Zavrieť

Porady

Daň z MV - od 2008

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Postrehli ste, že podľa pripravovanej parlamentom schválenej - zatiaľ nezverejnej - novely Zákona o miestnych daniach
sa bude DMV preddavkami a vyrovná sa po uplynutí roka a DMV bude zamestnávateľ platiť aj za zamestnancove auto?

Link na návrh novely som odstránila, Zákon v novelizovanom znení pozrite v # 38
________

Prezident zákon podpísal 19.11.2007__________
Ešte doplním: Novela zákona je uverejnená 27.11.2007 v Zbierke zákonov pod č. 538
Naposledy upravil Rozalka : 01.12.07 at 14:09 Dôvod: odstránený link na "návrh"
Usporiadat
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

andreaS Pozri príspevok
dav: asi som natvrdla... je mi jasne ze to ide do danoveho priznania.. preprava sa uskutocnuje ako v SR tak aj mimo SR ... len stale ma matie tahac s navesom vs. auto s privesom (a v nasom pripade len jedine auto a ten prives, ku ziadnemu inemu ten prives nie je mozne zapojit) ...

a podla vyjadrenia DRSR Trencin mozem uplatnit znizenu sadzbu podla euro noriem... v tom mam jasno...

len to nestastne zaradenie do sadzieb nizsich ako vychadza ... napr. prives ma celkovu hmotnost 3,5t tak vychadza medzi 2-4 ... ale neviem, ci mozem pouzit znizenie o kategoriu nizsie ako by to bolo pri tahaci s navesom... t. j. do 1-2t

a pokial ide o ten moj pripad za ake obdobie platit dan, tak sam danovnik sa rozhodol zaplatit od 4/08 a nie az od 09/08 kedy je zapisany v technicaku... to uz mam vyriesene...
Zníženie dane pre jazdnú súpravu, teda ťahač a náves, sa netýka prívesov.
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

Ked DP k DzMV podavam postou, je tam asi rozhodujuci datum peciatky, nie datum dorucenia, vsak? Napr.podam DP postou 30.1.2009, zaroven v tento den dan aj zaplatim, ale pride to na DU napr. 4.2.2009, je to v poriadku?
A rozhodujuci je v takomto pripade aj kedy im prisli peniaze na ucet? Tie tiez do 2.2.2009?

A este ked to podavam postou, davam DP+potvrdenie o podani? Toto potvrdenie mi poslu naspat z DUm ak bolo DP vyplnene v poriadku?
Co ak bude vyplnene zle? Vtedy treba podat opravne DP?

dakujem za odpoved
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

Este sa chcem opytat k vyplnaniu DP, konkretne k riadku 50.
Je to vlastne dan na uhradu. V pouceni k vyplnaniu DP sa uvadza, ze riadky 49-51 sa vyplnanu v pripade, ak danovnik platil preddavky na dan podla § 91 a riadok 50 sa v takomto pripade vyplna v pripade klad.rozdielu medzi celkovou danou za vsetky vozidla (r.48) a zaplatennymi preddavkami na dan (r.49).
Zaroven sa vsak aj pise ze dan na uhradu danovnik prepocita z r.50 konverz.kurzom a zaokruhli.

Ako je to teda s tym r.50? Vyplna sa ozaj iba pri plateni kladnych preddavkov, ak vznikli?

Prosim poradte. Vdaka
0 0
ekonella ekonella

ekonella je offline (nepripojený) ekonella

Prosím o potvrdenie,vyvrátenie názoru:
Cestné motorové vozidlo zamestnávateľa je aj vozidlo SZČO v osobnom vlastníctve FO nezaradené v majetku SZČO. Zamestnanec SZČO používa MV nezaradené do majetku SZČO a
presviedča ma, že nemusí zaplatiť daň z MV. Ja tvrdím že musí.
ĎAKUJEM!
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Elenka, neviem či to dobre chápem - SZČO má auto nezaradené do majetku a ako SZČO ho využíva aj na podnikanie a zároveň ho používa aj ako zamestnanec na služobné cesty v inej firme?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Reročka Pozri príspevok
Ked DP k DzMV podavam postou, je tam asi rozhodujuci datum peciatky, poštovej - áno

nie datum dorucenia, vsak? Napr.podam DP postou 30.1.2009, zaroven v tento den dan aj zaplatim, ale pride to na DU napr. 4.2.2009, nezáleží na tom, kedy peniaze budú pripísané na účet DÚ, ale kedy budú odpísané z tvojho účtu, resp. dátum poštovej pečiatky pri hotov. úhrade.

je to v poriadku? A rozhodujuci je v takomto pripade aj kedy im prisli peniaze na ucet? Tie tiez do 2.2.2009?

A este ked to podavam postou, davam DP+potvrdenie o podani? Toto potvrdenie mi poslu naspat z DU ak bolo DP vyplnene v poriadku? na toto neviem odpovedať, nikdy neprikladám potvrdenia o podaní.... nemyslím si, že správkyňa dane bude mať čas sa tým zaoberať....

Co ak bude vyplnene zle? Vtedy treba podat opravne dodatočné DP? Ak nebude v poriadku suma, napr. ak nejde o ročnú sadzbu ale bol nutný výpočet a ten nebol urobený korektne, čo bude mať dopad aj na sumu na úhradu, tak správca dane zvykne vyzvať daňovníka na opravu... - no rozhodne záleží na tom, o aký druh nedostatku pôjde (formálne nedostatky zrejme ani neoznamujú).
Keď ty zistíš chybu, môžeš podať dodatočné DP.


dakujem za odpoved
. .
0 0
ekonella ekonella

ekonella je offline (nepripojený) ekonella

Miška ,ako SZČO ho nepoužíva na podnikanie, ale jeho zamestnanec si účtuje cestovné náhrady. Jedná sa o AVIU, ktorá nie je napísaná na firmu ani sa nepoužívala na podnikanie.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ekonella Pozri príspevok
Prosím o potvrdenie,vyvrátenie názoru:
Cestné motorové vozidlo zamestnávateľa je aj vozidlo SZČO v osobnom vlastníctve FO nezaradené v majetku SZČO. Zamestnanec SZČO používa MV nezaradené do majetku SZČO a
presviedča ma, že nemusí zaplatiť daň z MV. Ja tvrdím že musí.
ĎAKUJEM!
Píšeš zamestnanec SZČO. Mám chápať, že je zamestnanec a popri zamestnaní podniká alebo u toho zamestnávateľa je na zmluvu ako SZČO?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

evina Pozri príspevok
Píšeš zamestnanec SZČO. Mám chápať, že je zamestnanec a popri zamestnaní podniká alebo u toho zamestnávateľa je na zmluvu ako SZČO?
Som si nevšimla, že sa už pýtali
0 0
ekonella ekonella

ekonella je offline (nepripojený) ekonella

Jedná sa o zamestnanca, ktorý je zamestnaný u SZČO na základe dohody o prac.činnosti, v zmluve je uvedené že mu budú preplácané cestovné náhrady. Tento zamestnanec si účtoval cestovné náhrady na vozidlo, ktoré SZČO nemá zaradené do majeku firmy, ale v TP je uvedený ako držiteľ vozidla.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
ekonella Pozri príspevok
Miška ,ako SZČO ho nepoužíva na podnikanie, ale jeho zamestnanec si účtuje cestovné náhrady. Jedná sa o AVIU, ktorá nie je napísaná na firmu ani sa nepoužívala na podnikanie.
Elenka asi si sedím na vedení.....na koho je teda napísané to auto? na SZČO???
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
ekonella Pozri príspevok
Jedná sa o zamestnanca, ktorý je zamestnaný u SZČO na základe dohody o prac.činnosti, v zmluve je uvedené že mu budú preplácané cestovné náhrady. Tento zamestnanec si účtoval cestovné náhrady na vozidlo, ktoré SZČO nemá zaradené do majeku firmy, ale v TP je uvedený ako držiteľ vozidla.
Už som to pochopila. Je potrebné zaplatiť daň z motorových vozidiel a to preto, že je v TP zapísaný ako držiteľ SZČO. Keby tam bol zapísaný zamestnanec tak by daň platiť nemusel.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ekonella Pozri príspevok
Jedná sa o zamestnanca, ktorý je zamestnaný u SZČO na základe dohody o prac.činnosti, v zmluve je uvedené že mu budú preplácané cestovné náhrady. Tento zamestnanec si účtoval cestovné náhrady na vozidlo, ktoré SZČO nemá zaradené do majeku firmy, ale v TP je uvedený ako držiteľ vozidla.
Pozri príspevok 6 a myslím, že to je správne
http://www.porada.sk/t91795-pouzivan...podnikani.html
0 0
ekonella ekonella

ekonella je offline (nepripojený) ekonella

Ja som tú otázku dala asi nejasne. Ďakujem a polepším sa
0 0
dule dule

dule je offline (nepripojený) dule

Ahojte poráďáci, je tu toho veľa o dani z MV, neviem kde skôr čítať. Viem toľko, že keď sa používa na podnikanie súkromné MV, do nákladov sa dávajú paušálne náhrady. Ak sa jedná o MV v majetku firmy idú do nákladov PHM,opravy a údržba. Zaujímalo by ma či za firemné auto sa pokladá len také, ktoré je u policajtov prihlásené na firmu...teda má v tech. preukaze IČO firmy. Klient ma požiadal prihlásiť auto na daň z MV, chce si dávať do nákladov bločky o nákupe PHM ale v tech. preukaze auta nemá svoje IČO ale svoj dátum narodenia. Dakujem za odpoveď
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

dule Pozri príspevok
Klient ma požiadal prihlásiť auto na daň z MV, chce si dávať do nákladov bločky o nákupe PHM ale v tech. preukaze auta nemá svoje IČO ale svoj dátum narodenia. Dakujem za odpoveď
klikni http://www.porada.sk/685988-post170.html
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

liba2 Pozri príspevok
. .
Ahoj Libi,

dakujem za odpoved. Este ma predsa len nieco napadlo, co v takom pripade ak ta predpokladana dan, riadok 52, ktory sa ma uvadzat v eurach za nasleduj.zdanovacie obdobie nebude ta rocna sadzba? Ja som do toho riadku uviedla rocnu sadzbu podla VUC prislus.mestu na rok 2009, ale ako mozem vediet, kolkokrat pouzijem auto pocas roka? Nemusim ho pouzit plnych 12 mesiacov (nakolko je to sukr.auto a pouzivam ho na sluzobne ucely), co v takom pripade?

dakujem
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Reročka Pozri príspevok
Ahoj Libi,

dakujem za odpoved. Este ma predsa len nieco napadlo, co v takom pripade ak ta predpokladana dan, riadok 52, ktory sa ma uvadzat v eurach za nasleduj.zdanovacie obdobie nebude ta rocna sadzba? Ja som do toho riadku uviedla rocnu sadzbu podla VUC prislus.mestu na rok 2009, ale ako mozem vediet, kolkokrat pouzijem auto pocas roka? Nemusim ho pouzit plnych 12 mesiacov (nakolko je to sukr.auto a pouzivam ho na sluzobne ucely), co v takom pripade?

dakujem
Uviedla si predpokladanú daň, ktorá sa upresní v DPzMV za rok 2009...
0 0
mojik mojik

mojik je offline (nepripojený) mojik

prosím vás tam je písané :zamestnávateľ, ak vypláca cestovné náhrady zamestnancovi za použitie vozidla, v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísaný zamestnanec, ak daňová povinnosť nevznikla už držiteľovi vozidla. ale čo s tým keď zamestanec používa vozidlo manželky, teda rodinného príslušníka na pracovné cesty, potom nemá platiť daň z MV
0 0
Reročka Reročka

Reročka je offline (nepripojený) Reročka

Anja111 Pozri príspevok
Uviedla si predpokladanú daň, ktorá sa upresní v DPzMV za rok 2009...
Aha, takze je to v podstate ok, tak dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať