Zavrieť

Porady

Daň z MV - od 2008

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Postrehli ste, že podľa pripravovanej parlamentom schválenej - zatiaľ nezverejnej - novely Zákona o miestnych daniach
sa bude DMV preddavkami a vyrovná sa po uplynutí roka a DMV bude zamestnávateľ platiť aj za zamestnancove auto?

Link na návrh novely som odstránila, Zákon v novelizovanom znení pozrite v # 38
________

Prezident zákon podpísal 19.11.2007__________
Ešte doplním: Novela zákona je uverejnená 27.11.2007 v Zbierke zákonov pod č. 538
Naposledy upravil Rozalka : 01.12.07 at 14:09 Dôvod: odstránený link na "návrh"
Usporiadat
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

andreaS Pozri príspevok
Tak som precitala prispevky od 77 strane a nenasla som odpoved na moj problem...


1. firma prevzala leasing z inej firmy, ako majitelia su v papieroch uvedeny od 09/2008 ale auto pouzivali uz od 04/2008 - platia za toto auto dan za 9 mesiacov?

2. firma vlastni prives, aku sadzbu pouzit? Pouzit iba zakladnu sadbzu (podla celkovej hmotnosti) alebo znizenu podla EURO normy pre auto, s kt. jazdi? osobne ma to taha iba k tej zakladnej sadzbe...

..... posuvam... vie niekto poradit?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

2.Príves Náves- sadzba o stupeň nižšia, ako vychádza podľa celkovej hmotnosti.
1. kedy oznámili DÚ, že vozidlo používajú 4/08, alebo 9/08 ?
Naposledy upravil Dav : 26.01.09 at 18:34
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

obavam sa, ze to ani neoznamovali...

k tomu privesu najdem pokec v zakone? o co sa mozem opriet?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

andreaS Pozri príspevok
obavam sa, ze to ani neoznamovali... A predchádzajúci majiteľ platil daň z MV dokedy?

k tomu privesu najdem pokec v zakone? o co sa mozem opriet?
V texte .
Skús si vyplniť DP na stránke DRSR - tam pri vypĺňaní priamo naskočí tabuľka. A pohľadám a doplním link ťahače a prívesy, návesy.
Dopĺňam http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...008/vzn_bb.pdf
a http://www.drsr.sk/wps/portal
Naposledy upravil Dav : 26.01.09 at 16:44 Dôvod: link
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

Čo myslíte v zákone? Sadzba nižsia k prívesu?Neviem, kde to teraz je, ale bola tu odpoved nato, že najskôr poslali , z DU, že na prívesy sa nevzťahuje a o jeden den neskôr, že na prívesy sa vzťahuje nižšie sadzby. Ja som bola tiež taká "šikovná", že som najskôr poslala DP, prívesy nižšie sadzby, potom po prečítani som poslala opravné, s uvedením najvyš.sadzieb, a teraz ked som zase čítala to, tak idem posielať, ako pôvodne.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...008/vzn_za.pdf - pre mna plati toto.... VII cast odsek 2 ... ale tam je spomenuty len tahac a naves... ale ja mam prives... v podstate ten prives taha vzdy len jedno z vozidiel tej firmy...

adula: a nemas link na to, kde to bolo spomenute?
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

Je to téma - Dan z MV - limity EURO 1,2,3, je to pri dan z motorových vozidiel. Neviem ako sa dáva link, aby ťa priamo na to dal. je to najskôr na str. 4, a potom 5.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

idem pozriet
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Adula Pozri príspevok
Je to téma - Dan z MV - limity EURO 1,2,3, je to pri dan z motorových vozidiel. Neviem ako sa dáva link, aby ťa priamo na to dal. je to najskôr na str. 4, a potom 5.
Tu je tá téma, skús pohľadať

http://www.porada.sk/t87687-p4-dan-z...o-1-2-3-a.html
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/posky.../oznamdzmv.pdf - vyjadrenie DRSR k znizeniu sadzieb k dani z MV ...

ale aj tak z toho nie som mudra...

nikde som este nenasla, ze mozem dat nizsiu sadzbu ako mi vychadza podla hmotnosti na auto kt. taha prives a prives.... pripadne aspon moznost dat sadzbu nizsiu aspon na prives...
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

andreaS Pozri príspevok
ja som niesla dve priznania.. jedno moje (kde som uviedla vysku platby ale aj menu.. radsej) a druhe bolo inej uctovnicky a ona mala uvedene tiez iba v SKK ale menu nemala uvedenu... a vzali mi obe a nemali k tomu ziadne pripomienky
hm.. tak to uvediem asi v EUR a napisem EUR.. teda ked nam tak povedali na danovom.. asi.. je v tom nejaky gulas
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Pozor, jedno zníženie sadzby dane je na vozidlá, spĺňajúce Euro3 a Euro 5 podľa roku výroby vozidla . Zaradenie ťahača N a prípojného vozidla O do sadzby o stupeň nižšej, ako patria podľa hmotnosti samostatne, je ďalšie(iné) zníženie.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Dav: no a v tom druhom nemam jasno... tie euro normy su v pohode... ale ten problem auto a prives (nie naves)...
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Dav Pozri príspevok
Mal auto prihlásiť. Ak dá do účtovníctva PHM a paušál, tak má zaplatiť cestnú daň, a podať daňové priznanie. Za nesplnenie povinnosti oznámiť používanie vozidla bude pokuta. Obvykle bola 2000,- Sk,(66,39€) ale či ju správca dane len vydelí, alebo bude udeľovať vyššie pokuty, zistíš, len keď príde výmer .
Asi budeš musieť prepočítať, či sa mu oplatí riskovať pokutu, alebo vozidlo nedať do účtovníctva a v tomto roku ho nahlásiť včas.

Ďakujem Olinka za odpoveď len bod Ti neviem prideliť nakoľko mi vypísalo, že za 24 hodín som pridelila dosť bodov. Sorry ale nezabudnem na Teba zajtra. Prajem príjemný večer.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

erika_H Pozri príspevok
hm.. tak to uvediem asi v EUR a napisem EUR.. teda ked nam tak povedali na danovom.. asi.. je v tom nejaky gulas
V Sk - okrem riadku 52 , ten je v EUR, pozri link http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...a/dzmv2009.pdf
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

+Dakujem.Prosím Vás,neviete mi pradiť,keď daňovník patrí na DÚ Piešťany,podľa akých sadzieb VUC ma platiť daň?Žeby VUC Trnava..?Neviem ako sa to rozlišuje
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

andreaS Pozri príspevok
Dav: no a v tom druhom nemam jasno... tie euro normy su v pohode... ale ten problem auto a prives (nie naves)...
http://www.porada.sk/581500-post38.html
Prečítaj si prílohu v príspevku
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

dav: mas na mysli §88 ods. 2 pism. c? ak ano, tak tam je stale spomenuty len tahac a naves... lenze ja mam normalne auto plus prives... auto odvezie aj samostatne naklad... prives sa pripoji ked treba odviest viac... a bolo mi povedane, ze prives mozu pouzit len s jednym zo svojich vozidiel, so ziadnym inym...
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

andreaS Pozri príspevok
dav: mas na mysli §88 ods. 2 pism. c? ak ano, tak tam je stale spomenuty len tahac a naves... lenze ja mam normalne auto plus prives... auto odvezie aj samostatne naklad... prives sa pripoji ked treba odviest viac... a bolo mi povedane, ze prives mozu pouzit len s jednym zo svojich vozidiel, so ziadnym inym...
Toto :
§ 84 Predmet dane

(1) Predmetom dane z motorových vozidiel je motorové vozidlo a prípojné vozidlo kategórie M, N a O 38) (ďalej len „vozidlo“), ktoré sa používa v Slovenskej republike na podnikanie 12) alebo na činnosti, z ktorých plynúce príjmy sú predmetom dane z príjmov 39) (ďalej len „podnikanie“).
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

dav: asi som natvrdla... je mi jasne ze to ide do danoveho priznania.. preprava sa uskutocnuje ako v SR tak aj mimo SR ... len stale ma matie tahac s navesom vs. auto s privesom (a v nasom pripade len jedine auto a ten prives, ku ziadnemu inemu ten prives nie je mozne zapojit) ...

a podla vyjadrenia DRSR Trencin mozem uplatnit znizenu sadzbu podla euro noriem... v tom mam jasno...

len to nestastne zaradenie do sadzieb nizsich ako vychadza ... napr. prives ma celkovu hmotnost 3,5t tak vychadza medzi 2-4 ... ale neviem, ci mozem pouzit znizenie o kategoriu nizsie ako by to bolo pri tahaci s navesom... t. j. do 1-2t

a pokial ide o ten moj pripad za ake obdobie platit dan, tak sam danovnik sa rozhodol zaplatit od 4/08 a nie az od 09/08 kedy je zapisany v technicaku... to uz mam vyriesene...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať