Zavrieť

Porady

Daň z MV - od 2008

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Postrehli ste, že podľa pripravovanej parlamentom schválenej - zatiaľ nezverejnej - novely Zákona o miestnych daniach
sa bude DMV preddavkami a vyrovná sa po uplynutí roka a DMV bude zamestnávateľ platiť aj za zamestnancove auto?

Link na návrh novely som odstránila, Zákon v novelizovanom znení pozrite v # 38
________

Prezident zákon podpísal 19.11.2007__________
Ešte doplním: Novela zákona je uverejnená 27.11.2007 v Zbierke zákonov pod č. 538
Naposledy upravil Rozalka : 01.12.07 at 14:09 Dôvod: odstránený link na "návrh"
Usporiadat
Monica838 Monica838

Monica838 je offline (nepripojený) Monica838

Ja sa ospravedlňujem, ale tieto informácie sú mi poskytované až teraz
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Monica838 Pozri príspevok
Ja sa ospravedlňujem, ale tieto informácie sú mi poskytované až teraz
Ale keď si predch. príspevok písala, moja odpoveď už bola.
0 0
Monica838 Monica838

Monica838 je offline (nepripojený) Monica838

Ďakujem za trpezlivosť a za radu
0 0
Vlado823 Vlado823

Vlado823 je offline (nepripojený) Vlado823

Nie som si istý, preto sa pýtam a potrebujem jednoznačnú odpoveď: Konateľ sro vykoná zahraničnú pracovnú cestu pre svoju sro na vozidle, ktoré je registrované na jeho manželku.
1. Je sro povinná za toto vozidlo podať DPMV?
2. Ak nie, môže si sro vyučtovanie náhrad zo zahraničnej pracovnej cesty zúčtovať do daňových nákladov vrátane náhrad za spotrebované PHM?

ďakujem za Vaše odpovede
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Vlado823 Pozri príspevok
Nie som si istý, preto sa pýtam a potrebujem jednoznačnú odpoveď: Konateľ sro vykoná zahraničnú pracovnú cestu pre svoju sro na vozidle, ktoré je registrované na jeho manželku.
1. Je sro povinná za toto vozidlo podať DPMV?
2. Ak nie, môže si sro vyučtovanie náhrad zo zahraničnej pracovnej cesty zúčtovať do daňových nákladov vrátane náhrad za spotrebované PHM?

ďakujem za Vaše odpovede
Daň z motorových vozidiel s.r.o. nie je povinná zaplatiť, pretože zamestnancec, ktorý si vyúčtuje pracovnú cestu nie je držiteľom vozidla. (Je jeho vlasníkom, ak berieme do úvahy bezpodielové spoluvlastníctvo - ale je rozdiel držiteľ a vlastník!!!)
Uznanie vyúčtovaných cestovných náhrad ako daňových výdavkov nie je podľa môjho názoru ovplyvnené povinnosťou/nepovinnosťou zaplatiť cestnú daň. Daňové výdavky sú riešené zákonom o dani z príjmu, preto náhrady budú riadne uznaným daňovým výdavkom.
Riešila som túto situáciu avšak ešte skomplikovanú o to, že tá manželka bola zamestnancom tej istej spoločnosti ako manžel. Pýtala som sa na to nezávisle dvoch rôznych daňových poradkýň a od oboch som dostala jednoznačnú odpoveď, aj keď každá sa chytila iných slov.
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Vlado823 Pozri príspevok
Nie som si istý, preto sa pýtam a potrebujem jednoznačnú odpoveď: Konateľ sro vykoná zahraničnú pracovnú cestu pre svoju sro na vozidle, ktoré je registrované na jeho manželku.
1. Je sro povinná za toto vozidlo podať DPMVnie
2. Ak nie, môže si sro vyučtovanie náhrad zo zahraničnej pracovnej cesty zúčtovať do daňových nákladov vrátane náhrad za spotrebované PHM?Ak je konateľ "zamestnancom" podľa zákna o cestovných náhradách, tak zúčtuje pracovnú cestu s použitím súkromného vozidla, teda náhrada na km + spotreba na km.

ďakujem za Vaše odpovede
v texte
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

Chcela by som si len potvrdit informaciu. Ak fyzicka osoba podnikatel podava DP z MV za sukromne vozidlo pouzivane na podnikanie, tak uvadza v r.01 DIČ nie rodné číslo. Je to tak?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

zuzanask Pozri príspevok
Chcela by som si len potvrdit informaciu. Ak fyzicka osoba podnikatel podava DP z MV za sukromne vozidlo pouzivane na podnikanie, tak uvadza v r.01 DIČ nie rodné číslo. Je to tak?
Je.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

mariannak Pozri príspevok
Chcem Vás poprosiť - MV kategória N - Tatra 815, ktorú hmotnosť mám uviesť do DP - celková hmotnosť , keď v TP je uvedená - prevádzková hmotnosť 11.300kg alebo najväčšia prípustná celková hmotnosť 22.300 kg.
Ď.
Viď príloha
0 0
ekofin ekofin

ekofin je offline (nepripojený) ekofin

zena,matka 3 detí,úctovník
Tweety ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
0 0
Forest LK Forest LK

Forest LK je offline (nepripojený) Forest LK

Máme úžitkové vozidlo Avia, ktoré je v TP registrované na FO-podnikateľa(má uvedené IČO), ktorý v 2007 zanikol a prešiel na s.r.o.(jednoosobová). Vozidlo využíva s.r.o. na podnikanie.

TP sa nemenil, asi by sa mal zmeniť držiteľ z FO-podnikateľ na s.r.o.?
Alebo je možné TP nechať na FO-podnikateľa, a vyrieši sa to prenájmom medzi FO a s.r.o. ?

Čo urobiť? Kto má podať DP k DzMV a zaplatiť daň?
Je potrebné prehlásiť vozidlo?
0 0
beatad beatad

beatad je offline (nepripojený) beatad

Ahojte,potrebujem súrne poradiť.
Je nákladné auto kat.N3 s 3nápravami ťahačom ak to nemá uvedené v TP?
Ďakujem, čakám na radu.
Bea
0 0
AMM AMM

AMM je offline (nepripojený) AMM

Poprosila by som vas o radu, v minulom roku sme od marca mali prenajate auto a v juli sme ho odkupili, pricom v technickom preukaze k 31.12. bol ako drzitel uvedeny este povodny vlastnik. Neviem vsak, pri vyplnovani DP aky mam uviest vztah k vozidlu?
0 0
Milan Oravec Milan Oravec

Milan Oravec je offline (nepripojený) Milan Oravec

Zdravím všetkých poraďákov, chcel by som Vás poprosiť o jednoznačnú odpoveď na otázky v tomto prípade:
Právnická osoba kúpila na podnikateľské účely osobné auto v 6/08, ale nesplnila si 30 dňovú oznamovaciu povinnosť na DÚ. Ak tak učinia teraz môžu si uplatniť :
- účtovný odpis od 6 mesiaca?
- daňový odpis na celý rok ?
- náklady na PHM uplatňovať od 12/2008 ???
Za všetky rady ďakujem
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

môžu si uplatniť všetko vrátane PHM od 6 mesiaca bez ohľadu na splnenie oznamovacej povinnosti. Oznamovaciu povinnosť nech si splnia dodatočne.
0 0
evareva evareva

evareva je offline (nepripojený) evareva

Poprosila by som o radu.
Mám pozastavenú živnosť (t.č. som zamestnaná u svojho manžela-SZČO).
Od roku 1996 mám ako SZČO v evidencii mot. vozidlo N1 -doposiaľ, t.j. mot. voz. nebolo z evidencie vyradené.
1. Ako ho môžem vyradiť počas pozastavenej živnosti a či môžem?

Mot. vozidlo používa v súvislosti s podnikaním môj manžel, ktorý je SZČO. Uplatňujeme u neho vo výdavkoch phm, a teda aj dph z phm.
2. môžeme si uplatniť u neho aj iné výdavky na toto auto - opravy, poistné (poistka je ale na mňa ako SZČO)?
3. kto z nás má zaplatiť daň z mot. vozidiel za rok 2008 a teda podať daň. priznanie?
Ďakujem Vám.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
ludkovia ako to je s tým našim EURO 3,4,5 ja mám v TP na riadku 49 uvedené nasl. údaj V.9 70/220-2003/76B. Má to nejakú výpovednú hodnotu na uplatnenie si zníženej sadzby na EURO. Inak je to auto z roku 2006 takže každopadne by tam mala byť splnená podmienka...ale neviem či to fakt stačí pretože názorov je veľa ...a ako správca dane bude to brať...
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Vladimír Ozimý Pozri príspevok
ludkovia ako to je s tým našim EURO 3,4,5 ja mám v TP na riadku 49 uvedené nasl. údaj V.9 70/220-2003/76B. Má to nejakú výpovednú hodnotu na uplatnenie si zníženej sadzby na EURO. Inak je to auto z roku 2006 takže každopadne by tam mala byť splnená podmienka...ale neviem či to fakt stačí pretože názorov je veľa ...a ako správca dane bude to brať...
Aj ja to mám tak v TP a uplatňujem zníženie...
Viac čítaj tu:
http://www.porada.sk/t87687-dan-z-mv...o-1-2-3-a.html
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

Vladimír Ozimý Pozri príspevok
ludkovia ako to je s tým našim EURO 3,4,5 ja mám v TP na riadku 49 uvedené nasl. údaj V.9 70/220-2003/76B. Má to nejakú výpovednú hodnotu na uplatnenie si zníženej sadzby na EURO. Inak je to auto z roku 2006 takže každopadne by tam mala byť splnená podmienka...ale neviem či to fakt stačí pretože názorov je veľa ...a ako správca dane bude to brať...
70/220*2003/76B splňa normu EURO4
Zoznam emisných noriem na "rozšifrovanie" r.49 tech.preukazu visí aj niekde na www.DRSR.sk ale je tak zašitý, že som to rýchlejšie našla v poblikácii MaF 22-23/2008 strana 76.
Ale treba sa pozrieť do VZN 2008 a VZN 2009 Vášho samosprávneho kraja, tam by malo byť zadefinované, na ktoré autá kotré splňaju tuto normu sa súčasne môže použiť znížená sadzba. Lebo napr. v VZN B.Bystrica pre rok 2008 to boli autá vyrobené po 1.1.2005, ale pre rok 2009 ( pre výpočet predpokladanej dane na r.52) su to len autá vyrobané po 1.10.2006.
Preto u mňa to isté auto za rok 2008 splnilo a v roku 2009 už nesplní podmienku zníženia sazby dane, hoci normu EURO 4 naďalej splňa. Preto je treba pracovať aj s tým VZN. Je to od zostavovatela VZN dobrý chyták, lebo málokto si to všimne.
0 0
Annaaa Annaaa

Annaaa je offline (nepripojený) Annaaa

Prajem pekný deň.Podala som už DMV ale mám pocit že nie správne.RENAULT ESPACE druh vozidla nákladný automobil NA-N1-SD ,obj.motora 2188,náprava 2-1.Údaje z tech.preukazu.Podľa konateľa platím daň ako z osobného auta.Alebo ako z úžitkového?Má prosím Vás niekto skúsenosť s týmto druhom auta?Vopred ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať