Zavrieť

Porady

Daň z MV - od 2008

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Postrehli ste, že podľa pripravovanej parlamentom schválenej - zatiaľ nezverejnej - novely Zákona o miestnych daniach
sa bude DMV preddavkami a vyrovná sa po uplynutí roka a DMV bude zamestnávateľ platiť aj za zamestnancove auto?

Link na návrh novely som odstránila, Zákon v novelizovanom znení pozrite v # 38
________

Prezident zákon podpísal 19.11.2007__________
Ešte doplním: Novela zákona je uverejnená 27.11.2007 v Zbierke zákonov pod č. 538
Naposledy upravil Rozalka : 01.12.07 at 14:09 Dôvod: odstránený link na "návrh"
Usporiadat
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Smerom dole na dve desatine miesta.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Dobrý deň,prosím vás,ako je to s daňou z motor.vozidiel v prípade,že pol roka využívala na podnikanie automobil fyz.osoba SZČO a druhého pol roka ho už používal iba zamestnanec spol.s ruč.obmedzením?
Treba,aby daň.priznanie za prvý polrok podala SZČO a zaplatila daň?
spol. s ruč.obmedzením mi je jasná..
na stránke drsr som čítala,že ak SZČO využíva automobil na podnikanie celý rok,zaplatí daň,a za tento automobil sa už daň nebude platiť ak je využívané aj v spoločnosti s ruč.obmedzením na cesty konateľa..
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

erika_H Pozri príspevok
Dobrý deň,prosím vás,ako je to s daňou z motor.vozidiel v prípade,že pol roka využívala na podnikanie automobil fyz.osoba SZČO a druhého pol roka ho už používal iba zamestnanec spol.s ruč.obmedzením?
Treba,aby daň.priznanie za prvý polrok podala SZČO a zaplatila daň?
spol. s ruč.obmedzením mi je jasná..
na stránke drsr som čítala,že ak SZČO využíva automobil na podnikanie celý rok,zaplatí daň,a za tento automobil sa už daň nebude platiť ak je využívané aj v spoločnosti s ruč.obmedzením na cesty konateľa..
Aká bola oznámovacia povinnosť zo strany SZCO voči DÚ ?

Ak SZCO využívala automobil pol roka, potom podala oznámenie o ukončení používania vozidla, tak platí daň iba za obdobie, za ktoré jej vznikla daňová povinnosť. Keď používala pol roka -, tak DP podáva za 6 mesiacov.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

azla Pozri príspevok
Aká bola oznámovacia povinnosť zo strany SZCO voči DÚ ?

Ak SZCO využívala automobil pol roka, potom podala oznámenie o ukončení používania vozidla, tak platí daň iba za obdobie, za ktoré jej vznikla daňová povinnosť. Keď používala pol roka -, tak DP podáva za 6 mesiacov.
ďakujem Anka
0 0
slavkavar slavkavar

slavkavar je offline (nepripojený) slavkavar

Poradi mi niekto. SZČO začal podnikať 4/2008 auto nema v majetku firmy takže si mal splniť ohlasovaciu povinnosť do 30 dní a teraz podať daňové priznanie aby simohol uplatniť výdavky? Druhá otázka ak si splní ohlasovaciu povinnosť teraz od 01.01.2009 môže si uplatniť vydávky za rok 2009 daň z MV bude platiť až v roku 2010?
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
1. Áno
2. Áno
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

slavkavar Pozri príspevok
Poradi mi niekto. SZČO začal podnikať 4/2008 auto nema v majetku firmy takže si mal splniť ohlasovaciu povinnosť do 30 dní a teraz podať daňové priznanie ÁNO

aby simohol uplatniť výdavky? tie si môže uplatniť aj bez DP a zaplatenia DzMV, ale tento rest by mal neodkladne, teda do 31.1.09 odstrániť.

Druhá otázka ak si splní ohlasovaciu povinnosť teraz od 01.01.2009 - nie teraz ale už od 4/2008

môže si uplatniť vydávky tie môže - viď ako hore
za rok 2009 daň z MV bude platiť až v roku 2010? ÁNO
v texte...
0 0
slavkavar slavkavar

slavkavar je offline (nepripojený) slavkavar

Takže zhrniem - ak si nesplnil povinnosť do 5/2008 je mu zbytočné teraz podávať daňové. A môže isť na DU s tým že začal používať auto na podnikanie až od 01.01.2009.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

slavkavar Pozri príspevok
Takže zhrniem - ak si nesplnil povinnosť do 5/2008 je mu zbytočné teraz podávať daňové. A môže isť na DU s tým že začal používať auto na podnikanie až od 01.01.2009.
Liba ti to predsa všetko napísala. Pozorne prečítaj ešte raz.
Výdavky na auto uplatniť môžeš, ale zaregistrovanie využívaného auta bude spätné (aj s pokutou).
Ak výdavky na auto nebudeš v 2008 uplatňovať, môžeš ho zaregistrovať na využívanie v podnikaní až v roku 2009.
0 0
ekonella ekonella

ekonella je offline (nepripojený) ekonella

Ak sa prihlási spiatočne na platenie dane z MV, dostane sakciu 2,000,- SK. Je potrebné zvážiť čo je výhodnejšie. Predpokladám, že by bolo výhodnejšie prihlásiť sa dodatočne na platcu dane z MV.
0 0
slavkavar slavkavar

slavkavar je offline (nepripojený) slavkavar

čiže až od roku 2009. A na rok 2008 zabudnúť!!!!
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
ekonella Pozri príspevok
Ak sa prihlási spiatočne na platenie dane z MV, dostane sakciu 2,000,- SK. Je potrebné zvážiť čo je výhodnejšie. Predpokladám, že by bolo výhodnejšie prihlásiť sa dodatočne na platcu dane z MV.
NIE 2000.00 ale len 200,00 SK:

§ 35 zákona 511/1991 Z.z.

(7) Ak daňový subjekt nesplní v lehote

a) registračnú povinnosť podľa § 31 alebo registračnú povinnosť podľa osobitného zákona, 11ab) správca dane mu uloží pokutu najmenej 2 000 Sk a najviac 100 000 Sk; pri daniach podľa osobitného zákona8a) najmenej 200 Sk, ak ide o fyzickú osobu,
b) oznamovaciu povinnosť podľa § 31 alebo oznamovaciu povinnosť podľa osobitného zákona, 11ab) správca dane mu môže uložiť pokutu najmenej 2 000 Sk a najviac 100 000 Sk; pri daniach podľa osobitného zákona 8a) najmenej 200 Sk, ak ide o fyzickú osobu.

Osobitným zákonom je:
8a) Napríklad zákon č. 582/2004 Z. z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady.

(To ma naučila Mandula)
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Rozalka Pozri príspevok
NIE 2000.00 ale len 200,00 SK:

§ 35 zákona 511/1991 Z.z.

(7) Ak daňový subjekt nesplní v lehote

a) registračnú povinnosť podľa § 31 alebo registračnú povinnosť podľa osobitného zákona, 11ab) správca dane mu uloží pokutu najmenej 2 000 Sk a najviac 100 000 Sk; pri daniach podľa osobitného zákona8a) najmenej 200 Sk, ak ide o fyzickú osobu,
b) oznamovaciu povinnosť podľa § 31 alebo oznamovaciu povinnosť podľa osobitného zákona, 11ab) správca dane mu môže uložiť pokutu najmenej 2 000 Sk a najviac 100 000 Sk; pri daniach podľa osobitného zákona 8a) najmenej 200 Sk, ak ide o fyzickú osobu.

Osobitným zákonom je:
8a) Napríklad zákon č. 582/2004 Z. z. o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady.

(To ma naučila Mandula)
Rozdiel v bode a/ a v bode b/ je aj v tom, že kým v prvom prípade je napísané - mu uloží /takže tu je jednoznačne pokuta/, v druhom prípade je - mu môže uložiť /a nemusí/...
0 0
ekonella ekonella

ekonella je offline (nepripojený) ekonella

Náš Dú dáva pokutu najmenej 2000,- SK.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Aj fyzickej osobe? Treba im ukázať § 35 ods. 7
0 0
Milen Milen

Milen je offline (nepripojený) Milen

Mne povedala naša správkyňa že je na nich, že v týchto prípadoch môžu a nemusia dať pokutu, je to na rozhodnutí správcu.
0 0
katjab katjab

katjab je offline (nepripojený) katjab

Poradí mi niekto?
V s.r.o. zametnávateľ neoznámil na daňový úrad, že zamestnanec svoj vlastný automobil používa na služobné účely, už od 01.01.2008.
Alebo takúto povinnosť ani nemal oznámiť, len ak ide o firemné vozidlo?
Jednoducho teraz prizná v DPzMV a hotovo, alebo z toho bude pokuta?
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

katjab Pozri príspevok
Poradí mi niekto?
V s.r.o. zametnávateľ neoznámil na daňový úrad, že zamestnanec svoj vlastný automobil používa na služobné účely, už od 01.01.2008.
Alebo takúto povinnosť ani nemal oznámiť, len ak ide o firemné vozidlo?
Jednoducho teraz prizná v DPzMV a hotovo, alebo z toho bude pokuta?
Nemal povinnosť oznamovať ......
0 0
katjab katjab

katjab je offline (nepripojený) katjab

Ďakujem Evanka, ale aj v tom, prípade, ked zametnávateľ platil zamestnancovi cestovné spolu s náhradou?
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

katjab Pozri príspevok
Ďakujem Evanka, ale aj v tom, prípade, ked zametnávateľ platil zamestnancovi cestovné spolu s náhradou?
aj v tom prípade
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať