Zavrieť

Porady

Daň z MV - od 2008

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Postrehli ste, že podľa pripravovanej parlamentom schválenej - zatiaľ nezverejnej - novely Zákona o miestnych daniach
sa bude DMV preddavkami a vyrovná sa po uplynutí roka a DMV bude zamestnávateľ platiť aj za zamestnancove auto?

Link na návrh novely som odstránila, Zákon v novelizovanom znení pozrite v # 38
________

Prezident zákon podpísal 19.11.2007__________
Ešte doplním: Novela zákona je uverejnená 27.11.2007 v Zbierke zákonov pod č. 538
Naposledy upravil Rozalka : 01.12.07 at 14:09 Dôvod: odstránený link na "návrh"
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Reročka Pozri príspevok
Prave si k tomuto citam zakon c.582/2004 Z.z. a v §91 ods.7 sa pise nieco taketo:
Pomernú časť dane vypočítanú ako súčin jednej
tristošesťdesiatpätiny ročnej sadzby dane a počtu kalendárnych
dní, v ktorých sa vozidlo používalo na prepravu
uskutočnenú mimo výkonu vo verejnom záujme,
je daňovník povinný zaplatiť v lehote na podanie daňového
priznania.

No ale toto sa mna asi netyka, kedze vyuzivam vlastne auto na sluzobne cesty a firma ho v podstate vyuziva na podnikanie, vsak?
Tak potom su to fakt len tie mesiace, alebo sa mylim?

dakujem
Čítaš asi staré znenie zákona, ktorý bol novelizovaný Zákonom 538/2007
http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...&Text=582/2004
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

alušik Pozri príspevok
Ak daňové priznanie podáva zamestnávateľ z titulu vyplácania cestovných náhrad - t.j. §85 ods. 2 písm. a - zapisujem do r.52 a výšku predpokladanej dane pre nasledujúce zdaňovacie obdobie? Ide mi o to, že v budúcom roku vôbec nemusí zamestnávateľ vyplácať cestovné náhrady...
Prosím, Poraďáci, nikto sa k tomuto nevie vyjadriť?
0 0
nokia901 nokia901

nokia901 je offline (nepripojený) nokia901

betulka Pozri príspevok
pri kategorii N:
ktorú z hmotnosí, uvedených v tech. preukaze je tá, kt. vyplním do DP z MV(ako celková hmotnosť v tonách):
prevádzková hmotnosť
najväčšia prípustná celková hmotnosť
najväčšia prípustná hmotnosť jazdnej súpravy ?? je to súrne
Do DP uvádzaš celkovú prípustnú hmotnosť.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Zdravím Vás,prosím musí podať Daňové priznanie k dani z motorových vozidiel aj fyz.osoba SZČO,ktorá používa na podnikanie svoj súkromný automobil? (tzn. počíta si náhradu za prejdené kilometre)
A môže si aj v takomto prípade dať do nákladov daň z motor.vozidiel?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tibor1000 Pozri príspevok
Zdravím Vás,prosím musí podať Daňové priznanie k dani z motorových vozidiel aj fyz.osoba SZČO,ktorá používa na podnikanie svoj súkromný automobil? (tzn. počíta si náhradu za prejdené kilometre)
A môže si aj v takomto prípade dať do nákladov daň z motor.vozidiel?
Áno, vznik daň. povinnosti je povinný oznámiť, DP podáva. Úhrada tejto dane je VOZD.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Tweety Pozri príspevok
Áno, vznik daň. povinnosti je povinný oznámiť, DP podáva. Úhrada tejto dane je VOZD.
Ďakujem Tweety
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

alušik Pozri príspevok
Ak daňové priznanie podáva zamestnávateľ z titulu vyplácania cestovných náhrad - t.j. §85 ods. 2 písm. a - zapisujem do r.52 a výšku predpokladanej dane pre nasledujúce zdaňovacie obdobie? Ide mi o to, že v budúcom roku vôbec nemusí zamestnávateľ vyplácať cestovné náhrady...
§91
4) Predpokladaná daň je súčet ročnej sadzby dane za každé vozidlo, ktoré je predmetom dane k 1. januáru bežného zdaňovacieho obdobia a nie je oslobodené od dane.

Myslela som pôvodne, že to by musel byť zamestnanec na pracovnej ceste 1.1, ale to je hlúposť, pretože daňová povinnosť by aj tak vznikla až 2.1. Z toho vyplýva, že 1.1. nemôžu byť MV zamestnancov predmetom dane.
0 0
Monica838 Monica838

Monica838 je offline (nepripojený) Monica838

Ahojte
Prosím Vás, mohli by ste mi pomôcť:
ak som správne čítala, tak daň z MV odvádzam aj keď zamestnanec použil svoju súkromné auto na služobné účely a aj keď to bolo možno len 3 krát do roka?
Vôbec si neviem predstaviť ako
A ešte by som sa chcela spýtať:
daňové priznanie z MV odovzdám do 31.1.09 a daň zaúčtujem do roku 2008 a uvediem v daňovom priznaní za rok 2008?
Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Monica838 Pozri príspevok
Ahojte
Prosím Vás, mohli by ste mi pomôcť:
ak som správne čítala, tak daň z MV odvádzam aj keď zamestnanec použil svoju súkromné auto na služobné účely a aj keď to bolo možno len 3 krát do roka?
Vôbec si neviem predstaviť ako
A ešte by som sa chcela spýtať:
daňové priznanie z MV odovzdám do 31.1.09 a daň zaúčtujem do roku 2008 a uvediem v daňovom priznaní za rok 2008?
Ďakujem
Áno, uvedieš mesiac, v ktorom bolo použité. Ak to trikrát bolo v jednom mesiaci, tak uvedieš 1 mesiac, ak to boli rôzne mesiace, tak 3 mesiace. Dp odovzdáš a daň aj zaplatiš najneskôr do 2.2.09. Zaúčtuješ do nákladov roku 2008.
0 0
Monica838 Monica838

Monica838 je offline (nepripojený) Monica838

Takže musím si vziať technický preukaz zamestnanca a podľa toho vypočítať cestnú daň, keďže použil súkromné auto na služobné účely.... a aj keď to bolo jednorazovo, napr. na jednu pracovnú cestu do mesiaca, že? a zaplatím za celý mesiac....
Správne som pochopila?
Ďakujem pekne za radu
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Monica838 Pozri príspevok
Takže musím si vziať technický preukaz zamestnanca a podľa toho vypočítať cestnú daň, keďže použil súkromné auto na služobné účely.... a aj keď to bolo jednorazovo, napr. na jednu pracovnú cestu do mesiaca, že? a zaplatím za celý mesiac....
Správne som pochopila?
Ďakujem pekne za radu
Áno, ale nie je to cestná daň, ale daň z MV.
0 0
Monica838 Monica838

Monica838 je offline (nepripojený) Monica838

Aha, takže cestná daň je len za auto, ktoré je daňovníkom používané na podnikanie a daň z MV je okrem tohoto aj súkromné auto používané na služovné účely?
Asi sa mi pletú pojmy cestná daň a daň z MV......
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Monica838 Pozri príspevok
Aha, takže cestná daň je len za auto, ktoré je daňovníkom používané na podnikanie a daň z MV je okrem tohoto aj súkromné auto používané na služovné účely?
Asi sa mi pletú pojmy cestná daň a daň z MV......
Prečo by mali byť dve dane? cestná už nie je, je len tá, ktorú som ti uviedla v príspevku, iba daň z MV.
0 0
Monica838 Monica838

Monica838 je offline (nepripojený) Monica838

A mohla by som mať ešte otázku?
Čo ak zamestnanec nie je držiteľom a ani vlastníkom auta, ktoré použil na služobné účely?
Ďakujem
0 0
Monica838 Monica838

Monica838 je offline (nepripojený) Monica838

Ďakujem Tweety
Ešte som toto nerobila, tak v tom mám zmätok poriadny
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Monica838 Pozri príspevok
A mohla by som mať ešte otázku?
Čo ak zamestnanec nie je držiteľom a ani vlastníkom auta, ktoré použil na služobné účely?
Ďakujem
Toto je dosť podstatné, mala si to uviesť hneď v prvom príspevku v otázke. V takom prípade daň sro neplatí, ani Dp za použív. tohto MV nepodáva.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Monica838 Pozri príspevok
A mohla by som mať ešte otázku?
Čo ak zamestnanec nie je držiteľom a ani vlastníkom auta, ktoré použil na služobné účely?
Ďakujem
A čítala si aspoň kúsok zákona, podľa ktorého DP robíš ? Alebo iba tak triafaš ?
0 0
mariannak mariannak

mariannak je offline (nepripojený) mariannak

Chcem Vás poprosiť - MV kategória N - Tatra 815, ktorú hmotnosť mám uviesť do DP - celková hmotnosť , keď v TP je uvedená - prevádzková hmotnosť 11.300kg alebo najväčšia prípustná celková hmotnosť 22.300 kg.
Ď.
0 0
Monica838 Monica838

Monica838 je offline (nepripojený) Monica838

Ešte sa vrátim zasa k mojej otázke:
pred chvíľou som sa totižto dozvedela, že zamestnanec, ktorý použil súkromné auto na služobné účely, tak nie je držiteľom auta, ale držiteľom je niekto iný, kto má povinnosť uhradiť daň z MV, lebo ho používa na podnikanie..... Takže po tejto informácii už nemusím platiť daň z MV za toto auto?

Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Monica838 Pozri príspevok
Ešte sa vrátim zasa k mojej otázke:
pred chvíľou som sa totižto dozvedela, že zamestnanec, ktorý použil súkromné auto na služobné účely, tak nie je držiteľom auta, ale držiteľom je niekto iný, kto má povinnosť uhradiť daň z MV, lebo ho používa na podnikanie..... Takže po tejto informácii už nemusím platiť daň z MV za toto auto?

Ďakujem
Zodpovedané už máš.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať