podavam ako FO alebo ako PO?

A este ma zaujima co doplnim do riadku c.07, kto je danovnikom, kedze sa jedna o osobu-konatela, ktora vyuziva sukromne auto na podnikanie? Uvediem:
§ 85 ods. 1 písm. a) - je ako držiteľ vozidla zapísaná v dokladoch vozidla alebo,
§ 85 ods. 2 písm. a) - zamestnávateľ, ak vypláca cestovné náhrady zamestnancovi za použitie vozidla, v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísaný zamestnanec; to neplatí; ak zamestnávateľom je vyšší územný celok, do rozpočtu ktorého plynie daň z motorových vozidiel.

dakujem pekne
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Reročka Pozri príspevok
Dobry den,
chcem sa opytat ci podavam DP k DzMV za jednoosobovu sro ako PO alebo ako FO? Jedna sa mi o to, ze auto, pre ktore idem robit DP vyuziva sam konatel a je to jeho sukromne auto, ktore pouziva na podnikanie. Preto sa pytam, kedze je to jeho sukromne auto, ci podavam ako FO alebo ako PO?

A este ma zaujima co doplnim do riadku c.07, kto je danovnikom, kedze sa jedna o osobu-konatela, ktora vyuziva sukromne auto na podnikanie? Uvediem:
§ 85 ods. 1 písm. a) - je ako držiteľ vozidla zapísaná v dokladoch vozidla alebo,
§ 85 ods. 2 písm. a) - zamestnávateľ, ak vypláca cestovné náhrady zamestnancovi za použitie vozidla, v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísaný zamestnanec; to neplatí; ak zamestnávateľom je vyšší územný celok, do rozpočtu ktorého plynie daň z motorových vozidiel.

dakujem pekne
ÁNo, DP podáva. K druhej otázke: odst.1. písm.a
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

K tej druhej časti otázky Ti neviem 100%-tne odpovedať, ale na tú prvú časť som sa osobne pýtala na DÚ a kompetentná osoba mi takto poradila:

Že mám auto striedavo "prihlasovať" a "odhlasovať" a podľa toho budem platiť aj daň z MV...
Na môj argument, že v jeden deň môžem mať jazdu pre obe firmy mi povedala, že mám zaplatiť za to isté auto v oboch firmách a nemusím si robiť starosti, či to niekomu bude vadiť alebo nie....
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Ešte by som si aj ja rada overilu čerstvú info:

je pravda, že autá jazdiace pre neziskovky sú oslobodené od DzMV?

Vopred vďaka za odpoveď.
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

Tweety Pozri príspevok
ÁNo, DP podáva. K druhej otázke: odst.1. písm.a
dik, aka si rychla
Len asi sme sa trosku v tej 1.otazke neporozumeli Mna zaujima, ci DP podavam ako PO alebo ako FO, kedze je to konatelove sukromne auto?
A ako som citala aj z predchadzajucich prispevkov, tu mi ohlasovacia povinnost nevznika? (kedze je to jednoosobova sro, konatel je akoby zamestnancom firmy a pouziva sukr.auto na podnikanie, cize si vyplaca cestovne nahrady)-mam pravdu?
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Technický pýtajú neoprávnene, ale ho pýtajú, neviem potom prečo? Včera sme podali DP a dnes máme doložiť tech. preukazy. A ešte pracovníčka robila s konateľom krik, lebo som v poznámke uviedla prepočet na eurá a zaokrúhlila som nahor nie nadol.
Ešte doplním sú to dve autá kúpené v auguste a septembri takže možno zato, že boli kúpené v r. 2008, inak teda neviem.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Pru Pozri príspevok
Technický pýtajú neoprávnene, ale ho pýtajú, neviem potom prečo? Včera sme podali DP a dnes máme doložiť tech. preukazy. A ešte pracovníčka robila s konateľom krik, lebo som v poznámke uviedla prepočet na eurá a zaokrúhlila som nahor nie nadol.
Ešte doplním sú to dve autá kúpené v auguste a septembri takže možno zato, že boli kúpené v r. 2008, inak teda neviem.
Opýtala by si sa, prosím, na základe akého ustanovenia a ktorého zákona to vyžadujú. Možno máme medzery . Ďakujem.
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

Reročka Pozri príspevok
dik, aka si rychla
Len asi sme sa trosku v tej 1.otazke neporozumeli Mna zaujima, ci DP podavam ako PO alebo ako FO, kedze je to konatelove sukromne auto?
A ako som citala aj z predchadzajucich prispevkov, tu mi ohlasovacia povinnost nevznika? (kedze je to jednoosobova sro, konatel je akoby zamestnancom firmy a pouziva sukr.auto na podnikanie, cize si vyplaca cestovne nahrady)-mam pravdu?
Prosim, viete mi dat niekto k tomuto odpoved, vdaka
0 0
AnikoAd AnikoAd

AnikoAd je offline (nepripojený) AnikoAd

Prosím Vás , aj riadok 52 sa vyplňa v SKK, alebo v eurách? Dolu do VII. oddielu sa dáva do pomocných výpočtov prepočet Skk na eurá, pravda? Dakujem
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Áno, R52 v EUR.
VII. oddiel prepočet dane na úhradu na EUR-á.
0 0
AnikoAd AnikoAd

AnikoAd je offline (nepripojený) AnikoAd

Si poklad, ďaaaaaaaaaakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Reročka Pozri príspevok
Dobry den,
chcem sa opytat ci podavam DP k DzMV za jednoosobovu sro ako PO alebo ako FO? Jedna sa mi o to, ze auto, pre ktore idem robit DP vyuziva sam konatel a je to jeho sukromne auto, ktore pouziva na podnikanie. Preto sa pytam, kedze je to jeho sukromne auto, ci podavam ako FO alebo ako PO?

A este ma zaujima co doplnim do riadku c.07, kto je danovnikom, kedze sa jedna o osobu-konatela, ktora vyuziva sukromne auto na podnikanie? Uvediem:
§ 85 ods. 1 písm. a) - je ako držiteľ vozidla zapísaná v dokladoch vozidla alebo,
§ 85 ods. 2 písm. a) - zamestnávateľ, ak vypláca cestovné náhrady zamestnancovi za použitie vozidla, v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísaný zamestnanec; to neplatí; ak zamestnávateľom je vyšší územný celok, do rozpočtu ktorého plynie daň z motorových vozidiel.

dakujem pekne
1) Povinnosť zaplatiť DzMV vzniká s.r.o., teda PO; firma podá DP a zaplatí daň. Konateľ nepoužíva svoje auto na podnikanie, použil ho na pracovnú cestu pre s.r.o. - táto s.r.o. ho použila na podnikanie, na vykonanie PC pre s.r.o.
Ešte poznámka: v tvojom zadaní som nenašla informáciu, či konateľ si vyúčtoval náhradu za PHL + základnú náhradu (predpokladám že áno, ale potvrď to, prosím).
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

liba2 Pozri príspevok
1) Povinnosť zaplatiť DzMV vzniká s.r.o., teda PO; firma podá DP a zaplatí daň. Konateľ nepoužíva svoje auto na podnikanie, použil ho na pracovnú cestu pre s.r.o. - táto s.r.o. ho použila na podnikanie, na vykonanie PC pre s.r.o.
Ešte poznámka: v tvojom zadaní som nenašla informáciu, či konateľ si vyúčtoval náhradu za PHL + základnú náhradu (predpokladám že áno, ale potvrď to, prosím).
Dakujem za odpoved. Ano konatel si vyuctoval aj nahradu za PHL ako aj zakladnu nahradu.
A este sa chcem spytat ako vypocitam tu dan? Podla rocnej sadzby, ktora je stanovena VUC a od poctu mesiacov, v ktorych auto pouzil, alebo sa rataju dni, kedy pouzil auto na prac.cestu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať