Zavrieť

Porady

Daň z MV - od 2008

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Postrehli ste, že podľa pripravovanej parlamentom schválenej - zatiaľ nezverejnej - novely Zákona o miestnych daniach
sa bude DMV preddavkami a vyrovná sa po uplynutí roka a DMV bude zamestnávateľ platiť aj za zamestnancove auto?

Link na návrh novely som odstránila, Zákon v novelizovanom znení pozrite v # 38
________

Prezident zákon podpísal 19.11.2007__________
Ešte doplním: Novela zákona je uverejnená 27.11.2007 v Zbierke zákonov pod č. 538
Naposledy upravil Rozalka : 01.12.07 at 14:09 Dôvod: odstránený link na "návrh"
Usporiadat
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Reročka Pozri príspevok
Dakujem za odpoved. Ano konatel si vyuctoval aj nahradu za PHL ako aj zakladnu nahradu.
A este sa chcem spytat ako vypocitam tu dan? Podla rocnej sadzby, ktora je stanovena VUC a od poctu mesiacov, v ktorych auto pouzil, alebo sa rataju dni, kedy pouzil auto na prac.cestu?
daň sa platí za celé mesiace
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

sway Pozri príspevok
daň sa platí za celé mesiace
Cize da sa aj tak, ze ked si neuplatnil konatel cestovne nahrady napr.za 3 mesiace, kedy svoje sukr.auto pouzil na sluzobne ucely, i ked na to narok mal ale tak neurobil, v takom pripade sa tieto mesiace do DP nezapocitavaju? Mam pravdu? Zapocitavaju sa realne iba tie, za ktore si uplatnil cestovne nahrady?

dakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Reročka Pozri príspevok
Cize da sa aj tak, ze ked si neuplatnil konatel cestovne nahrady napr.za 3 mesiace, kedy svoje sukr.auto pouzil na sluzobne ucely, i ked na to narok mal ale tak neurobil, v takom pripade sa tieto mesiace do DP nezapocitavaju? Mam pravdu? Zapocitavaju sa realne iba tie, za ktore si uplatnil cestovne nahrady?

dakujem
Práve preto som chcela vedieť, či vyúčtovával.... Za mesiace kedy nepoužil svoje vlastné vozidlo na PC s.r.o. nevzniká daňová povinnosť (teda rozhodujúce sú dátumy uskutočnenia PC).
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

liba2 Pozri príspevok
Práve preto som chcela vedieť, či vyúčtovával.... Za mesiace kedy nepoužil svoje vlastné vozidlo na PC s.r.o. nevzniká daňová povinnosť (teda rozhodujúce sú dátumy uskutočnenia PC).
dakujem Vam vsetkym, moc mi pomahate v mojich zaciatkoch
Moje otazky este vsak neskoncili, len nechcem davat vsetky naraz.
To DP si vyplnala rucne alebo v pocitaci? A ktore si vyplnala (alebo budes vyplnat?), lebo ja som na stranke drsr.sk nasla nejake 2 druhy, jedno ktore sa da priamo vyplnit v pocitaci, avsak tam mi nejak chybaju strany resp.III.oddiel tam nie je uvedeny a potom som si teda vytlacila take zrarovany subor a ten chcem vypisat rucne (moze sa teda aj rucne)?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Reročka Pozri príspevok
dakujem Vam vsetkym, moc mi pomahate v mojich zaciatkoch
Moje otazky este vsak neskoncili, len nechcem davat vsetky naraz.
To DP si vyplnala rucne alebo v pocitaci? A ktore si vyplnala (alebo budes vyplnat?), lebo ja som na stranke drsr.sk nasla nejake 2 druhy, jedno ktore sa da priamo vyplnit v pocitaci, avsak tam mi nejak chybaju strany resp.III.oddiel tam nie je uvedeny a potom som si teda vytlacila take zrarovany subor a ten chcem vypisat rucne (moze sa teda aj rucne)?
Na stránke DR SR je to tochu komplikované pri vypĺňaní DP z MV na internete. Musíš vyplniť najprv tie stránky, čo sa Ti ukážu a potom Ti dolu pribudne aj možnosť vyplniť stránku tri... (Práve som to skúšala a keď som to chcela vytlačiť, tak sa mi ospravedlnili, že teraz nie, lebo upravujú stránku, a potrvá to dlhšie, ale aby som to skúsila neskôr.)
DP môžeš vypísať aj rukou...
0 0
RenataK RenataK

RenataK je offline (nepripojený) RenataK

skús si stiahnuť programik zdarma z krosu, hore na stránke je aj reklama
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

Anja111 Pozri príspevok
Na stránke DR SR je to tochu komplikované pri vypĺňaní DP z MV na internete. Musíš vyplniť najprv tie stránky, čo sa Ti ukážu a potom Ti dolu pribudne aj možnosť vyplniť stránku tri... (Práve som to skúšala a keď som to chcela vytlačiť, tak sa mi ospravedlnili, že teraz nie, lebo upravujú stránku, a potrvá to dlhšie, ale aby som to skúsila neskôr.)
DP môžeš vypísať aj rukou...
Prosim Ta a aku sumu vyplnim do riadku 07-znizena dan alebo oslobodenie od dane podla VZN? Ja vyplnam za NR a tam je to uvedene takto:
a) na podnikanie, ktoré spĺňa limity úrovne EURO 3, EURO 4 alebo EURO 5
b) vozidlo používané výhradne v poľnohospodárskej a lesnej výrobe v rozsahu 70 %
To b) asi nie a co znamena to a)?
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

sway Pozri príspevok
daň sa platí za celé mesiace
Prepac, ale ty pises ze dan sa plati za cele mesiace...
Lenze, ked on ako konatel pouziva svoje auto na sluz.ucely (nepouziva ho teda na podnikanie)z coho si vie uplatnit nahrady za PHL + zakladnu nahradu 5,50, on nepouziva auto cely mesiac, napr.v mesiaci januar ho pouzil iba 8 dni (pocita sa iba z tych 8 dni alebo sa rata cely mesiac bez ohladu na to kedy vykonal sluz.cestu?) dalsi mesiac ho nepouzil vobec, tak ako urobim vypocet?

dakujem
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
DMV sa počíta a platí za celé mesiace,
ak vozidlo použil 12 x v jendnom mesiaci - platí sa len 1/12,
ak použil každý mesiac len jeden deň, platí sa ročná sadzba.
Naposledy upravil Rozalka : 16.01.09 at 18:05 Dôvod: oprava preklepu
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Reročka Pozri príspevok
Prosim Ta a aku sumu vyplnim do riadku 07-znizena dan alebo oslobodenie od dane podla VZN? Ja vyplnam za NR a tam je to uvedene takto:
a) na podnikanie, ktoré spĺňa limity úrovne EURO 3, EURO 4 alebo EURO 5
b) vozidlo používané výhradne v poľnohospodárskej a lesnej výrobe v rozsahu 70 %
To b) asi nie a co znamena to a)?
Možno pomôže prečítať si túto tému:
http://www.porada.sk/t87687-dan-z-mv...o-1-2-3-a.html
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

Rozalka Pozri príspevok
DMV sa počíta a platí za celé mesiace,
ak vozidlo použil 12 x v jendnom mesiaci - platí sa len 1/12,
ak použil každý mesiac len jeden deň, platí sa ročná sadzba.
Cize, ak som tomu dobre pochopila, ak
a) pouzil auto kazdy mesiac (je jedno kolkokrat) plati sa rocna sadzba podla VZN,
b)ak vsak auto pouzil napr.v jan. 8x, vo februari az do maja ho nepouzil vobec a potom ho pouzil znova od jula az do decembra 2008 tiez 8x, tak sa vypocita rocna sadzba / 12 x pocet dni za ktore auto pouzil?

Ja viem, mozno pisem ako laik, ale nejaky mam v tom zmatok
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
chýba mi tam jún

ROČNA SADZBA/12 * 8 (ak tam nepatrí jún)
alebo
ROČNA SADZBA/12 * 9 (ak tam patrí aj jún)

Toto platí, ak to použil ako zamestnanec.
Ak SZČO alebo je auto firemné, platí sa ročná sadzba.
Naposledy upravil Rozalka : 16.01.09 at 18:32
0 0
Fali Fali

Fali je offline (nepripojený) Fali

Ak nebolo vozidlo dočasne odhlásené , tak bude platiť ročnú sadzbu.
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

Fali Pozri príspevok
Ak nebolo vozidlo dočasne odhlásené , tak bude platiť ročnú sadzbu.
To ano, ibaze jemu ohlasovacia povinnost nevznikla podla § 85 ods.2 a),
cize je to tak ako napisala rozalka a platit bude iba tu pomernu cast, teda tu 1/12. Dobre som to uz napisala?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Fali, pozri príspevok 869, ide o auto, na ktoré sa účtuje náhrada za spotrebované km a amortizácia ...
Vtedy sa platí podľa počtu mesiacov, v ktorých bolo auto zamestnanca použité.

Reročka, za každý mesiac 1/12.
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

Rozalka Pozri príspevok
Fali, pozri príspevok 869, ide o auto, na ktoré sa účtuje náhrada za spotrebované km a amortizácia ...
Vtedy sa platí podľa počtu mesiacov, v ktorých bolo auto zamestnanca použité.

Reročka, za každý mesiac 1/12.
Dakujem za pomoc a rady-proste skvela stranka, uz viem, ze kedykolvek sa mozem na Vas obratit
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Dobrý deň

Pri vyplňaní DP DzMV siom do r. 52 (predpokladaná daňová povinnosť) uvádzala sumu v Sk. Dnes na stránke DRSR je oznam, že: "pri vypĺňaní riadku 52 (predpokladaná daň) namiesto desatinnej čiarky zadať bodku, napr. 66.38"
To sa má uvádzať v eurách?

veľmi pekne dakujem.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
ajacik Pozri príspevok
Dobrý deň

Pri vyplňaní DP DzMV siom do r. 52 (predpokladaná daňová povinnosť) uvádzala sumu v Sk. Dnes na stránke DRSR je oznam, že: "pri vypĺňaní riadku 52 (predpokladaná daň) namiesto desatinnej čiarky zadať bodku, napr. 66.38"
To sa má uvádzať v eurách?

veľmi pekne dakujem.
áno, celý výkaz v SKK, iba riadok č.52 v €
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
dakujem, tak možem všetky začat prerábať :-(.
Ako je to možné, že mi to uniklo? Ved ani v poučení to nebolo ......

Ešte raz dakujem
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Keď som vyplnila r. 52 v SK mám podať opravné?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať